Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Posty polubione przez innych

Strony: 1 ... 44 45 [46]
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Egmont 2023
Egmont wydał już Dyliżans, Mamuśkę Dalton i Daltonów na Kuracji. Nic nie mówiłem. Ale brakuje właśnie jeszcze Cesarza. Są jak zwykle niekonsekwentni - albo wszystko, albo nic.
I będzie. Ale zauważ, że albumy, które wymieniłeś, zostały wydane pierwszy raz przez Egmont wcześniej, więc na ich dodruki czekało więcej osób. Pomijając najnowsze tomy Achde i Kid Lucky'ego, do wydania w nowej edycji LL zostało już tylko 15 albumów - 3 albumy stworzone przez Morrisa, które nigdy nie były w Polsce, 8 albumów, które doczekały się tylko edycji w integralach i 4 albumy (w tym "Cesarz Smith") ze wcześniejszej edycji A4.
Więc wkrótce dojdziemy do końca. 55 albumów już jest (+10 stworzonych przez Achde), 15 zostało.

Pt, 11 Listopad 2022, 01:54:02
1
Odp: Egmont 2023
Choć i tak jest pół poziomu wyżej niż w miękkim wydaniu Thorgala, gdzie oprócz loga serii nic nie ma więcej na grzbiecie.
I pół poziomu wyżej niż w pierwszym LL, gdzie było dokładnie tak samo.
Tzn. przyznaję się, w przypadku LL jest to trochę problematyczne, ale rozwiązanie jest proste - otwieracie jakikolwiek (no dobra, chyba w jednym czy dwóch nie było, ale poza tym jakikolwiek) tom Lucky Luke'a, tam jest wypisana lista wydanych tomów, nawet pogrubione są te do tej pory wydane, i ustawiacie według tej kolejności.

So, 12 Listopad 2022, 16:21:28
2
Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
Albo niech Kolekcja Barksa będzie mieć 6 numerów rocznie, żeby doszła do mety.
W obecnej sytuacji - dramatycznego wzrostu cen wydań ekskluzywnych - nie ma sensu przyśpieszania wydawania kolekcji. Do końca zostało już tylko 12 tomów, czyli 3 lata. Chwila cierpliwości i będzie całość.

Cz, 17 Listopad 2022, 18:02:25
1
Odp: Egmont 2023 Ale zbliżamy się do tego, skoro teraz dodrukowują 6 i 7. Pewnie tak za rok doczekamy się dodruku.
So, 19 Listopad 2022, 14:24:51
1
Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród) W tym komiksie Donald dostaje sokoła od postaci nazywającej się "Eider Duck", czyli wujka Donalda i brata jego ojca. Postaci, która od wydanego w 1996 roku drzewa genealogicznego KD nazywana jest Kaczorem Kupermajczakiem, chociażby w X rozdziale ŻICSM, gdzie się pojawia. Więc Jacek Drewnowski ponownie wykonał swoją robotę znakomicie, ponieważ przetłumaczył nazwę postaci zgodnie z tym jak była nazywana przez ostatnie 26 lat, a nie jako "Zgredus", która to nazwa pojawiła się tylko raz, 27 lat temu.

Tutaj link, gdybyś nie wiedział, o kogo chodzi - https://inducks.org/character.php?c=Eider+Duck&view=1

Wt, 22 Listopad 2022, 00:02:55
6
Odp: Iznogud
Tylko gdzie ten zapowiadany Goscinny? Ktoś pisał, że będzie w 6. tomie a tam sam Tabary.
Błąd Egmontu. Goscinny był scenarzystą 2. tomu "Koszmarów Iznoguda" i współscenarzystą 3. tomu. Na dodatek (z wiadomych powodów) jest przedstawiany jako współscenarzysta "Powrotów Iznoguda".

Śr, 23 Listopad 2022, 10:24:02
1
Odp: Egmont 2023 Zapisujcie, Egmont wyda "Doktora Who".
Oczywiście, jeżeli plan przywrócenia do ogólnej świadomości tej marki się powiedzie. Ponieważ na razie to jest popularność na poziomie mniejszej niż "Star Treka", a "Star Trek" pewnie jakimś hitem sprzedażowym nie jest. I trudno powiedzieć, ile fanów serialu sięgnęłoby po komiksy. Ale jeżeli serial na Disney+ będzie hitem, to "Doktor" w trymiga znajdzie się w ofercie Egmontu.

So, 14 Styczeń 2023, 11:13:20
3
Odp: Egmont 2023
Nie będzie hitem, obejrzą/sprawdzą go tylko ci co znają doktora.
Nie twierdzę, że na pewno, ale może być. Tym bardziej że będzie to kolejny lekki reboot serialu. Przecież ostatni szczyt popularności "Doktora" to wcale nie restart serialu 18 lat temu, ale moment, gdy "Sherlock" pisany przez Moffata zdobył wielką popularność, a przy okazji też pisany przez niego "Doktor". Obecnie główną przeszkodą popularności "Doktora" jest śladowa dostępność poza UK.
Tak jak mówię - swego czasu pewien szef dużego wydawnictwa zarzekał się, że Marvela wydawać nie będzie, a 2 lata później zaczął ochoczo wydawać Marvela.

So, 14 Styczeń 2023, 11:44:37
3
Odp: Egmont 2023
Myślę, że jeżeli dożyję to w okolicach 2026 (jeżeli wtedy takie epiki faktycznie miałyby ruszyć, bo na razie to sobie jedynie fantazjuję na jawie) będę w stanie podjąć decyzję czy wchodzę w epiki Egmontu (to będzie skądinąd zależało od ich zawartości) czy idę po całości i inwestuję w omnibusy. Tak czy siak zakładam, że Milestones mogą być moim najmniejszym zmartwieniem.
Tak jak pisali tutaj koledzy wcześniej, jeżeli Egmont wejdzie w Epiki X-Menów, to wydaje mi się, że będzie je wydawał od samego początku Claremonta. Pomijając "Mroczną Phoenix", w pierwszych ok. 10 tomach Epików z Claremontem nie ma nic co pojawiło się w "Punktach zwrotnych". a zanim z tym potencjalnie ruszą, zanim wydadzą te 10 tomów, to minie tyle lat, że jakieś tam stare "Punkty zwrotne" nie będą jakimkolwiek zmartwieniem.

So, 21 Styczeń 2023, 17:59:48
4
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
Ale chyba rozmawiamy o różnych zjawiskach. Wszedłem na jakąś stronę (nazywa się to to G&B Comics - nie znam, pierwszy raz widzę) i tam epiki widzę poniżej 60$ sztuka. A niektóre tuż poniżej 50$. Ale liczmy, że oficjalna cena jednego tomu to 60$.
I teraz pytanie brzmi: kto w Polsce wydaje epiki poniżej 60 PLN?
U nas epik po rabatach kosztuje ponad 120 PLN czyli dwukrotnie więcej niż płaci za niego Jankes. Nominalnie. Bo jest jeszcze różnica siły nabywczej danej waluty.
Pomijając to, że stosowanie śmiesznych przeliczników siły nabywczej typu 1 $ = 1 PLN nie ma żadnego sensu, to dyskusja była o cenach komiksów w kontekście tego, czy Polak może kupić taniej egzemplarz polski czy może egzemplarz z USA.
Biorąc pod uwagę, że duża część kosztów produkcji komiksu jest stała niezależnie czy dotyczy komiksu wydawanego w Polsce, w USA czy gdziekolwiek na świecie, to z punktu widzenia przeciętnego Polaka komiksy będą droższe niż z punktu widzenia przeciętnego Amerykanina, póki Polacy nie będą zarabiać choć w pobliżu tyle, co Amerykanie.
Zresztą podobna zasada tyczy się regionów mniej zamożnych niż Polska, tam komiksy są tańsze, ale nie na tyle by zrekompensowały je niższe zarobki. Oczywiście są od tego pewne wyjątki, głównie dotyczące niewielkich krajów, gdzie z powodu niewielkich nakładów zwiększają się koszty pojedynczego egzemplarza, ale co do zasady można zauważyć taką zależność.

Pn, 23 Styczeń 2023, 13:34:19
4