Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Posty polubione przez innych

Strony: 1 ... 3 4 [5]
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Tytus
Po co katować współczesne dzieciaki swoją nostalgią za PRL-em w każdym kiosku...

A tam katować! Tak to mogą się poczuć jak to kiedyś było! To jak aparacik do podróży w czasie... ;)

Zresztą czy to nie było tak, że fani narzekali na kolorowe, że chcą znów czarnobiały?

Wt, 02 Marzec 2021, 10:01:50
1
Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
wogole nie rozumiem argumentu o psuciu rynku. magazyn komiksowy może tylko i wyłącznie wzbogacić ten rynek.
No właśnie też próbuję dojść, gdzie tu psucie? W tym, że Polskich magazynów strikte komiksowych było tyle co bury kot napłakał, a teraz jest jakiś konkretniejszy co obiecuje się ukazywać regularnie w sensownych odstępach?

Wiadomo, że zawsze można ponarzekać, że cena mogła by być dychę-dwie niższa (choć kupuję argument że jest proporcjonalna do zawartości, kosztów i autorów) ale gadkę o niszczeniu rynku prędzej bym łykną jakby takich magazynów było z pięć i nagle jeden pojawił się z kilka razy niższą ceną, a równie atrakcyjną zawartością i reszta by była bezsilna wobec takiej konkurencji.

Ale w drugą mańkę :
Jeśli inni wydawcy podchwycą ten trend, że można komiksiarzy jeszcze mocniej powyciskać, bo są nahajpowani na dany tytuły czy danego autora to skłonni podnosić swoje ceny do np. do przeszacowanych stawek "kolekcjonerskich" wydań Scream Comics.

Ja bym się akurat ucieszył jakby teraz jacyś wydawcy "na złość Relaksowi" by teraz wydali magazyny komiksowe o podobnej zawartości, a z o połowę niższa ceną jakby to miało tylko wzbogacić rynek o większą ilość tego typu pozycji...  Nie wiem jak inni ale ja chętnie bym kupował pisma typu "Świat komiksu", drukujący komiksy w Polsce nieznane i ukazujący się regularnie co miesiąc albo i dwa, czy też wspierający Polskich autorów i dający im miejsce do regularnej publikacji serii.

Dlatego przekręcam oczami na hejt na "Relax" bo mało komu się nie śpieszyło z jakąś inicjatywą tego typu (chyba że była jakaś głośniejsza historia niewypału podobnej inicjatywy to ucieszę się jak ktoś mnie skoryguje) ale by krytykować pomysł wszyscy są pierwsi i tylko doszukują się co nowych problemów.

Wt, 06 Kwiecień 2021, 13:28:41
1
Odp: Kajko i Kokosz
Prędzej niż w wydanie przez Egmont integrali "Kajka i Kokosza" uwierzę w jednorożca ujeżdżanego przez rozkoszną dziewicę ;)

Nie wiem jak z dziewicami ale w "Wojnie Galijskiej" Juliusz Cezar robi wzmiankę o koniach z jednym rogiem, które widział w lasach galijskich także...  ???

Pt, 30 Kwiecień 2021, 11:05:35
1
Odp: Iznogud
A jeszcze w tym roku integral nr 4!

Super! Może wreszcie mu się uda zostać kalifem na miejsce kalifa :)

So, 01 Maj 2021, 20:04:35
1
Odp: Libertago
Użyłem kabaretowego określenia „chłyt marketingowy”
To wyjaśnia czemu go nie zrozumiałem. Nie oglądam Polskich kabaretów - ech te Polskie gusta  ::) Ale kto co lubi...

Cytuj
Tak jak już kilkukrotnie wspomniałem, dla mnie, jako potencjalnego nabywcy, wydawca/wydawcy czasopisma w obecnej formie, nie rozumieją specyfiki i formuły oryginału.
Moim zdaniem za to rozumie współczesną formę. Z całym giga szacunkiem do oryginału ale pomijając fakt, że pewnie jakby istniał latami by się zmieniał ale jakby ktoś inny po latach wydał Relax  by uznał, że na siłę zachowa wszystko 100% jak w oryginale by były same skargi, że pismo anachronistyczne...

Podtrzymuję zdanie, ze jednak trochę romantyzujemy dawny "Relax" w czym pomaga fakt, że był w owym okresie bezkonkurencyjny.

Mi tam do godnej kontynuacji wystarczy by zawartość była dobra i urozmaicona (trochę sensacji, trochę humoru, trochę dla dzieci)  i moim zdaniem w tych aspektach się sprawdza. Nie potrzebuję by każdy jeden komiks był odpowiednikiem czegoś ze starego Relaksu bo jak mówiłem to normalne, że zawartość z czasem się zmieniała.

Mam po prostu wrażenie, że wiele osób się pastwi nad tym magazynem i tylko się doszukuje jakie to wielkie idee oryginalnego Relaksu łamie choć tak naprawdę dopowiada i naciąga je sobie.

I wiem, że łatwo powiedzieć - jak się nie podoba to zróbcie coś lepszego ale wydaje mi się, że płodnych niepublikowanych w relaksie autorów jest dosyć by zrobić 3-4 konkurencyjne pisma...

Nd, 16 Maj 2021, 21:02:00
1
Odp: Libertago A to swoją drogą. To tak jak moje koleżanki marudziły, że tylko jedna Meago w Relaksie i innych dziewczyn nie ma i "co ma być!" No to się pytam a ile z nich (tych co tworzą) coś podesłały? Bo jak wydawca wystawił propozycję to było, że "nie bo tam sami faceci" albo że wolą robić coś do innych antologii. No ok, tylko niech nie marudzą, że nie ma tam kobiet bo to nieco samospełniająca się przepowiednia...

[EDIT] Teraz mi się przypomniało, że wydawca mówił, że jeśli o Panie idzie to 100% tych co podesłały były w Relaksie, także to jeden przykład.

Wt, 18 Maj 2021, 12:16:36
1
Odp: Uwielbiamy komiksy bo... Bo są fajne!
Wt, 18 Maj 2021, 13:40:39
1
Odp: Egmont 2021 Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem o zapowiedziach Egmontu:

https://dziennikzachodni.pl/szukam-brandow-ktore-sa-ciekawe-i-fajne-ale-maja-tez-potencjal-rynkowy-rozmowa-z-tomaszem-kolodziejczakiem-dyrektorem-egmontu/ar/c1-15622110

Cz, 20 Maj 2021, 22:31:13
3
Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych O! Relaksowe uniwersum się poszerza o spinoff. Kolejny numer będzie wzbogacony o dodatek "Relax kids" z komiksami dla dzieci :


Pt, 28 Maj 2021, 03:56:28
2
Odp: Libertago I czające się wilkołaki. Nie zapomnijcie o czających się wilkołakach. Teraz nawet za dnia wychodzą  :-\
So, 29 Maj 2021, 18:20:05
2