Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Posty polubione przez innych

Strony: [1] 2 3 4
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Usagi Yojimbo Jakie są rzeczy na plus?

Bohater główny nie kieruje się złością lub zyskiem. Ile historii jest przez takie traktowanie bohatera spłaszczonych. To jest opowieść o godnym życiu, przez to i czarne charaktery mają swoją historię. Nie ma tam fabuł prowadzących do planszy na całą stronę gdzie przeciwnik dostaje z kopniaka i to naprawia Świat na jakiś czas.

Czasami nieprzewidywalne zmiany nastroju opowieści. Kilka momentów zapadło mi w pamięci przez dodanie na ostatnich stronach nowego kontekstu. Czytając jest lekko, rysunki tylko utwierdzają w przekonaniu, że jest to opowieść przygodowa, a przez to że album zawiera wiele opowieści to nie jest się pewnym kiedy kończy się jakaś i można dostać po łbie puentą.

Postacie poboczne, których pojawienie się cieszy. Taki Gen najemnik, cwaniaczek i żartowniś świetnie uzupełnia porządnego Usagiego. Sensei Katsuichi który pod szlachetną i moralizatorską postawą jest wyczuwalnie radosną postacią. Podobny czas powstania i podobna relacja mistrz-uczeń jak w Karate Kid.

Są też mielizny. Milion zbójców do zabicia i zawsze jakaś wioska do uratowania. Opowieść z żółwiami zawiera oba motywy i dodatkowo na siłę łączy dwa uniwersa. Nie należy jej traktować jako nic więcej niż reklamę.

Śr, 13 Marzec 2019, 21:54:29
1
Odp: Wznowienia i integrale Chętnie bym zobaczył Kościeja Mignoli, a ze staroci zebraną "Arię" Michela Weylanda za klimat podobny jak w pierwszych thorgalach.
Nd, 14 Kwiecień 2019, 01:05:58
2
Odp: Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette) Kolejne wyszydzanie gościa w publicznym forum i nikt nie jest za to zaśmiecanie obserwowany,
Nd, 21 Kwiecień 2019, 00:18:00
1
Odp: Katalog Egmont 2019 (zdjęcia, filmy, mp3, patostreamy)
Katalog Egmontu niczym się nie różni od katalogu Lidla, Bon Prixa czy Avonu. Są w nim podstawowe informacje, jak na katalog przystało.

Mięso z tacki też czytujesz? O ile nie jesteś związany z Egmontem i nie jest to oficjalna odpowiedź, to czy nie lepiej uznać, że ktoś inny niż Ty jednak potrzebuje lepszego rozeznania i takie dodatkowe informacje nie muszą być kierowane do Ciebie? Papierowy katalog rządzi się objętością, dodatkowe portfolio w pdf co najwyżej transferem z serwera.

Murazor. Jeśli kupię rzeczy których bym nie kupił, albo sto dodatkowych osób kupi coś co po okładce wydało się nieciekawe, to Egmont też będzie mógł wydać przykładowy "jeden" komiks więcej, więc mamy wspólne cele :P

Pt, 03 Maj 2019, 12:13:42
1
Odp: Katalog Egmont 2019 (zdjęcia, filmy, mp3, patostreamy) Spoko. Wy znacie dostępne i zapowiadane tytuły, ja nie każdy. Wam nie potrzebne, mi by się przydało. Jak nie będzie, to nic mi się nie stanie.

Z superhero kupię w tym roku tylko Spidermana od McFaralne'a. O czymś to mówi. Kupię gdyż znam z czasów Tm-Semic.

Pt, 03 Maj 2019, 22:47:37
1
Odp: Usagi Yojimbo Opisałem przecież, tuż po zacytowanym fragmencie. Slogan reklamowy nie pokrywa się z rzeczywistością. Stoją już obok siebie nowe i stare, a także te z Mandragory i jest miszmasz. Nic dla starego fana. Stąd po deklaracji T.Kołodziejczaka na Pyrkonie, że chcą wydać także i tomy Fantagraphics w tej formie wolę mieć całość w nowym wydaniu, czyli staję się nowym nabywcą. Jeśli ukłon był, to nietrafiony. Wystarczyły dodruki tomów brakujących na rynku, ale rozumiem że nowy start, zaproszenie Stana lepiej przysłuży się serii więc nie kruszę kopii.
Wt, 07 Maj 2019, 19:38:13
1
Odp: Wznowienia i integrale Gdyby miało wyjść kolekcjonerskie wydanie KiK, to duży format pokroju nowego wydania Thorgala, a w nim układ poziomy pasków, tylko 6 zamiast 3 na stronę. Zostaje wtedy oryginalny układ, a komiks mimo to jest pionowy. Zmieszczenie 2 stron poziomych na jednej dużej pionowej zmniejszy grubość i może zamknie historię w 1-2 tomach.
So, 11 Maj 2019, 21:06:06
1
Odp: Szninkiel Przepraszamy, nie mamy w magazynie wystarczającej ilości "Szninkiel - Ekskluzywne wydanie zbiorcze - Przedsprzedaż", aby zrealizować twoje zamówienie (dostępne: 0). Przepraszamy za wszelkie niedogodności.

Pieprzyć to. Człowiek nie może do pracy iść.

Pn, 13 Maj 2019, 14:56:54
4
Odp: Szninkiel
Dude, żyjemy w XXI wieku ;) W pracy są komputery z dostępem do internetu, a jeśli ktoś nie ma, to w kieszeni jest smartfon z dostępem do internetu ;)

Zawsze czekam na tego typu komentarze. Cebula mocno się trzyma w ludziach. Jeśli nie skorzystałem z internetu w pracy, to raczej jasne jest, że tam go nie mam lub nie jest mile widziane korzystanie z niego. Na forach wiecznie trzeba udowadniać, że nie jest się koniem.

W temacie Szninkla, to zdecydowanie chciałem go mieć (może jeszcze się uda) do czytania. Właśnie ta praca bez internetu zapewnia mi dobrą kasę i ogólnie mam w nosie numerki i inwestycje w komiks. Wydany ładniej niż Thorgal, wewnątrz obie opcje kolorystyczne i sam komiks, który czytałem lata temu z dużym przejęciem.

Pn, 13 Maj 2019, 21:22:16
7
Odp: Szninkiel
Ale dalej nie wie komu należy się bura, że sprzedaż ruszyła i zakończyła się kiedy niektóry byli w pracy.

Uruchomili i sprzedali. Głos kierowałem w niebo.

PS. Dziękuję za propozycję zakupienia sztuki dla mnie, ale przy nie małej kasie wolę nie angażować nikogo. Może uda się kupić w następnych rzutach.

Pn, 13 Maj 2019, 23:41:30
1