Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Posty polubione przez innych

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 22
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Mucha Comics Przypominam,  że Mucha X-Menów drukuje wraz z portugalskim wydaniem,  więc nawet jeżeli super się nie sprzedaje,  to mogą "przy okazji" drukować polską wersję.  Tym bardziej,  że dzięki temu więcej osób kupi kolejne tomy.
Wt, 02 Kwiecień 2019, 18:02:08
1
Odp: Hachette
Nie jestem przecież tu sam. Myślę, że polscy fani LL też są chociaż trochę rozczarowani tym ślimaczym tempem.
12 tomów na rok to ślimacze tempo? Chyba nigdy żadna seria europejska nie była tak szybko wydawana (poza kolekcjami,  ofkors). Ja sam ledwo co nadążam z czytaniem wydawanych tomów.

Wt, 02 Kwiecień 2019, 23:24:50
6
Odp: Egmont 2019
Wiadomo może co będzie zawierał pierwszy tom Iznogouda? Pojadą od pierwszego zeszytu, czy to raczej będzie składak?
W sumie składak nie byłby złym pomysłem, ponieważ poszczególnie albumy są tak naprawdę składakami złożonymi z ułożonych totalnie niechronologicznie historyjek. Czasem tuż po sobie, w jednym tomie, są komiksy, których powstanie dzieli 10 lat.

A odpowiadając na pytanie. 1. tom to 4 pierwsze albumy, czyli tak jak napisałem na blogu :
Cytuj
Liczący 192 strony pierwszy tom nowej edycji będzie zawierał pierwsze 4 albumy cyklu, czyli wydane niegdyś w Polsce Spiski wielkiego Wezyra, Wakacje Kalifa i Żrący dżin oraz niewydany nigdy po polsku album pt. Le Grand Vizir Iznogoud
Dargaud ma prawa tylko do 8 pierwszych albumów, co u nas złoży się na 2 integrale. Na późniejsze licencje ma IMAV (ci, co też mają prawa na wszelkie Mikołajki), który wydał wszystkie późniejsze albumy (stworzone do śmierci Jeana Tabary'ego) w 3 integralach liczących po 276 stron.

So, 06 Kwiecień 2019, 15:49:24
1
Odp: Egmont 2019
Rok temu TK wyraźnie powiedział, że najpierw ponownie wydadzą w Iznogudzie to co już w Polsce było. Dopiero potem dadzą historie premierowe.
Rok temu TK wyraźnie powiedział, że najpierw wydadzą pierwsze albumy, z których większość była w Polsce. Akurat tak się "przypadkowo" zdarzyło, że wydając chronologicznie, w każdym z dwóch pierwszych tomów będzie jeden nowy dla polskich czytelników album.

Nd, 07 Kwiecień 2019, 00:29:58
2
Odp: Usagi Yojimbo I oby nie. Komiksy czarno-białe na kredzie wyglądają zwykle bardzo słabo.
Pn, 08 Kwiecień 2019, 16:16:18
1
Odp: Wydawnictwo Dolnośląskie
Nie czytałem ale podobno bardzo to słabe. Cena dobra jak za HC  :)
Duże wydawnictwo, to cena nie może być wyższa. W końcu celują głównie w osoby, które kupują też książki związane z serialem.

Śr, 10 Kwiecień 2019, 19:37:40
1
Odp: Wznowienia i integrale
nowego wydania Donaldów i spółki w pakiecie, też się nie obrażę.
Nie licząc publikacji typu "Nostalgiczne, archiwalne wydanie 1:1" nie ma sensu przedrukowywać starych tomów "Donalda i spółki" czy "Komiksu Giganta".
Dlaczego? Są to po prostu losowe tomy skandynawskiego/niemieckiego "Donald Duck", które mają i lepsze, i gorsze komiksy. Spora część z nich pojawiła się też w "MegaGiga" czy "Gigancie Mamucie"
Można zrobić jakieś "the best of", ale nawet wówczas lepiej nie ograniczyć się do komiksów wydanych w Polsce, ale też dać jakieś perełki, które nigdy po polsku nie zostały wydane. Dobrych kaczych i mysich komiksów, których nie było w Polsce jest jeszcze wiele.

So, 13 Kwiecień 2019, 19:54:53
3
Odp: Iznogud
Liczę , że E wyda całość ( 7 integrali po cztery albumy ) -więc chyba lepiej " zainwestować " w zbiorczaki.
Raczej 5 integrali... a może tylko 2.
Czas na RADKOWE SZOKUJĄCE ODKRYCIA.
Dlaczego Egmont obiecał tylko 2 integrale? Ponieważ tylko do pierwszych 8 albumów prawa do Dargaud, do kolejnych IMAV, wydawnictwo znane m.in. z wydawania we Francji "Mikołajków" (to od nich Znak ma licencję na serię). Prawdopodobnie Egmont jeszcze nie gadał z IMAV-em, może czekają na dane sprzedaży pierwszych dwóch tomów "Iznoguda".
Jakby Egmont dogadał się z IMAV-em odnośnie kolejnych albumów, to najlepiej gdyby wydali je w integralach, które wyszły we Francji. Są to 3 tomy po 276 stron, które poza komiksami zawierają masę materiałów dodatkowych. Obejmują wszystkie historie stworzone do śmierci Jeana Tabary'ego, czyli albumy 9-27.
http://www.imaveditions.com/livre/iznogoud/l-integrale-volume-1/19

Pn, 15 Kwiecień 2019, 10:06:26
4
Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie Odebrałem właśnie wspomnianą wyżej pakę z Multiversum (głównie Archie Comics) i stan wszystkiego idealny. No może tomik "Archie: The best of Americana" ma naprawdę drobne uszkodzenie przy jednym z rogów, ale to nic wielkiego biorąc pod uwagę jak okładka jest cienka.
Tak jak wspomniałem wyżej, przy 3,20 zł = 1 $ nie ma szans bym cokolwiek kupował, ponieważ po prostu gdzie indziej mogę kupić komiksy taniej.

Pn, 15 Kwiecień 2019, 13:19:09
1
Odp: Usagi Yojimbo Mam! Wspaniałe wydanie!
Są zapowiedzi!

Nigdzie nie ma informacji o tym ile ma być tomów, pewnie albo Łuczak dowiedział się tego od Kołodziejczaka, albo podał liczbę tomów z oryginału.
Szybka prezentację tomu wrzuciłem już na Instagrama.
A co najmniej kilkanaście zdjęć z wydania pojawi się popołudniu na Centrum Komiksów Disneya.


Pt, 19 Kwiecień 2019, 11:54:58
2