Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Posty polubione przez innych

Strony: [1] 2 3 4
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Thorgal Podpis ołówkiem to się robi standard w Europie, pewnie ze względu na maszynowe faksymile podpisów. Mam co nieco wydań włoskich komiksów z Grifo Edizioni i wszystkie podpisy czy to Toppi czy Serpieri, czy to komiks czy grafika. Czasem to są specjalne, kolorowe ołówki jeżeli grafika jest czarna.
Cz, 25 Kwiecień 2019, 18:06:24
1
Odp: Scream Comics Le Lombard zaczęło wydawać w połowie lat dziewięćdziesiątych one shoty swoich najbardziej znanych autorów w oddzielnej kolekcji, właśnie Signe. Western Rosińskiego też wyszedł w niej oryginalnie, poza tym Hermann, Cosey i wielu innych puściło tam swoje komiksy.
https://www.lelombard.com/incontournable/signe

So, 27 Lipiec 2019, 11:43:10
2
Odp: Ongrys Kilka rzeczy przychodzi mi do głowy.
Światła Amalou - fantasy z rysunkami Claire Wendling
 https://www.bedetheque.com/serie-184-BD-Lumieres-de-l-Amalou.html
Kroniki Panchrysii Ferry i Pombal, historia fantastyczna o poszukiwaniu wiecznej młodości w klimatach oświeceniowych.
https://www.bedetheque.com/serie-198-BD-Chroniques-de-Panchrysia.html
Klątwa siedmiu zielonych kul, oniryczne fantasy ostatnio wznowione w jednym tomie przez Paquet
https://www.bedetheque.com/serie-3201-BD-Malediction-des-sept-boules-vertes.html
Simon du Fleuve z rysunkami Auclaira, postapo dość zwyczajne ale graficznie dobre, później scenariuszowo siada ale fani starych oneshotów Hermana powinni polubić. Wydane w trzech integralach przez Lombard
https://www.bedetheque.com/serie-1034-BD-Simon-du-Fleuve.html
Śluzy nieba, Rodolphe przy scenariuszu trochę innym od tego co pokazuje w Kenii. Fantastyka średniowieczna oparta na legendach bretońskich i celtyckich. Średnie rysunki i całość rozkręca się dopiero od 4 tomu, ale końcówka daje radę. Wydane przez Glenat w dwóch integralach
https://www.bedetheque.com/serie-1731-BD-Ecluses-du-ciel.html
Inny Świat/Czarna Maria znów Rodolphe w onirycznych seriach z rysunkami Magnin, wydane w integralach przez Dargaud
https://www.bedetheque.com/serie-5559-BD-Autre-Monde.html
https://www.bedetheque.com/serie-1890-BD-Mary-la-Noire.html
Szalony Mnich Vinka, seria przygodowa w realiach późnośredniowiecznych Chin, 10 tomów zebranych w dwóch integralach przez Dargaud
https://www.bedetheque.com/serie-1808-BD-Moine-fou.html
A może nawet gdzieś tu wspomniane Rouge de Chine Thierry Robina, z czasów kiedy miał bardziej dekoracyjną kreskę, wydane niedawno w integralu
https://www.bedetheque.com/serie-1262-BD-Rouge-de-Chine.html

Pn, 16 Grudzień 2019, 20:47:44
2
Odp: Studio Lain Jest z czego wybierać
http://www.arthurranson.com/content/anderson-psi

Pt, 24 Styczeń 2020, 18:16:14
1
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.


Szczerze mówiąc, guzik mnie obchodzi co jest dobre dla wydawców.
Szczerze mówiąc wydawców guzik obchodzi co jest dobre dla czytelników, szczególnie takich którzy i tak nic nie kupują od nich albo w ogóle.
Tutaj już zwyczajnie stawiasz zaprzęg przed końmi. Wydawcy mają tworzyć rynek dla czytelników którzy nie istnieją? Było już parę prób poszerzania rynku, choćby Fantasy Komiks (który być może miałby większe szanse gdyby nie był zapchany sieczką z Soleil którą się zapominało 5 minut po przeczytaniu). Wydaje mi się że to że nie ma masowego rynku to nie jest wina wydawców czy spisku, po prostu nie ma masowego czytelnika który  by udźwignął masowe nakłady które pozwoliłyby zwiększyć nakłady i obniżyć ceny jednostkowe.
Jestem nieco oderwany od polskiego rynku komiksowego i niewiele w sumie już kupuję polskich wydań więc definitywnie nie wypowiem się jak ma się sprawa rynku tutaj. Ale nie jestem pewien czy klienci Thorgala i kolekcji to wystarczająca grupa by zbudować na niej rynek masowy, pomijając już kwestię tego czy byliby gotowi sięgnąć po cokolwiek innego.
W sumie komiks nie jest już rynkiem masowym w żadnym kraju, nawet w tych tradycyjnie komiksowych nakłady systematycznie spadają, integrale to nie był pomysł oryginalnie Polski. Wystarczy spojrzeć na rynek Francuski. Jeszcze 20 lat temu integrale to był margines, teraz właściwie wszystko idzie w integralach zaraz po zakończeniu publikacji albumów. To że mają większy wybór wydań na każdą kieszeń w USA czy Francji to kwestia tego że ich rynki spadają z wyższego poziomu, ale problemy mają te same, i te same rozwiązania.

Pt, 06 Marzec 2020, 17:25:43
1
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd. Nie mam ani wiedzy ani inklinacji żeby robić dokładne analizy, ale z tego wykresu wynika że rynek urósł 80 mln $ rok do roku. To jest jakieś 0,8 %. Inflacja w tym czasie podejrzewam mogła być wyższa. W liczbach absolutnych to nie był wzrost a raczej spadek. Więc jak rośnie jeżeli nie rośnie?
Nd, 08 Marzec 2020, 10:40:49
1
Odp: Egmont 2020 Resident Alien to spoko komiks, ma porządne choć niezbyt odkrywcze intrygi kryminalne, trochę humoru, w tle powoli rozbudowywaną intrygę facetów w czerni czy rządu tropiących głównego bohatera. Nie bierze tez siebie zbyt poważnie. Porządny komiks rozrywkowy który nie obraża inteligencji czytelnika.
Pn, 09 Listopad 2020, 12:16:32
4
Odp: Bender - kolekcja
Skąd powijany The Eternaut 1969? Jak ma się do podstawowego The Eternauta?
Remake oryginału z lat pięćdziesiątych, z nowym rysownikiem, lekko zmienionym scenariuszem. Zakończony przed czasem pod naciskiem wydawcy.

Nd, 20 Grudzień 2020, 09:16:29
1
Odp: Bender - kolekcja Z grubsza tak. Chociaż sprawa jest skomplikowana. Nowy Eternauta ukazywał się  w odcinkach w magazynie Gente, trochę mody, aktorów, wywiady, polityka. Magazyn miał prawicowy profil. Po paru odcinkach magazyn opublikował list czytelnika (niektórzy twierdzą że napisany przez samą redakcję magazynu) który skarżył się że nowa wersja nie przypomina graficznie starej a rysunki Brecci są nieczytelne. Oesterheld podobno był gotowy wprowadzić zmiany ale Breccia powiedział stanowczo wydawcy że albo bierze komiks jaki jest albo przerywa publikację. Co też wydawca zrobił, dał autorom 4 strony na zamknięcie historii i opublikował z ostatnim odcinkiem przeprosiny dla czytelników za publikację takich abstrakcyjnych, awangardowych wypocin bez żadnej wartości artystycznej. Bardziej jednak prawdopodobne jest to że komiks był za bardzo lewicowy i antyrządowy, bo zmiany scenariusza w stosunku do oryginalnej wersji podkreślały te elementy. 
Nd, 20 Grudzień 2020, 11:22:31
1
Odp: Jean Van Hamme czytałem to niemal 20 lat temu ale z tego co pamiętam to historia się zamykała, o tyle o ile w 12 tomach. Trzynasty tom to było coś w rodzaju dossier. Zbierał do kupy historię XIII opowiedzianą w poprzednich tomach, dawał jakieś spisy postaci. Plus były jakieś krótkie nowelki komiksowe ale jak pamiętam to te króciaki też były raczej uzupełnieniem, dopowiedzeniem losów paru pobocznych postaci czy wprowadzeniem nowych. Chyba ta zabójczyni pojawiała się tam po raz pierwszy rozwalając dziennikarzy którzy tworzyli te dossier. To była taka rekapitulacja wprowadzenie do dalszego ciągu. Ale reki sobie uciąć nie dam bo to już lata były jak czytałem XIII.
Pn, 04 Styczeń 2021, 17:46:58
2