Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Posty polubione przez innych

Strony: [1] 2 3 ... 32
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Szninkiel
Gdybym dopuscilbym do glosu Moje Paranoje(tm), to powiedzialbym, ze to wszystko uklada sie w obraz zsynchronizowanej akcji majacej na celu zasianie defetyzmu wsrod obecnych wlascicieli nierozpakowanych egzemplarzy zmuszajac ich do niewolicjonalnego rozdziewiczania owych, aby upewnic sie, ze potencjalna spekulacja nie odniesie skutku odwrotnego niz zamierzony, co w koncowym efekcie prowadziloby do znacznego uszczuplenia liczby zafoliowanych albumow na rynku wraz z obnizeniem wartosci tych tomiszczy, ktore ulegly defloracji*.


Moim zdaniem jest to bardzo prawdopodobne - tym bardziej, że napisał to ktoś zupełnie anonimowy, nie przedstawiając żadnych dowodów. Takie coś nawet ma swoją nazwę: trolling :)

Dziwi mnie natomiast krytyka, że nakład jest za duży. Dla mnie ekskluzywność wydania to przede wszystkim powiększony format, w jakim Szninkla nigdy na polskim rynku nie było i pewnie nie będzie. Ma cieszyć przede wszystkim mnie i tak właśnie jest. Naprawdę niektórym przeszkadza nakład? Nieważne, że to wydanie jest ładne, ważne żeby inni nie mieli? Janusze komiksowa :)

So, 22 Czerwiec 2019, 00:00:17
2
Odp: Doom Patrol Odpowiadając na pytanie, czy warto sięgać najpierw po serial - warto :) Mi zaoszczędziło to pieniędzy i czasu na zakup komiksu. Obejrzałem trzy pierwsze odcinki i jak dla mnie serial jest beznadziejny. A do tego nie lubię Morrisona :)
So, 22 Czerwiec 2019, 22:12:41
1
Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie Przydałaby się jakaś kolejna drama. Na poprzednią się nie załapałem, a skusiłbym się na parę pozycji w promocyjnej cenie :) Może warto przez jakiś czas u niego nie kupować, żeby znów go przypiliło? ;)
Wt, 25 Czerwiec 2019, 11:51:32
2
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
A ja mam na myśli takich ludzi co kupują Klasykę Marvela i DC Deluxe za ponad 100 zł :)

Tylko że ludzi, których ja mam na myśli, jest kilkukrotnie więcej, niż ludzi, których ty masz na myśli i stanowią oni główną grupę docelową Egmontu (bo nikogo innego póki co nie rozważam w kategoriach wydawcy omniaków na polski rynek). Tym samym dochodzimy do punktu wyjścia, czyli - nie opłaca się w Polsce wydawać omniaków.

Cytuj
Nowa Granica i Sprawiedliwość były w cenie jaką miałyby jakieś mniejsze omniaki.

(...)

W zwykłym formacie dużo taniej by były.

(...)

Mi też raczej bardziej chodzi o te chudsze

Nie ma czegoś takiego jak "mniejsze omniaki". Omnibus to omnibus, a jego "zwykły" format to format powiększony, z twardą, lakierowaną okładką, obwolutą, liczbą stron ok. 1000 lub większą, na dobrym jakościowo papierze, z dobrym szyciem. I dlatego nie mogą być "dużo tańsze", a już na pewno nie kosztowałyby 100-150 zł.

Jeśli po polsku by wychodziły omnibusy po 300/400 PLN to bym je kupował bez zastanowienia. To byłoby coś świetnego.

Zgadzam się, że byłoby to coś świetnego, natomiast wątpię, abyś ty lub ktokolwiek inny z tutejszych forumowiczów kupował je BEZ ZASTANOWIENIA. Spójrz ile rozważań w stosownych wątkach wygenerowały wspomniane wyżej wydania ekskluzywne ;) O nie, wydając taką kwotę na komiks, raczej każdy przynajmniej chwilę się zastanowi. Ja np. oczywiście bym kupował takie omniaki, ale raczej starannie wyselekcjonowane. Pewnie większość z kupujących omniaki by tak robiła. A osoby kupujące omniaki stanowią zapewne zdecydowaną mniejszość wśród osób kupujących komiksy ;) Tym samym ciężko byłoby wydawcy na czymś takim zarobić.

Wt, 25 Czerwiec 2019, 13:21:54
1
Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
Nawet gdyby różnice cenowe zeszytów w preorderze były większe na korzyść MVM (w tej chwili są tylko minimalne) to i tak wybieram AC. Dla mnie nie cena jest najważniejsza. Ale szanuję jeśli ktoś patrzy przez pryzmat ceny, nawet minimalnie tylko niższej.
Lada moment otrzymam kolejne wezwanie do opłacenia tygodniowej dostawy za aberacyjne zamówienie czerwcowe w MVM. Oczywiście zapłacę, ale po raz ostatni. Nie mam czasu i głowy by co tydzień zajmować się opłacaniem towaru, który być może na koniec miesiąca otrzymam. Jeśli dożyję.
Swoją drogą kilka pozycji z racji znikających preorderów w MVM i tak na czerwiec złożyłem w AC. Wczoraj ATOM przysłał maila z listą skompletowanych tytułów i pytaniem czy nie wolę zbiorczej paczuszki w lipcu bo to ledwie kilka pozycji z czerwca. I to jest to co szanuję! Nawet nie było wzmianki, że mam już płacić za czerwcowe tytuły! Może kapitał przedsiębiorstwa na to pozwala, ale MVM po ponad dekadzie istnienia nie podskoczyło do tego poziomu, który AC już sobą prezentuje. A i sklep stacjonarny ogarniają. I jakoś z wszystkim dają radę bez sączenia głupiego jadu na swoją konkurencję!
Dla mnie wybór jest oczywisty! Szkoda, że z Poznania do Krakowa mam daleko bo bym z nimi na browara skoczył. :)

Hehe Palacz ma określenie na takich jak ty! Nie pamiętam jak to szło, ale wy wszyscy jesteście przyczyną jego życiowych niepowodzeń. Konkurencja i tacy jak ty... na pewno przez konkurencję opłacani! :D

A mówiąc serio - zawsze wyżej ceniłem sobie AC, niż MvM. Na długo przed tymi dziwnymi akcjami Palacza, bo on zawsze był nieuprzejmy i problematyczny. Ja u niego mogę kupić jedynie ze 2-3 omniaki, których mi jeszcze brakuje i to raczej za 60% obecnej ceny. Czyli wyłącznie podczas kolejnego ataku histerii, na który bardzo liczę w najbliższej przyszłości :)

Cz, 27 Czerwiec 2019, 14:27:25
2
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd Ja również pozdrawiam :)
Cz, 27 Czerwiec 2019, 16:22:20
1
Odp: Dyskusje światopoglądowe
A może to ani wina PiSu, ani Tuska? Wszędzie musicie wpleść tę partyjną nawalankę? Sytuacja na tym rynku i wojna na rabaty stała się już patologiczna, jak rabat sięga 45% wartości nowego towaru, to coś jest nie tak. Ostatnio jest zdaje się wiele przegrupowań w tej branży, może więc układ sił wygląda teraz tak, że nie ma potrzeby aż tak walczyć rabatami. A może siły przeznaczone na tę walkę po prostu się już wyczerpały.

Brawo! Podam inny przykład - niedawno czterej najwięksi operatorzy telefonii komórkowej w Polsce zakończyli wojnę cenową, co w niedalekiej przyszłości spowoduje podwyżkę cen. I nikt od niej nie ucieknie, bo wszyscy podniosą. Oczywiście część "ciemnego luda" obwini rządzących, mimo że te cztery podmioty są w 100% prywatne, a wojna cenowa, jaką prowadzili, były wyłącznie ich inicjatywą. I z ich inicjatywy się zakończyła.

Tak to już jest ten świat skonstruowany - im więcej ludzie mają pieniędzy, tym więcej ich wydają, a tym samym dostawcy towarów i usług chcą zarabiać jeszcze więcej, więc podnoszą ceny. Popyt i podaż.

A to pierwsza inflacja w waszym życiu?

Myślę, że tak. Do tego większość z nich pewnie nie doświadczyła jeszcze kryzysu. A nawet jeśli doświadczyła, to już dawno zapomniała. Z pewnym rozbawieniem obserwuję niewiarę różnych moich bliższych i dalszych znajomych w to, że niedługo znów nadejdzie kryzys. Nikt nie chce wierzyć w to, że gospodarka jest jak sinusoida, raz jest koniunktura, raz kryzys. A przecież to taka oczywista oczywistość.

Śr, 03 Lipiec 2019, 16:30:07
2
Odp: Shout Box Przyłączam się do apelu o zaprzestanie spamowania. Nie róbmy z tego forum śmietnika, bo im dalej w las, tym trudniej będzie je przeglądać i sensownie piszące osoby będą odstraszane.
Cz, 04 Lipiec 2019, 10:56:32
2
Odp: Dyskusje światopoglądowe
a kiedy oni coś obniżyli, VAT też miał być tylko na chwilę 23%  ;D

W latach 2005-2007. Zmienili PIT z trzech progów na dwa, przy okazji obniżając je oraz obniżyli składkę rentową o kilka punktów procentowych, zarówno po stronie pracownika, jak i pracodawcy. Obniżki te walnie przyczyniły się do przejścia Polski przez kryzys w miarę suchą stopą i nie jest to opinia tylko moja, ale np. niejakiego Jana Krzysztofa Bieleckiego, którego trudno chyba posądzać o sympatię do PiS. Tamten rząd PiS jest ostatnim rządem w Polsce, który obniżył podatki. Formalnie rzecz biorąc obecny również obniża podatki, tyle że nie wszystkim :(

Teraz w sumie robią coś podobnego, co w latach 2005-2007, czyli wtłaczają pieniądze do gospodarki tymi wszystkimi programami socjalnymi. W kolejnym kroku powinno nastąpić zwiększenie inwestycji i obniżenie podatków, co zabezpieczy nas przed kolejnym kryzysem. Czy tak zrobią? Mam nadzieję, że tak, ale szanse na to niestety maleją, bo jeśli obniżka PIT dojdzie do skutku, to musi nastąpić przed wyborami. A do tych coraz mniej czasu.

A podwyżka VAT to akurat zasługa PO.


Modyfikacja:
o, a jednak może jeszcze jest szansa na ten niski PIT, właśnie przeczytałem:
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Nizszy-podatek-PIT-PiS-pracuje-nad-stawka-17-proc-dla-wszystkich-7702284.html

Jeśli to zrobią, to mój głos mają  8)

Cz, 04 Lipiec 2019, 13:31:35
1
Odp: Greg Rucka
Co do jego WW to bym się zgodził. W Gotham Central tego nie odczułem

Gotham Central nie czytałem, ale czytałem opinie, że dość mocno się to tam odczuwa. Twoja opinia jest pierwszą odmienną. Natomiast wspomniana WW to już jest masakra, a najbardziej mi ręce opadły, jak WW powstrzymuje Flasha przed ugaszeniem pożaru jakiegoś osiedla w lesie, bo pożar to naturalny cykl życia i śmierci w przyrodzie, a mieszkający tam ludzie wtargnęli do tego środowiska jako intruzi. Oszołomstwo najwyższych lotów.

A lesbijki w komiksach są ok  8) Girl on girl action FTW!

Cz, 04 Lipiec 2019, 15:03:15
1