Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Posty polubione przez innych

Strony: [1] 2 3 ... 21
Wiadomości Liczba polubień
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie Pewnie tak będą robić z Odrodzeniem, że słabiej sprzedające się serie będą kończyć wraz z danymi Runami.
Po prostu DC się słabo sprzedaje - dowodzi tego to jak mało dostajemy pozycji z przed Flashpointu (TK może sobie gadać na spotkaniach, że to wina kolekcji ale przy Marvelu są aż dwie kolekcje, a mimo to wydają po 3 tomy Klasyki Marvela na dwa miesiące, z DC jednego Deluxa na dwa miesiące przy jednej kolekcji).
Wychodzi, że Odrodzenie też się slabiej sprzedaje więc będą kończyć te serie, które mają najmniejsze wzięcie. Oby tylko Latarni i Aquamana nie skończyli po obecnych Runach. No i WW bym poczytał dalej.
Trzeba też zaznaczyć, że "All Star Batman" kończy się po trzecim tomie więc potencjalnych serii zostanie 14.


PS Nie wiem czy dobrze zrozumiałem: 6 tom Arrowa od Egmontu będzie miał pojemność 6 i 7 tomu zza granicy, tak???
Podobnie będzie z Nigtwingiem.
Biorąc to pod uwagę oraz fakt braku zapowiedzi kolejnego tomu Flasha spekulujecie, że Egmont zakończy te serie, tak?
Czy jest jakieś oficjalne info od Egmontu???
Pytam bo to mój pierwszy post na nowym forum, a dodatkowo ze względu na wyjazd trochę wpadłem z obiegu.

Pt, 08 Luty 2019, 16:06:10
1
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie Hmm, a może Egmont planuje zmienić szyld dC Odrodzenie na Uniwersum DC po wydaniu Metal i przy tej okazji pokończyć dsne serie.

Patrzcie jak zrobili z Marvel Now 2.0:
- cześć serii zamykamy do Tajnych Wojen,
- po Tajnych Wojnach wydajemy w nowej szacie tylko te najciekawsze serie, a te których poziom spadł olewamy (jak Strażnicy Bendisa),
- niektóre tomy zachowują starą numerację  (jak Ms. Marvel) ale inne ida w nowej szacie graficznej z nową numeracją mimo, że to dalej ten sam Run (jak Spuder-Man Slotta);
- w miejsce zamkniętych serii pojawiają się nowe warte uwagi (All New Wolverine czy Old Man Logan).


Z DC można zrobić tak samo:
- Metal traktujemy jako wielki Event - odpowiednik Tajnych Wojen (zresztą Egmont wydaje to w 3 tomach jak duży Event);
- wszystkie serie do końca poszczególnych Runów wydajemy pod szyldem Odrodzenia by nie mieszać ludziom w głowach;
- po wydaniu Metal i zakończeniu poszczególnych Runów oraz wielkich wydarzeń  (ślub Batmana i 1000 numer AC) kończymy Odrodzenie w Polsce;
- po zakończeniu Runów i po Metal robimy selekcję serii i wybiersmy te, ktore zamykamy oraz te, które wydajemy dalej (ewentualnie w miejsce kilku zamkniętych może pojawią się jakieś nowe);
- te serie, które "ocalały" selekcję wydajemy w nowej szacie graficznej jako Uniwersum DC (niczym Marvel Now 2.0) - akurat zbiegnie się to z początkiem nowych runów (poza Batmanem ale to co King pisał po ślubie można spokojnie wydawać w nowej szacie jak ciąg dalszy Spider-Mana Slotta w Marvel Now 2.0).


Co sądzicie o takich spekulacjach???

Nd, 10 Luty 2019, 13:54:20
1
Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki Nie prawda, filmu o Latarniach nie ma w żadnych konkretnych planach. Te daty to tylko stare i nieaktualne plany.

Z filmów zaplanowanych na razie jest tylko:
- Shazam już niebawem,
- WW 2 - w trakcie zdjęć,
- Bird of Pray - w trakcie zdjęć,
- SS 2 - zapowiedziany,
- The Batman - zapowiedziany,
- no i ten solowy Joker w trakcie zdjęć ale to z poza uniwersum.


Żaden inny film nie jest zapowiedziany i nie wiadomo czy powstanie (nawet przy Aquamanie dopiero trwają wstępne przymiarki i na dzień dzisiejszy jeszcz nic nie wiadomo - biorąc pod uwagę ile zarobił pierwszy film to możemy mieć stuprocentową pewność, że drugi film powstanie ale na dzień dzisiejszy to jeszcze nie podjęto żadnych decyzji.
O Green Lantern Corps nikt nic od dawna nie wspominał więc nie wiadomo ani kiedy ani czy w ogóle ten film powstanie.

Nd, 10 Luty 2019, 16:11:50
1
Odp: DC Deluxe - Egmont
W końcu kupiłem Nieskończony kryzys i chyba z tego co pamiętam na starym forum ktoś pisał, że w przeciwieństwie do Kryzysu na Nieskończonych Ziemiach to tu dosyć ważna była droga prowadzącego do tego wydarzenia(by połapać się w evencie).

Mam więc prośbę, jak ktoś ma wiedzę to mógłby napisać(w skrócie oczywiście, jako spoiler) co warto wiedzieć by się nie zastanawiać podczas lektury NK czemu jest tak a nie inaczej, by wszystko było zrozumiałe. No chyba, ze coś źle pamiętam i wszystkie ważne wydarzenie z ,,drogi do kryzysu'' są tu i tak jakoś przypominane w retrospekcjach i idzie się połapać(choć pewnie i tak bardzo skrótowo, bez kontekstu). KnNZ czytałem, więc podkreślam chodzi mi tylko o to co się działo przed samym głównym eventem w komiksach.
Pierwszych parę stron przejrzałem i mam wrażenie, ze od razu akcja leci na całego, nie ma tu raczej spokojnego wstępu.


Akurat "Nieskończony Kryzys" jest najbardziej przystępny z tych trzech wielkich Kryzysów - Johns odwalił tu kawał dobrej roboty.
Ważnym punktem wyjścia jest fakt, że coś sie popsuło w relacjach między bohaterami, a Wonder Woman kogoś zabiła (to żaden spoiler bo nie piszę kogo, a zresztą już na pierwszych stronach jest o tym mowa). Ale już fakt kogo i dlaczego zabiła oraz czemu bohaterowie sobie nie ufają nie jest wcale ważny dla samej fabuły tego Kryzysu - wszystko co ważne to wiedzieć  (i przyjąć to na wiarę), że wcześniejsze wydarzenia zepsuły relację miedzy bogaterami.


Dla mnie osobiście lektura "Nieskończonego Kryzysu" była bardzo miła i przyjemna - to mój ulubiony Kryzys.
Zaczynaj śmiało lekturę - powinienej połapać się bez problemu.


Zupełnie inaczej jest z "Ostatnim Kryzysem" - tu fabula jest tak zamieszana i tak prowadzona, że czasami ciężko ogarnąć co się dzieje, a wiele rzeczy jest niewyjaśnionych.

Pn, 11 Luty 2019, 18:05:13
2
Odp: DC Deluxe - Egmont
@ Sawik
@Maragast
Dzięki za odpowiedzi. :) Może mi się pomyliło właśnie z Ostatnim Kryzysem. No nic, to spokojnie mogę się zabrać za lekturę.


Nic Ci się pomyliło - bardzo dobrze pamietałeś bo to właśnie o "Nieskończonym Kryzysie" tak pisali na forum.
Tylko w praktyce sam Kryzys jest tak przystępnie napisany, że można wszystko dobrze zrozumieć bez tych wszystkich pozycji prowadzących do Kryzysu.
Tak więc raz jeszcze to napiszę - Johns wykonał tu świetną robotę. Tak samo jak wcześniej rewelacyjnie napisał "Green Lanter Rebirth" gdzie wskrzesił Hala Jordana - tam w rewelacyjny sposób wyjaśnił całą przeszłość Hala (była tam scena gdzie Kyle opowiadał i tłumaczył całą przeszłość Oliemu i przy okazji nowym czytelnikom). Podobne zabiegi Johns wykorzystał w swoim Kryzysie i dlatego jest on taki przystępny.


Przynajmniej mi się tak wydaje.
Eragon - daj znać jak Tobie się czytało "Nieskończony Kryzys".

Pn, 11 Luty 2019, 22:18:26
1
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie Niby w jaki sposób Johns zrujnował New52???
Stworzył rewelacyjny Flashpoint, który rozpoczął New52.
W New52 pisał świetnego Aquamana - serię, która  przywróciła nalezyte miejsce Arturowi wśród bohaterów DC.
Oprócz tego pisał świetną Ligę Sprawiedliwości, która jest chyba najlepszym przykładem idealnego blockbustera (pewnie, że nie wszystkim się jego Run podoba, bo niektórzy pewnie by chciali jakieś bardziej ambitne dzieło ale komu wystarczy Blockbuster to będzie zadowolonu).
Do tego obie serię stanowią idealny start dla nowych czytelników, a o to chuba chodziło w New52.
A no i jeszcze świetny Shazam Johnsa.
Chyba jeszcze pisał Supermana ale tego nie czytałem.


Do tego sam tom Odrodzenie stanowi bardzo płynne przejście z New52 do Odrodzenia - na zasadzie robimy coś nowego ale nie zapominamy o tym co miało miejsce w New52, bo to wszystko dalej ma znaczanie.


Więc niby w jaki sposób Johns zrujnował New52.

Cz, 14 Luty 2019, 15:18:56
1
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
Flashpoint był świetny, pomysł na New52 również. Niestety po niewielkiej krytyce, zamiast trzymać się tego, co jest i dążyć do tego poprawy, zrobiono "miękki reboot" w postaci Convergence, a następnie, po wielkiej krytyce, w ogóle rzucono New52 w diabły i zrobiono Rebirth. W międzyczasie Johns wymyślił, że ta "siła", która jest wszystkiego przyczyną to Dr Manhattan.

Więc największą wadą New52 było to, że je porzucono.


Pozwolę się nie zgodzić.
O ile początek New52 został dobrzy przyjęty to później pomimo wielu dobrych serii to później ta linia wydawnicza spotkała się nie tylko z krytyką ale też słabnącą sprzedażą podczss gdy wydawane u konkurencji pozycje z lini wydawniczej Marvel Now sprzedawały się dużo lepiej.
Ze względu na słabnącą sprzedaż i rosnąca krytykę wydawca musiał coś zrobić - porzucenie New52 było zatem koniecznością, a nie żadną wadą.


A to w jaki sposób Johns wymyślił przejście pomiędzy New52 a Rebirth okazało się strzałem w dziesiątkę  bo sprzedaż komiksów z szyldem Rebirth bardzo mocno podskoczyła - niezależnie czy kwestia połączenia uniwersum Watchman z DC komuś się podoba czy nie to sama linia wydawnicza Rrbirth była dla DC niewątpliwym sukcesem.


Kiedy to zaczęło się psuć? Było kilka momentów:
- kiedy wyszedł "Efekt Oza", który był już nachalnym i niepotrzebnym nawiązaniem do Dr. Manhatana,
- kiedy wyszedł 50. zeszyt Runu Kinga, który rozczarował fanów rozwiązaniem wątku ślubu Batmana,
- kiedy pozamykano większość lubianych i dobrze odbieranych Runów (Run Tomasiego u Supka czy seria Super Sons).


To wszystko przyczyniało na znowu słabnącą sprzedaż DC ale to już raczej wpływu na to nie miał Johns (no może On przyczynił się do powstania "Efektu Oza" ale za resztę już nie odpowiadał).

So, 16 Luty 2019, 15:44:04
1
Odp: DC Deluxe - Egmont No właśnie miałem pytać czy 3 tom Wonder Woman Rucki został już wydany za oceanem ale widzę po komentarzach, że jednak jeszcze nie.


A Catwoman Egmont nie przerwał bo od samego początku planowali wydać tylko Run Brubakera w 3 tomach.

So, 16 Luty 2019, 15:47:57
2
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
I ciągle mam tą samą zagwozdkę od 3 lat. Dlaczego twardookładkowe Egmonty są droższe o 15-20% od takich samych wydań kolekcyjnych? Dalej nie wiem.

Bo w kolekcji pojawią się tomy o różnej grubości i kosztują zawsze tyle samo - tom grubszy kosztuje dokładnie tyle samo co cieńszy. Zatem mogą sobie pozwolić by wydać jakiś grubszy tom bo za chwilę wypuszczą kilka cienkich tomów w takiej samej cenie i sobie odbijają.

Wt, 26 Marzec 2019, 16:56:30
1
Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
JanT przewiduje, że Civil War II w lipcu. Trochę tomików wokół tego eventu mamy. Bodajże 5 (samo Civil War II, Avengers, Ms. Marvel, All-New Wolverine, Deadpool). Iron Mana nie liczyłem jak wychodzi już w czerwcu. Widać, że i tak podzielą to na 2 miesiące. Ciekawe czy dojdzie dodatkowo to:Dobrze, że chociaż pajączkowi nie nabruździli w jego głównej serii i wydali mini dotyczącą eventu ;)

Pajączek bardzo możliwy, a co X-Men to chyba sprawa wątpliwa, bo teraz mało mutantów wydają (chodzi oczywiście o grupowe przygody).

Skoro już przy tym Cyvil War II jesteśmy to będzie to najbardziej kompletnie wydany event - chyba do niczego nie wydano tyle tie-inów co się teraz ukażę.

Cz, 04 Kwiecień 2019, 10:54:51
1