Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Posty polubione przez innych

Strony: 1 ... 13 14 [15]
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con SlavicON - konwent słowiańskiej literatury fantastycznej
10 lipca 2021

18:00-18:50: Komiks słowiański
prowadzący: A. Czoska
goście: U. Odya, E. Żukowska, K. Witerscheim

wydarzenie odbędzie się online
https://www.facebook.com/slavicon/

Pn, 28 Czerwiec 2021, 11:36:16
1
Odp: Mucha Comics
Ciekawy jestem, jak bardzo wzrasta sprzedaż tytułu (i czy w ogóle) po wydaniu ostatniego tomu. Ja na przykład najchętniej czytam kompletne, zakończone serie ciągiem, bez kilkumiesięcznych przerw. I część kupuję na bieżąco, odkładam na półkę i czekają, a część kupuję w całości już po wydaniu finału.
Nie wiem czy w ogóle wzrasta. Najlepiej sprzedają się pierwsze tomy serii, więc jeśli początek nie chwycił to ciągnięcie tego dalej to dla wydawnictwa wywalanie pieniędzy w błoto.

Śr, 30 Czerwiec 2021, 13:31:07
2
Odp: Megatron - komiksy i nie tylko Prawie wszystko znam. :)

Miecze Europy to nie tyle nowość co nowe wydanie (nakład poprzedniego z inną okładką skończył się kilka miesięcy temu).

Upodobanie wbrew pozorom nieźle się czyta i polecam inne książki Wiślicza. To połączenie znakomitego warsztatu historyka, mało znanej tematyki i całkiem przyjemnej lektury, gdzie źródła historyczne stają się zarazem źródłem komizmu ze względu np. na opisywane nieporozumienia między chłopami a "wójtem i plebanem".

Drugi tom Babija to dobre opracowanie wojskowości, choć mam wrażenie, że autor trochę się powtarza. Zarazem mamy już dostępne dwa tomy opracowania w podobnej tematyce Górewicza.

Kronika Thietmara ma późniejszą redakcję autorską, o czym wiadomo od stosunkowo niedawna. Nie została dotąd przełożona na język polski. Natomiast masz wydanie trzecie, w pierwszym jest dodatkowo tekst oryginalny.

Barkowskiego nie mogę polecić. Błędy, które popełnia wołają czasem o pomstę do nieba. Nie wiem czy nie lepiej czytać hasła z wikipedii niż jego opracowania bitew.

Jellinge to ostatni tom i kontynuacji nie będzie. Potem pojawiła się inna seria historyczna - Mieszko i tę polecam koniecznie sprawdzić.

Żywa woda i pozostałe zeszyty miewają genialne warianty okładkowe. Niestety w środku jest gorzej, wyraźnie widać pośpiech twórców. Od niedawna widać również, że całość ma spinać pewien wątek słowiańsko-pogańsko-mitologiczny.

Coś jeszcze chciałem napisać, ale muszę uciekać do pracy :)

Ogólnie bardzo podoba mi się ten zakup :)

Śr, 30 Czerwiec 2021, 14:13:57
1
Odp: Spider-Man Te Dusze Venoma to dla mnie jeden z bardziej niedocenionych Spiderów. Niedawno zaliczyłem powtórkę i wciąż świetnie się to czytało.
Pt, 16 Lipiec 2021, 11:33:50
1
Odp: Egmont 2021
Jak wy marudzicie. Ten komiks nie jest skierowany do was, ale będziecie się nad nim pastwić kolejne kilka stron, a sprzedaż i tak będzie miał dobrą.
To może nie ma złych komiksów? Są po prostu komiksy nie skierowane do nas.

cena jest wyższa przez ten kod do gry. ja musiałem dzieciakom kupować w zeszytach właśnie ze względu na kod, komiksów za dużo nie czytają.
Czyli sprzedaż jest wysoka, bo dzieciaki chcą kod do gry a nie komiks. Równie dobrze mógłby być w lizaku.

Pn, 19 Lipiec 2021, 21:43:31
5
Odp: Megatron - komiksy i nie tylko Tym razem zupełnie rozminęliśmy się z komiksami, ale książki wciąż pozostają znajome.

Z Punishera przeczytałem tomy 3 i 7 i właśnie kupuję 5. Jestem naprawdę zadowolony i o ile ostatnio psioczyłem na Punishera z TM-Semic, że jest drętwy, monotonny i ma zmarnowany potencjał to Ennis pokazał jak to powinno wyglądać. Takiego Punishera oczekiwałem. Uwypuklone są odmienne doświadczenia antagonistów, ich charaktery, są różne smaczki, sytuacje zaskakujące i zapadające w pamięć, kadry z jajcem. A Barracuda rulez!

Po Thietmarze Izydor z Sewilli? Jeśli mogę sobie pozwolić na drobne ad vocem tłumaczenia źródeł to jest ich jeszcze kilka oczekiwanych w naszym pięknym kraju zbyt długo. Już w latach 60-ych zapowiadano tłumaczenie Adama z Bremy, tłumaczenia dwóch żywotów Ottona tylko rozbabrano dawno temu, mamy wybitnych mediewistów gotowych przełożyć Widukinda i późniejszą redakcję Thietmara. Mimo to efektów nie ma a znudzeni entuzjaści publikują amatorskie przekłady z Google Translator. Jakim cudem polska nauka nie ma środków na pełne przekłady kilku podstawowych tekstów dla poznania okoliczności tworzenia się państwa polskiego? Polscy mediewiści przenoszą się do Niemiec i krajów skandynawskich z nazbyt prozaicznej przyczyny - tam otrzymują granty umożliwiające im życie i pracę naukową. A w Polsce IPN ma budżet przeszło czterokrotnie większy od PAN i kiedy PAN odrzuca poważne projekty z przyczyn finansowych IPN szasta hajsem na komiksy.

W zupełności zgadzam się co do aktualności Bieniaka. Choć opracowanie napisane szmat czasu temu to rozbiór źródeł jest poprowadzony wzorcowo i wciąż trudno coś dodać istotnego do jego opinii. No chyba że pod względem archeologicznym - tutaj trochę się zadziało.

Zupełnie inaczej jest z Borawską. Choć zachwalana w przedmowie książka przepełniona jest teoriami odrzuconymi przez współczesną naukę z niesławnym Bolesławem Zmyślonym vel (słusznie) Zapomnianym na czele. Koncepcje takie jak damnatio memoriae namiętnie rozwijane są dziś głównie przez turbolechitów.

Modzelewski świetny. Dobrze mi się czytało i znakomite wrażenie wywarło na mnie mnóstwo intrygujących uwag o wyobrażeniach ludów pogańskich na temat własnego społeczeństwa i miejsca jednostki w hierarchii/hierarchiach.

Zniechęcony do Barkowskiego wziąłem się ostatnio za Rugię 1168 i widzę jednak znaczną poprawę. W pierwszych książkach były koszmarne błędy i naiwne podejście do źródeł pisanych i stanu ich rozpoznania w Polsce (autor mieszkał w Niemczech). Tutaj jest już całkiem przyzwoicie i jak na razie jestem zadowolony z lektury. Autor pisał, że przechowywał w szufladach trochę niewydanych tekstów i chyba zaczął publikowanie w Polsce od staroci z szuflady a teraz wziął sobie krytykę do serca i szlifuje warsztat.

Pn, 26 Lipiec 2021, 00:02:44
1
Odp: Batman
dla mnie problemem było ze najpierw w kioskach pojawiła się komiksowa adaptacja a potem film w kinach. oczywiście nie wytrzymałem i przeczytałem przed filmem. tommy lee jones wg mnie nie wypada źle, kopią nicholsona bym go nie nazwał. brakowało mi scen z harveyem - tu jones by mógł się wykazać a na ekranie praktycznie tylko two-face.

oglądałem forever z 2 miesiace temu. cgi się zestarzało ale aktorzy i muzyka nadal na poziomie.
Też najpierw czytałem komiks a potem widziałem film. Niekoniecznie był to błąd. Pewnych mankamentów, na które narzekacie w filmie komiks nie posiada.

Muzyka faktycznie zacna. Przez te wszystkie lata z całego filmu najlepiej pamiętam kawałek U2 "Hold me, thrill me, kiss me, kill me".

Pn, 26 Lipiec 2021, 12:03:25
3
Odp: GoNzO - kolekcja Shit! Przegapiłem premierę Martwej Ziemi.
Pn, 26 Lipiec 2021, 12:06:32
1
Odp: Megatron - komiksy i nie tylko
Z innych źródeł kupiłem, ale jeszcze potrwa zanim będę je miał u siebie Widukinda oraz Annales Regni Francorum Walkowskiego. Widzę też pokazała się Historia Wojen Prokopiusza z Cezarei. Wszystko drogie jak diabli, trzeba będzie roztropnie podejść do zakupu.
Prokopiusz wart swojej ceny. Natomiast Walkowski to tłumaczenie amatorskie. Mam też jeszcze tłumaczenie Widukinda Pietruszczaka. Tutaj się trzeba dobrze zastanowić. Te tłumaczenia mocno rozmijają się z oryginałem, nie oddają sensu poszczególnych słów i zwrotów, są trudne w odbiorze a często zwyczajnie niezrozumiałe. Na bezrybiu i rak ryba, ale one nie zastąpią profesjonalnego przekładu. One ledwie oddają o czym ogólnie jest ten utwór natomiast wchodzenie w jakiekolwiek szczegóły tekstu nie ma sensu. Czy za coś takiego warto dać 7 dych?
Jeśli ludzie tyle płacą to tym bardziej wraca pytanie, co to za dziwny kraj, że instytucji naukowych wciąż nie stać na profesjonalne wydanie.

Wt, 27 Lipiec 2021, 00:16:28
1
Odp: DC Black Label Murphy bardzo dobrze to wypada rysunkowo ale scenariusz jest mocno nierówny i co najwyżej średni.
Pt, 30 Lipiec 2021, 11:40:18
2