Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Posty polubione przez innych

Strony: [1] 2 3
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Podcasty komiksowe Miło mi, że już ktoś wcześniej o Zjednoczonych Stanach Komiksu wspomniał i przyszła pora, aby nieco więcej napisać o tym, kim jesteśmy i co robimy. Wrzucam też link do najnowszego odcinka, w którym rozmawiamy o tym, jak twórcy ze Stanów Zjednoczonych i Europy podchodzą do kwestii związanych z negliżem i zbliżeniami swoich bohaterów.


Zjednoczone Stany Komiksu to podcast realizowany dzięki uprzejmości Studenckiego Radia Żak Politechniki Łódzkiej. Dwa razy w miesiącu spotykamy się by porozmawiać o naszym ulubionym medium. Audycja jest wypadkową spotkań klubu miłośników komiksu amerykańskiego (i nie tylko) United States of Komiks ( fb.com/unitedstatesofkomiks ), które odbywają się raz w miesiącu w American Corner Biblioteki Uniwersytetu Łódzkiego. Członkowie klubu, których głosy mogliście do tej pory usłyszeć i usłyszycie w kolejnych odsłonach ZSK biorą udział również w innych inicjatywach w fandomach nieograniczonych wyłącznie do komiksowego.

Autorzy:

Tomasz Kozłowski - ukończył psychologię na UŁ. Założyciel fundacji kulturalnej Atelier Improwizacji, w ramach której od 2014 organizuje cykl  spotkań literacko-filmowych "Około literatury" oraz od 2017 prowadzi z Anną Szumacher cykliczne warsztaty literackie dla dorosłych, Ich pierwsza edycja została zakończona wydaniem antologii opowiadań "Około fikcji". Autor sztuk teatralnych "Zami3ć" (2017) oraz "Merkucjo i Tybalt nie żyją" (2018).

Damian "Damex" Maksymowicz - Nie potrafi nie czytać. Od początku (a nawet jeszcze dłużej), związany DCManiak, recenzuje dla Paradoksu, założyciel, a obecnie współudziałowiec United States of Komiks. Wielbiciel: komiksów, Świata Dysku, klocków LEGO, pizzy i szeroko pojętej popkultury. Czasami udaje, że jest normalny, ale szybko się nudzi i wraca do bycia sobą.

Dominik "Vykk" Pańczyk -  entuzjasta wszelkiej maści sf, fantastyki i horroru pod każdą postacią. Podobno "czym skorupka za młodu nasiąknie…" , a że były to "Gwiezdne wojny" i konwenty to nie mogło się to inaczej skończyć. Założyciel Łódzkiego Fanklubu Star Wars, wielki planszówkomaniak i geek popkulturowy uwielbiający ciężkie dyskusje w filmach, których celem nigdy nie było nic głębokiego ;)

Marcin Sienny - zapytany, co ma się znaleźć w notce biograficznej, stwierdził: "wpiszcie mi współzałożyciel panteon.pl i redaktor hplovecraft.pl."

Krystian "Smok" Śmietański - człowiek udający, że jest smokiem albo smok udający, że jest człowiekiem. Jeszcze nie zdecydował, które z powyższych jest prawdą. Nałogowo opowiada o "Gwiezdnych wojnach", czyta komiksy i namawia do tego innych oraz wciąż nie wyzbył się dziecięcego pragnienia zmieniania świata na lepsze.

Pn, 18 Marzec 2019, 11:18:01
1
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
Niestety, wątpię, by Musze się chciało wznawiać powiązane eventy, a czy bez nich opłaca się wydawać tę serię?

"Civil War" raczej nie wznowią, bo ten tytuł przejął Egmont. A wydawanie samego "New Avengers" bez "Civil War", "Secret Invasion" czy "Siege" trochę mija się z celem. No i biorąc pod uwagę ostatnią zapowiedź Muchy, czyli "New X-Men" Morrisona, to mam wrażenie, że póki co z głównych serii Marvela Mucha woli skupić się na Mutantach.

Cz, 04 Kwiecień 2019, 13:57:55
1
Odp: Podcasty komiksowe
Czy podcast  „Zjednoczone Stany Komiksu” jest dostępny za pośrednictwem jakiegoś innego kanału, niebędącego youtubem, najlepiej umożliwiającego słuchanie w wersji off-line (RSS, iTunes, Spotify)?

Pierwsze trzy odcinki można wysłuchać także za pośrednictwem Soundclouda ( https://soundcloud.com/unitedstatesofcomics ), jednakże będziemy się stamtąd wycofywać. Mamy w planach Spotify, ale na tę chwilę skupiamy się na YT i nie potrafię powiedzieć, czy i kiedy nasze nagrania trafią w inne miejsce. Jak tylko coś się w tej sprawie zmieni, to bezzwłocznie dam znać.

Co dwa tygodnie można nas też posłuchać na antenie Studenckiego Radia Żak Politechniki Łódzkiej (zak.lodz.pl lub 88,8 MHz jeśli jesteś z Łodzi lub okolic).

@dziku77, @sum41

Cieszę się, że ZSK przypadło Wam do gustu.

Edycja:

No i już można zapoznać się z piątym odcinkiem ZSK. Tym razem tematem naszej rozmowy był Hellboy. Przybliżyliśmy w nim wydarzenia poprzedzające wrzucenie na komiksowy grunt nasienia zniszczenia, sprawdziliśmy z czego można zrobić prawą rękę kolekcjonera, a na koniec porozmawialiśmy o dziwnych miejscach, do których zabrnęły adaptacje komiksów o Piekielnym Chłopcu. Miłego słuchania!


Pn, 15 Kwiecień 2019, 17:23:29
1
Odp: Podcasty komiksowe Jak wyglądałby Humphrey Bogart z kocim pyszczkiem?
Kocie sny pełne mruczenia o wielkości.
Koci superbohaterowie i powody, dla których DC powinno rozważyć "Kryzys w Nieskończonych Schroniskach".

To i wiele więcej w nowym odcinku ZJEDNOCZONYCH STANÓW KOMIKSU, który wzbogacił zasoby YT o kolejny filmik związany z kotami.

Miłego słuchania!


Można nas też posłuchać za pośrednictwem SoundClouda

Nd, 08 Wrzesień 2019, 13:12:10
1
Odp: Joelle Jones - Batman/Catwoman/Lady Killer Osobom, którym do gustu przypadła "Lady Killer" polecam także "You Have Killed Me" - całkiem klasyczna opowieść detektywistyczna. Rysunki Jones przyjemnie się ogląda, a za scenariusz odpowiadał Jamie S. Rich, który współpracował z Jones również przy pierwszym tomie "Lady Killer".
Nd, 08 Wrzesień 2019, 13:17:23
1
Odp: Nowości komiksowe na blogach Sierpniowe nowości od Egmontu, które omówiłem we wrześniowych tekstach dla Filmożerców.

1. „JSA. Złota Era” – recenzja komiksu. Superbohaterowie kontra codzienność, makkartyzm i cała reszta:
https://filmozercy.com/wpis/jsa-zlota-era-recenzja-komiksu-superbohaterowie-kontra-codziennosc-makkartyzm-i-cala-reszta

2. „Ciemność” – recenzja komiksu. O ludzkich sercach, gdzie zaległy cienie:
https://filmozercy.com/wpis/ciemnosc-recenzja-komiksu-o-ludzkich-sercach-gdzie-zalegly-cienie

3. Samotność kotów i ludzi – recenzja komiksu „Catwoman. Samotne miasto”:

Pn, 11 Wrzesień 2023, 19:14:44
4
Odp: Wydział 7 No i takie wiadomości super się czyta. Nareszcie jest info o kolejnym zeszycie. Dobry rysownik, udane okładki, świetna seria - jest na co czekać!
Pt, 15 Wrzesień 2023, 14:02:43
2
Odp: Nowości komiksowe na blogach Spotkania Batmana ze Spawnem, nowe przygody Hana Solo i największy sukces Tomasza Kołodziejczaka - o tych i innych rzeczach piszę i opowiadam dla Filmożerców. Miłego czytania/oglądania!

1. Relacja z 34. MFKiG – największe osiągnięcie Tomasza Kołodziejczaka, porady dla debiutantów i komiksy edukacyjne
https://filmozercy.com/wpis/relacja-z-34-mfkig-najwieksze-osiagniecie-tomasza-kolodziejczaka-porady-dla-debiutantow-i-komiksy-edukacyjne

2. Chewie, jesteśmy w domu – recenzja komiksu „Star Wars. Han Solo & Chewbacca. Za milion kredytów”
https://filmozercy.com/wpis/chewie-jestesmy-w-domu-recenzja-komiksu-star-wars-han-solo-and-chewbacca-za-milion-kredytow

3. Recenzja komiksu „Batman/Spawn” | Czytelnik, który się nie śmieje

Śr, 11 Październik 2023, 13:45:27
2
Odp: Wydawnictwo Lost In Time LiT ma wyjątkowo solidną ofertę i ciężko wybrać tylko trzy tytuły. Chwilkę pomyślałem i na ten moment mogę wskazać (kolejność dowolna):

1. "Hoka Hey" - tu zaznaczam, że tytuł idealnie trafił w moje oczekiwania względem współczesnych opowieści o Dzikim Zachodzie (m.in. skupienie się na Indianach). Świetnie się też to ogląda. Co prawda, początkowo miałem wątpliwości co do warstwy graficznej (przykładowe plansze i opis komiksu w moim odczuci gryzły się ze sobą), ale już pierwsze strony przekonały mnie, że ta kreska i te kolory perfekcyjnie pasują do tej opowieści.
2. komiksy S. Tenuty - porwał mnie ten świat, urzekła kreska obu artystów.
3. "Blue Note" - wyjątkowo wciągająca opowieść o pewnym mieście, ale też historia o muzyce i ludziach, którym przyszło żyć w Stanach Zjednoczonych czasów prohibicji. Pozycja interesująca wizualnie i w sumie typowa fabularnie, choć to mi nie przeszkadzało i podczas lektury byłem całkowicie zaangażowany.

No i to, o czym wspomniano wcześniej - jakoś wydań komiksów LiT jest po prostu świetna. Może ta uwaga nic nie wnosi do polecanek, ale i tak warto o tym jak najczęściej wspominać.

Cz, 19 Październik 2023, 14:05:23
1
Odp: Wonder Woman Dziś obchodzimy Dzień Wonder Woman. Diana nie jest popularna w naszym kraju, ale jeśli ktoś chciałby zacząć swoją przygodę z tą bohaterką, to z rzeczy, które wyszły po Polsku, najlepsze na start są trzy tytuły.

1. "Bogowie i śmiertelnicy" (49. tom WKKDC) - początek jednego z najlepszych runów WW. Śledzimy tu nie tylko losy Diany, ale również poznajemy genezę samych Amazonek. Świetnie się to czyta i szkoda, że najprawdopodobniej całość Pereza nie będzie wydana przez Egmont. Historię wydano w ramach kolekcji, więc cena na portalach aukcyjnych może być różna. W oryginale mamy do wyboru sześć standardowych wydań zbiorczych albo trzy omnibusy.
2. "Wonder Woman" od Azzarello i Chianga - rewelacyjne rysunki i fabuła, której poziom po jakimś czasie spada. Ten run ma swoje słabsze momenty i generalnie widać, że pierwotnie miał się zakończyć po bitwie z finału czwartego tomu, ale został przedłużony o dwa kolejne. Mimo to i tak jest to dobry start dla nowego czytelnika - to początek The New 52, więc całe uniwersum tworzono od nowa i łatwo tutaj wejść w świat Wonder Woman. No i seria jest też niezależna od wydarzeń z innych tytułów, więc to kolejny plus.
3. "Wonder Woman" Grega Rucki z DC Deluxe - "Hiketeja" (historia z pierwszego tomu) to jedna z najlepszych rzeczy z Wonder Woman, jakie napisano. Dalsza część runu Rucki również jest solidna (poza trzecim tomem, który jest mocno związanych z wydarzeniami, jakie poruszały całym uniwersum), ale wspomniana "Hiketeja" to absolutna czołówka, którą warto poznać nawet jeśli nie jest się fanem postaci.

So, 21 Październik 2023, 16:07:17
4