Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Posty polubione przez innych

Strony: [1]
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Przywitaj się Dzień dobry w Nowym Roku :)
Przeniosłem się z Gildii, na którą dziś zajrzałem po dłuższej przerwie, ale ponieważ w dalszym ciągu tam się nic nie dzieje, to przyszedłem tutaj. Słowem wstępu wyjaśnię, że na Gildii zarejestrowałem się dopiero po reaktywacji forum, kiedy to ponownie wkręciłem się w DC. Pozwolę sobie wkleić fragment swojego posta z Gildii, żebyście wiedzieli, z kim macie do czynienia ;)
Cytuj
Sprawa wygląda tak, że niedawno - trafiając na Odrodzenie - wróciłem do komiksów DC. Po pobieżnym zapoznaniu się z tematem dawna miłość odżyła. Jak dawna? Jako dzieciak miałem wszystkie Supki wydane przez TM-Semic, trochę Batków i sporo innych pojedynczych zeszytów. Po zakończeniu wydawania w Polsce Supka bodajże w 1998 roku moje zainteresowanie komiksami superbohaterskimi stopniowo malalo, aż ostatecznie zanikło.
Do grudnia 2018 w ogóle nie śledziłem niczego, co związane byłoby z tymi komiksami na rynku polskim. Wiedziałem tyle, że komiksów jest bardzo dużo i że są drogie (choć to oczywiście kwestia subiektywna). No ale jak wspomniałem, przytrafiło mi się Odrodzenie, co uznałem za dobry moment żeby ponownie czytać komiksy DC. W konsekwencji dowiedziałem się o Nowym DC i Deluxe. Napaliłem się jak szczerbaty na suchary i stwierdziłem, że chcę mieć je wszystkie  :lol:  I tak sobie powoli kompletuję swoją kolekcję, żeby kiedyś przystąpić do czytania. Na razie skupiłem się na Odrodzeniu, a także na tych Deluxe i N52, które są już niedostępne w sklepowej dystrybucji.
Słowa te pisałem w marcu 2019 r. Od tego czasu nabyłem całe Nowe DC Comics, większość Odrodzenia i z połowę Deluxe. Czytam sobie je na spokojnie, bezstresowo, powoli. I jest mi z tym bardzo dobrze :)
Oprócz DC jestem od dziecka fanem Thorgala. Chyba nieuleczalnym, bo pomimo wyraźnego zjazdu poziomu, wciąż wciągam kolejne albumy. Co jeszcze? Kiedyś uwielbiałem Smerfy, Asterixa i Lucky Luke'a, ale niestety pozbyłem się kolekcji w czasach młodzieńczego buntu. Teraz żałuję i coraz częściej chodzi mi po głowie ponowne nabycie, przynajmniej Lucky Luke'a. Ale to melodia przyszłości, najpierw DC :)
Na początek to tyle. Do zobaczenia na forum!

Śr, 01 Styczeń 2020, 17:29:54
5
Odp: Gry planszowe - co polecacie? @Talvi
Trochę za późno, ale może się przyda na następny rok, tudzież dzień dziecka. Akurat z planszówkami w tym przedziale wiekowym jestem na bieżąco, więc co nieco mogę polecić. Pierwsze, co przychodzi mi do głowy to "Potwory do szafy" oraz "Straszny dwór" - ta pierwsza jest wesoła i rozwija pamięć (choć to bardziej karcianka niż planszówka), ta druga szczególnie fajnie sprawdza się w halloweenowy wieczór. Z nieskomplikowanych gier w starym stylu szczególnie polecam "Bolek i Lolek - wyścig" (do kupienia chyba tylko w zestawie z Chińczykiem). Fajni są też "Kierowcy" (choć może się zdarzyć, że rozgrywka będzie trochę przydługa) oraz Monopoly Junior (tu z kolei zdarza się kończyć za szybko - bez skojarzeń ;)). Jeśli ktoś ma inne propozycje, chętnie przeczytam.

Śr, 01 Styczeń 2020, 17:48:26
1
Odp: Komiksy TM-Semic Batman,Superman,Batman&Superman Pamiętam swój smutek, gdy usiadłem w fotelu ze świeżo zakupionym zeszytem i gdy przeczytałem, że na tym TM-Semic kończy wydawanie. Kupowałem wyłącznie dla Supka i pomimo znacznej dysproporcji stron z nim a Batmanem w roli głównej, co miesiąc podekscytowany leciałem do kiosku. Byłem bardzo ciekaw, co dalej stanie się z Supermanem, aż tu nagle zonk i koniec, dziękujemy za uwagę. A pamiętam, jak kumpel, któremu pożyczyłem kilka najnowszych wówczas zeszytów powiedział, że teraz zacznie się robić ciekawie i więcej ludzi będzie kupować ze względu na Supka, więc proporcje stron się pewnie wyrównają. Prokok, kuźwa, że hej ;)
Śr, 01 Styczeń 2020, 18:26:36
1
Odp: Komiksy TM-Semic Batman,Superman,Batman&Superman
Dzidek a jak sprawa z Batmanem?
Urwany,czy tak jak mówił kolega wyżej historie były raczej na jeden komiks?
Niestety Ci nie odpowiem, bo ja Batmana nie czytałem. Kupowałem każdy zeszyt tylko dla tych kilku(nastu) stron z Supermanem. Mam je gdzieś w pudle u rodziców, więc nawet nie mam jak zajrzeć, żeby Ci zapodać konkretną informację.

Śr, 01 Styczeń 2020, 20:37:51
1