Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Posty polubione przez innych

Strony: [1] 2 3 ... 45
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Nowości komiksowe na blogach Parę recenzji

https://uniwersumdccomics.com.pl/2022/06/08/flash-123-czyli-dwoch-flashow-i-wprowadzenie-multiversum-do-dc/
https://uniwersumdccomics.com.pl/2022/05/30/batman-knightfall-prolog-tom-1/
https://uniwersumdccomics.com.pl/2022/06/08/szklo-snieg-i-jablka-oraz-inne-historie/

I zapraszam na kanał na YouTube
https://www.youtube.com/channel/UCQ3bNLZiaWjwF3p6KweM_MA

Śr, 08 Czerwiec 2022, 18:41:06
3
Kanał Uniwersum DC Comics na YouTube Cześć. Zapraszam na nowy kanał na YouTube, który w całości dedykowany jest komiksowemu światu DC. Przekrój od recenzji i omówień komiksowych, po filmy i seriale, po drodze zachaczajać po rożne omówienia tematyk ze świata DC. Jest i nawet cosplay! Przekrój zróżnicowany, dopiero startujemy. Mile widziane porady i uwagi - te proszę pisać na priv lub Fanpage :)

Link do kanału - https://www.youtube.com/channel/UCQ3bNLZiaWjwF3p6KweM_MA

Śr, 08 Czerwiec 2022, 18:43:18
6
Odp: Kanał Uniwersum DC Comics na YouTube
Moim zdaniem ten wątek powinien wylądować w dziale komiksów amerykańskich.

Nie widzę przeszkód, żeby ktoś go przeniósł jeśli faktycznie lepiej tam pasuje  ;)

Tymczasem na kanale pojawił się materiał, w którym gadam o Batmanie z TM-Semic.

Pn, 27 Czerwiec 2022, 17:51:03
1
Odp: Kanał Uniwersum DC Comics na YouTube Dzięki za sugestie :) Jeden temat niczego nie będzie zaśmiecał, tym bardziej, że materiały staram się ogarniać wartościowe dla widzów. Zachęcam do komentowania treści zamiast dywagować, gdzie treści powinny być umieszczane lokalizacyjnie :)
Wt, 28 Czerwiec 2022, 14:17:54
1
Odp: DC Black Label
Też na to czekam  :). W ogóle jak w DC Balck Label wyjdzie cokolwiek Kinga to biorę: Batman/Catwoman, Human Target, Rorschach. Widzę, że jest jeszcze zapowiedziane Danger Street, ale tego niestety nie znam.
https://en.wikipedia.org/wiki/DC_Black_Label

Edit.
O tym nie wiedziałem  :o
Info o Paulu Dano, aktorze wcielającym się w Ridllera z najnowszego filmu o Batmanie:
"In March 2022, it was announced that Dano would make his comic debut writing Riddler: Year One for DC's Black Label imprint. The six issue limited series will be set in the continuity of The Batman and showcase Nashton's rise to becoming the Riddler." - https://en.wikipedia.org/wiki/Paul_Dano#2020s

Rorschach widnieje w zapowiedziach Egmonta na listopad tego roku:
https://uniwersumdccomics.com.pl/2022/04/25/zapowiedzi-dc-comics-katalog-wydawnictwa-egmont-2022/

Śr, 29 Czerwiec 2022, 23:51:35
1
Odp: DC Black Label Uprzedzę, że nie jest to Rorschach znany z Watchmen. Jest to raczej osoby działające pod wpływem inspiracji klasycznym Rorschachem. Sama seria prawie wcale nie odwołuje się do Watchmen. Kryminał dobry, niekoniecznie skierowany do fanów Watchmenów.
Cz, 30 Czerwiec 2022, 10:43:22
4
Odp: DC Black Label
To ta postać z Zegara Zagłady tj. ten ciemnoskóry gość?

Właśnie sugeruje się tym, że to kryminał. Oceny ma dość dobre. Chyba, że znów główny bohater będzie rozkminiał nad swoim życiem, miał jakąś traumę i w ogóle czuł się złamany, to wtedy odpuszczę, bo nie zdzierżę :D

Stety czy nie, ale nie. Jest to historia o zupełnie nowych postaciach, które działały w swoim świecie inspirując się poczynaniami/dziennikiem Rorschacha. Seria Kinga w żaden sposób nie nawiązuje do Watchmenów czy świata DC. Taka oderwana historia z wykorzystaniem pewnego elementu. Na pewno przeczytam w polskim zbiorczym wydaniu. Średnio mi podeszło czytając zeszytówki w dniu premiery. Już tak mam, że King podchodzi mi czytając jako całość, na raty niekoniecznie.

Cz, 30 Czerwiec 2022, 11:35:46
2
Odp: Harley Quinn
Poproszę szanowne koleżeństwo o jakieś opinie nt. Joker/Harley - Zabójczy umysł.
Komiks zdecydowanie dla osób szukających dojrzalszego podejścia do Harley Quinn stroniący od klasycznego romansu Joker-Harley. W tym wydaniu mamy mocny nacisk na zawodową stronę Harley. Pomaga ona GCPD w próbie schwytania seryjnego mordercy inspirująca się sztuką, konkretniej artystami z historii. Bardzo dobrze napisany kryminalny thriller z dobrze przedstawionymi elementami śledztwa i zgłębianiem profilu psychologicznego przestępcy. Komiks jako idealny scenariusz pod film/serial kryminalny. Trochę więcej na ten temat opowiedziałem w swoim materiale pokazując troszkę komiksu, ale unikając spoilerów. A  skoro o pokazywaniu mowa... świetna powieść graficzna! Ładnie jakościowo kreska dla retrospekcji i czasów aktualnych. Retrospeckje ustylizowane niczym fotografie, realizm pełną gębą

Pt, 01 Lipiec 2022, 13:23:38
3
Odp: Harley Quinn Zostając w tematyce Harley Quinn, chciałbym Was zachęcić do kolejnego dobrego komiksu o niej. Spin-off Białego Rycerza, uzupełniający Murphyverse. Choć akcja komiksu rozgrywa się 2 lata po 2 części (Przekleństwo Białego Rycerza) to komiks stoi na własnych nogach. Spokojnie do niego można podejść na zasadzie "chcę przeczytać dobry komiks o HQ i tyle". Kilka odniesień do zeszłej akcji jest, ale tak podane, że nieznajomość w niczym nie wadzi - duża zasługa licznym retrospekcjom z przeszłości Harley-Jack/Joker czy wprowadzeniu nowego przestępcę działającym w ciekawy, nieschematyczny sposób. Sama Harley ustylizowana jest podobnie jak do poprzedniej pozycji z Black Label. Nacisk na zwodową stronę wzbogacając o klasyczne "łotrzenie" i wątek macierzyństwa. Przeplatana koncepcja jest wyważona, aby dostarczyć koncept zaspokający każdy schemat. Mocno angazująca historia, szybko się przez nią przechodzi.

Pt, 01 Lipiec 2022, 13:26:48
3
Odp: Spider-Man
Wy tu gadu gadu, a tymczasem Slott i Bagley robią nowego Spider-Mana. A to wszystko z okazji 60-tych urodzin pajączka.

https://www.superherohype.com/comics/516212-dan-slott-and-mark-bagley-launch-a-new-spider-man-ongoing-comic-this-fall#/slide/1

Morlun po raz kolejny... eh...

So, 02 Lipiec 2022, 14:02:01
1