Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Posty polubione przez innych

Strony: 1 [2] 3 4 ... 54
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Ciekawe grafiki, obrazy, rysunki itp. Ciekawy pomysł:

Pn, 29 Kwiecień 2019, 20:13:42
1
Odp: Scott Snyder
Co by nie mówić o Snyderze, chyba w ostatnich latach się skiepścił? Trzymał poziom na początku dekady, gdy pisał Amerykańskiego wampira, Severed, Detective Comics i Batmana z N52 (i zapewne Swamp Thing), ale później wyraźnie obniżył loty - Batman im dalej tym gorzej, Amerykańskiego wampira przeciągał i chyba nie wiedział jak go skończyć... Mam wrażenie, że rozmienił się na drobne, jak swego czasu Bendis.

Bendis miał przynajmniej z czego się rozmieniać, bo trochę porządnych pozycji napisał. Za to u Snydera z tego co wymieniłeś to jedynie Mroczne odbicie z DC jest na niezłym poziomie (choć i tam ponad scenariusz wybija się warstwa graficzna). Amerykański Wampir to średniawka, a w porównaniu z resztą oferty Vertigo słabizna; Severed - "horror" zupełnie bez klimatu, w którym jedynie warstwę graficzną można zaliczyć na plus; w Batmanie tylko 1 tom trzyma poziom i pojedyncze historie z t. 6. Dział PR DC wmawia ludziom, że ten Batman przełomowy i genialny, a Snyder to topowy scenarzysta i widać dużo ludzi to łyka.
Z ciekawości przejrzałem teraz jeszcze cały dorobek Snydera, w porównaniu do Bendisa biednie wygląda i pod względem ilości i jakości. Bendis zanim dostał topowe serie w wielkiej dwójce, napisał trochę niezłych rzeczy dla innych wydawców i mniejsze serie dla Marvela. Snyder przed Batmanem oprócz Amerykańskiego Wampira i kilkunastu numerów dla Detective Comics praktycznie nic istotniejszego nie napisał. Więc dorobiło mu się legendę, jaka to gwiazda i wizjoner:)
Z pisanych przez niego rzeczy czytałem jeszcze Wytches - przyzwoite, The Wake - całkiem fajne, All Star Batmany - jako czytadełka ok. Chętnie bym Swamp Thinga przeczytał z N52.
Podsumowując dla mnie Snyder to średni scenarzysta wypromowany na gwiazdę. Teraz podobnie chyba DC próbuje wypromować dość miernego Tyniona ("uczeń Snydera" hehe).

Śr, 01 Maj 2019, 12:57:53
7
Odp: Egmont 2019
Proszę:


Aż musiałem obejrzeć swój egzemplarz żeby zaczaić gdzie to przesunięcie. Jeśli nie powoduje to krzywego grzbietu to pewnie nawet w ramach standardów druku nie kwalifikuje się to jako wada tylko dopuszczalne odchylenie. Olej to, wrzucisz na półkę i tak nie będzie widać. Ja dostałem egz. z lekko obitymi narożnikami przez średnie pakowanie, ale machnąłem ręką, bo to raczej żadne arcydzieło, choć kiedyś pewnie bym reklamował. Ale naprawdę szkoda czasu i zasobów planety (ponowne pakowanie, transport, nie wiadomo co potem z reklamowanym egz. czy idzie na outlet czy do przemielenia).

Śr, 01 Maj 2019, 13:11:15
1
Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
Lubię ośmiobitową stylistykę więc wrzucam SPIDER-MAN CITY AT WAR #5:To już bardziej 16bitów. Okładka świetna.

Nd, 05 Maj 2019, 19:45:27
1
Odp: Mucha Comics
Jest i katalog Muchy.

https://issuu.com/muchacomics/docs/mucha_kat_2019_no_bleed?fbclid=IwAR3oohG0imjZByYglZw9xWqQTOHaOopjPUZm6EW12H0nSnE8K8r9By-mLz8

Ale te okładki katalogów to Mucha od zawsze ma niezbyt zachęcające (żeby nie napisać - szkaradne). Na okładkę jakiegoś podziemnego zina mogłyby być, ale u jednego z większych krajowych wydawców trochę słabo to wygląda. Swoją drogą logo też chyba najbrzydsze ze wszystkich krajowych wydawców.

Sama zawartość katalogu jak najbardziej na plus. Cieszy kolejny Lemire i 2 ostatnie tomy Chew w niezłym tempie.

Nd, 19 Maj 2019, 23:59:20
2
Odp: Egmont 2019 Egmont promuje alkohol wśród dzieci i młodzieży:) Magiczna woda:)


Cz, 23 Maj 2019, 21:14:10
3
Odp: Non Stop Comics
Odyseja Hakima https://www.bedetheque.com/serie-62318-BD-Odyssee-d-Hakim-l.html
VilleVermine https://www.bedetheque.com/serie-62600-BD-VilleVermine.html
Porcelana https://www.bedetheque.com/serie-44272-BD-Porcelaine.html
The Black Holes https://www.bedetheque.com/BD-The-Black-Holes-353585.html

Black Holes i Ville Vermine niezłe graficznie. Hakim też wygląda ciekawie.
PTSD na 2020 też wygląda interesująco - https://www.amazon.com/PTSD-Guillaume-Singelin/dp/1626723184 (pierwsze ok. 10 stron po kliknięciu na okładkę z lewej)

Cz, 23 Maj 2019, 21:30:17
1
Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
Nie było, bo to okładka standardowa ;)

Albo inaczej mówiąc wariant standardowy ;)

Cz, 30 Maj 2019, 21:37:13
2
Doktor Strange - Jason Aaron (Marvel Now 2.0) Świetna rzecz, którą po skończeniu 1 tomu naszego wydania, szczerze polecam. Opinie na razie przeważały średnio dobre, więc tym jeszcze się wahającym radzę samemu się przekonać. Nawet rysunki Bachalo, które średnio mi podzchodziły w Uncanny X-men tutaj pasują bardzo dobrze (swoją drogą świetnie rysuje drzewa i inne zarośla :) , ale paletę kolorów mógłby zmienić na trochę żywszą). Fabuła jak to u Aarona na porządnym poziomie, ciekawy pomysł wyjściowy, dobrze poprowadzona akcja. Widziałem opinie, że seria poprowadzona podobnie jak Thorzyca, ale tamtej jeszcze nie czytałem, więc może dlatego tak dobrze mi Strange wszedł. Do tego dobrze skonstruowany antagonista, który ma wiarygodną motywację do działania. Jego racje są sensowne i nazywanie go czarnym charakterem byłoby nadużyciem. Historia, pod względem poziomu, spokojnie tak jak Vision Kinga, mogłaby funkcjonować poza uniwersum Marvela. Ode mnie ogólna ocena 7,5/10 (w ramach Marvela 9/10).

PS. Może ktoś wie dlaczego większość stron, chyba tylko te kolorowane przez samego Bachalo (te o bardziej zgniłych kolorach) jest średnio wyraźna, lekko rozmazana, jakby drukowana z pliku o za niskiej rozdzielczości. Na pewno nie jest to błąd druku, zresztą w Uncanny X-men jest podobnie. To jakaś artystyczna wizja?

Nd, 02 Czerwiec 2019, 22:51:56
2
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
@UP
Mówiłem że ci się spodoba. Plus dobre rysunki i połączenie ze Scorched Earth z WKKM. I zgadzam się - za mało Hulka i Iron Mana na naszym rynku.

Pamiętam, że Scorched Earth była na forum strasznie krytykowane a dla mnie to jeden z przyjemniejszych numerów WKKM. Świetne rysunki i sympatyczne jednozeszytowe historie (z których teraz oczywiście już nic nie pamiętam, oprócz tego, że w jednej były dinozaury, czyli pewnie Savage Land).

Cz, 13 Czerwiec 2019, 23:12:37
2