Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Posty polubione przez innych

Strony: [1] 2 3 4
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Egmont 2024
W Skrócie, Maciej Kur podsumowuje: czekaliście 40 lat na powrót Milusia, ja wymyśliłem scenariusz w 40 minut.

...a później wkroczył Papcio Kołodziejczak i powiedział mi jak to powinno wyglądać i jaki powinien być tytuł.

Swoją drogą gdzie by był Kur bez Kołodziejczaka, to strach pomyśleć.

I tym samym witam się z forum. Dzień dobry!

Pn, 11 Marzec 2024, 15:59:38
16
Odp: PolishComicArt.pl Z FB profilu Kolekcja Sztuki Komiksu Serafin•Soroka

Ogłoszono (po raz kolejny zresztą, sytuacja trwa od 2021 r.) premierę zbiorczego wydania przygód Tomka Grota. Z dostępnych materiałów przekazanych przez wydawcę wynika, że czytelników zaskoczą nie tylko kuriozalne kolory nie mające związku z koncepcją Bogusława Polcha ale także poprawiona w wielu miejscach kreska w tuszu (widać Polch nie do końca potrafił rysować w czerni i bieli) więc warto go „poprawić” i pogrubić kreskę na planszy lub kilka muśnięć pędzlem zamienić w ordynarną czarną plamę, wyzbywając się wysmakowanych detali.

Link: https://www.facebook.com/GaleriaMistrzowPolskiegoKomiksu/posts/890916759498480

Pn, 11 Marzec 2024, 18:33:17
2
Odp: Bartosz Sztybor - polski HUGO Boss
W komiksach mu się wiedzie, dostał najwyższe wyróżnienie. Serial Cyberpunk też całkiem udany ale już za scenariusz do Pana Samochodzika i Templariuszy jest nominowany do Węży 2024. Więc  sukces i porażka w jednym okresie.

Warto pamiętać, że scenariusz filmowy/serialowy może być bardzo dobry i wybitny, ale po drodze są jeszcze producenci, reżyserzy, sponsorzy, a na koniec aktorzy. I z tej dobrej pracy scenarzysty może nie zostać za dużo, bo po drodze jest kilka etapów na których można wykastrować pierwotny zamysł dość znacząco.

A pamiętając, że Pan Samochodzik powstawał dla tak wielkiej maszyny jak Netflix, to już w ogóle.

Wt, 19 Marzec 2024, 13:14:22
4
Odp: MFKiG 2024 - 34. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi Jestem bardzo ciekaw jakie atrakcje - głównie nazwiska - szykują organizatorzy. Ostatnie lata były dość kiepskie (oczywiście IMHO) jeśli chodzi o światowe gwiazdy komiksu*, co tłumaczone było intensywnymi pracami nad CKiNI - to szczęśliwie już się zadziało, więc od tego roku nie powinno być wymówek.

Dobrze by było gdyby pomyślano również o sobotnich galach wieczornych (to co dzieje się od paru lat w tym temacie, to poziom apeli szkolnych, na których nawet organizatorzy nie chcą za długo przebywać) czy afterkach (o połączeniu imprezy VIPów i zwykłych śmiertelników nie raczę nawet myśleć, ale chociażby porządny lokal a nie Poleski Ośrodek Sztuki z jedną beczką piwa czy inne wynalazki).

Jest co poprawiać i nad czym pracować, żeby MFK, znowu błyszczała, ale - cytując klasyka - we will say what time will tell.

*ostatnia światowa gwiazda komiksu dla mnie - Jim Lee

Śr, 20 Marzec 2024, 11:56:30
2
Odp: Bum Projekt Niestety premiera "Mysiej Straży" opóźniona - https://www.facebook.com/BumProjekt/posts/982915286988724:

Szanowni,
niestety nie mam dobrych informacji... Mimo wszelkich starań z mojej strony, "Mysia Straż" w ten weekend w Krakowie się nie pojawi.

Człowiek odpowiedzialny za skład olewa totalnie swoje powinności (jak się okazuje, nie tylko moje wydawnictwo ma z nim problemy), nie odbiera telefonów, na maile/wiadomości odpowiada od wielkiego dzwonu, nie trzyma terminów, które sam ustala. Wygląda to kuriozalnie, ale na ten moment to on jest Panem Życia i Śmierci i ustala harmonogram wydawniczy.

De facto, na dzisiaj, nie wiem, jak zaawansowane są prace nad składem - ostatniego pdf'a Czarnego Topora dostałem niepełnego, a potem nastała cisza...

Bardzo Was przepraszam, że znów musicie czekać. Po prawie dwuletnich przebojach z zakupem praw, wszystko miało już iśc sprawnie... Ale życie lubi zaskakiwać.

Niemniej mam nadzieję, że kolejny wpis będzie miał już same dobre i konkretne informacje o "Czarnym Toporze".
[TeO]

Pt, 22 Marzec 2024, 15:38:46
2
Odp: 13 Krakowski Festiwal Komiksu 22-24.03.2024 Zmęczony i dość znudzony ostatnimi festiwalowymi latami ruszyłem do Krakowa na kilka sobotnich godzin zachęcony planowaną obecnością Davida Rubina i Jose Muñoza. Pierwszy ostatecznie nie dotarł, drugiego - żywą legendę - super było zobaczyć na żywo. W planach miałem co prawda zdobycie od niego rysografu, ale na miejscu okazało się, że numerki i kolejkony to nie sport dla mnie. I też spoko.

Natomiast sam festiwal BARDZO pozytywnie mnie zaskoczył. Nowa miejscówka jest idealna na imprezę takiej wielkości, tych kilkudziesięciu wystawców miało dla siebie odpowiednią ilość miejsca, tak samo odwiedzający i kursujący alejkami od stoiska do stoiska. Na miejscu klasyczni wystawcy-wydawcy, ale też mnóstwo niezalu wszelkiej maści, co bardzo raduje me serce - bo samo serce Komiksowa, to na szczęście nie jest już domena "wiecznie młodych" dziadersów (do których też się zaliczam).

Do tego oddzielne miejsce na spotkania, gastro, piętro z wystawami, a na zewnątrz wystarczająca ilość ławek żeby odetchnąć od festiwalowych wrażeń i w spokoju wciągnąć kreskę. Oczywiście metaforyczną.

Przyszłoroczną edycję już nieśmiało wpisuję w kalendarz.

Nd, 24 Marzec 2024, 14:35:59
9
Odp: Bum Projekt Nie, tu akurat inny.

PS. A z tym Ongrysem to bym tak łatwo nie łykał wersji, że to składacz winny wszelkiemu złu i opóźnieniom :)

Nd, 24 Marzec 2024, 14:38:22
1
Odp: Taurus Media No może to być zaskakujące, ale wierzę w te "bzdury", bo nie zarzyna się kury itp itd. Plus nie tylko Taurus miał problemy z licencjami z Image po zmianach, które nastąpiły parę lat temu.

A z drugiej strony - jakie by to pieniądze nie były, to każdemu rozsądnemu wydawcy zależałoby na ich zapłaceniu, żeby domknąć przynoszącą dobry zarobek serię, której niektóre tomy wymagałyby dodruków itp itd.

Wt, 26 Marzec 2024, 14:30:09
1
Odp: Studio Lain Pierwszych sto zeszytów Savage Dragona jest pyszną superbohaterską jazdą, druga setka raz lepsza raz gorsza, a w trzeciej poziom spada momentami dramatycznie (jak na tę serię). Świetny (niestety) przykład na to, że trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść...

Niemniej liczę, że jeszcze ta seria się odbije i pokaże trochę fikołków.

Wt, 26 Marzec 2024, 15:46:20
1
Odp: Egmont 2024
Cytuj
W zeszłym tygodniu informowaliśmy o tegorocznej premierze albumu "Joker: Świat", w którym zespoły kreatywne z 13 krajów świata zaprezentują własną wizję Księcia Zbrodni.

✅Dziś możemy ujawnić, że Polskę będą reprezentować scenarzysta Tomasz Kołodziejczak (pisarz, publicysta, wieloletni szef Klubu Świata Komiksów wydawnictwa Egmont) oraz rysownik Jacek Michalski, współtwórca magazynu "Awantura", ilustrator wielu komiksów science fiction, historycznych i biograficznych.

✅Premiera albumu "Joker: Świat" zaplanowana jest na wrzesień tego roku.

Niezrozumiały wybór... Kołodziejczak przy Batmanie pokazał, że nie ma kompletnie nic ciekawego do powiedzenia w temacie superhero, więc wchodzenie drugi raz do tej samej rzeki, będąc również wydawcą tego komiksu, to kolejny lewel żenady.

Dobrze że jest Jacek Michalski - młody, perspektywiczny, z nietuzinkową kreska. Może ten szort pomoże mu w podłapaniu kolejnych fuszek dla zagranicznych wydawców... NOOOT.

Wt, 02 Kwiecień 2024, 12:18:12
3