Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Posty polubione przez innych

Strony: [1] 2
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Studio Lain Sprzedałem w jakiejś ludzkiej cenie. Nie pamiętam czy już był czy nie wyczerpany. Raczej nie jestem spekulantem
Cz, 25 Kwiecień 2019, 14:25:03
2
Odp: Budżetowe kolekcjonowanie komiksów Nie mogę się doczekać tematu o opłacalności zakupu komiksów w stosunku do ich wagi lub lub ewentualnie ceny do metrów kwadratowych grzbietów na pólce ;-)

Temat o tyle ciekawy, że coraz wyraźniej widać, że rynek komiksowy dojrzewa i w zasadzie nie da się już kupować wszystkiego - jest tego za dużo. Zaczynają się więc pojawiać osobne ścieżki: kolekcje (żeby uniknąć dyskusji jak to kolekcje rozwinęły rynek komiksów od razu napisze, że tak wiem, kolekcje są od dawna) oraz wydania ekskluzywne dla tych co preferują gorszy stosunek metrów kwadratowych grzbietów do ceny. A przestrzeń pomiędzy robi się coraz większa i o to chodzi.

Śr, 01 Styczeń 2020, 22:35:05
2
Odp: Rachunek sumienia 2019 1. Ile komiksów kupiliście w tym roku?
Nie liczę tego, ale szacuję, że ok. 80.

2. Jak Wasze zakupy mają się do roku poprzedniego. Kupiłem więcej/mniej?
Raczej mniej. Staram się ograniczać.

3. Najlepsze komiksy przeczytane w 2019 roku.
Mort Cinder, Criminal, Czarny Młot, Podwodny Spawacz

4. Najgorsze komiksy przeczytane w 2019 roku.
Chyba nic bym tym mianem nie określił.

5. Największe komiksowe zaskoczenie na plus.
Jeff Lemire do którego podchodziłem trochę jak do jeża, a teraz w zasadzie kupuje wszystko co napisał.

6. Największe komiksowe rozczarowanie.
Conan w kolekcji. Lubię Conana, ale na dłuższą metę staje się nudne w związku z czym zaprzestałem kupowania i czytania kolekcji Conana. Zresztą podobnie mam z Kaczogrodem Barksa.

7. Jak oceniacie polski rynek komiksowy?
Stał się szeroki i pojawiły się nisze/specjalizacje. W zasadzie nie da się kupować już wszystkiego. Różnorodność jest duża i w zasadzie tylko kwestią czasu jest kiedy zostaną wydane rzeczy na które czekamy. Zanim zostaną wydane jest co czytać w międzyczasie.

8. Noworoczne postanowienia na rok następny.
Ograniczenie liczby otwartch serii. Mam sporo serii które zacząlem kupować ale nie skończyłem, zacząlem czytać ale nie skończyłem. Albo będę kupował i czytał całymi cyklami, albo przynajmniej postaram się ograniczyć liczbę noworozpoczynanych cykli.

9. Komiks, który chciałbym aby się ukazał w 2020 roku (maksymalnie trzy tytuły).
Chciałbym wznowienie Opowieści z Hrabstwa Essex i Flasha Gordona Ala Williamsona.

Śr, 08 Styczeń 2020, 17:55:21
2
Odp: Komisy przeczytane U mnie styczeń z Brubakerem: Zabij albo zgiń i Crimnal. Oba świetne i gorąco polecam.
So, 01 Luty 2020, 13:57:52
1
Odp: Kupki wstydu U mnie słabo bo zaczął czytać Doom Patrol i niestety ale jest dla mnie ciężkostrawny, więc tempo mi nieco siadło. Może za dużo się spodziewałem po tym komiksie i jego ocenach?
Pt, 17 Kwiecień 2020, 20:30:30
1
Odp: Doom Patrol Skończyłem dziś pierwszy tom i nie mogę pozbyć się uczucia rozczarowania. Może zbyt duże miałem oczekiwania po przeczytanych opiniach, może trochę podkręciła to pozycja nr 1 na Komiksowej Top Liście 2019? Ciężko powiedzieć.

Morrison fajnie bawi się motywami, przeplata różne wątki, dodaje nieco zakręconych rzeczy (pewnie dlatego lepiej mi się czytało po paru piwach), ale chyba, aż tak wysoko bym tego nie stawiał. Od razu po Doom Patrolu sięgnąłem po "Niesamowitą dokręcaną głowię i inne kurioza". I to chyba Mignola, mimo znacznie prostszych historii, trafia w to czego szukam w dobrym (czyt. dobrym dla mnie) komiksie.

Nd, 26 Kwiecień 2020, 22:26:00
2
Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze Kwestia stanów magazynowych jest nietrywialna, szczególnie gdy posiada się wspólne magazyny dla kilku kanałów sprzedaży. Sprzedaż "końcówek" jest najtrudniejsza i nie ma tu rozwiązań idealnych. Najczęściej stosuje się bufor i np. ustawia status niedostępności jeśli dostępna liczba spadnie poniżej np. 5-10. Nie jest to kwestia "kupienia sobie funkcji" tylko raczej złożoności biznesowej.
Śr, 12 Sierpień 2020, 20:36:52
1
Odp: Kultura Gniewu "Wyprawa Shackletona" faktycznie wysoko. To taki dość niepozorny komiks, ale jest bardzo interesujący dla dzieciaków. Miesiąc temu dałem to synowi do przeczytania i ładnie go wciągnął.

Tuż obok Wyprawy jest "Wielki zły lis", też bardzo fajny dla dzieciaków. Tutaj dla odmiany jestem zdziwiony, że tak nisko. Myślałem, że to był większy hit.

Cz, 19 Listopad 2020, 10:02:49
1
Odp: Kultura Gniewu
No dobra. To co miało jeszcze dodruk? Kościsko?

Wielki zły lis miał dodruk, Wyprawa Shackletona miała dodruk, a to miejsca 23,24. Więc dodruk niekoniecznie musi świadczyć od wielkim nakładzie. Nie wiadomo jaki byl nakład pierwotny.

Cz, 19 Listopad 2020, 10:04:01
1
Odp: Timof Comics Może jakiś dziwny jestem ale mi specjalnie nie przeszkadza jeśli wydane jest na miękko i się nie rozpada. WIęcej negatywnych emocji budzi we mnie dawanie grubej oprawy do cieniutkich komiksów. Daleko nie szukając można zobaczyć na wątek Taurusa i Undertakera. Okładka jest grubości samego komiksu. Chyba nieco szkoda mi miejsca na pólkach na trzymanie okładek.
Cz, 18 Marzec 2021, 22:23:55
2