Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Posty polubione przez innych

Strony: [1] 2 3 ... 34
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Kajko i Kokosz Ja bym chciał, żeby "Szranki i konkury", "Złoty puchar", "Wojów Mirmiła" i "Rozprawę z Dajmiechem" wydano tak jak Pan Bóg przykazał, w poziomej oryginalnej wersji, w formie podobnej do "Kawy Zombo" - twarda okładka, płócienny grzbiet i offset. Integrale tak, ale najwyżej dwualbumowe. Dla koneserów limitka czarnożółta bez kolorów. Pionizacja powyższych albumów to największa abominacja jaka spotkała ten zasłużony komiks.
So, 09 Luty 2019, 22:57:13
3
Odp: Thorgal A teraz se popytajcie swoje drugie połówki a jak kto nie ma to  koleżankę z pracy, ile dały ostatnio za kozaczki czy torebkę. Niekolekcjonerskie i nienumerowane. To trochę stawia do pionu. Ktoś gdzieś pisał, że cały obrót rynku książki w Polsce to mniej więcej tyle ile ma jedna duża spółdzielnia mleczarska. Nakład kolekcjonerskiego Thorgala jakbym się uparł i zakredytował to mógłbym na złość wam wykupić a pewnie wiele jest osób które by to mogło zrobić za gotowiznę i jeszcze by im zostało. A tu piszą o skoku na kasę. Ech.

Pt, 15 Marzec 2019, 15:43:35
3
Odp: Pierwsze komiksowe przebłyski Początek mojego początku (rocznik 1975)  to rok 1980 i:

Gucio i Cezar - tam gdzie pieprz rośnie
Kwapiszon i tajemniczy kluczyk

potem w 1982 pierwsze zetknięcie ze Światem Młodych:

Binio Bill kontra trojaczki Benneta
Kajko i Kokosz - Festiwal czarownic

i wydawnictwami albumowymi:

Skąd się bierze woda sodowa i nie tylko (niby wydanie było w 1980 ale ja pamiętam że u mnie w kiosku było na pewno koło 1982
TRiA księga XV - z wkrętaczem
St. Marie wychodzi w morze - dlatego Żbik dla mnie bardzo długo był majorem a nie kapitanem.
Lądowanie w Andach - ale to pożyczałem od kolegów

W 1983 pierwszy własny albumowy Kajko i Kokosz - Na wczasach oraz zetknięcie z Funkym Kovalem w Fantatyce 1/83, z którego komiksu oczywiście niewiele zrozumiałem ale i tak mi się podobał.

Późniejszych lat w sumie nie ma co opisywać bo to już typowy komiksowy żywot peerelowskiego przed- i nastolatka: polowanie po kioskach na ŚM i albumy, pożyczanie od kolegów i podwórkowe legendy o tym, że jest taki komiks jak "Kajko i Kokosz w kosmosie".

Pt, 12 Kwiecień 2019, 15:10:56
1
Odp: Ustawienie komiksów na półkach W takim temacie zawsze ktoś to napisze, tym razem będę to ja.

Naruszenie praw autorskich nie jest kradzieżą tylko naruszeniem praw autorskich i ewentualna odpowiedzialność karna wynika z innego artykułu niż art. 278 kk. Podobnie nie jest kradzieżą oszustwo, wyłudzenie usługi czy szalbierstwo. Trzymajmy się terminologii.

Pt, 12 Kwiecień 2019, 16:08:40
1
Odp: Halloween Blues Moim zdaniem komiks doskonały, jeżeli miałbym się do czegoś przyczepić to do motywu paranormalnego - chyba lepiej byłoby poprowadzić historię tak aby pozostawić kwestię realności ducha żony nierozstrzygniętą. Rysunkowo wspaniale, w każdym kadrze widać risercz wykonany przez Kasprzaka - zgodne z epoką wiernie odwzorowane modele samochodów, ubiory, architektura. Czuję niedosyt- chciałbym więcej komiksów rysowanych w tym stylu i tematyce.
Nd, 28 Kwiecień 2019, 13:57:15
2
Odp: Wznowienia i integrale Zbiorcze wydanie wszystkich komiksów Kasprzaka rysowanych przez niego w Polsce do 1990 r. byłoby super.
Nd, 05 Maj 2019, 18:22:58
4
Odp: Jakie komiksy powinny czytać dzieci? Co Wy z tymi mitycznymi kioskami? O ile dobrze zliczyłem z mapki, w moim mieście (Wrocław) znajdują się 23 kioski Ruchu, z tego większość w ścisłym centrum, żadnego na osiedlach gdzie pałętają się gówniaki. Nie istnieje żaden z kiosków, w których wracając ze szkoły, na podobieństwo glonojada wypatrywałem w latach 80/90 dóbr wszelakich. Dogorywające resztki prasy papierowej (nie licząc saloników inmedio w centrach handlowych) wegetują na stojakach w Żabkach.
Nd, 26 Maj 2019, 17:08:46
1
Odp: Kolekcja mistrzowie Polskiej Fantastyki Miałem na myśli to wydanie


Pn, 27 Maj 2019, 22:22:21
1
Odp: Obchody częściowo wolnych wyborów 4 czerwca a sytuacja komiksu dzisiaj

Za komuny etat (czasami kilka etatów), stawki powyżej średniej krajowej, możliwość wyjazdów zagranicznych, praktycznie wszyscy rysownicy z tamtego okresu mówią o zarobkach pozwalających na szybki zakup samochodu czy mieszkania.
Po '89, szybka utrata stałych etatów przy robieniu komiksów, plajty wydawnictw, zjazd sprzedaży nakładów z 100/200K do 2/3K itd.

Owszem, tylko że tych wszystkich rysowników komiksowychz tamtego okresu to można policzyć na palcach obu rąk.
A i tak Rosiński zwinął się z tego eldorado a Polch rysował na eksport.

Śr, 05 Czerwiec 2019, 14:28:17
1
Odp: Obchody częściowo wolnych wyborów 4 czerwca a sytuacja komiksu dzisiaj Jak chcecie się dowiedzieć co może uwierać Baranowskiego to wpiszcie w gugla "supermatou".
A w ogóle dużo rozjaśnia dyskusja pod tą notką na blogu turucorpa:
https://turucorp.blogspot.com/2015/03/pominiety-klasyk.html

Śr, 05 Czerwiec 2019, 21:12:18
1