Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Posty polubione przez innych

Strony: [1] 2 3 ... 37
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Komiksy są SUPER!

Jasny gwint! O tym nie wiedziałem :O I to miało być regularne czasopismo, ale się na pierwszym numerze skończyło? Można prosić o więcej szczegółów?  :D
Skoro na okładce widnieje "Nr 1/92" to znaczy, że miało to być cykliczne pismo. Dlaczego nie było kolejnych? Cóż, podejrzewam niską sprzedaż.
Ciekawe tylko czemu po przerwaniu kioskowej edycji LL bohatera znanego w Polsce, wydawca decyduje się na publikację nieznanego tytułu?
Na uwagę zasługuje fakt, że był to zbiór trzech różnych serii. Pytanie co by było, gdyby Egmont zamiast "Nowej  Generacji" zaczął w 1992 roku publikować magazyn w stylu "Świata komiksu"?


Pn, 18 Luty 2019, 16:57:18
1
Odp: Taurus Media Powtarzam, co usłyszałem, a czy coś z tego wyjdzie, to nie wiem.


Wt, 19 Luty 2019, 20:38:02
1
Odp: Komiksy są SUPER!
Ja mam pierwszy tom "Ptysia" i scenariuszowo mi niestety nie podszedł :( Ale Zgodzę się w 100%, że rysunki są rewelacyjne  8)

Mam wątpliwości, czy Egmont wyda "Małego Sprytka", bo nie wiem, czy Taurus przypadkiem nie okupuje komiksów ze świata Sprycjana :( W ogóle bardziej od "Sprytka" bym wolał "Gastona"  8) (ale "Sprytek też mógłby być  ;) )
 

Gdyby Taurus wydawał "Sprycjana i Fantazjusza"po kilka tomów rocznie to może by tak było.
Moim zdaniem jeśli Dupuis zobaczy, że Egmont gwarantuje wyższe nakłady i większą częstotliwość wydań to nie będzie robił problemów.
Pytanie czy Egmont ma takie plany, oby tak.

Nd, 17 Marzec 2019, 16:49:05
1
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
Popyt i cena "ekskluzywnego" Thorgala, exy Scream i inne kolekcjonerskie wydania (pudła z plexi) pokazują, że nasz rynek jest gotowy na cięższe (wagowo i finansowo) wydania. Liczę, że ktoś wreszcie zapoczątkuje ten (omnibusy) trend. Obawiam się jednak, że nie będzie to Egmont. TK jest bardzo zachowawczy i często inni wydawcy go ubiegają z pomysłowością, licencjami itp.

Nie przesadzajmy z tą "zachowawczością", TK próbował bardzo różnych rozwiązań, ostatnio wymyślił "Komiksy są super".

Śr, 20 Marzec 2019, 18:14:04
2
Odp: Wznowienia i integrale Aria
Aquablue
Burton i Cyb
Głowy Orłów
W kręgu podejrzeń
Soda
Marine

Chciałbym też integrale z komiksami węgierskich autorów ( Zorad, Fazekas ), jednak niewydanymi dotąd w Polsce, premierowymi. (Plus dodatki o ich twórczości i historii komiksu na Węgrzech ).

Nd, 14 Kwiecień 2019, 07:19:12
1
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con No właśnie, ja tego nie rozumiem.
Przecież jest oczywiste, że goście zagranicznie muszą być zaproszeni z odpowiednim wyprzedzeniem.
A wydawcom zapraszającym autorów powinno zależeć na wczesnym poinformowaniu, bo to nakręca atmosferę, zwraca uwagę na tytuły, zachęca do kupna.

Cz, 18 Kwiecień 2019, 22:32:21
1
Odp: Pegasus Amatorskie tłumaczenie wszystkich tomów Kaledina można znaleźć w sieci. Zresztą Tetfola i niektórych tomów Ivora też.
 

Ja najbardziej chciałbym Marine.
W latach 2002-2006 wydawnictwo Clair de Lune dokonało reedycji 9 tomów tej serii, a dodatkowo wydało także 5 tomów serii "Les mini aventures de Marine", gdzie jak mi się wydaje zebrano krótkie historyjki o małej bohaterce.
Kupiłbym bez względu na formę wydania, choć najlepszy były integral.


Pn, 22 Kwiecień 2019, 20:29:01
4
Odp: Jeż Jerzy Znam tylko kilka epizodów, które pojawiły się w rożnych niskonakładowych czasopismach (np. AQQ) i nawet mi się podobały nie na tyle jednak by wejść w ten temat i kupować albumy. Nie wiem jak to powiedzieć - niby fajne, ale jakoś tego nie czułem.

Ze "zwierzaków" mam sentyment do Kica Przystojniaka, zawsze żałowałem, że ten bohater nie zaistniał szerzej i na dłużej.

Śr, 24 Kwiecień 2019, 18:03:19
1
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
W 2019 r. na festiwalach wciąż tłumaczy się spotkania z artystami, zamiast prowadzić je po prostu po angielsku?  ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Jakby tego było mało wciąż tłumaczy się komiksy z angielskiego, zamiast po prostu wydawać po angielsku lub sprowadzać oryginały.  ;D ;D ;D ;D ;D

No naprawdę.

Wt, 30 Kwiecień 2019, 17:07:03
7
Odp: Ongrys Może warto przypomnieć, że na podstawie komiksu zrealizowano dwa mini-seriale telewizyjne (chyba po trzy odcinki):
"Piwny smak miłości"
"Dziedzictwo Steenfortów"
Oba pokazała dawno temu TVP.
W serialach tv były pewne zmiany np. akcja rozgrywała się we Francji, a nie w Belgii.

Nd, 19 Maj 2019, 15:00:52
1