Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Posty polubione przez innych

Strony: [1] 2 3 ... 21
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Grant Morrison Doom Patrol jest bardzo ekscentryczny, ale mimo wszystko dość przystępny (powtarzam, jak na Morrisona). Natomiast Invisibles - to nawet zaczyna się (w miarę) linearnie, ale po jakichś +/- 150/200 stronach coraz bardziej stępuje w (pozorny) narracyjny chaos, z którym - nie oszukujmy się - większość czytelników będzie miała problem ze zrozumieniem co autor miał na myśli, nie mówiąc już o tym, że do przekładu będzie to prawdopodobnie jeden z najtrudniejszych komiksów jakie powstały.

Niemniej jestem przekonany, że Egmont to w końcu wyda, ale pewnie na początek będą woleli te mniej ryzykowne komiksy Morrisona. Skoro Paulina Braiter dostałą "Doom Patrol", to liczę, że inne Morrisony też będzie tłumaczyła i - koniec końców - podoła tak, jak podołała z "Sandmanem" (też niełatwym do przekładu).

Nd, 10 Luty 2019, 12:16:54
1
Odp: Egmont 2019 No ile ten All-Star Superman zalegał? Ze dwa lata max i było po nakładzie, wg mnie bez dramy.
Pn, 11 Luty 2019, 22:04:31
1
Odp: Grant Morrison
Eee tam, WE3 sprawia wrażenie, że napisał go ktoś sprzątający w chacie Morrisona na podstawie znalezionych w koszu notatek. Bez żalu puściłem go w świat.
Tu bym polemizował, czasem w prostocie leży siła, ale jak to jest przede wszystkim narysowane - Quietely tymi 3D kadrami rozbił bank.

A jeśli Morrison jest taki przystępny, to dziwne, że tak wiele osób narzeka na to, że kompletnie nie ogarnia jego odniesień (że aż trzeba wydawać dodatkowe książki, które wyjaśnią co autor miał na myśli). Na nich (odniesieniach) w zasadzie zbudowane jest "Invisibles", jego run "Batmana", "All-Star Superman", co niewątpliwie potrafi być imponujące jak i męczące.
IMO Moore jest mniej hermetyczny (choć mimo wszystko cięższy, bo pewnie nawet dla native'ów jego angielski potrafi być przyciężkawy, ale to też zależy od tego jaką ścieżką postanowił podążyć w danym komiksie), niektórych tytułów Morrisona nie da się czytać jak nie wie się o co chodzi. Serio ktoś uważa, że człowiek z ulicy mógłby przeczytać takiego "Flex Mentallo"?

Pn, 11 Luty 2019, 22:08:27
1
Odp: DC Black Label Wiem co to jest Black Label, pytałem o co chodzi z nim w Egmoncie, bo myślałem, że coś mnie ominęło.

Czyli nic nie wiadomo i wróżycie z fusów... Na chwilę obecną nic nie wskazuje na to, że Egmont będzie wydawał Black Label, a co najwyżej na to, że wydadzą jeden komiks z tej linii, może dwa ("White Knight" ma dobre oceny, więc to pewnie tylko kwestia czasu), a nie na jakąś cykliczność jak z Vertigo, N52 itd.

Pn, 11 Luty 2019, 22:28:21
2
Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje! Popieram zostanie tutaj, Gildia nie potraktowała nas najlepiej, takie są fakty, a ktoś się napracował, aby postawić to forum, które na dodatek jest bytem bardziej niezależnym, niezwiązanym z żadnym wydawcą, sklepem. Fajnie gdybyśmy stworzyli takie miejsce od komiksiarzy i dla nich.
Poza tym to forum wg mojej obserwacji szybciej się ładuje.

Śr, 13 Luty 2019, 17:32:40
4
Odp: [Ankieta] Co jeszcze powienien wydać Egmont z Vertigo? Już od dawna piszę, że sporym problemem jest, iż Egmont wydaje tylko serie - pozostało bardzo dużo fajnych komiksów, które mieszczą się w jednym tomie. I to od całkiem imponującej plejady nazwisk, mam nadzieję że Egmont w końcu to zauważy.
Mi się marzy Animal Man i faktycznie byłoby super gdyby go kontynuowali aż po Lemire'a. To samo ze Swamp Thingiem, poczytałbym kontynuacje, ale nie ma na to raczej szans.

Pt, 15 Luty 2019, 22:03:20
1
Odp: Usagi Yojimbo Kijowa sytuacja jeśli chodzi o polskie wydanie, Usagi nie ma szczęścia :/
Natomiast nie mam nic przeciwko kolorowej wersji. Ta seria nigdy w moim odczuciu nie należała do Czerni i Beili, tak powstała oryginalnie, ale w kolorze wg mnie niczego specjalnie nie straci. Jeszcze zależy jak to będzie wyglądać - plansza pod linkiem wygląda ok, ale wyobrażam sobie, że mogłoby to być zrobione lepiej - np akwarele byłyby super.

Pt, 22 Luty 2019, 22:52:46
1
Odp: Ciekawe zapowiedzi ze świata bez trykotu W pozycjach 2 i 3 podmieniły ci się okładki.
So, 23 Luty 2019, 10:55:29
1
Odp: Usagi Yojimbo Ten komiks nie ma niczego, co strasznie blokowałoby go przed pokolorowaniem. Nie widzę tu jakiejś większej zabawy tuszem, ani też za czernią i bielą nie stoi żaden głębszy zamysł. Są przypadki (nawet wiele takich), gdzie bym się zgodził, ale ma to kolorować facet, który przez te wszystkie lata dodawał kolor do okładek, więc nie jest z łapanki.

Takie coś naprawdę aż tak straszy?


Bardziej od skoku na kasę wygląda mi to na to, że taki był od początku zamysł, ale Sakai z jakiegoś powodu nie mógł sobie na to pozwolić.

No, ale ja się nie znam. Mi się "Bone" w kolorze podoba, przypomina dzięki temu trochę komiksy Disneya.

So, 23 Luty 2019, 12:33:21
1
Odp: Usagi Yojimbo Pod powyższym się podpisuję, akwarele to byłby strzał w 10. Zresztą Usagi chyba miał parę razy akwarelowe okładki.
So, 23 Luty 2019, 12:59:21
1