Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Posty polubione przez innych

Strony: [1] 2 3 ... 8
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Daredevil
"Daredevil: Chinatown" - co prawda mam za sobą lekturę nieco więcej niż połowy objętości tego tomu ale już teraz z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, że był to udany zakup (…)
Myślałem nad tym DD (po długiej przerwie od WKKM) więc przeczytałem kilka recek i wcale nie brzmią aż tak optymistycznie - ogółem polecane dla fanów postaci, do której zbytnio się nie zliczam. O ile zafascynowała mnie ta postać na początku (ale przed całą plejadą SH), to ogółem żadna z historii z jego udziałem zbytnio mnie do końca nie zachwyciła - ani te najbardziej znane DD:TMWF Millera czy film pełnometrażowy - w serial nie wchodziłem. Ogółem postać ta jest dość smętna, a jego moce to namiastka takich postaci jak Wolverine czy Spidermana, o wyposażeniu nie wspominając, które składa się na parę kijków czy pejczy(?).
 Mam też trochę wrażenie, że postać ta u nas zyskała na dobrym wypromowaniu poprzez serial czy serię komiksów z Egmontu, ale na tle innych postaci z Marvela i tak wypada nieco blado - zawsze wolałem postawić bardziej na postaci takie jak Wolverine, Hulka, Punishera, Ghost Ridera czy X-Men.
Oczywiście postać ma potencjał, moze ktoś powie coś więcej, co bardziej mogłoby mnie do niej przekonać lub wymienić naprawde jakieś extra historie?

Cz, 07 Marzec 2019, 22:21:33
1
Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
(…) tak nie mogę zrozumieć czemu nie ma folowania komiksu i to przy białych okładkach,
Spokojnie zafoliują...przy końcu serii ;D (tak jak na początku ::) ). Serio, nie wiem o'co'kaman z tym foliowaniem, aż tak oszczędzają na tej folii? Przy takiej cenie komiksu to chyba warto, a okładki bywały w różnym stanie :o
(...) na których cały brud lgnie jak muchy do ......
nie dokończyłeś. Chodzi o...guano? ;D
Nie. Ja czekam na prenumeratę z numerami 4 i 5 i dlatego nie mogę nic powiedzieć o zawartości.
Pozdrowienia dla prenumeratorów - pogadamy za 2 miechy  ;)

Cz, 07 Marzec 2019, 23:23:16
1
Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
uszkodzona okładka jest wyjątkowa;) a niektórzy za jakieś limitki przepłacają;)
Oj tak - coś wiem o tym: jedna okładka Wolverine z WKKM miała z przodu trzy rysy :o (wspominałem o tym jako Evakuator na poprzednim forum ;) ). Myślałem, że to taki specjalny dekor ;D Coś jak 3D Cover ::) ;D
nie ma jak w Daredevilu od Egmontu " Pani detektywka"
Szowinista  ;)(żart). Rozumiem podkreślenie płci, ale i tak brzmi to sarkastycznie, bo zdrobniale. Czy nie wystarczy Pani ??? Toż to Seksmisja, Albercik.
Ale wiesz że to jest poprawne i takie będą już wszędzie?
Nie mogę się doczekać: Rosomaczka, Pajączykówneczka, Kapitanka Marvel :o.


Pt, 08 Marzec 2019, 01:48:01
1
Odp: Daredevil
DD to przede wszystkim bohater uliczny, a w prezentowanych historiach scenarzyści bardzo dużo miejsca poświęcają aspektom psychologicznym. Z tego co widzę, bardziej odpowiadają Ci historie z "fajerwerkami" idące w kierunku sciene-fiction niż ponurej rzeczywistości.
Dobrze ujęte, ale podoba mi się ten ponury rodowód DD, tylko historie, które z nim poznałem niezbyt do mnie przemawiają, jeśli mówimy o takiej otoczce. Wychwalany Born Again odrzucił mnie po kilku stronach głównie tym, że było to zbyt nużące i z deko trącące mychą.
W Polsce w ramach WKKM ukazało się jedynie 6 pierwszych zeszytów (tom 99), ale uważam, że to trochę za mało abyś odczuł pełną satysfakcję z lektury.
Akurat miała być to szansa dla DD, ale bardziej mnie załamał absurdalnymi oponentami :-\
Nie zapoznałem się jeszcze z runami wydanymi przez Egmont - myślę, że jeśli tematy, o których wspominałeś wcześniej ujęte są w bardziej nowatorski sposób to może być to - na pewno nie zawiódł mnie pod tym względem Punisher Max.
Jigsaw - rozumiem Twój punkt widzenia. U mnie w kontekście DD jest dokładnie na odwrót i z marvelowskiego tłumu Matt to u mnie bezapelacyjnie Numero Uno. Może zatem przesadna sympatia wobec Śmiałka robi swoje. Z drugiej strony znając realizacje z udziałem tej postaci powstałe według scenariuszy m.in. Jepha Loeba, Briana M. Bendisa i Eda Brubakera mam też spore oczekiwania wobec kolejnych twórców próbujących swoich sił w tym "zakątku" Domu Pomysłów.
A ja rozumiem, że DD jest dla Ciebie "the best", bo doskonale potrafisz to umotywować. Lubię DD, tylko moim zdaniem nie został on jeszcze tak dobrze przedstawiony, jak "Punisher" u Ennisa, albo po prostu nie zetknąłem się z taką historią.
Jakkolwiek bardzo dziękuję za motywujące posty.
Ja np. nie przepadam za Strażnikami Galaktyki i już się raczej do tej ekipy nie przekonam więc brnąć w ich kierunku nie będę.
To przynajmniej mamy coś wspólnego ;D

So, 09 Marzec 2019, 01:59:49
1
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
Tak bez ironii. TY TAK NA SERIO?
A co Cię tak dziwi - przecież o gejostwie nic nie było ::) ? Ta wypowiedź to doskonałe epitafium dla Kolekcji. Szczęście, że nie dla wydawnictwa, które wydaje kolejne, dalej w konkurencyjnej, niezmienionej cenie w porównaniu do jakości, mobilizując tym samym innych do nie wykorzystywania zbytnio naszych pasji z dawnych lat poprzez zbytnie drążenie naszych portfeli i to w czasie, kiedy rynek komiksowy był naprawdę nikły.
 WKKM było o tyle dobre, że dawało ogromną różnorodność oferując nie dość, że szeroki zakres tytułów, to pochodzących z różnych lat. Być może przyczyniło się też do tego, że nie mamy obecnie monopolisty na rynku i problemem dzisiaj jest co wybrać, od kogo i za jaką cenę.

So, 09 Marzec 2019, 21:08:28
1
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
Naprawdę myślałem, że trochę zmądrzał po wygnaniu z forum G. ale widzę, że nie. Mało tego, jego stan wydaje się jeszcze pogarszać.
Stygmatyzowanie osoby, która w żaden sposób nie obraża nikogo, a jedynie wyraża swoją subiektywną opinię jest co najmniej nie na miejscu, a dalej zwie się to mową nienawiści. Od razu mówię, że nie jestem jego jakimś dobrym kolegą, ale cała ta dyskusja, które z wydawnictw jest lepsze czy gorsze jest bez sensu, a zdrowa konkurencja pomiędzy nimi może służyć tylko na korzyść nam - czytelnikom, pasjonatom, kolekcjonerom, czy jak kto woli.
WKKM to była fajna furtka do wdania pozycji starszych (oraz masy ramotek), które nigdy nie ukazały by się nakładem Egmontu czy Muchy. Za to im chwała, bo odwalili kawał dobrej roboty. Zawsze kupowałem właśnie te starsze pozycje bo cenowo wychodziło to bardzo fajnie. Poza tym jeżeli chodzi o nowsze pozycje to raczej bez sensu, co doprowadziło to masy dubli albo późniejszej konieczności podmieniania wydań na nowe. A i pewnie w przyszłości będzie tego więcej gdy Egmont sięgnie do Klasyki Marvela po jakieś dłuższe serie i eventy. Więc smrodek po WKKM będzie się jeszcze ciągnął długo.
Moim zdaniem, każde wydawnictwo ma prawo wydawać niezależnie co chce, mogą prowadzić sobie nawet tą samą kolekcję równolegle, to przecież my dokonujemy wyboru i raczej nikt o to nie powinien mieć pretensji. Nie rozumiem jak można zarzucać jakieś smrodki wydawnictwu bo wydaje co chce, chyba że to jakiś pospolity fanatyzm i tendecja do pokazywania kto jest lepszy, bo kupuje od tego.
Coś w tym jest.

Nawiasem mówiąc, ile dziś dzieci w Polsce płacze z głodu przez tę kolekcję, bo tata się znarowił przez Szpidermana i obecnie miast kaszek czy słoiczków woli kupić limitowaną edycję jakiegoś niszowego komiksu o panach z kosmosu.
Tych łez nie policzy nikt.
Głodzenie dzieci w Polsce jest karalne, ale gdyby obyło się bez tego, to swojego czasu cieszyłbym się, że starzy od czasu do czasu kupią jakiś komiks ::)

Nd, 10 Marzec 2019, 04:45:05
2
Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
Poziom jak dwóch poprzednich. Ten Target 2006 z Marvel UK to podobno kozak :)
Nie zgodzę się. Może to tylko moje subiektywne odczucie, ale początkowa historia, czyli "Tygiel" zapadła mi najbardziej w pamięci z tego, co wydał wcześniej Semic i moim zdaniem jedna z przełomowych historii bardzo dobrze napisana, bijąca pod tym względem poprzednie. Ogólnie mówiąc, jeśli chodzi o serię US, to te 5 tomów warto posiadać, ze względu na spójność historii przedstawianej od początku.

O "Targecie" tez słyszałem wiele dobrego, ale to UK, który zasadniczo nie ma wpływu na serię US, mający jednak korzenie w historiach, które przedstawiane były w poprzednich tomach. Znajdą się też na materiały i powiązania z pełnometrażowym filmem animowanym.

Oczywiście jestem też ciekaw dalszych losów transformerów na Ziemii, które nie były wydane już przez Semic (które już mamy w tomie 5-tym), bo nastąpił przeskok do dalszych numerów, ale ich poziom jest podobno znacznie gorszy.

Pn, 11 Marzec 2019, 01:07:01
1
Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
TF u TM-Semica skończyło się w 95, a sam wydawca skończył wydawać w 2001, zmieniając nazwę na Fun  Media i jeszcze 2 lat pociągnął.
Nie pamiętam już, jak to dokładnie było, myślałem, że ucięcie TF nastąpiło wraz z innymi pozycjami przez nich wydawanymi.
Bodaj w Spider-Manie 5/93, Arek Wróblewski pisze, że jakieś materiały zaginęły czy coś w tym rodzaju.

Zgadza się. To było w ASM 5/93:
"(…) Niestety pomiędzy numerami 5/92 a 6/92 powstała luka spowodowana zaginięciem filmów potrzebnych do druku. I chociaż nie stało się to z naszej winy (niestety takie rzeczy się zdarzają) w tej sytuacji zmuszeni byliśmy na ten "skok" w akcji.(…)"

Pt, 15 Marzec 2019, 18:25:32
1
Odp: TM-Semic
I nie mam masy innych historii, których TM-Semic nie wydał, a to co wydał jest niepełne, a niekiedy bardzo źle przetłumaczone. Po prostu macie sentyment ok, ale nadal uważam, że lepiej inwestować w pełne wydania niż w ten sentyment.
To tak jak byś się dziwił, że ktoś jeździ dzisiaj autami z PRL-u. Zrozumiesz to zjawisko za dobrych parę latek...

Wt, 26 Marzec 2019, 21:40:13
1
Odp: Daredevil
Tak, chodziło mi o to, że @jigsaw pomylił się w interpretacji Twojego posta.
Czy się pomylił ? - odpowiedział ciekawostką na ciekawostkę ;)
Czy są jakies istotne różnice między Egmontowym Daredevilem Millera a tym z WKKM? Mam na myśli jakość druku, jakość tłumaczenia, dodatki...?
Bo jeśli chodzi o zawartość to zdaje się dokładnie to samo.
Już ktoś gdzieś pisał, że to samo. Różnicą jest z pewnością cena okładkowa- Egmont zedrze jak zwykle więcej ;)

Cz, 28 Marzec 2019, 23:15:12
1