Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Posty polubione przez innych

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 279
Wiadomości Liczba polubień
Odp: New 52/Nowe DC Comics Nie, zawsze było 2 Red Hoodów. Pierwszym był Joker, drugim Jason Todd, czyli drugi Robin. Masz dwie historie które mówią o tym jak stał się Red Hoodem, które podałem powyżej "Śmierć w rodzinie" oraz "Pod Kapturem". Jeśli przeczytasz obie zrozumiesz  ich powiązania.
Spoiler: PokażUkryj
W pierwszej Joker zabija Todda, kiedy ten był Robinem. W drugiej ożywiony Jason wraca po latach, aby dokonać zemsty na Batmanie i Jokerze za swoją śmierć.
Ostatecznie Jason "Red Hood" Todd dołączył do Batmana, ale to już inna historia.

Wt, 11 Luty 2020, 07:15:33
2
Odp: New 52/Nowe DC Comics Dlaczego? Miał żal do Batmana, że ten nie pomścił jego śmierci.
Spoiler: PokażUkryj
Kiedy wrócił do życia za pomocą Jamy Łazarza (to chyba jest oficjalna wersja obecnie) to ona mu trochę namieszała w głowie. Batman nie wiedział o tym kim jest nowy Red Good, który obecnie zaczął przejmować kontrolę na gangami Gotham, a także nie wachał się zabijać przestępców. Skrótowo, Jason wyjawił swój plan zemsty, uciekł i powrócił ponownie później do zabijania przestępców, był kimś w rodzaju Punishera DC. Polował nawet na Graysona i brał udział w próbie przejęcia peleryny Batmana, po jego domniemanej śmierci w Ostatecznym Kryzysie. Finalnie skończyło się pogadanką z Batmanem i powiedzeniem co komu leży na sercu, pogodzeniem się i powrotem do bat-rodziny. Przy czym Jason jest jednym z bardziej brutalnych pomocników Batmana. Od czasu New 52 jest też przywódcą Outlaws.
Tak skrótowo.

Wt, 11 Luty 2020, 08:15:53
1
Odp: Non Stop Comics Chyba raczej przy pierwszym tomie autor nie wiedział czym ma być ta seria, a pomysł wykrystalizował się później.
Cz, 13 Luty 2020, 15:39:04
1
Odp: Egmont 2020
Z tym poboczem to się nie zgodzę. Oryginalna trylogia i prequele broniły się jako samodzielne dzieła do których zrozumienia nie trzeba było dodatkowych wyjaśnień.
(...)
Teraz mamy erę Disneya i totalny chaos fabularny pełen dziur i białych plam. Zaś studio oficjalnie mówi że jeśli chcemy zrozumieć jakiś wątek z filmu to powinniśmy zakupić książkę lub komiks np. Rycerze Ren, Imperator z pudełka, Phazma etc. itp.
Taaaa. pamiętam prequle, dziura fabularna między Atakiem Klonów i Zemstą Sithów. Chcesz wiedzieć więcej, skąd się wziął generał Grievous, poznać kim jest Dooku. Obejrzyj serial Wojny Klonów, przeczytaj komiksy lub książki. Broniły się jako samodzielne działa. Jasne.

Pt, 14 Luty 2020, 14:33:16
3
Odp: Harley Quinn Brakuje jeszcze Harley Quinn and Power Girls po 3 tomie z New52.

Na Wiki masz to w miarę dobrze opisane https://en.wikipedia.org/wiki/Harley_Quinn#Collected_editions

Tylko, że są tam serię poświęcone tylko HQ.

Pt, 14 Luty 2020, 21:39:56
1
Odp: Harley Quinn
Przy czym to jest właśnie ten bałagan związany z HQ.
Na wiki masz uporządkowane wszystkie główne serię z HQ. Tam nie ma żadnego bałaganu.
Najlepiej to co jest w rozpisce na wiki plus:
Batman Mad Love
Batman: Harley Quinn
Batman: Harley and Ivy
Gotham City Sirens

A co do Harley Quinn and Gotham City Girls to nie wiem nawet co to jest.

Względem "HQ and Power Girl" to czytając wcześniej opis (i biorąc pod uwagę, że stoi za tym duet Conner&Palmiotti) wydaje mi się, że to są zebrane w jednym tomie ich wspólne jazdy z egmontowego N52. Czyli w rozpisce nie ma sensu tego uwzględniać, bo to chyba wydzielona w jeden tom powtórka.
Nie. To jest oddzielna mini seria, którą Egmont pominął. W głównej bohaterki nawet wspominają o wydarzeniach, które tam się wydarzyły.

Aż ściągnąłem z półki zbiorczy. Mała errata, wydarzenia dzieją się pomiędzy kadrami z zeszytu #12 jeśli dobrze policzyłem (dziewczyny wchodzą w portal, a następnie Power Girl wychodzi w sukni ślubnej i to jest ten moment, kiedy są wydarzenia z tej mini serii). Czyli najlepiej czytać po 12 zeszycie (lub 2 tomie), bo na wiki masz ustawione datami publikacji.
Spoiler: PokażUkryj

@isteklistek - teraz to już mi zamieszałeś w głowie: tom "Harley loves Joker" zawiera wg opisu z Atomu oprócz tytułowych dwóch zeszytów jeszcze #17-25.
Wszystko jest dobrze "Harley loves Joker" poza dwoma specjalnymi zeszytami zawiera także "dodatkowe historie" z zeszytów #17-25. W zbiorczych w DC Odrodzeniu masz tylko główną historię.

So, 15 Luty 2020, 00:11:54
1
Odp: Harley Quinn
Jak zestawisz z innymi stronami to robi się jednak bałagan. W jednym miejscu masz podane datami publikacji w innym starają się dopasować fabułę.
Ja nigdy nie traktuje nic na sztywno. Jeśli daną serię można czytać w dowolnym momencie to ją po prostu czytam.

Chodzi o "HQ&PG"?
Nie, chodziło mi o zbiorcze HQ od Egmontu, aby wrzucić zdjęcie w którym momencie trzeba czytać, bo pamiętałem o tych konkretnych kadrach.

jest właśnie podane, że "HQ&PG" jest po "Power Outage". A w zasadzie to w trakcie. :)
Dokładnie
Ok. Doczytałem, że zarówno "Harley loves Joker" jak i "Old Lady Harley" to DC Universe czyli na razie mnie to nie interesuje (przynajmniej dopóki Egmont nie przerwie wydawania HQ).
To ci namieszam teraz. Zawartość "Harley loves Joker"  ukazała się w zeszytach z DC Rebirth dopiero w zbiorczym wyszło jako DC Universe, więc to od ciebie zależy jak potraktujesz ten komiks. "Old Lady Harley" zawiera jeden zeszyt z DC Rebirth, ale akcja jego dzieje się w dalekiej przyszłości, wiec to jest poza głowną linią czasową HQ.
Tych dwóch komiksów konkretnie bym na twoim miejscu nie skreślał, bo Egmont może je pominąć tak jak te z New52, które nie były z serii głównej. One są one-shotami w zbiorczych.

I jeszcze jedna uwaga "Convergence: Harley Quinn" na pewno możesz przeczytać po Gotham City Sirens. Tam nie ma nic z serii z New52.

- Batman Arkham - Poison Ivy (?) - 2016
- Poison Ivy: Cycle of Life and Death (?) - 2016
"Poison Ivy: Cycle of Life and Death" czytałem, spoko historia. DC chciało z Ivy zrobić antybohaterkę, ale chyba nie chwyciło. Może być w tym miejscu w którym wpisałeś. Nikt i tak do tej historii się do tej pory nie odniósł (chyba, więc jeśli tak, to niech mnie ktoś poprawi). Możesz równie dobrze po zakończeniu serii N52 HQ.

Natomiast "Batman Arkham - Poison Ivy" to jest chyba zbiór przekrojowy różnych historii z Ivy, coś jak wydana u nas Antologia Aqumana w DC Deluxe. Widzę po zawartości, że będzie powtórka jednego zeszytu z Gotham City Sirens, czyli powinieneś przeczytać jak pierwszy przed wszystkimi seriami, bo będą tam zeszyty z lat 70 (jeśli nie wcześniejszych).

So, 15 Luty 2020, 07:13:22
1
Odp: Harley Quinn
A to akurat nie jest żadne mieszanie tylko istotna informacja. Jeżeli "Harley loves Joker by Paul Dini" to tak naprawdę dwa zeszyty Diniego a #17-25 to Rebirth to znaczy, że u nas owe #17-25 już się ukazały w ramach "Krwiste mięso" i "Niespodzianka, niespodzianka". Czyli wydanie HC poza dwoma zeszytami "by Dini" to dla mnie zupełnie niepotrzebny dubel.
To nie jest dubel. Nie wiem teraz czy rozmawiamy o zeszytach czy o zbiorczych, więc najprościej. W zeszytach #17-25 były dwie historię - główna oraz poboczna. Główna została zebrana w ramach "Krwiste mięso" i "Niespodzianka, niespodzianka". Poboczna w "Harley loves Joker" + te dwa zeszyty o których rozmawialiśmy wcześniej. Jeśli kupowałeś zbiorcze Rebirth (nie ważne czy ANG czy PL) to nie masz historii pobocznej. Jeśli kupowałeś zeszyty to tak i wtedy "Harley loves Joker" będzie dublem poza tymi dwoma zeszytami. W zbiorczych wydaniach w tym wypadku nic się nie dubluje.

So, 15 Luty 2020, 14:29:57
1
Odp: Egmont 2020 @radef ok, ale bierzmy też poprawkę kiedy te Kaczogrody wyszły a to było 9-10 lat temu. Okres kiedy komiksowo się podnosiło po "krachu"

Może masz rację, ze lepsze wydanie by załatwiło sprawę. Ale Egmont w podobnej formie jaka proponuje Antari wydawał Legendy, które też zaliczyły spadek, taki, że teraz ich nie ma, nawet przy kombinowaniu, aby historie się nie pokrywały z tym co było w Kolekcji.

Wychodzi, zatem z powyższych za i przeciw, że kanon powinien być wydawany jak Klasyka Marvela lub Kaczogród, na twardo w opasłych zbiorczych. Może to jest rozwiązanie.

Edit: widzę, że mnie Gazza ubiegł z nasuwającym się wnioskiem.

Pn, 17 Luty 2020, 11:25:32
1
Odp: Egmont 2020
Panowie, "Sandman. Uniwersum. Lucyfer. Diabelska komedia" <-- dobre to, czy można sobie z czystym sumieniem odpuścić? Jak się to ma do bardzo dobrego cyklu Mike'a Careya? :-\
Czytałem kilka pierwszy zeszytów. Jak dla mnie najlepsza część z "Sandman. Uniwersum". Nie, poziomem nie dorasta do serii Careya, ale jest ok. To jest nowe otwarcie historii Lucyfera, całkowicie pomija serię z 2016 Holly Black.

So, 22 Luty 2020, 10:05:24
1