Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Posty polubione przez innych

Strony: [1] 2 3 ... 9
Wiadomości Liczba polubień
"Senna zmora głodomora" i "Mały Nemo w Krainie Snów" (integral) Komiks "Senna zmora głodomora" ("Dream of the Rarebit Fiend") składa się z ok. 800 odcinków. Ukaże się w 4 tomach po ok. 250 stron. Autor ten sam co komiksu "Mały Nemo w Kranie Snów". Podobny pomysł o snach, ale w wykonaniu dorosłych postaci, które na ostatnim obrazku budzą się i narzekają że przed snem zjadły zapiekanką z serem. Naniosłem literki na kilkadziesiąt stron i nawet fajnie się czyta. Za jakiś czas pokażę próbki z tłumaczeniem. Przypominam o dwóch wstępnych projektach okładki tomu 1. Jeszcze nie wiem, czy będzie z dymem czy bez dymu. Rysunek na podstawie kadru z filmu "Dreams of the Rarebit Fiend" Winsora McCaya narysował Robert Konsztat.Dobra wiadomość. Tłumacz, któremu sypnął się dysk na szczęście odzyskał dane, ale przetłumaczył 30 plansz z 50, więc jeszcze trochę przed nim pracy. Dwóch tłumaczy skończyło pracę, a czwarty jest w trakcie.

Według moich wyliczeń, uwzględniających tempo prac, pierwszy tom "Sennej zmory głodomora" (komiks Winsora McCaya - twórcy "Małego Nemo w Krainie Snów") najprawdopodobniej ukaże się w maju.

Stany wydawnicze według zamówień na chwilę obecną:

"Senna zmora głodomora" - 65 (brakuje jeszcze 35 do 100 egz.)

Wydanie zbiorcze "Małego Nemo w Krainie Snów" - 7  egz. (brakuje jeszcze 43 do minimalnego nakładu 50 egz.). Możliwe, że komiks będzie numerowany. Rozważam też wsuwane pudełko - ale zależy to od tego, czy drukarnia w której komiks będzie drukowany, będzie w stanie je zrobić. Zamawiać w inne drukarni nie ma sensu ze względu na ryzyko niedopasowania. Jak ktoś przegapił wydanie 3-tomowe to ma okazję załapać się na ekskluzywne wydanie zbiorcze z poprawkami.

Data wydania zbiorcze "Małego Nemo" to data wydania zależy od momentu zebrania zamówień na minimalny nakład. Chciałbym, aby komiks wyszedł równocześnie z którymś z tomów "Sennej zmory głodomora".

Zachęcam do zamawiania obu komiksów. Szczegóły cenowe i informacje jak zamawiać znajdziesz tutaj:
https://komiks.ovh/sklepik-krakersa/

Pn, 04 Luty 2019, 19:17:44
1
Komiks.ovh - portal Wyszło na to, że strona Komiks.ovh nie będzie kontynuacją Forum Gildii (tę rolę jak widać przejął błyskawicznie Komikspec i życzę mu powodzenia). Mimo to zapraszam do zakładania kont na Komiks.ovh, ponieważ strona oferuje także inne możliwości niż forum dyskusyjne - pozwala na publikowanie, blogowanie i czatowanie z innymi komiksiarzami z daleka od oczu Wielkiego Brata korporacyjnych stron, które naruszają prywatność.

Czat wewnętrzny na Komiks.ovh jest całkiem niezły i daje możliwość komunikowania się komiksiarzom w czasie rzeczywistym (jak i zostawiania wiadomości PW) w podobny sposób jak np. w Messengerze na Facebooku, ale gwarantuje prywatność. Potestujcie sobie czat i jeśli Wam się spodoba to narzędzie, umówcie się ze znajomymi na pogaduchy na Komiks.ovh.

Komiks.ovh gwarantuje wieloletnią działalność i brak reklam - portal działa na tym samym serwerze co duży niekomiksowy portal działający od prawie 12 lat. Nie trzeba go więc finansować z reklam czy opłat za korzystanie. Baza danych jest automatycznie robiona codziennie, aby w razie jakiejś awarii można było szybko przywrócić stronę do życia.

Na zachętę kilka screenów, jak wygląda czatowanie i publikowanie. Istnieje również możliwość rozbudowy strony zgodnej z oczekiwaniami użytkowników (chciałbym by każdy kto chce mógł wnieść coś w rozwój strony).

Tak wyszukuje się użytkowników, z którymi chcielibyście poczatować. Zielona kropka pokazuje osoby dostępne online.Tak wygląda strona z kontaktami użytkowników (zawsze widoczna jest ich ostatnia wiadomość). Uciążliwych użytkowników można blokować dodając do czarnej listy. Po prawej stronie boczne okno czatowe. Gdy ktoś do Was napisze od razu wyskoczy Wam okienko.Tak wygląda główna strona czatowa.Tak wygląda w profilu użytkownika strona opublikowanych wpisów użytkownika (oczywiście jest także strona autorska wyglądająca jak normalny blog).Tak dodaje się nowe wpisy blogerskie i artykuły. Jest opcja tworzenia galerii zdjęć.Zapraszam do umawiania się na czacie z daleka od "Facebooka" i innych inwigilatorni! Testujcie, a jeśli coś będzie nie tak - zgłaszajcie uwagi. Postaram się pomóc dopasować narzędzie do Waszych potrzeb, abyście byli zadowoleni.

A, jeszcze jedno. W odróżnieniu od "Facebooka" - jeśli skasujecie wiadomości na czacie one naprawdę znikną (kopie baz danych na serwerze są utrzymywane 10 dni - nowe kopie bazy danych na serwerze automatycznie kasują stare kopie, więc po 10 dniach nie da się ich odzyskać, na "Facebooku" nawet jak coś skasujecie, to jest to tylko niewidoczne, a "Facebook" trzyma je nawet w nieskończoność by Was profilować).

Zapraszam do współpracy wizjonerów i zwyczajnych użytkowników. WSZYSTKIE pomysły można zrealizować, a szkoda by strona leżała odłogiem.

Śr, 06 Luty 2019, 18:39:57
3
Odp: Komiks.ovh - portal, czat i co tam chcecie Stronę uruchomiłem wcześniej niż planowałem (z powodu wieści o zamknięciu Forum Gildii). Dzisiaj przyszedł mi do głowy pewien nowy pomysł, ale muszę się z nim przespać.
Śr, 06 Luty 2019, 21:58:29
2
Odp: "Senna zmora głodomora" i wydanie zbiorcze "Małego Nemo w Krainie Snów" Jedyne, co jest lepsze tutaj, a nie ma na FG, to możliwość kasowania własnych wpisów. Czyli użytkownik ma prawo do samodzielnego decydowania o swoich wpisach. Będę patrzał co się teraz stanie - czy FG odzyska zaufanie i ludzie tam wrócą, czy też nastąpi trwały podział użytkowników. Wkurzają mnie natomiast na KS reklamy, których nie da się wyłączyć automatycznie Adblokiem (aby być uczciwym dodam, że z tego co pamiętam, na FG też były reklamy, nawet w tle strony).
Cz, 07 Marzec 2019, 14:20:10
1
Odp: "Senna zmora głodomora" i wydanie zbiorcze "Małego Nemo w Krainie Snów" Możliwe, chociaż widzę, że są nowe komentarze, choć mniej niż tutaj. Puścili na razie mailing z regulaminem. Jakby nie zrobili tego, to bym tam nawet nie zajrzał. A tak z ciekawości wlazłem, "o co chodzi". No i nieskonfigurowany certyfikat SSL może odstraszać od wejścia.
Cz, 07 Marzec 2019, 14:33:56
1
Odp: "Senna zmora głodomora" i wydanie zbiorcze "Małego Nemo w Krainie Snów" Nie wiem w co wierzyć. Dlatego obserwuję sytuację.
Cz, 07 Marzec 2019, 19:20:30
1
Odp: "Senna zmora głodomora" i wydanie zbiorcze "Małego Nemo w Krainie Snów" Możliwe. Na razie będę tutaj i tam, tam gdzie są ludzie. Ale ten banner reklamowy działa mi na nerwy. Mam alergię na reklamy, których adbloker rutynowo nie blokuje i czuję się nimi atakowany.

Poszperałem w kodzie strony i na szczęście rozwiązałem problem dopisując do "filtrów własnych" adblokera odpowiednią linijkę. Jak ktoś chce, mogę mu wysłać na PW.

Pt, 08 Marzec 2019, 18:22:24
1
Odp: "Senna zmora głodomora" i wydanie zbiorcze "Małego Nemo w Krainie Snów" OK. Zrobiłem osobny wątek.

Aktualizacja informacji. Dotarło do mnie tłumaczenie artykułu o "Sennej zmorze głodomora" oraz tłumaczenia plansz od ostatniego tłumacza.

Aktualne stany nakładów komiksów "Krakersa" według stanów zamówień (od ostatniego wpisu z danymi bez zmian):

"Senna zmora głodomora" - 81 (brakuje jeszcze 19 do 100 egz.)

"Mały Nemo w Krainie Snów" wydanie zbiorcze w jednym tomie - 14 (brakuje 36 do nakładu minimalnego 50 egz)

Pt, 22 Marzec 2019, 18:47:58
2
"Mały Nemo w Krainie Snów" - GRUBE wydanie zbiorcze ok. 560 stron Zachęcam do zamawiania wydania zbiorczego "Małego Nemo w Krainie Snów". By się ukazało, trzeba zebrać chętnych na nakład 50 egz. Komiks ukaże się wraz z jednym z tomów "Sennej zmory głodomora" tego samego autora.

Aktualny stan zamówień: 14 egz. (brakuje 36 do nakładu minimalnego 50 egz).

Więcej informacji w wątku o "Sennej zmorze głodomora":
https://forum.komikspec.pl/dzial-ogolny/'senna-zmora-glodomora'-i-wydanie-zbiorcze-'malego-nemo-w-krainie-snow'/

Pt, 22 Marzec 2019, 18:51:16
1
Odp: OMG! Wytwórnia Słowobrazu Integral "Małego Nemo w Krainie Snów" będzie. Zbieram chętnych na takie wydanie. Nakład minimalny 50 egz., więc może to być prawdziwa unikalna perełka na półce. Więcej w wątku o "Sennej zmorze głodomora" i w "Małym Nemo w Krainie Snów".

https://forum.komikspec.pl/dzial-ogolny/'maly-nemo-w-krainie-snow'-grube-wydanie-zbiorcze/

Wydanie zbiorcze będzie się trochę różnić od wydania pierwszego (chcę poprawić kolory filtrem by uzyskać efekt z "Bustera Browna").

Rozważałem wydanie po "Sennej zmorze głodomora" komiksu "Powrót Małego Nemo do Krainy Snów", ale skoro inny wydawca mnie ubiegł i kupił licencję, to trzymam za niego kciuki. Chętnie przeczytam.

So, 23 Marzec 2019, 08:26:44
1