Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Posty polubione przez innych

Strony: 1 [2] 3 4 ... 13
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Hachette
dla wielbicieli kolekcji hachette ciekawy wpis pata millsa o tym jak okradani są twórcy:
https://www.millsverse.com/crownjewels/
manipulacja w komentarzu godna TVP.
Już JanuszT napisał że to dotyczy polityki Rebellionu, dodam tylko do tego że obrywa się twórcom pierwszego taniego numeru kolekcji bo ze względu na niską cenę komiksu ich tantiemy są bardzo niskie.
Koniec końców sam Rebellion chyba jest ze współpracy z Hachette zadowolony skoro jak autor pisze:
"Of course, Rebellion would still benefit greatly financially either way through their financial arrangement – license fee or similar – with Hachette and the later full price books."
i jeszcze podsumowanie:
" I, the creator of 2000AD – along with other 2000AD contributors – have been treated unfairly by Rebellion who have greatly benefited financially from our labour."

Śr, 08 Maj 2019, 22:58:52
1
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
PANORAMA NAJWAŻNIEJSZA  ;D
zadziwiające jest jak dużą fiksację na temat panoram mają osoby krytykujące kolekcje.

Cz, 16 Maj 2019, 19:32:23
1
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
Chyba jest jednak sporo osób- takich jak ja- które swojej przygody z komiksem nie zaczynały od jakiegoś NUMERU KOLEKCJI, bo o to mi chodziło ;) A zatem stawiam pytanie o to, czy Hachette i Eaglemoss poniosły kaganek komiksowej oświaty w lud :D
a ile jest osób które kupiło Egmonta w ot tak w Empiku albo księgarni przypadkowo z ciekawości i teraz zbiera komiksy? Nie sądzę, żeby takich ludzi było jakoś szczególnie wielu.

So, 01 Czerwiec 2019, 23:28:45
1
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje Hej Bazyl a jak się ma kolekcja Dredda której to byłeś latami pewny na 100%?
Cz, 06 Czerwiec 2019, 22:20:08
1
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
Cytuj
@Cringer
Niestety - pewne wieszczenia mi nie wyszły (tomy 180-200 WKKM PL :( ). Brak polskiej edycji Kolekcji Dredda to chyba moja największa porażka. Ale moim zdaniem i tak więcej trafiałem niż nie trafiałem.
Rzucałeś wszystkimi możliwymi kolekcjami o ścianę i kilka się przylepiło. Brawo, istny z ciebie znawca.

Pt, 07 Czerwiec 2019, 12:23:11
3
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
@UP
Zawsze to lepiej niż twoje słowa o SBM - "Na ten moment nie ma żadnej informacji że ta kolekcja w ogóle zostanie w Polsce wydana." Ja tylko ciągle podkreślam logikę Kolekcji.
Bo nie było takiej informacji był tylko twój spam o KAŻDEJ możliwej kolekcji w każdym zakątku forum. I takie Studio Leni musiało cię pogonić ze swojego wątku strasząc sądem.

@UP
Polscy komiksiarze polubili również tą formę wydawania superhero i innych komiksów. A w związku z tym kolekcje trwają i się rozwijają. Zwiększa się ich liczba. Nawet De Agostini doskoczyło. Ja widzę jednak że część forumowiczów nie chce zaakceptować tego faktu.
Sam lubię kolekcje. Tylko lubić kolekcje to jedno a drugie to wypisywać bzdury na ich temat. Dla przykładu właśnie napisałeś że ilość kolekcji się zwiększa podczas gdy właśnie WKKM i WKKDC się zwijają a jedyną planowana nowością (bez oficjalnej daty startu) jest Kolekcja Spidermana. To chyba jednak te kolekcje się zwijają. (o Jan mnie uprzedził :))

Pt, 07 Czerwiec 2019, 19:20:33
1
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
A ile porządnych wydań pojedynczych tomów nie dostaliśmy po polsku bo kolekcje.
Gdyby nie kolekcje to TK by dalej twierdził że superhero sie nie sprzedaje a Mucha wołała dalej kupę siana za swoje pozycje.
Zresztą może X-menow o których piszesz blokował DobryKomiks?

So, 15 Czerwiec 2019, 08:39:58
2
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
Tyle, że Moon Knight Lemire to 14 zeszytów czyli jeden numer WKKM zawierał by połowę całej serii. Czy byłby sens dla Egmontu wydanie komiksu, którego pierwszą połowę posiadałaby już spora część potencjalnych czytelników? Nie sądzę a jeżeli nawet to trzeba by chyba na to długo czekać.
A co stałoby na przeszkodzie Egmontowi wydać to przed wydaniem w kolekcji?

So, 15 Czerwiec 2019, 16:18:46
1
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
Są to pozycje, które bezwzględnie zasługują na wznowienie. Ale wyobraźcie sobie jakiegoś tam redaktora, czy researchera z Egmontu. Szuka ciekawych pozycji do wydania po polsku znajduje takie Marvels i widzi,  że było już wydane kilka lat temu no i automatycznie taki tytuł mam mniejsze szanse niż taki wybitny i zasługujący na pozycje w klasyce Dr. Strange.
Można też wyobrazić sobie sytuację że setki komiksów które wyszły w kolekcjach nie ukazują się na polskim rynku bo nikt ich nie chce wydać. Nie jestem w stanie pojąć zarzutu wobec kolekcji o to że śmiały coś wydawać a już w ogóle że śmiały wydać komiksy które może ale tylko może zainteresowałyby kiedyś inne wydawnictwa.

I to powoduje, że nowi fani, którzy wskoczyli po WKKM czy Now, do komiksów mają mieć utrudniony do nich dostęp? Bo było tam kiedyś jakieś prehistoryczne wydanie ? :)
tak to już bywa że niektóre komiksy zostają wyprzedane i poza rynkiem wtórnym nie ma ich jak nabyć.

Nd, 16 Czerwiec 2019, 11:29:09
2
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
Nie, nie zgadzam się. Dla mnie żadnego problemu nie ma, tyle że wydawca mówi że go coś blokuje, ale ty to "weryfikujesz" i wychodzi że nie blokuje. Ktoś z was dwóch w tym momencie chrzani od rzeczy.
a rok czy dwa lata wcześniej ten sam wydawca mówił że kolekcje go nie blokują bo to inny rynek. Tak bardzo w słowa tego wydawcy bym nie wierzył, przypominam że kiedyś twierdził " W Polsce superhero się nie sprzedaje".
Koniec końców patrząc na rynek to konkurencja dobrze im zrobiła.

Nd, 16 Czerwiec 2019, 12:46:08
2