Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Posty polubione przez innych

Strony: 1 2 [3] 4 5
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Tadeusz Baranowski Teoretycznie "Integrale" Tytusa już były, gdy wydawali bo trzy książeczki w jednej... ale tam były w jakiejś dziwnej kolejności.

Ale tak  - Christa + Baranowski + Chmielewski to integrale co powinny wyjść bo to arcy-klasyki :)

Śr, 19 Sierpień 2020, 10:26:35
6
Odp: Kajko i Kokosz Super! Jestem zaintrygowany jakie będą tam reakcje biorąc pod uwagę, że tam Kajko nie ma historii i bagażu "ikony"... Choć naturalnie liczę, że będzie odebrany bardzo pozytywnie :)
So, 26 Wrzesień 2020, 21:59:41
1
Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
Będą też Cabała, Fijał, Kmiołek, Cichoń, Zabdyr, Bednarczyk... z całym szacunkiem dla nich, ale jakbym nie wiem jak się starał, to bardziej zachowawczego doboru autorów bym nie wymyślił.

Lepiej zachowawczy, niż tacy co się nie umieją zachować ;)

Śr, 04 Listopad 2020, 22:56:09
4
Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych Jak dla mnie inicjatywa genialna! Jak robić nowy magazyn komiksowy to, to jest najlepszy możliwy sposób :D (Aż dziw, że na to nikt wcześniej nie wpadł)

Pozostaje trzymać kciuki by wypaliło :)

Cz, 05 Listopad 2020, 01:35:48
2
Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
Niemniej teksty typu Twoje „Aż dziw, że nikt na to wcześniej nie wpadł” czy „genialna inicjatywa” można na razie uznać chyba tylko za efekt jakiegoś oszołomienia, bo wygląda na to, że po za „pożyczonym” tytułem i kilkoma autorami, ta publikacja nie będzie miała wiele wspólnego z oryginalnym „Relaxem”.

Nie - wynika z tego że chcę jak najwięcej nowych magazynów komiksowych bo jeden "Komiksy i My" to dla mnie jednak ździebko za mało. Tęsknię za czasami "Świata komiksu"! Jak wiadomo takim magazynom nie jest w tym kraju lekko więc jak najbardziej "pojechanie na znanej marce" uważam tu za świetne posunięcie biznesowe bo przyciągnie ludzi a jak się powiedzie to zainteresuje też nowych, co zawsze jest jakimś krokiem by wyciągnąć Polski komiks z niszy, a może jeszcze inne nowe magazyny komiksowe zmotywuje.

Mówisz że poza tytułem nie ma za wiele wspólnego. Pomijam że jeszcze pisma nie widzieliśmy ale nie bardzo też rozumiem co wydawca ma zrobić - wskrzesić z grobu Christę, Polcha i Wróblewskiego i poprosić ich o nowe historie by skład się w pełni zgadzał? Czy po prostu wydać na nowo stare historie? (co już Egmont zrobił) Dla mnie urokiem czy też duchem tych Relaksów był ten fajny kiermasz rozmaitości różnych typów komiksów i autorów i klimatów więc liczę że to będzie zachowane. Jakby Relax wychodził ciągle nieprzerwanie to logiczne jest że dziś jego skład byłby radyklanie inny, składający się głównie z młodej krwi (podobnie jak taki Francuski czy też Belgijski "Spirou")

A co do podważania wiarygodności wydawcy tylko dlatego że powrót Relaksu głoszono dopiero dziś (no już wczoraj) więc to normalne że nie podaje wszystkiego na talerzu na dzieńdobry... Trzeba poczekać cierpliwie. Jak nie w materiałach prasowych to w jakimś wstępniaku się info znajdzie. Jak mówię, skoro się porwał na taką inicjatywę to wierzę że prawnie jest wszystko tip top a o ile ktoś tu jest istotnie spadkobiercą oryginału i się dopiero dziś dowiaduje że taki reboot powstaje to nie widzę sensu mieć roszczenia.

Mi się po takie detale nie śpieszy ale jak będzie jakiś wywiad, gdzie wydawce oto spytają i się podzieli jak do tego doszło to chętnie poczytam.

Cz, 05 Listopad 2020, 03:26:02
2
Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych Ale chwila - w Polsce są magazyny komiksowe: "Kaczor Donald", "Gigant Poleca" i "Mega Giga" ;)
Pt, 06 Listopad 2020, 12:41:32
2
Odp: Kultura Gniewu
2) Uzbrojony ogród i inne historie

Oj Uzbrojony Ogród by ktoś wznowił...

Pt, 13 Listopad 2020, 13:04:17
2
Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych By nie było tylko tak zielono i nostlagicznie to w oryginalnym Relaksie też się czasem jakiś Orliński, Sebok, Moczulski, Kobyliński Parzydło czy inny Wójciki trafili których kreska nawet według ówczesnych standardów wyglądała... "specyficznie" (w przypadku tego ostatniego mam wrażenie, że całość była odrysowana z innego komiksu)

Rzecz jasna oczywiście te przypadki były w śmiesznej mniejszości i liczę, że najnowszy numer Relaksu będzie miał wyłącznie rzeczy na topowym poziomie ;)

P.S.
Oczywiście to tylko moje prywatne odczucia bo część z tych panów powróciła w antologii Egmontu więc może się nie znam (ale np. ten komiks o królu Kraku zawsze wyglądał "krzywo")

Pt, 13 Listopad 2020, 17:26:36
1
Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych Spis treści już znany:
Nd, 13 Grudzień 2020, 12:50:37
3
Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych Tymczasem na stronie Kultowe Komiksy z czasów PRL-u kartowanie RELAXU :) :
https://www.facebook.com/Kultowekomiksy/videos/196374648860071

Nd, 20 Grudzień 2020, 13:21:59
2