Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Posty polubione przez innych

Strony: 1 ... 10 11 [12]
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Seriale - co polecacie? Zrobił to! Mike Flanagan znowu to zrobił i po dwóch sezonach znakomitej antologii "Nawiedzony..." stworzył kolejny świetny serial - "Nocna msza". Jeżeli miałbym go jakoś polecić, to może tak: to najlepsza ekranizacja książki Kinga, tyle że tym razem King nie napisał żadnej książki. Nie musiał. A jak ktoś Kinga nie lubi, to i tak też zdecydowanie polecam.
Wt, 28 Wrzesień 2021, 21:25:00
2
Odp: kubisz - kolekcja Ostatnie zakupy komiksowe i okołokomiksowe:


Tak przy okazji - to głównie dwie paczki, z Gildii i Tantisa. Różnica w jakości pakowania - kolosalna. Nie muszę pisać chyba, na korzyść którego sklepu...

Pt, 08 Październik 2021, 18:43:24
14
Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie? Bardzo szybko po pięknie narysowanej serii "Blacksad" znalazłem coś jeszcze bardziej zachwycającego. I o równie ciekawej fabule, choć to dwie zupełnie inne opowieści, zwłaszcza pod względem klimatu. Aż szkoda, że "Shi" trwało tylko 4 krótkie tomy. Ale 4 bardzo intensywne i emocjonujące tomy. A pod koniec ostatniego aż sprawdziłem, czy nie wyrwano mi kilku kartek. Pewnie dlatego, że chciałoby się jeszcze dłużej pobyć w tym świecie, zgrabnie łączącego wątki orientalne ze światem XIX-wiecznego Londynu... No i na koniec wielki plusior dla Taurusa za świetne wydanie.
Nd, 10 Październik 2021, 11:21:31
1
Odp: Diuna (2020)
Takie z tego arcydzieło jak i z jego Blade Runnera czyli żadne. Diuna Lyncha jest podobno zwyczajnie lepsza.
Skoro napisałeś, że "podobno", to znaczy, że nowej "Diuny" nie widziałeś. Ale nie przeszkadzało Ci to napisać, że żadne z niej arcydzieło...

Rak internetowych forów - ktoś napisze swoją subiektywną opinię, zaraz przylezie ktoś inny, kto mu napisze, że się pomylił. Bez argumentów, bez opinii przeciwstawnej. Tak po prostu "moja racja jest najmojsza". A jak ktoś tak napisze nie znając przedmiotu opinii, to już jest rak z przerzutami...

Pt, 22 Październik 2021, 17:46:18
5
Odp: Diuna (2020) @Skandalista - masz oczywiście rację, bo każdy może przecież mieć swoją opinię, ale chodziło mi o sposób jej przedstawienia. Czyli mniej więcej o to, co napisał Interloper. Ale ogólnie wygląda na to, że chciałem dobrze, a wyszło jak zwykle, bo może za bardzo się uruchomiłem. Wybaczcie niepotrzebne podgrzanie atmosfery.
Pt, 22 Październik 2021, 18:53:17
1
Odp: GoNzO - kolekcja Byłem ciekawy, u kogo pierwszego pojawią się "Strażnicy" w zakupach, wygrywa GoNzO, w nagrodę może sobie ich odfoliować ;)

A w tym słupku generalnie sporo bardzo ciekawych rzeczy.

Wt, 26 Październik 2021, 16:46:54
2
Odp: kubisz - kolekcja
To wydanie "Strażników" jest po prostu obłędne :o "Kajko i Kokosz" - no niech będzie, że też :D

Śr, 27 Październik 2021, 19:52:22
13
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów Duży plusior dla Gildii. Miałem w zamówieniu komiks, na którego premierę musiałbym jeszcze przynajmniej 2 tygodnie poczekać. Wczoraj przed południem telefon do BOKu, miła Pani załatwiła przeniesienie tegoż komiksu do kolejnego zamówienia i szybkie wysłanie pozostałych pozycji - dziś rano czekały w paczkomacie. W środku w dużym pudle nowi "Strażnicy" - zapakowani pancernie w osobnym pudełku, pozostałe komiksy też pancernie w kolejnym pudełku. Taka matrioszka. Dużo tektury i folii bąbelkowej. Komiksy igła i trzeba byłoby naprawdę się postarać, żeby coś uszkodzić w transporcie. Tantis, weź se to przeczytaj ::)
Śr, 27 Październik 2021, 21:26:26
1
Odp: Strażnicy Mam nadzieję, że historia freshmakera będzie dużo ciekawsza, niż to co można znaleźć w sieci tu i tam:
Cytuj
(...) the color palette was limited by the printing process itself. When it came to preparing the Absolute edition of "Watchmen," which Higgins recolored, there was a discussion between he and Gibbons as to whether anything should be changed. But while the Absolute recoloring allowed Higgins to explore some of the tonal variation he had wanted to do for the original but couldn't (due to printing limitations), they decided that because "Watchmen" had such a unique, almost timeless quality about the color, that nothing should be altered.
Źródło cytatu: https://www.cbr.com/bristol-gibbons-higgins-talk-watchmen/amp/
Poza tym Higgins chciał naprawić kilka drobnych błędów.

Mnie z kolei dużo bardziej podoba się wersja poprawiona. Ale może też dlatego, że jako pierwszą ją poznałem. Tak czy siak, trzeba oddać Higginsowi, że zrobił kawał dobrej roboty. Dla mnie od pierwszego zetknięcia się ze "Strażnikami" to jest dzieło trzech autorów. Inny cytat z tego samego źródła:
Cytuj
(...) Gibbons was initially shocked at what appeared to be garish tones applied by Higgins! However, Gibbons decided to take his own advice - "There's no point in having a dog and barking yourself" - and let Higgins do what he wanted, confident that the colorist had the understanding and talent needed for the project.

Śr, 27 Październik 2021, 22:34:14
2
Odp: kubisz - kolekcja Zarówno to nowe, jak i poprzednie wydanie Egmontu, bazują na poprawionym kolorystycznie wydaniu Absolute. Tak więc tutaj nie ma żadnych różnic. W nowym jest więcej stron (416 --> 464), które zajmują przetłumaczone  dodatki identyczne, jak właśnie w wydaniu Absolute.
Cz, 28 Październik 2021, 07:43:51
1