Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Posty polubione przez innych

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Nowy nabytek zakupowy To podsumowanie grudnia:
https://seczytam.blogspot.com/2019/12/grudzien-2019-raport-z-biblioteczki.html



Wt, 31 Grudzień 2019, 16:57:02
8
Odp: Budżetowe kolekcjonowanie komiksów
Wystarczy regał z książkami żeby spotkać się z pytaniami w stylu - "po co ci tego tyle?".
Ale ile lasek można na to wyrwać. Oczywiście nie Karyn, tylko takich uważających się za yntelektualystki :D No, może nie na jeden regał, ale u mnie na dziesięć regałów wychodzi nie najgorzej :D

O, to ciekawe! A jakie komiksy należy polecać robotnikom z fabryki?
Kiedy robotnik z fabryki zarabia dwa razy tyle co nauczyciel, bibliotekarz, dziennikarz lokalnej gazety albo urzędnik z małej gminy, ocenianie po samym miejscu pracy jest dość zawodne.

Wt, 31 Grudzień 2019, 18:05:37
1
Odp: Non Stop Comics
już rozumiem czemu akurat rysunki Danijela Žeželja są takie, a nie inne. Musiałem poświęcić dłuższą chwilę, by przetrawić jego styl.
Ja akurat jestem zachwycony rysunkami Žeželja, ale nie w tym komiksie (tej lewackiej agitki w ogóle nie mam zamiaru kupować). A Žeželja wolę w Ludziach północy czy Loveless.

Wt, 31 Grudzień 2019, 18:19:28
1
Odp: Studio Lain studio_lain
Żeby nie było, że tylko pisał - zamówienie odebrane, tu nabytki grudniowe, w tym zaległości od Was:



To teraz do roboty, bo nie mam co kupować :D Chociaż może zanim coś puścicie, wezmę zaległości z czasów, kiedy byłem wyłączony z czytania i kupowania komiksów. Może nawet ABC Warriors - Wojna Volgańska, bo choć fabularnie to zdecydowanie nie moje klimaty, to jednak rysunkowo kusi.

Wt, 31 Grudzień 2019, 19:52:59
1
Odp: Dlaczego akurat komiks? Na początku był Koziołek Matołek i Fiki Miki - to czytała mi jeszcze mama, to musiał być gdzieś 1975/76 rok (zanim nauczyłem się samodzielnie czytać, a nauczyłem się jako 5-6 latek, czyli w roku 1977/78).

Samodzielne czytanie zaczęło się bodajże od komiksów Bohdana Butenki: Gapiszona i Kwapiszona , czyli gdzieś koło 1977/78 roku. Potem był Tytus, Romek i A'Tomek. Jako dzieciak miałem zaprenumerowane też Świerszczyk, Płomyczek, później również Płomyk, ale nie pamiętam jakie (i czy) tam komiksy leciały.

Gdzieś od 78/79 był regularnie Świat Młodych (na pewno czytałem już, kiedy leciała Antresola profesorka Nerwosolka, Skarby Mirmiła i Binio Bill - te komiksy pamiętam, bo zrobiły na mnie wielkie wrażenie i ukształtowały mój gust komiksowy; z późniejszych ze ŚM przede wszystkim zapadł mi w pamięć Tajfun - Monstrum).

Jakoś niewiele później (81 r.?) starszy ode mnie o cztery lata syn sąsiadów pożyczył mi komplet (na ów rok) Relaksów (Thorgal!), takiego nieco zapomnianego czasopisma Alfa i wycięte - oprawione starsze komiksy ze Świata Młodych (głównie Christa, Baranowski i Szarlota Pawel).

Potem doszły jakieś Żbiki, Piloty śmigłowca, Podziemne fronty itp., ale to nigdy nie było dla mnie "takie oooo!" :D - jednak od początku priorytetem była fantastyka. Z fantastyki, poza czasopismami, przeczytałem w pierwszej połowie lat 80. Ekspedycję (dwa pierwsze tomiki).

A w drugiej połowie lat osiemdziesiątych to już były albumiki (KAW, Interpress) i komisy drukowane na łamach Fantastyki. I Profesor Filutek - prenumerowałem Przekrój, acz nie dla pasków, a dla innego dobra (jak np. Krawczuka Poczet cesarzy rzymskich). I oczywiście był Komiks – Fantastyka

I weszliśmy w lata dziewięćdziesiąte - Orbita (Thorgal, Szninkiel, Hugo), Conany z As Editor, serie Pegasusa (Tetfol, Vasco) i Sfery (Aria) + oczywiście TM Semic i Komiks (już bez "Fantastyka" w nazwie - ooo, to było coś: Pelissa, Wieczna wojna, Burton i Cyb, Storm itd. itp. - Burtona i Cyba kupiłbym i teraz, jakby ktoś rzucił porządnym wydaniem).

Od gdzieś 1997 roku przestałem czytać komiksy, a wróciłem w 2016 wraz z wydaniem Obłędu Hegemona. Który zresztą nie spodobał mi się:
http://seczytam.blogspot.com/2016/10/kajo-i-kokosz-nowe-przygody-obed.html
ale od nowa wciągnął mnie w komiksy :) Od 2017 roku doszła manga.

EDYCJA
Zapomniałem o jeszcze jednym komiksie z dzieciństwa, który chciałbym zobaczyć znowu na rynku: Mieczysław Piotrowski Grzyby galopują na koniach - wznowiono niedawno jego Szare uszko, to może ktoś wznowi i Grzyby...

EDYCJA 2
Jeszcze o czymś zapomniałem: o dwujęzycznych komiksach o historii Polski - scenariusze Barbara Seidler, rysunki Grzegorz Rosiński (część o władcach legendarnych) i Marek Szyszko (o władcach historycznych) Wychodziło to przez chyba całą dekadę lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku..

Cz, 02 Styczeń 2020, 18:28:28
4
Odp: Mucha Comics
mkolek81, który uciekł z tego forum  :) na konkurencyjnym napisał:
A jakie to jest konkurencyjne forum?

Cz, 02 Styczeń 2020, 22:05:23
1
Odp: Robert M. Wegner - Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Pozycje wydawnictwa Powergraph to można brać prawie w ciemno, bo tam kupa nie przejdzie. Natomiast, moim zdaniem, najlepsze co mają z fantasy (lepsze od Wegnera), to: "Przedksiężycowi" Anny Kańtoch (o ile to fantasy, bo to trudno wsadzić do jakiejś szuflady), "Głodne Słońce" Zembatego i książki Radka Raka.
Cz, 09 Styczeń 2020, 19:10:45
1
Odp: Studio Lain
to nasz ostatni komiks z Sedzina Anderson
Sędzią. Dlaczego ostatni - słabo schodzą?

Śr, 29 Styczeń 2020, 13:20:20
1
Odp: Nowy nabytek zakupowy Miesiąc książkowo dość dobry, komiksowo slaby (przybyło tylko cztery). Tu więcej (z porcją rytualnego narzekania na księgarnie i wydawnictwa):
https://seczytam.blogspot.com/2020/02/styczen-2020-raport-z-biblioteczki.html


So, 01 Luty 2020, 17:31:23
5
Odp: Komiks dziecięcy i sprawa wojny
Oryginalne bajki Grimmow są tak hardcorowe, że nikt ich dotąd w Polsce nie wydał.
Tłumaczenie  Eliza Pieciul-Karmińska, wydawnictwo Media - Rodzina, t. 1-2, 2010.

Nd, 02 Luty 2020, 08:01:18
2