Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Posty polubione przez innych

Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 33
Wiadomości Liczba polubień
Odp: MFKiG 2019 - wrysy, grafiki, autografy W sobotę nie miałem ani jednego autografu. A tu niespodziewanie przyszła niedziela i...



Bardzo sympatyczny człowiek, uśmiechnięty i otwarty, twórca Chew - John Layman.



Marta Teives pięknie rysuje. Jej komiksy są mocno emocjonalne w wyrazie. Ostatnio mi takich brakowało. No i "znajdź 20 szczegółów" do niej też pasuje, rysowała tylko jedną postać, w antologii tak samo, głowę postaci.
O i tu mnie ciekawi, co narysowała koledze, który chciał tylko koty?  :D
 


Hmmm... Bez komentarza. Nuno Saraiva.



Pierwszy wrys dla wydawcy genialny, drugi był mój, bez tego charakterystycznego kreskowania, zdecydowanie krócej rysowane i co... genialny. Sympatycznie oczekiwanie na rysunek dopełniały ciekawe opowieści autora i wydawcy. Dzięki raz jeszcze.



I zbiór czterech rysografów od TLS. Od góry linearnie: Joao Tercio, Marta, Ricardo Carbal i Nuno.



Przemiły autor pan Rafał Szłapa.  :)

I to by było na tyle w tym roku na MFKiG. Aha jeszcze wpis z autografem na okładce Mockingbird Kasi Niemczyk.

Pn, 30 Wrzesień 2019, 22:07:57
11
Odp: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019 Zacznę od końca, a mianowicie wczoraj wieczorem dopiero dotarłem na wystawę "Sztuka DC" Bardzo się cieszę, że zdążyłem. Naprawdę warto zobaczyć to co tam jest. Oprócz kostiumów Nicholsona i Ledgera mnóstwo ciekawostek, od plansz, storybordów, szkiców, projektów - rekwizyty, maski z napadu, batmotocylk. Po prostu kawał historii komiksu od 1938 do teraz. Od początku. Otwarcie festiwalu na wernisażu wystaw w EC1. Wspólne zdjęcie. (ciekawe czy można je gdzieś zobaczyć?) Sobota - głównie prelekcje i spotkania, drobne zakupy. 1. Egmont - rzeczywiście sympatycznie i rzeczowo było w tym roku. 2. Cyril Pedrosa - widać po tym jak o tym mówi, że kocha komiks. Pozytywnie zakręcony, na dodatek w tych białych włosach przypominał młodego Jima Jarmuscha. 3. Klasycy polskiego komiksu. Bardzo ciekawe spotkanie. Wspomnienie dawnych lat. Mi przypadli do gustu panowie Skrzydlewski, Nowakowski i Szyszko. Oczywiście reszta prima sort  :)
I niekomiksowo 4. Widzew - Górnik Polkowice, prawie pełen stadion 16 tysięcy na drugiej lidze - szok. Super atmosfera.

Niedziela to fajne radosne 1. spotkanie z TLS, bardzo żywe prowadzenie i tłumaczenie, klimat dużej rodziny. Na początku mało widzów, później trochę więcej. Dzięki temu spotkaniu nabyłem ich komiksy bez wahania. 2. John Layman - dużo ciekawych informacji o pracy scenarzysty. 3. Marcin Podolec i Nicolas Grivel - bardzo ciekawe spotkanie o wydawaniu za granicą, wydawaniu komiksów  ;D I truskawka na torcie 4. Rosiński - artysta międzynarodowy kropka.  :) Siedziałem na widowni tuż za panem Kasprzakiem, który słuchał uważnie pana Grzegorza. Wszystko co dobre szybko się kończy. Do kolejnej komiksowej. Pozdro.

Pn, 30 Wrzesień 2019, 23:13:53
1
Odp: Zbigniew Kasprzak No jeszcze należy przypomnieć album "Spadająca gwiazda. Marlin Monroe", do którego scenariusz napisali Maryse i Jean-François Charles.

Wydany przez wydawnictwo Casterman w 2006 roku, u nas wydał to Ongrys. Piękne ilustracje, album malowany. Natomiast "Podróżnicy" są dla mnie komiksem nawiązującym do polskich komiksów Zbigniewa Kasprzaka. Swoistą kontynuacją jego oryginalnej kreski.

Kas jest bardzo ciekawym rysownikiem i ilustratorem, oczywiście też w duecie z żoną - świetną malarką, kolorystką.

Nd, 06 Październik 2019, 16:24:41
2
Odp: Hanami I jedna i druga seria warta dokończenia. Samotny wilk i szczenię od 8, a Vagabond od 10 tomu. Oczywiście zbiorcze podwójne od Hanami brałbym bez zastanowienia. To są świetne komiksy. Sam autor jest dla mnie rekomendacją, więc na pewno kupię "Poranek..." Trzeba wspierać Hanami - dużo świetnych mang wydali i wydają dalej.


Nd, 06 Październik 2019, 16:48:25
1
Odp: Wypożyczanie komiksów z biblioteki U mnie w MBP jest ok. 100 - 150 pozycji komiksowych. Najwięcej w bibliotece dla dzieci i młodzieży. Pozostałe są "rozrzucone" w bibliotece głównej dla dorosłych i 4 oddziałach - filiach w terenie.
Głównie: cały Thorgal, Asteriksy, Lucky Luke, Smerfy, trochę z konkursu Christy, Kajko i Kokosz cały, nawet Ralph Azham - tylko cztery pierwsze, Bajka na końcu świata. I trochę staroci też.
Pozostałe w różnych miejscach ale trochę wyhaczyłem np. Mogiliani, Strażnicy. Początek 3 tomy, Przybysz, Yans zbiorczy, jeden marvel.
Ogólnie fajnie, że są komiksy w bibliotece, ale jednak mało i widać, że nie do końca wiedzą, co nabywać. Takie mam wrażenie.

Pn, 07 Październik 2019, 10:42:02
1
Odp: Kubusse Decyzja racjonalna. Chociaż do końca, do zamknięcia serii zostało cztery albumy, dość wysoko oceniane. Trochę jednak szkoda, ale rozumiem wydawcę.  :'(
Pn, 14 Październik 2019, 16:11:16
1
Odp: Dylan Dog I takie coś jeszcze znalazłem. Premiera 24 listopada.



Wygląda bardzo zacnie. Oby rozruszało modę na Dylana i ogólnie włoski komiks (głównie o tych Bonelliego myślę) u nas.
Mógłby ktoś wydać Texa, Julię. Może by chwyciły te tytuły.

So, 26 Październik 2019, 11:36:42
1
Odp: Yves Swolfs Tak się składa, że wczoraj przeczytałem ten tytuł i szukałem wątku autora, by coś skrobnąć. A dzisiaj patrzę, a tu już jest  :)
Co do komiksu, to ciekawa historia dobrze skonstruowana, Swolfs na wysokim poziomie. Czytało się wyśmienicie.
Autor wybrał ciekawy czas historyczny, dla mnie mało znany, tym chętniej wchodziłem w tę opowieść.
Krótko pisząc: jest dobrze, a ja czekam na więcej.

Zgadzam się i też czekam. Warto.  ;)



Nawimar, niestety te informacje są niepełne

 :) ;D 8) :-X

So, 26 Październik 2019, 12:30:33
1
Odp: Dylan Dog Bonelli od jakiegoś czasu wydaje zbiorcze wydania swoich tytułów, nie jest tam zachowana chronologia wydawnicza, tylko zbiera komiksy danego autora, autorów.
W większości komiksów wydawnictwa Bonelli jest tak, że autor, rysownik ma swoje charakterystyczne cechy, rekwizyty, przedmioty w komiksach w ramach danego tytułu np. Julia jeździ elektrycznym samochodem tylko u jednego rysownika, u innych zwykłym starego typu. Tak więc te wydania zbiorcze składają się np. z sześciu zwykłych tomików np. po 120 stron. co daje nam grubasa ponad 700 stron powiększony format, twarda okładka. A cena mogłaby być poniżej 100 pln.  :) marzenie.
Tex chyba miałby szansę. Może któreś wydawnictwo spróbuje. Może takie wydanie. Jest sporo możliwości.
I zgadzam się powinno to być duże wydawnictwo typy Egmont, a może NonStopComics. Egmont już wydawał u nas z Bonelliego Dylana i Nathana Nevera, więc może oni by w to weszli. Tym bardziej teraz przy tym crossoverze Batman Dylan Dog Bonelliego i DC, którego premiera miała miejsce na Lucca Festival Comics & Gemes. A jak wiadomo DC Polska to...  ;D



So, 26 Październik 2019, 22:45:35
2
Odp: Cytaty/aforyzmy „– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...) – Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.”

                                                                                                      Michaił Afanasjewicz Bułhakow

Pn, 28 Październik 2019, 20:36:17
1