Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Posty polubione przez innych

Strony: [1] 2 3 ... 35
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Utracone Komiksy Ponieważ to mój pierwszy post tutaj, to nieśmiało witam wszystkich forumowiczów.

U mnie historia, jakich tutaj wiele - jakaś tam kolekcja zebrana za peerelowego szczeniaka, potem sprzedana i rozdana. A najbardziej zużyte egzemplarze gdzieś przepadły, pewnie w koszu. Potem przez niemal 30 lat komiksy mnie nie interesowały zupełnie. Wszystko zmienili przeczytani trochę z przypadku "Strażnicy". I teraz od kilku miesięcy powoli sobie odbudowuję tamto "utracone" - na półce jest "Thorgal" (do "Klatki"), "Yans", "Funky Koval", "Ekspedycja", "Gucek i Roch" i kilka tomów "Kajka i Kokosza". Nie wszystko czyta się tak samo dobrze, jak za młodych lat, ale mimo wszystko taka podróż sentymentalna daje mnóstwo frajdy. Dlatego np. cieszy mnie bardzo zapowiedź wydania komiksów Z. Kasprzaka. No i to w sumie całkiem przyjemne uczucie, kiedy trafiając w sieci tu i ówdzie na okładki i fragmenty komiksów, zapala się żaróweczka opisana "O kurde, przecież ja miałem ten komiks 30 lat temu!", a potem trzeba zapisać to w rubryce "do odzyskania".

Co do pożyczania, o którym tutaj od czasu do czasu ktoś wspomina - kumpel zbierał Semiki i po kolei mi je pożyczał. A ja za każdym razem przed przeczytaniem oprawiałem je w okładki i prawie nie dotykałem przewracając kartki. Rodzice mnie nauczyli szacunku do cudzego i szacunku do książek.

Pn, 01 Czerwiec 2020, 21:59:57
9
Odp: Studio Lain Metronom - znakomity graficznie i bardzo taki sobie scenariuszowo. Zachwyt z jednej, rozczarowanie z drugiej strony. Przeczytać - na pewno już drugi raz tego nie zrobię. Obejrzeć - o tak, i to wielokrotnie, bo na mnóstwo kadrów można długo się gapić, wyłapując nowe szczegóły. A na koniec wielki plus dla SL za piękne wydanie.
So, 19 Wrzesień 2020, 22:38:48
3
Odp: Nowy nabytek zakupowy Ostatnie kilka dni. Nie ma nawet startu do większości forumowych zakupokomiksoholików, ale gęba mi się cieszy  :D


Cz, 24 Wrzesień 2020, 15:03:23
14
Odp: Nowy nabytek zakupowy Wpadło takie coś. Klucz zakupowy raczej jasny i czytelny ;)

Część z Was pewnie teraz uśmiecha się z politowaniem, robi "pfff" albo wzrusza ramionami, ale tak właśnie wygląda początek budowania zacnej (mam nadzieję) kolekcji porządnych (mam nadzieję) komiksów 8)

Śr, 30 Wrzesień 2020, 11:38:34
16
Odp: Nowy nabytek zakupowy Alan Moore i batmanowy rodzynek:

Cz, 15 Październik 2020, 16:56:41
10
Odp: Niezwyciężony A ja się trochę czuję zrobiony w ciula >:( Gdybym wiedział, że pojawi się taki ładny slipcase albo choćby sama limitka, to bym nie wywalał prawie stówy na "zwykłą" wersję, tylko poczekał... Pretensji nie mam, bo wydawnictwo przecież takiego fikoła wcześniej nie zaplanowało, ale cóż - odczucia jak na wstępie.
Pn, 26 Październik 2020, 15:53:57
2
Odp: Nowy nabytek zakupowy
Pt, 06 Listopad 2020, 11:02:31
8
Odp: Nowy nabytek zakupowy Wypadło z paczkomatu:

Przy okazji mały coming-out - nigdy nie czytałem "Szninkiela". To znaczy nigdy do wczoraj. Lepiej późno, niż wcale. Miałem lekkie obawy, czy lektura sprosta oczekiwaniom, mocno podbitym przez świetne (a nie raz wręcz nabożne) recenzje. Ale niepotrzebnie - od fantastycznego wprowadzenia do genialnego zakończenia miałem poczucie obcowania z czymś naprawdę wielkim. Lepiej późno, niż wcale - pisałem już?

Pt, 13 Listopad 2020, 20:48:09
12
Odp: Nowy nabytek zakupowy Możesz im dać znać, że dali radę.
So, 14 Listopad 2020, 10:37:07
4
kubisz - kolekcja Skromnie tu jest, w porównaniu do kolekcji większości z Was. Ale i ja chciałem sobie taki wątek założyć, żeby się poczuć bardziej członkiem tej zacnej społeczności.

Półtora roku zbierania, każdy wybór raczej przemyślany, bo nie chcę mieć tylko po to, żeby mieć (no może poza punktem nr 1 8)).


1. Świat "Strażników". Komiks Moore'a i Gibbonsa to wg mnie coś, co otarło się o absolutny geniusz. Film i serial to dla mnie też świetne rzeczy. I powstał taki zbiór, nie tylko komiksowy. Poza tym w domu wszyscy zdrowi.




2. Zakątek sentymentalny. Kiedyś miałem całkiem ładną górkę komiksów, potem zeżarł ją czas. A żeby wspomnień też nie zeżarło, to trochę tej górki sobie odbudowałem, czasem nawet z naddatkiem.



3. Jaskinia Batmana. Superbohaterów jest całe stado (a ci z Marvela i DC powiedzieliby, że nawet dwa stada), no nie przerobisz tego, choćbyś chciał. Dlatego na razie czytam tylko najciekawsze historie o moim ulubionym. Może to nie jest najoryginalniejszy wybór świata, no ale kurde, przecież to Batman!



4. Kącik Alana Moore'a. Byli już "Strażnicy", przewinął się "Zabójczy żart", a tu kilka (na razie) innych dzieł Mistrza. Będą kolejne.



5. Zaułek Grzegorza Rosińskiego. Wyżej byli Thorgal i Yans, ale przecież Rosiński nie tylko nimi stoi.



6. Zbiór różności. Co mi wpadnie w oko, trochę stąd i trochę stamtąd.



7. Serialowa kolekcja. Mam tego dużo więcej, ale tutaj tylko te na komiksowych motywach (plus "Watchmen" z pierwszego zdjęcia).

Nd, 15 Listopad 2020, 10:48:47
24