Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Posty polubione przez innych

Strony: [1] 2 3 ... 33
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Kolekcja mistrzowie Polskiej Fantastyki
brakuje mi też na liście Roberta Wegnera, osobiście mój faworyt w tej branży.
Bo tytuł tej kolekcji jest przekłamany - to nie mistrzowie polskiej fantastyki, tylko autorzy ze stajni Fabryki Słów, producenta kupy książkopodobnej.

Śr, 08 Maj 2019, 17:34:59
3
Odp: Mieszko, Mieszko... Też polecam. Mam nadzieję, że autorowi to wypali finansowo i będą kolejne części.
Nd, 10 Listopad 2019, 23:48:48
1
Odp: Non Stop Comics
Reklamował ktoś coś bezporednio u NSC? Jak wrażenia?
Ja reklamowałem, ale rok temu. Kupiłem w Ravelo pierwszy tom "Nienawidzę Baśniowa" i przysłali mi uszkodzony, Napisałem do Ravelo - odpisali, że nie mają już na stanie, więc mi nie wymienią. To wkurzyłem się i napisałem prosto do NSC - w ciągu 48 godzin był kurier, który dostarczył mi nowy (nieuszkodzony) egzemplarz i odebrał wadliwy.

So, 16 Listopad 2019, 16:40:21
1
Odp: Regis Loisel
siła nostalgii robi swoje. przygody pelissy pojawiły się w polsce po raz pierwszy w momencie totalnej posuchy na rynku komiksowym. fantasy też nie było za bardzo - można było sobie co najwyżej poczytać władcę pierścieni i conana. w tamtym okresie komiksy loisela i rosińskiego zawładnęły naszą wyobraźnią.
No bez jaj, to wychodziło w latach 1990-1992, a nie dekadę wcześniej. Komiksowo tak, to była nowość, raczej takie klasyczne fantasy nie wychodziło. Ale w literaturze akurat w tych latach szybko nadrabialiśmy zaległości, choć raczej przeciętnymi pozycjami - masowo wtedy tłuczono Andre Norton, Howarda, Kuttnera, Moorcocka, Wagnera, Watta-Evansa, Gordona R. Dicksona, ale ukazywali się też ambitniejsi autorzy, jak LeGuin, T. H. White, Jack L. Chalker, Piers Anthony, C. J. Cherryh, Tanith Lee, Poul Anderson...

Nd, 17 Listopad 2019, 11:14:07
1
Odp: Sytuacja polskiego komiksu
No, chyba nie. Nakłady 2 tys. to mają książki naukowe, ze wzgledu na target ograniczony do ludzi z wielkimi głowami,
Jedno z najbardziej szacownych czasopism historycznych (rocznik wydawany w formie książkowej) - Slavia Antiqua, czyli na "czasie" ze względu na słowiański zajob ostatnio panujący; nakład: 300 sztuk. Odlicz z tego 16 egzemplarzy obowiązkowych dla bibliotek, kolejnych z 50 dla bibliotek naukowych i uczelnianych oraz gratisy dla autorów i to co zostaje w archiwum wydawnictwa. Do sprzedaży trafia pewnie poniżej 200 sztuk. A i tak się nie sprzedaje - końcówki nakładu można po paru latach kupić u wydawcy w cenie z tanich księgarń.

Ale co do polskich nakładów, to zauważyłem parę razy pewne dziwo. Dajmy na to książka wyszła w roku 2015. W roku 2017 jest już nie do kupienia, nawet wydawca nie ma. I nagle w 2018 znowu pojawia się we wszystkich księgarniach, ale nie dodruk, nie nowe wydanie, tylko rzekomo to stare, opatrzone datą 2015. Jak sądzę, jest to de facto piracki dodruk, z którego autor ma gucio.

Cytuj
ale beletryska to chyba idzie w nakłady większe (+ dodruki).
Za sprzedaż przyzwoitą uchodzi 5000 sztuk, więc tak, sądzę, że dla autora z jeszcze niewyrobionym nazwiskiem nakład 2-3 tysiące jest standardem.

Sonia Draga - to jest jakieś światełko w tunelu, chociaż ich ostatnia zadyszka nie napawa optymizmem. Może człowieka od komiksów powinni wymienić?
Zdecydowanie powinni.

A po co w ogóle chcecie polskiego komiksu realistycznego adresowanego dla starszych ? Przecież tego zagranicznego ukazuje się tyle, że półek nie starcza.
A bo np. ktoś lubi polską historię i chciałby komiks o polskiej historii? Albo sarmacką fantasy, albo urban fantasy w klimatach Warszawy, Krakowa czy Poznania?
tak, wiem - jest polski komiks historyczny. Tylko de facto go nie ma, bo to albo patriotyczno-narodowe pierdy finansowane przez IPN-y itp., albo Similak... Dlatego trzymam kciuki za powodzenie pomysłu Świszcza z komiksem o Mieszku I.

Tak na marginesie, mógłby ktoś wreszcie wydać w całości Larkisa...

Nd, 24 Listopad 2019, 22:40:04
3
Odp: Najlepiej zarabiajacy polscy pisarze
Na pierwszym miejscu Remigiusz Mróz, wydający 10 książek rocznie. Jak jest z ich jakością pozostaje mi się domyślać - i nie są to optymistyczne przypuszczenia.
Totalna grafomania - poziom jak z wypracowań 12-latków.

Cytuj
dziwi że tak mało autorów fantasy, spodziewałem się np. Jarosława Grzędowicza. chociaż z drugiej strony już chyba kilka lat minęło od kiedy coś wydał.
Akurat "czyste" fantasy Grzędowicz pisze rzadko, raczej SF lub miksty SF z fantasy. I nie kilka lat - w 2017 r. wydał dwie książki: powieść Hel-3 i zbiór opowiadań Azyl. O wznowieniach nie mówiąc.


Śr, 27 Listopad 2019, 18:20:01
1
Odp: Sytuacja polskiego komiksu
Ten periodyk jest tak nudny, że może samych naukowców nie interesuje :D
Wręcz przeciwnie, to jedno z trzech najlepszych czasopism mediewistycznych w Polsce (obok Roczników Historycznych - ten sam wydawca, ten sam nakład, i Studiów z Dziejów Średniowiecza).

KukiOktopus
Cytuj
W kwestii zas nakladu wymienionego przez Ciebie periodyku to wskaznik jego oceny na liscie czasopism MNiSW to 11, na ktorej to - dla porownania - czasopisma z gornej polki mają te wskaznik rowny 200 (slownie: dwieście)
A przypadkowo nie wziąłeś ilości punktów SA ze starej listy, a tej "górnej" półki z nowej listy? Bo na starej liście to i Kwartalnik Historyczny (najbardziej szacowne historyczne czasopismo naukowe) ma 11 punktów, za to na nowej nawet dość niszowe pisemko Acta Baltico-Slavica ma punktów 70...

Mruk
Cytuj
Nie mógłby, bo Larkis nie został w całości narysowany.
Z tego co wiem narysowany jest tylko pierwszy album
Ależ ja to wiem. Chodzi mi właśnie o ten pierwszy album, którego NF nie dała w całości.

Cz, 28 Listopad 2019, 10:22:59
1
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
Na bazie doświadczeń i opisów wyciągnąłem sobie prosty mechanizm, jak zamawiać w Livro - większa ilość na raz (wymusi to większe pudło, więc koperty i zawijane kartony odpadają), mniej więcej zbliżone formaty (będzie im łatwo szybko i równo poukładać) i bez miękko-okładkowych albumów (vide Thorgal, bo te będą wyginać, aby pasowały do kartonu). Czekam teraz na promkę aby zamówić grudniowe pozycje, zobaczymy jak będzie.

Nie będę nikomu polecał czy odradzał. Na temat tego sklepu powiedziano już tak wiele, że każdy może sobie sam odpowiedzieć, czy warto.   
Nie warto i zamawianie większej ilości pozycji gucio daje - raz na 12 zamówionych dostałem 12 uszkodzonych. Fakt, nie były tego samego formatu. No ale, do jasnej Anielki, to klient ma tak kombinować, żeby dostać towar nieuszkodzony?

Cz, 28 Listopad 2019, 10:53:02
2
Odp: Hellsing
Trafiłem na opinie, że manga jest o wiele lepsza
Jedna z gorszych mang, jakie czytałem.

Cz, 28 Listopad 2019, 18:38:16
1
Odp: Najbardziej wyczekiwane wydania
1. Thorgal - integrale w rozsądnej cenie.
2. Szninkiel - jak wyżej
3. Zemsta Hrabiego Skarbka - jak wyżej
4. W Poszukiwaniu Ptaka Czasu - jak wyżej
5. Kajko i Kokosz - integrale (podobno mają być)
O to to + Skarga Utraconych Ziem w integralach.

So, 30 Listopad 2019, 16:17:42
1