Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Posty polubione przez innych

Strony: [1] 2 3 ... 34
Wiadomości Liczba polubień
Odp: The Punisher Może jakieś spekulacje co do zawartości kolejnych tomów polskiego wydania Punisher MAX?

Okładkę tomu 6 zdobi okładka one-shota Little Black Book, pewnie znajdzie się w nim także 14 ostatnich zeszytów serii (nie pisanej już przez Ennisa), cena wyższa więc można kilka rzeczy jeszcze dorzucić...

Tom 6 (109,99 zł):
? Punisher Annual (2007)
Punisher vol 7 #61-65, Punisher: Frank Castle MAX #66-74 (2008-2009)
Punisher Little Black Book (2008)
? Punisher: Force of Nature (2008)

Ostatni tom w katalogu ma jeszcze wyższą cenę, wiadomo też, że będzie Ennis (okładka one-shota The Tyger, nazwisko Robertsona tj. rysownika Born na okładce również...), to może Ennis w komplecie?

Tom 7 (119,99 zł):
Born #1-4 (2003) Ennis
? Punisher: The End (2004) Ennis
? Punisher: The Cell (2005) Ennis
Punisher: The Tyger (2006) Ennis
? Punisher Presents Barracuda MAX #1-5 (2007) Ennis
? Punisher MAX: The Platoon #1-6 (2017-2018) Ennis

Nie ma info "ostatni tom" przy tomie 7 w katalogu Egmontu więc jakieś plany na serię powinny być. Przewinęło się nieraz, że po obecnie wydawanej serii może ruszyć Aaron i jego Punisher MAX (wg oryginalnego nazewnictwa) jako duchowa kontynuacja wizji Ennisa. Do tego nowsze one-shoty, chociaż nie mam pewności czy wszystkie zaliczają się do Punisher MAX, może niektóre bardziej Punisher vol. 7? Dużo zeszytów, więc raczej rozbicie na dwa tomy.

Tomy 8 i 9 (NIE MA PLANÓW WYDANIA):
Punisher MAX: X-Mas Special (2009) Aaron
? Punisher MAX: Naked Kill (2009)
Punisher MAX #1-22 (2010-2012) Aaron
? Punisher Max: Tiny Ugly World (2010)
? Punisher Max: Hot Rods of Death (2010)
? Punisher Max: Happy Ending (2010)
? Punisher Max: Get Castle (2010)
? Punisher Max: Butterfly (2010)
? Untold Tales of Punisher MAX #1-5 (2012)

No i z Punisherów Ennisa Egmont pominął vol. 5 Ennisa (12 zeszytów wydanych w kraju już dwukrotnie, a nawet trzykrotnie jeśli liczyć zbiorcze Mandragory). Pominięty został też vol. 6 - 37 zeszytów z lat 2001-2004, również Ennisa. Linia wydawnicza nazywa się u nas Punisher MAX, może przyjdzie czas również na vol. 5 i 6, ale nie w tej serii (może będzie jak z Daredevilem Millera?).
Numery "vol." na podstawie marvel.fandom.com

Ma sens taka "lista życzeń"?  ::)

Pn, 13 Maj 2019, 21:16:30
1
Odp: Egmont 2019 Ehh... żadna nowość że komiksiarze to specyficzni ludzie, ale żeby spinać się tak naprawdę o semantykę, zwłaszcza że spekulujemy...

Spekulacje spekulacjami, ale ta kolekcja Batmana (czy coś na jej wzór) to najsensowniejsza opcja i w moim mniemaniu ciężko coś bardziej uniwersalnego wymyślić, coś co jednocześnie zadowoliłoby większy procent osób zainteresowanych.

Te hasła typu "dziwny projekt" czy "limitowana kolekcja" to przecież zwykły marketing. My się nakręcamy, zobaczcie ile ludzi czyta to forum czy inne fesbuki - te osoby też się nakręcają i tak się napędza sprzedaż. Ja lubię sobie pospekulować i nie przyszłoby mi na myśl żeby jakieś negatywne emocje wyrażać, kiedy takie spekulacje raczej sprawiają przyjemność (relatywnie oczywiście  :) ). No nic, chciałem jeszcze krótko o możliwych dublach, bo ten temat był zahaczony niedawno - osobiście jestem za tym, aby jak najwięcej premierowego materiału było wydawane (jeśli komuś zależy to każdy komiks wydany w kraju prędzej czy później da się złapać). Dubli nie darzę sympatią, ale np. popieram taką politykę jak z nowymi "Mistrzami komiksu" (Strażnicy itp.), czyli ciągła dostępność w sprzedaży komiksów, po które na jakimś etapie czytelniczym sięga każdy.

Cz, 04 Lipiec 2019, 00:23:41
3
Odp: Batman
Znikoma ekskluzywnosc? Wydano gdzies to na swiecie w takim formacie?

Nikt nie odpowiedział, co dziwne, no nic - na pewno Francja ma swoją wersję językową tej serii, jakoś na początku roku osoba sprzedawała na jednej z grup fb ze dwa tomy w tym języku (chyba Hush i Court of Owls) za jakieś 60 max 80zł razem. Wstępnie się zastanawiałem nad zakupem, ale racjonalność przeważyła (tzw. "na kij mnie to?").

Tego wydania oczywiście nie kupię, chociaż znając rynek wtórny i różne anomalie (typu rok temu Kingdom Come Egmontu za 30zł) to za kilka lat za 100-200zł komplecik może przygarnę ;)

A te osoby co kupują komiksy tylko po to żeby sprzedać - co robicie na forum komiksowym, Badacie rynek? Jaracie się jeszcze komiksami, czy tylko na zasadzie "za ile ja to sprzedam"?

Pt, 05 Lipiec 2019, 18:08:27
4
Odp: Batman
Dzięki... a co we Francji wydają na 80-lecie? :D

https://edition-limitee.fr/index.php/bande-dessinee/16-bande-dessinee-livre-edition-collector-limitee/3275-batman-80-ans-edition-speciale-80th-urban-comics

Czyli to za 5 lat u nas  :D

Pt, 05 Lipiec 2019, 18:45:22
1
Odp: Batman
to wydanie niejako "wypacza" to co zaprezentowali nam twórcy, bo jakby chcieli by to było wydane w czerni i bieli to by tak wydali.

Raz - czy zdajemy sobie sprawę, że twórcy nie mają żadnego wpływu na to jak wydawane są ich komiksy? Oczywiście w kontekście Marvel/DC = mainstreamu.

Dwa - może offtop, ale...:

https://www.spidersweb.pl/rozrywka/2017/04/27/mad-max-fury-road-black-and-chrome/

https://www.express.co.uk/entertainment/films/827309/Logan-Noir-review-Hugh-Jackman-Wolverine-Logan-black-and-white

Podawać kolejne przykłady?

So, 06 Lipiec 2019, 05:01:15
1
Odp: Batman Noir - ankieta Wracając do samej techniki tj. jak zrobić żeby komiks był cz-b - trochę mnie kolega Bender zbił z tropu, w teorii progowanie i 15 sekund roboty, w praktyce... Bazując na zwykłych plikach jpg (tj. obrazach 'stratnych') ciężko jest uzyskać dobry efekt przez progowanie. Znacznie lepszy efekt dają poziomy, tyle że przez automatyczne funkcje nie uniknie się pozostawionych odcieni szarości. Szarości można później usunąć manualnie, ale nie jest to już "kilka sekund" niestety.

Dla zobrazowania (i żeby nie rzucać słów na wiatr ;) ) po lewej plansza ze strony Egmontu, po prawej jotpeg pozbawiony kolorów, sama operacja to kilka sekund, tyle że efekt jest inny bo zostały odcienie szarości (widoczne najlepiej na pelerynie Batmana i Batmobilu). Dla mnie byłby to już substytut Noir, ale każdy ma pewnie inny próg tolerancji - ja płacić nie będę za to samo tylko pozbawione kolorów :)


So, 03 Sierpień 2019, 09:40:14
1
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela New Mutants... Nie jestem fanem X-Men'ów, staram się wręcz unikać, ale na ten tom SBM czekam. Po pierwsze rysunki - Bill Sienkiewicz przejął serię i mimo że to regularna seria Marvela i połowa lat 80, to udało mu się przemycić dużo "ekspresji" w kadrach. Nie ma tutaj kolaży itp., tylko "zwykłe" rysunki, dla mnie świetne  :P
Fabuła... nie wypowiem się, czytałem nieraz, że dla New Mutants Demon Bear Saga jest tym, czym dla X-Men'ów Dark Phoenix Saga. Pewnie nieco naciągane stwierdzenie, ale... Był (może nadal jest) pomysł stworzenia pełnometrażowego filmu o New Mutants i właśnie ta historia znacząco miała być odciśnięta w scenariuszu.

Cz, 29 Sierpień 2019, 18:55:49
2
Odp: Kolekcja Spider-Mana
Czy uważacie że jest sens inwestować we wszystkie zeszyty spidermana z tm semic (...)

Niedawno zacząłem czytać Semici od początku (różne serie) i Spidera czyta się nad wyraz przyjemnie (zresztą tak samo jak przed laty). To tytułem wstępu...

Sens inwestowania - inwestycja odznacza się tym, że wraz z poniesionymi kosztami otrzymujemy zysk je przekraczający (docelowo). Co jest więc dla Ciebie zyskiem? Dla mnie zyskiem jest samo zapoznanie się z historią na papierze, ale oprócz tego jest masa innych czynników jak wyżej już opisana przez inne osoby nostalgia.
Jeśli chodzi o kwestie finansowe - raczej nie jest to inwestycja tego typu, gdybym nigdy nie miał do czynienia z Semicami to szukałbym jakichś licytacji kompletów/roczników w stanie dst/db, ceny zwykle są poniżej 10zł za numer (ale szukaj w przeliczeniu bliżej 5zł, tylko oglądaj zdjęcia, bo różne egzemplarze można trafić), takie też ceny proponują obecnie wydawcy (w semicach są po 2 oryginalne zeszyty, a więc 5zł za zeszyt, obecnie najtaniej Marvel NOW to 20-parę złotych, co przekłada się na około 4zł za zeszyt).
Kwestia wydania - kupuj to co chcesz przeczytać, nie widzę sensu w ograniczaniu się w wyborze do jakości wydania... Komiks czy książka służą do czytania, z Twojego postu nie można stwierdzić czy jesteś kolekcjonerem, jeśli nie jesteś to nie widzę problemu  ;)

Nd, 15 Wrzesień 2019, 18:32:38
1
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce Czytam ostatnie posty w wątku i muszę coś napisać...

Są zdania, że ceny komiksów są wysokie, są zdania przeciwne. "Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia" - to raz. Dwa - jakie znaczenie w Waszym życiu mają komiksy, mianowicie ich fizyczne wydania?

Jeśli chodzi o samo czytanie, to są przecież biblioteki, ale są też sklepy z wersjami elektronicznymi, w tym sklepy wydawnictw oryginalnych. Jasne - nie są to komiksy w naszym języku, wtedy można skorzystać z, o ile się nie mylę, zabronionych tutaj na forum amatorskich translacji - jeśli komiks mamy kupiony w wersji elektronicznej to nie ma w tym nic sprzecznego z etyką żeby skorzystać z przygotowanego tłumaczenia. Jeszcze jest opcja jaką na pewno pamiętacie z czasów dzieciństwa - pożyczanie od znajomych  :D

Jeśli koniecznie chcecie mieć komiks na półce to nic nie poradzimy, ceny nie są brane z kosmosu, widzę tutaj wypowiadają się głównie osoby zainteresowane Egmontami, ale są też inne wydawnictwa - przykładowo takie Studio Lain z całą pewnością wydawałoby w niższej cenie gdyby miało taką możliwość. Niestety takiej możliwości nie ma i ceny są jakie są. Egmonty są więc w porównaniu (!) tanie. Wracając - chcecie mieć komiks na półce - a ja chcę mieć Ferrari pod domem (tak naprawdę nie chcę, piszę dla zobrazowania tego "chcenia"  ;) ). Życie - narzekać na rząd, gospodarkę, ceny i Bóg wie co jeszcze jest najłatwiej, trzeba dostosowywać swoje "chcenie" do realnych potrzeb i aktywnie dążyć do ich zaspokojenia. Ale nie przez pisanie na forum  :P

Kończąc, bo jak zwykle milion rzeczy piszę zamiast zamknąć "esej" - moim zdaniem komiksy są drogie i
będą jeszcze droższe.


PS. widzę ostatnia wypowiedź odnosi się do oglądania seriali - identyczna sytuacja - możemy "pożyczyć" serial od Netflixa (czy innego usługodawcy), możemy go kupić od jeszcze innego w wersji elektronicznej nieporównywalnie taniej niż w wersji fizycznej. Ale jak chcemy mieć na półce fizyczne wydanie to... Może lepiej sami wejdźcie na stronę Empiku/Ceneo czy innego Amazonu jakie są ceny fizycznych wydań Waszych ulubionych seriali. I tak - są też fora kolekcjonerów takich wydań, jest na świecie masa (może przesadzam trochę) zapaleńców i kolekcjonerów. Ale większości jak widać wystarcza obejrzeć na Netflixie w dzisiejszych czasach, więc ceny fizycznych wydań są tak wysokie. Oczywiście widzę tutaj, że sytuacja nie jest identyczna, ale przecież na zachodzie do tego to dąży [edycja: żeby czytać elektronicznie - Marvel Unlimited itp.]...

So, 21 Wrzesień 2019, 09:24:42
1
Odp: Kolekcja Spider-Mana Po krótkiej analizie - czeska lista zawiera to co portugalska z pominięciem Grim Hunt, w zamian z hiszpańskiej listy jest Hunger.

Jeszcze jest dubel Władzy od Muchy. Jeśli kolekcja w ogóle u nas ruszy to jest drobna szansa, że lista nie będzie wyglądała identycznie, fajnie jakby zamiast kilku dubli weszło "Kid Who Collects Spider-Man" Sterna, "Origin of Carnage", "Return of the Sinister Six" i "Triumph and Tragedy" Micheliniego oraz "Return of Octopus" i "Big Time" Slotta... Jasne że nie załata to wszystkich dziur, ale przynajmniej z tego co Hachette zamierza wydać byłby "komplet" ww. scenarzystów.

No i Starczynskiego jest tu jednocześnie dużo i mało, dużo bo Czechy nie pomijają tomów z innych list, a mało bo jednak jest dziura  :'(

Edycja: "Origin of Carnage"
(...) te zeszyty są w tomie The Vengeance of Venom (...)
Wersje portugalska i hiszpańska nieco się różnią zawartością, ale rzeczywiście rdzeń obu tomów jest jednakowy   :D
Widzę, że "Kid Who Collects Spider-Man" też jest w dużej części zawarty w innym tomie z listy portugalskiej (Hobgoblin), ale jak na złość bez tytułowej historii.

Wt, 24 Wrzesień 2019, 19:16:32
2