Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Posty polubione przez innych

Strony: [1] 2 3 ... 79
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Bo chodzi o to, żeby plusy nie przesłaniały nam minusów - sezon drugi Witam wszystkich w nowym miejscu. Mam nadzieję, że ktoś mnie tam jeszcze kojarzy z forum Gildii. Przez jakiś czas się nie udzielałem, bo miałem kilkumiesięczny kocioł w pracy, ale już jestem z powrotem i będę Was zamęczał swoimi cyklicznymi podsumowaniami. Tak sobie wcześniej wykoncypowałem, że moja bytność na forum zacznie się właśnie w tym wątku, co niniejszym czynię.

Na początek zaległości ze stycznia, który upłynął mi w większości pod znakiem odkrywania originów kolejnych postaci z DC.

Lektury: Flash: Powrót Barry'ego Allena (WKKDC), Plastic Man: Ścigany (WKKDC), Green Lantern: Tajna geneza (WKKDC), Green Arrow: Rok pierwszy (WKKDC), Green Lantern/Green Arrow: Włóczęga Bohaterów (WKKDC), Nowi Nastoletni Tytani: Kontrakt Judasza (WKKDC), Thor (SBM) oraz Thorgal t. 1-2 - łącznie 9. Jednocześnie małe wyjaśnienie do Thorgala: serię odświeżam sobie regularnie co jakiś czas, więc znam już ją naprawdę dobrze i uważam za najlepszą serię komiksową ever (tak scenariuszowo, jak i graficznie). Dlatego też nie biorę jej pod uwagę przy wydawaniu ocen.

Najlepszy - Plastic Man: Ścigany. Miałem zagwozdkę, bo wszystko, co czytałem z DC, było na naprawdę świetnym, wyrównanym poziomie. Odświeżone originy przypadły mi do gustu (polecam ich lekturę osobom zagubionym w świecie DC), a starsze tomy to już klasyka. Dlatego też wybór najlepszego komiksu to jak wybór między lodami truskawkowymi a malinowymi. Ostatecznie wybrałem najbardziej oryginalny komiks w tym zestawieniu. Historia typowo rozrywkowa, która przywołuje banana na twarzy niemalże na każdej stronie. Zazwyczaj oglądając film czy czytając książkę/komiks nie zaśmiewam się na głos, ale tutaj niejednokrotnie nie mogłem się powstrzymać. Do tego naprawdę intrygująca historia kryminalna, oczywiście dostosowana do konceptu całości, a więc nad wyraz wyolbrzymiona i z banalnym rozwiązaniem, ale jednak wciągająca. Nie przeszkadzały mi nawet kreskówkowe rysunki, których co do zasady nie trawię. Baker również oddał hołd pierwszej opowieści z udziałem Plastic Mana i przedstawił swoją wizję originu tej postaci zgodnej z pierwowzorem, co także ma u mnie wielki plus. 5 nagród Eisnera dla tej serii to jak najbardziej zasłużony wynik.

Najgorszy – brak. To był naprawdę udany miesiąc!

Zaskoczenie na plus - Nowi Nastoletni Tytani: Kontrakt Judasza. To było naprawdę totalne pozytywne zaskoczenie, bo komiks zdystansował nawet chwaloną serię z udziałem Green Lanterna i Green Arrowa. A miałem go w ogóle sobie odpuścić, bo w przypadku komiksów sprzed Kryzysu na Nieskończonych Ziemiach staram się robić totalny przesiew. Nemesis Tytanów, czyli Deathstroke, z powodzeniem infiltruje drużynę i z pomocą Terry, którą młodzi bohaterowie przyjęli niedawno do grupy, po kolei wyłącza każdego superbohatera z akcji. Sama fabuła może i nie brzmi jakoś odkrywczo, bo na takiej koncepcji opierają się setki komiksów superhero. Jednak Wolfman z Perezem byli w stanie wykrzesać z tej opowieści maksimum, dodając wciągające interakcje pomiędzy członkami drużyny oraz ich osobiste rozterki i przemyślenia, które uwiarygadniają postępowanie poszczególnych bohaterów, zarówno tych dobrych, jak i tych złych. Muszę przyznać, i to nie bez kozery, że to właśnie tego typu komiksy określa się jako „klasyka”.

Zaskoczenie na minus – brak.

I jeszcze pytanie techniczne: czy przy wysyłaniu każdej wiadomości trzeba wpisywać te durne literki i cyferki??? Strasznie to dobijające jest!!!

Wt, 26 Marzec 2019, 09:56:15
4
Odp: Grecko-rzymskie motywy mitologiczne w komiksach Z superhero mogą być jeszcze serie z Herculesem w roli głównej.
Wt, 26 Marzec 2019, 14:53:01
1
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
I ciągle mam tą samą zagwozdkę od 3 lat. Dlaczego twardookładkowe Egmonty są droższe o 15-20% od takich samych wydań kolekcyjnych? Dalej nie wiem.
Tyle lat siedzisz w komiksach i nie wiesz, że jest coś takiego jak LICENCJA?
Licencja na wydania kolekcyjne obejmują olbrzymią liczbę tytułów, które będą wydawane w kilku krajach. Z tego powodu takie wydawnictwa jak Hachette, Eaglemoss czy inny Salvat podejmują rozmowy z oryginalnym wydawcą z zupełnie innego poziomu niż nasze rodzime Egmonty czy Muchy, dzięki czemu ostatecznie mogą dać korzystniejszą cenę finalną.
Poza tym podejrzewam, że sam w sam skład danej kolekcji mocno ingeruje oryginalny wydawca, przez co w kolekcji mamy sporo tytułów średniej jakości (nie mówiąc już o urywanych historiach), które nikt raczej by nie kupił. Natomiast taki Egmiont przede wszystkim "zgłasza się" do oryginalnego wydawcy z prośbą o wydanie konkretnego tytułu / serii, przez co cena licencji jest z pewnością wyższa.
Żeby było jasne: wszystko to napisałem w dużym uproszczeniu, tym bardziej że warunki umów licencyjnych są tajemnicą danego wydawnictwa.

Śr, 27 Marzec 2019, 08:48:14
6
Odp: TM-Semic
czego nijak nie mogę powiedzieć o współczesnych wznowieniach gdzie nawet kolory potrafią zostać zremasterowane i zmienić zupełnie odbiór komiksu na gorszy.
Nie zawsze tak jest.
Oczywiście Weapon X to inna bajka, bo sam BWS mówił, że kolorystyka tego komiksu była dostosowana właśnie do stosowanego ówcześnie papieru i nie powinna być zmieniana, bo zaburza odbiór historii. W tym konkretnym kontekście zmiana kolorystyki wyszła po prostu do d..., a wydanie TM-Semic jest najbardziej zbieżne z oryginałem. Podobne zdanie mam w przypadku Amazing Fantasy #15, które uświadczyliśmy w pierwszym tomie SBM - okropnie się oglądało zremasterowane rysunki.
Ale już zdecydowana większość starszych zeszytów jakie serwują nam kolekcje wyglądają o niebo przystępniej, chociażby Fantastic Four #1 czy Daredevil #1, a przede wszystkim cały tom Opowieści z Asgardu.

Śr, 27 Marzec 2019, 11:04:29
1
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
Skonfundowała mnie jednak forma tłumaczenia imienia własnego starego wroga Kapitana Atoma, niejakiego Majora Force. Panowie Starosta i Kłoszewski zdecydowali się bowiem na fikuśne spolszczenie w formie "Najwyższa Moc"...
O co Ci chodzi? Przecież Major Force to właśnie Najwyższa Moc  ;D ;D ;D

A tak na poważnie to aż się czasy Semika przypomniały, kiedy z Gwen Stacy zrobili faceta.

Śr, 27 Marzec 2019, 11:48:13
1
Odp: John Constantine Hellblazer Trzymam miejsce na Doom Patrol i Moore'a  ;)
Śr, 27 Marzec 2019, 12:49:47
3
Odp: TM-Semic
Teraz sobie przypomniałem dwie historie które napisał. Tytułów nie pamiętam, ale abie były chyba z 1994 roku.
To będzie ten numer - https://polter.pl/komiks/The-Punisher-39-61994-n39847
Też uważam, że był to jeden z najlepszych komiksów jakie wydał TM-Semic. Akcja w zasypanym śniegiem autobusie z psychopatycznym mordercą była tak klimatyczna i wciągająca, że ja również, nawet po tylu latach, ciągle pamiętam ten komiks.

Śr, 27 Marzec 2019, 13:43:34
3
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics Jak dla mnie Zjawy z przeszłości również stanowiły miłą odskocznię od współczesnych wybuchowych, epickich i efektownych komiksów SH. Faktycznie pierwsza historia jest do zapomnienia (zresztą cały Kalkulator to jakaś totalna groteska, a nie złoczyńca), ale później wszystko się to rozkręciło i cały tom bardzo przyjemnie się czytało.
Zresztą dobór historii sprzed Kryzysu zaprezentowanych w WKKDC jest naprawdę świetny. Mamy klimatycznego Batmana (Zjawy), zaangażowanych społecznie zielonych bohaterów (Green Lantern/Green Arrow) i nastoletnie superhero w pigułce (Kontrakt Judasza). Wszystkie te tomy są godne polecenia.

Pn, 01 Kwiecień 2019, 07:57:18
2
Odp: Hachette
https://paradoks.net.pl/read/37466-znamy-termin-startu-kolekcji-komiksow-x-men?fbclid=IwAR3e8MLgLdOH60TlV7iQGIEjZ3TsWqG_0524nf7GrJ-G-_l4XLKZWyUdhYI
Trzeba przyznać, że portal Paradoks miał fajny pomysł na prima aprilisowy żart  ;D

Pn, 01 Kwiecień 2019, 10:24:54
2
Odp: Nowy nabytek zakupowy @Recoil, dużo dobra, oj dużo dobra  ;D Pamiętam, że Twoja przygoda zaczynała się od Batmana, a teraz ... nic tylko rączki zacierać. Przepiękna jest ta różnorodność u Ciebie.
Pn, 01 Kwiecień 2019, 13:14:40
1