Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Posty polubione przez innych

Strony: [1] 2 3 ... 33
Wiadomości Liczba polubień
Magazyn komiksowy AKT AKT to magazyn komiksowy tworzony przez nieformalną grupę: Asocjację Komiksu w Toruniu, zrzeszającą twórców oraz miłośników komiksu z grodu Kopernika, a także zaprzyjaźnionych komiksiarzy z innych miast. Asocjacja została założona w 2000 roku przez: Tomasza Marciniaka, Macieja Neumanna, Piotra Wojciechowskiego, Michała Zalewskiego i Krzysztofa Churskiego. Od powstania AKT przebył długą i krętą drogę, ewoluując z fanowskiego zina w profesjonalny magazyn komiksowy. Oprócz twórczości członków Asocjacji Komiksu w Toruniu, m.in. Krzysztofa Otorowskiego, Piotra „Śmiechosława” Wojciechowskiego, Jarosława „JARO” Wojtasińskiego, Zwyrke, w AKT gościnie pojawiają się także prace uznanych artystów ze świata komiksu. I tak na łamach toruńskiego magazynu znalazły się komiksy: Jeana Van Hamme’a, Grzegorza Rosińskiego, Mawila, Tadeusza Baranowskiego, Jerzego Wróblewskiego, Szarloty Pawel, Tadeusza Raczkiewicza, Bohdana Butenki, Edwarda Lutczyna, Tomasza Niewiadomskiego, Michała „Śledzia” Śledzińskiego, Rafała Szłapy, Mateusza Skutnika, Dominika Szcześniaka, Karola „KRL” Kalinowskiego, Melona, Kamili Kozłowskiej, Piotra Nowackiego, Łukasza Kowalczuka i wielu innych.

Obok komiksów w magazynie stałe miejsce zajmuje publicystyka pióra Michała Siromskiego, Michała Gasewicza i Dawida Śmigielskiego, a gościcie pojawiły się teksty autorstwa m.in. Wojciecha Birka, Mateusza Szlachtycza i Wojciecha Łowickiego.

Od 2015 roku redaktorem naczelnym magazynu jest Krzysztof Churski.

W czerwcu 2019 roku pojawił się w sprzedaży 21. numer AKTu.
We wrześniu podczas 30. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier swoją premierę będzie miał numer 22.

Cz, 29 Sierpień 2019, 14:24:11
3
Odp: Magazyn komiksowy AKT Tak prezentuje się okładka 22 numeru:


Nd, 15 Wrzesień 2019, 23:02:00
1
Odp: MFKiG 2019 - wrysy, grafiki, autografy Pamiętam jak Ramon Perez był na festiwalu, jeszcze gdy ten odbywał się w LDK, i każdemu rysował co innego. Niesamowite robił wtedy prace. Mi narysował takiego Spider-Mana, że szczeka mi opadła. Gradimir Smudja rysowal pięknego Vincenta, ale ja to poprosiłem o Alfreda Hitchcocka i po chwili zastanowienia zaczął rysować/ malować. Potem tylko żałowałem że nie poprosiłem o Tintina:)
Cz, 03 Październik 2019, 20:58:03
3
Odp: MFKiG 2019 - wrysy, grafiki, autografy Wrzucam. Nie wiem czy wszystkie są "niepowtarzalne". Być może ktoś, gdzieś też dostał taki wrys (Wyrzykowski, McRea, Baeken, Robinson, Zapico), ale bardzo je lubię. Żeby nie było offtopu, to na koniec dodałem zdjęcie wrysu od Zofii Dzierżawskiej. Kiedyś miałem prawie całą ścianę obwieszoną wrysami. I pewnie jeżeli będę miał swoje 4 ściany, to powtórzę ten zabieg, ale zainwestuję w ładne ramy. A,i nie obce jest mi wycinanie wrysu z komiksu. Da się to zrobić bez szkody dla komiksu i wrysu.


Pt, 04 Październik 2019, 09:27:32
16
Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród) Tak się zastanawiam czy 1000 numerów to nie jest powód do godnego świętowania? Nie kupuje Kaczora Donalda, ale od tego tytułu zaczynała się moja przygoda z komiksem i nr 1000 postanowiłem kupić. Niewiele się spodziewałem, ale nie tego co zaserwował Egmont. Otwieram i szukam tych plakatów, bo może dzieciakom powieszę na ścianie. Szukam i nic. I zdaje sobie sprawę że to drzewo genealogiczne to jeden plakat. Nie wiem co jest drugim? Komiksy jak komiksy. Te o zurawinie i promocji na kości super. Ten o Gogusiu- 40 lat temu ta sama historia byłaby i narysowana lepiej i lepiej opowiedziana. Jak Gogus wyjął smartfona to padłem. Klondike nic ciekawego. Reszty jeszcze nie czytalem. Slabe to uczczenie. Przypominają się czasy 100 numeru Spider-Mana. Człowiek liczył na coś więcej niż okładka Alexa Rossa i podwyższonej ceny.
Pt, 25 Październik 2019, 23:32:00
1
Odp: Non Stop Comics Jestem ciekaw. Na miejscu pierwszym umiescilbym Zabij albo zgiń.
Cz, 07 Listopad 2019, 15:58:04
1
Odp: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019 Najlepsze jest to, że wystawa ma wielka premierę we Wrześniu, A katalog pojawia się 6 tygodni później... Całe MFK.
So, 09 Listopad 2019, 11:48:52
2
Odp: Timof Comics Dzięki Kuki. Moje wątpliwości wzięły się stąd:Kupiłem ten komiks, kiedyś na wyprzedaży w Gildii. Jakieś 8-9 lat temu. Przeczytałem, odłożyłem na półkę. Teraz sobie przeglądam i widzę taki rysunek na pierwszej stronie. Czy ktoś jeszcze ma taką grafikę w swoim komiksie? Czy autor był na jakimś polskim festiwalu w momencie polskiej premiery "Pierwszej wiosny"?

Nd, 10 Listopad 2019, 13:59:38
1
Odp: Magazyn komiksowy AKT Grudzień prezentami stoi. Mikołajki, za pasem święta.
Staramy się, by w grudniu wydać 23 numer AKTu. Tymczasem na kwaterze głównej wylądował już taki oto komiks. Prezent jaki otrzymaliśmy od Państwa Grażyny i Zbigniewa Kasprzaków.
Przedruk komiksowego programu teatralnego z 1986 r. do sztuki "Towarzysz N." Jerzego Krzysztonia będzie upominkiem do każdego egzemplarza AKT #23.
Fajnie?

Gdyby tego było jeszcze mało, to w zbliżającym się numerze opublikujemy wywiad ze Zbigniewem Kasprzakiem okraszony wspaniałymi, dotąd niepublikowanymi w Polsce ilustracjami.
Fajniej?
Pewnie że tak! :)


Pt, 06 Grudzień 2019, 23:38:02
5
Odp: Magazyn komiksowy AKT Tak oto prezentuje się okładka 23. numeru AKTu. Zilustrował Jarosław Wojtasiński.


Pn, 16 Grudzień 2019, 22:21:55
1