Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Posty polubione przez innych

Strony: [1] 2 3 ... 7
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Kapitan Kloss OK, ale taki chyba był zamysł? Mało mnie zajmuje przez jakie filtroszopy autor przepuścił te kadry, ale ja tu widzę czarno-biały komiks.


Wt, 12 Luty 2019, 17:21:47
1
Odp: 100 naboi Ja mam w oryginale i uwielbiam ten komiks. Dziwię się, że ktoś musi "męczyć". Wspaniała, wielowątkowa historia, gdzie wszystko z czasem się zazębia. Barwna różnorodność charakterów, miejsc, wydarzeń splątana spiskiem. Zabawa scenarzysty różnymi konwencjami, do tego komiks świetnie narysowany. Może nawet się skuszę na wydanie Egmontu, wygląda znacznie ładniej niż wersja amerykańska z miękkimi okładkami i gazetowym papierem.


Śr, 20 Luty 2019, 22:55:52
1
Odp: Blueberry Dzięki Panowie za opinie!
Zestaw zamówiony, nawet z Marshallem. Dam znać jakie będą moje wrażenia po lekturze.  :)

So, 09 Marzec 2019, 18:56:37
3
Odp: Ustawienie komiksów na półkach Jeśli ktoś wykorzysta grafikę tylko do własnego użytku i nie czerpie z tego korzyści materialnych to jest to działanie legalne, usankcjonowane w prawie autorskim jako 'dozwolony użytek'.
Pt, 12 Kwiecień 2019, 15:30:10
1
Odp: "Millennium" - saga sygnowana Vertigo O ile pamiętam ten komiks to trochę mi przeszkadzało, że rysowało go kilku autorów (przynajmniej dwóch), o wyraźnie różnym stylu. Powodowało to pewne problemy np w rozpoznawaniu postaci.
So, 20 Kwiecień 2019, 00:53:20
1
Odp: Kapitan Żbik Trochę nie bardzo wiadomo, do kogo ten komiks jest skierowany. Bo z jednej strony adresatem wydaje się dojrzały czytelnik, znający serię Żbika i potrafiący docenić nawiązania i aluzje, a z drugiej strony mamy tu infantylną kreskę, jakby komiks był przeznaczony dla dzieci w wieku (przed)szkolnym.

Osobiście czuje także pewien niesmak z parodiowania serii Żbika, i jednoczesnego dyskontowania jej popularności. Wyczuwam w tym jakaś hipokryzję. Zresztą nabijanie się z jednego z ulubionych bohaterów mojego dzieciństwa jest dla mnie bolesne w samej swojej istocie!  ;)

Wydaje mi się, że po upływie pół wieku i zmianie uwarunkowań polityczno-społecznych, oryginalne Żbiki w wielu aspektach same stały się w swojej "powadze" wystarczająco śmieszne, że nie trzeba ich parodiować. No bo np czyż historia złodziei ryb z jeziora, dostarczanych lokalnym przedsiębiorcom (bo nie mogli ich kupić w handlu) gastronomicznym nie powoduje obecnie uśmiechu, a jednocześnie jest wspaniałym świadectwem minionej epoki?

Nd, 28 Kwiecień 2019, 17:00:28
1
Odp: Thorgal Dokładnie. Cała ta dyskusja kręci się wokół błędnego założenia, że jak coś jest drogie to musi się każdemu podobać.
Śr, 01 Maj 2019, 11:11:50
1
Odp: Żywe trupy A ja się wstrzymałem, przeczekałem i nie żałuję. Nie zamierzam się bawić w kolekcjonowanie poszczególnych epizodów, niezależnie czy seria będzie kontynuowana. Super-integral "Walking dead" (edycja zwana "Compendium") to cztery opasłe tomiszcza po ponad 1000 stron każdy, zawierające łącznie 192 epizody. Raczej wątpliwe, żeby Compendium zostały wydane w Polsce, ale jak ktoś czyta w oryginale to jest dobra opcja.

So, 11 Maj 2019, 02:03:39
1
Odp: Wydział 7 To nie jest wada, tylko głęboki zamysł artystyczny.
Pt, 24 Maj 2019, 23:07:42
1
Odp: Komiksy IPN Jak ktoś lubi komiks historyczno-wojenny, to zdecydowanie warto. Realistyczne rysunki są efektowne i widać, że Wyrzykowski dobrze się czuje w tej tematyce. Wartością dodaną komiksów są profesjonalne felietony historyczne, rozszerzające wiedzę o bohaterach i wybranych wydarzeniach, zilustrowanych w komiksie.
Generalnie fajna inicjatywa IPN, choć mam wrażenie, że ostatnio jakby serie komiksowe autorstwa Wyrzykowskiego trochę zamarły. A szkoda.

Tak na marginesie, to trochę brakuje mi komiksu nieco bardziej ambitnie traktującego temat wojny domowej, szerzej pokazującego dramat i dylematy żołnierzy, z obydwu stron. Bo cały czas mamy tu proste, czarno-białe schematy. Może jest to jakaś odpowiedź, powiedzmy, na "Podziemny front" wydawanego za komuny, ale chętnie bym obejrzał jakiś komiksowy "Popiół i diament"...

Cz, 30 Maj 2019, 22:33:02
2