Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Posty polubione przez innych

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 54
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
Napisz do ATOM, to ściągną zapewne ten komiks w standardowej cenie i dodatkowo nie zapłacisz 50$ za przesyłkę.

Przeliczyłem i jak wezmę archiwalnych nr ok. 15 szt. wyjdzie, nawet biorąc pod uwagę wysokie koszty przesyłki, ok. 25 zł/szt, wiec nie najgorzej jak na 150 stronnicowy magazyn, a jakby się ktoś do wspólnych zakupów znalazł to jeszcze mniej. Najpewniej zdecyduję się na zakupy od wydawcy. Nie wiedziałem do wczoraj, że Morrison teraz w HM rządzi, a to takie nazwisko, że chętnie sprawdzę kilkanaście ostatnich numerów szczególnie, że często przewijają się w spisach treści topowe nazwiska. A u nas na rynku niestety od dawna brak magazynu, gdzie można by było  liczyć na przedruki.

Wt, 18 Czerwiec 2019, 16:53:21
1
Odp: Batman
Ja bym ucieszył się, gdyby Batmana rysował ktoś taki jak Lark, Aja, czy Azaceta.

Francavilla na zmianę z Larkiem, tak jak to świetnie wyszło w Mrocznym odbiciu w parze z Jockiem. Aja też ok. Do tego Francesco mógłby się też zająć scenariuszami i mamy dwie pieczenie przy jednym ogniu :) W jego Black Beetle czy Spiricie jest więcej esencji Batmana niż we wszystkich seria z tą postacią od startu New 52 (runu Kinga nie czytałem jeszcze).

Morrison, Snyder i King to też nie są topowi scenarzyści?

Snyder nie jest :)

Cz, 27 Czerwiec 2019, 22:47:58
1
Ciekawe kadry z komiksów Czytając komiksy trafiamy na kadry, które wyróżniają się z całości (celne, śmieszne, świetne graficznie/ciekawe kompozycyjnie, z ukrytymi nawiązaniami do innych dzieł, itp.). Wrzucam kilka moich ostatnich znalezisk i oczekuję, że temat zostanie podłapany (tylko bez spoilerów). Może ktoś dzięki temu sięgnie po tytuł, który przeoczył/odłożył na później, albo chociaż będzie miał chwilę rozrywki.

Na początek bardzo lajtowo, ale w sumie ten kadr jest tak uroczo absurdalny, że podsunął mi pomysł na ten wątek. Kapitan Ameryka Hail Hydra:


Chew t. 11, rysunki Guillory'ego i pomysły Laymana w tej serii wymiatają, tutaj warzywa-wieżowce:


Czarny Młot t.3, wkład własny tłumacza, ale pasuje idealnie:


Minionki t. 1, cała strona, nic odkrywczego, ale przed poniedziałkiem jak najbardziej na miejscu:


Transmetropolitan t. 4, w tej serii nawiązań w tle jest od groma, wrzucam kultowe "All your base..." + deszczowe kadry zawsze na plus:


Nd, 07 Lipiec 2019, 22:15:15
5
Odp: Nowy nabytek zakupowy Przepłacony na Allegro, Dreed Satanus od Ongrysa:
Jakość wydania niby lepsza niż się spodziewałem, prawie jak europejskie serie, np. Jeremiah. Tyle że jak już jest grzbiet to bez sensu nie dawać na niego tytułu. No i papier lub klejenie w środku zawodzi, dziwne wygięcia przy środku stron jak się otwiera.

Nd, 07 Lipiec 2019, 22:23:35
2
Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
To tylko z Marvelem tak. Z Dreamwave (od tomu 25) to nie wiem ale z IDW (od tomu 32) już jest bardzo fajnie.

Oby kolekcja do tego czasu nie upadła, bo planuje właśnie od 25 albo 32 tomu w nią wejść. Mam tomy 1 i 2. Przeczytałem jeden zeszyt z t. 1 i dalej nie dałem rady :)

Pn, 08 Lipiec 2019, 20:10:34
1
Odp: Ciekawe kadry z komiksów
Pierwszy kadr "Umpa-Py Czerwonoskórego" - wspaniałe marynistyczne ujęcie kolejnym dowodem na maestrię Uderzo.
Spoiler: PokażUkryj


Świetny kadr, szczególnie te fale sprawiające wrażenie trójwymiarowości. Jakbyś nie podpisał to bym prędzej stawiał że to Fantastyczna podróż Rosińskiego.

Moje znaleziska z ostatniego tygodnia:
Invincible t. 4 - Niezapowiedziany Mark wraca do swojego pokoju w akademiku:


i kontynuacja wątku:


Doom Patrol t. 1 - nie ma to jak dobra reputacjai:


i na koniec coś z prasowej odnogi naszego medium:

Pt, 12 Lipiec 2019, 21:54:53
3
Odp: Doom Patrol Za wcześnie zacząłem narzekać na Doom Patrol. Gdzieś przed połową tomu zaskoczyło i resztę czytało mi się świetnie. Szczególnie ostatni zeszyt to małe mistrzostwo, zabawny a jednocześnie dający do myślenia. Z niecierpliwością czekam na kolejny tom.
Pt, 26 Lipiec 2019, 20:03:33
1
Odp: Ciekawe zapowiedzi ze świata bez trykotu Night of the Ghoul - Snyder/Francavilla

EDIT: jeszcze jedna grafika


So, 03 Sierpień 2019, 18:52:18
5
Odp: Alan Moore @Gazza: https://forum.komikspec.pl/dzial-ogolny/studio-lain/msg33200/#msg33200  i parę postów w dół.

Ja polecam, choć na pewno nie jest to top dzieł Moore'a. Tyle że "nie-top" Alana to i tak album lepszy niż 80-90% pozostałych pozycji na rynku:)

Nd, 04 Sierpień 2019, 00:44:26
1
Odp: Neonomicon, Providence i The Courtyard @up
A ja mam zupełnie odwrotnie. Już Neonomicon bardzo ładnie mi wszedł, ale to Providence wciągnęło mnie niesamowicie. Niby spokojne tempo, ale historię, aż chce się chłonąć. Zabieg z zapiskami między rozdziałami świetny, można spojrzeć na poszczególne zdarzenia z nieco innej perspektywy, bohatera który nie ma takiej wiedzy jak my  jako czytelnicy. Nawet sobie w przerwie miedzy 3 a 4 zeszytem na mapie posprawdzałem, gdzie są te wszystkie miejscowości, jakie to odległości, a raczej aż tak się nigdy nie wczuwam. Niby tylko 4 zeszyty ale czyta się całość dłużej niż z 12 zeszytów innych lekkich serii. Niedługo po skończeniu zamówiłem też Sinking City, żeby dalej pozostać w tym klimacie (i tak miałem tę grę w planach, bo lubię Frogwaresowe Sherlocki, ale komiks przyspieszył decyzję). I dodam że Cthulhu czy Lovecraft są mi zupełnie obojętni i znani głównie z nawiązań z dzieł innych twórców.

Wt, 06 Sierpień 2019, 23:54:47
1