Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Posty polubione przez innych

Strony: [1] 2 3 ... 51
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Dziękuję! Dołączam się do podziękowań. Ostatni post na Gildii napisałem ok. 2010 roku, ale Wasza walka o internetowy skansen jakim jest forum dla komiksiarzy zainspirowała mnie by ponownie socjalizować się z innymi fanami. Cieszę się że nie jestem skazany tylko na komiksowe grupy FB, które uważam za porażkę.
Cz, 07 Luty 2019, 21:50:18
1
Odp: X-Men Wprowadzenie X-Men w wersji Ultimate byłoby dobrym posunięciem. Czytelnicy dostali by serię z początkiem, zakończeniem, oraz widocznym rozwojem postaci. Gdyby seria wytrzymała odpowiednio długo i przetrwała do Ultimatum to właśnie po tym evencie u mutantów (jak i całego ich uniwersum) działo się najciekawiej. Myślę, że byłaby to bezpieczniejsza oferta niż klasyki.
Pt, 08 Luty 2019, 08:29:20
1
Odp: Sugestie na temat forum Myślę że Gildia poza tym że sprowokowała powstanie KomikSpec nie powinna być wykładnią co można i trzeba robić/nie robić tutaj. Teraz Mateusz rozstawia pionki na szachownicy i niech działa po swojemu. Widzę po Filmożercach, że ma do tego kompetencje. Na Gildii nie wszystko było takie kolorowe jak teraz piszecie, wiele rzeczy można było tam ulepszyć i uprościć. Mówię to z perspektywy osoby która od lat Gildię przeglądała bez udzielania się, więc myślę że mam chłodny osąd. Liczę że na Specu odbudujemy to co było na Gildii, acz na własnych zasadach, w bardziej przejrzysty sposób który pozwoli lekko wejść w forum nie tylko osobom śledzących polski rynek, ponieważ komiks i jego interpretacje w innych mediach to dużo więcej niż kolejne tomy WKKM i frankofony.
So, 09 Luty 2019, 14:51:40
1
Odp: Spawn

Może wszystko się zmieni, kiedy wejdzie do kin nowy film z tym bohaterem. Sam Todd McFarlane będzie reżyserował ten film

To akurat mnie martwi. McFarlane nie jest filmowym reżyserem. Żałuję że filmu nie dostał do zrobienia Alex Proyas który był moim oczywistym kandydatem. Po Dark City i The Crow ma idealne referencje do zrobienia filmu o Spawnie, do tego przez skromne CV jest raczej nie drogi, i byłem z jakiegoś powodu przekonany że Blumhouse do niego zapuka. Todd skoro chciał nad wszystkim mieć kontrolę mógł po prostu objąć rolę producenta wykonawczego. Do tego sam ma pisać scenariusz. Nie oszukujmy się, te komiksy są dobre ale jak na swoje czasy, oraz dzięki wspaniałym rysunkom i pomysłom na World-building. Mistrzem dialogów to Todd nigdy nie był.

So, 09 Luty 2019, 21:16:22
1
Seriale DC od The CW Postanowiłem założyć wątek dla tych seriali osobno, skoro wszystkie na stacji CW wchodzą w skład przenikajacego się świata (światów) podobnie jak seriale Marvela na Netfliksie. W skład tego serialowego uniwersum wchodzą takie show jak Legends of Tomorrow, Black Lightning, Supergirl, Flash, Green Arrow, a niedługo dołączy do nich także Batwoman. Jakoś tych seriali jest raczej sinusoidą, raz idzie im lepiej, raz gorzej. Na pewno największą zabawą dla widzów lubiących komiksowe glupotki są coroczne crossovery, które zbierają większość egzystujacych w tym świecie bohaterów i stawiają przed bardziej globalnym zagrożeniem. Najwyższy poziom moim zdaniem trzyma Black Lightning a zdecydowanie najniższy Supergirl, która już dawno zatraciła budowanie fabuły nad polityczną propagandę. Początkowo Arrow było moim ulubionym serialem z tego świata, dopóki nie pozbyto się poważnego klimatu w stylu Bourne'a i świetnych scen akcji na rzecz absurdalnych romansów, supermocy, i telenoweli. Z nadzieją patrzę na nadchodzącą Batwoman, by nie wyszła z tego serialu kolejna propagandowa tuba.
Nd, 10 Luty 2019, 13:24:55
1
Gotham Serial opowiadający historię Gotham City przed pojawieniem się Batmana i praworządnej wersji Komisarza Gordona. Na tapecie są oczywiście młody Bruce Wayne, James Gordon, oraz galeria przeciwników Batmana. Podoba mi się w Gotham to, mimo że zdarza się tutaj serwować widzowi absurdalne pomysły, twórcy robią to zupełnie bez krępacji, tapląc się w kałuży groteski. Nie takiej jak u Schumachera, a gdzieś pomiędzy Burtonem oraz tu i ówdzie delikatnymi wpływami konwencji Nolana. Właśnie trwa finałowy, piąty sezon w którym młody Bruce ma przybrać pelerynę Batmana. W serialu można znaleźć sporo odniesień do komiksowych historii takich jak Earth One, Zero Year, czy klasyków jak No Man's Land i Year One. Większość wątków względem komiksów jest przemodelowana pod pomysł twórców serialu, co osobiście bardzo cenię (jeśli zechce sobie przypomnieć komiks, to po niego sięgnie, na ekranie jednak wolę widzieć świeże spojrzenie, tyczy się to u mnie zarówno seriali jak i filmów). Myślę że warto dać serialowi szansę, wiedząc że oferować ma on przede wszystkim rozrywkę.
Nd, 10 Luty 2019, 13:44:52
2
Titans Końca dobiegł właśnie pierwszy sezon serialu który przedstawiał nam głównie formowanie się grupy oraz origin story dla każdego z bohaterów. Seria bazuje na komiksach o Teen Titans, drużyny złożonej z pomocników członków Justice League oraz samodzielnych nastoletnich herosów. W serialu dostaliśmy mroczniejsze ujęcie tych postaci, o wiele bardziej nawiązujące do tego co z filmami DC robił Zack Snyder, aniżeli dzisiaj James Wan i David Sandberg. Najbardziej błyszczą tutaj Robin i Hawk, chociaż najwięcej ekranowego czasu poza Robinem otrzymała Raven. Bawiłem się na pierwszym sezonie bardzo dobrze, myślę że spokojnie można go postawić na jednej półce z inną uliczną drużyną herosów od Marvela - Defenders. Nie nastawiajcie się tu na coś na poziomie Daredevila czy Punishera, myślę jednak że nie odstępuje poziomowi Defenders czy drugiemu sezonowi Iron Fista z platformy Netflix. W drugiej serii do Tytanów dołączy pies Krypto, Superboy, i prawdopodobnie Ravager/Jericho.
Nd, 10 Luty 2019, 15:47:24
1
Odp: New 52/Nowe DC Comics Gascon, na szczęście ta geneza została wyrzucona do kosza, przywrócili te klasyczną którą my znamy z TM-Semic. Tim poza nią też został naprawiony jako postać. Całe szczęście, bo to był mój pierwszy Robin, i wściekłem się na to zrobiono z nim w New52.
Nd, 10 Luty 2019, 19:23:07
1
Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje! Gildia to piękny relikt, ale bałagan. Zostaję z Mateuszem, a Gildię będę czasami przeglądać jeśli będę musiał. KomikSpec to przyszłość; z administracją aktywną i słuchającą innych.
Wt, 12 Luty 2019, 19:25:25
2
Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje! Nie dajcie się nabrać. Lepiej docenić że mamy tam bogate archiwum dotyczące europejskiego komiksu, z którego można czerpać by rozwijać Speca. Na Gildii i tak od lat się nie udzielałem, KomikSpec na nowo zachęcił mnie by być częścią fandomu. Ktoś tu porównał sytuację do grup FB. Dobre porównanie, ponieważ obie są bardzo aktywne, mimo że podobnie jak Spec, jedna z nich była odłamem w którą uwierzono.
Wt, 12 Luty 2019, 19:40:30
2