Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Posty polubione przez innych

Strony: [1]
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 2. Black Monday Murders: Waga?
Cz, 16 Kwiecień 2020, 11:56:46
1
Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 2. @Lyricstof - cześć wszystkim! w końcu udało mi się prawie trafić ;)
Cz, 16 Kwiecień 2020, 13:30:55
1
Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 2. Conan - Narodziny legendy?
Pt, 17 Kwiecień 2020, 11:28:48
1
Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 2. Brawo! Pod ręką (w mieszkaniu) mam aktualnie całe 11 komiksów, więc trochę miałem zagwozdkę, co wrzucić żebyście nie zgadli w minutę ;) Ten kadr ładnie mi podpasował, bo raczej kieruje skojarzenia w zupełnie innym kierunku. Ale i tak spodziewałem się, że jak przyjdzie srogin to zaraz zgodnie ;)

5 pkt - srogin
1 pkt - Sirius
1 pkt - Pawelek
1 pkt - Lyricstof
1 pkt - Koalar
1 pkt - pokia
1 pkt - Leyek
1 pkt - Mruk
1 pkt – BosMan
1 pkt - ramirez82
1 pkt - Kadet
1 pkt - vision2001
1 pkt - GoNzO

Pt, 17 Kwiecień 2020, 16:45:34
1
Odp: Non Stop Comics Też polecam najpierw oryginały. Co prawda nie ma tam rozwiązań fabularnych opartych na jakichś wielkich zagadkach i zaskoczeniach, ale moim zdaniem zawsze lepiej najpierw poznać oryginał, a potem dopiero adaptację.

Co do samych Mitów. Bardziej jednak podobał mi się Mort Cinder. Przy Mitach cały czas było wyraźne odczucie, że to jest przełożenie na komiks bardziej obszernej formy. Przy Cinderze opowieść szła jakoś tak naturalniej i płynniej.

So, 18 Kwiecień 2020, 12:13:05
1
Odp: Komiks a prawda historyczna Też ostatnio zainteresowałem się tym komiksem i też ostatnio czytałem tę recenzję. Mocno mnie zastanowiła... na ile to jest w ogóle recenzja, a na ile wyłożenie światopoglądu jej autora. O komiksie w sumie dowiedziałem się niewiele, może poza tym, że jest to czysta antykatolicka propaganda. O ile zrozumiałem, to według autora recenzji Noc św. Bartłomieja to niewiele więcej niż propagandowa ulotka i nie warto po nią w ogóle sięgać. Mocne stwierdzenie mając na uwadze, że komiks traktuje o wydarzeniach sprzed kilku wieków i biorąc pod uwagę, że zazwyczaj autor ma jakiś swój światopogląd, który w utworze prezentuje, a który zwykle nie jest obiektywny i z którym nie trzeba się zgadzać (co było już gdzieś wspominane chociażby przy okazji Twierdzi Pereira).
So, 18 Kwiecień 2020, 18:41:39
1
Odp: Komiks a prawda historyczna Ja autora recenzji nie atakuję, jednak mam wrażenie, że w swoim tekście daleko odjechał od sedna sprawy. Wydaje mi się, że kontekst historyczny większość czytelników zna i nikt nie będzie sięgał do tego komiksu jako do podręcznika albo publikacji naukowej. Większość osób też chyba zdaje sobie sprawę, jakie były faktyczne podstawy reformacji i że nie był to wyłącznie spór doktrynalny. Tyle, że to wszystko nie do końca na temat. Chcąc się dowiedzieć czegoś o komiksie będę musiał sięgnąć do innej recenzji. Z tej dowiedziałem się, że scenarzysta opowiada się ponoć za jakąś ideologią i ta ideologia psuje komiks. Tyle, że sformułowania, jakimi posługuje się autor recenzji też psują tę recenzję i mocno ją podkopują.
So, 18 Kwiecień 2020, 22:06:19
2