Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Posty polubione przez innych

Strony: [1] 2 3 ... 39
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Mucha Comics Czy ktoś wie czy planowane jest może wznowienie brakujących tomów Fatale? Chociaż na kanwie ostatniej zapowiedzi omnibusa Gideon Falls myślę, że dobrym pomysłem byłoby wznowić całość w jednym albumie? Duet Brubaker / Phillips zawsze na topie.
Pt, 08 Kwiecień 2022, 13:52:50
5
Odp: Egmont 2022 Ostatni tom Flasha Williamsona. Myślicie, że będzie ciąg dalszy? Swoją drogą kilka dobrych serii po prostu się urwało - jak na przykład Staruszek Logan. Nie widać żadnych planów zwiastujących wydanie kolejnych tomów.
So, 09 Kwiecień 2022, 10:36:41
1
Odp: Najbardziej przereklamowane słynne tytuły No to ja też wrzucę bombę - jak dla mnie Usagi Yojimbo. Nie rozumiem zachwytów nad tym komiksem. Uwielbiam kulturę japońską, okres samurajów, jestem fanem Poranka Ściętych Głów, Samotnego wilka i szczenięcia, czy choćby Miecza Nieśmiertelnego, ale królik zupełnie mi nie podszedł. Moim zdaniem konwencja nie pasuje to ugrzecznionej wersji ze zwierzątkami. Scenom walki brakuje dynamiki. Dla mnie to wszystko takie bezpłciowe - przeczytać się da, ale tylko na zasadzie odhaczenia.
So, 09 Kwiecień 2022, 19:09:01
3
Odp: Najbardziej przereklamowane słynne tytuły Nie mówimy tutaj o nietrafionych arcydziełach lecz o najbardziej przereklamowanych komiksach, a Usagi jest w mojej opinii mocno przereklamowany. Wszyscy chwalą na lewo i prawo, dlatego to był mój punkt wyjścia, a nie czy jest w topce najważniejszych komiksów ubiegłego stulecia. Porównanie do innych tytułów nawiązujących do feudalnej Japonii jest istotne z punktu widzenia tła opowieści i tego, co próbuje dostarczyć. Dla mnie jedną z większych wartości, dla których w ogóle spojrzałem na Usagiego było usytuowanie właśnie w tych czasach. Gdyby to była podobnego typu opowieść, lecz w czasach na przykład wojny secesyjnej - to przecież już zupełnie inna koncepcja i temat przewodni, który wpłynąłby też na kształt zawartych historii. Jeśli twierdzisz, że siłą Usagiego jest subtelny humor sytuacyjny - no cóż, to ja chyba jednak wolę Lucky Luke'a ;) Pozostałe wspomniane wyżej aspekty, czyli nawiązania do kultury japońskiej i równy poziom historii - nie są dla mnie wystarczające bądź współmierne do innych tytułów z podobnym tłem historycznym. Ot tyle, ale rozumiem, że komuś może się podobać.
Nd, 10 Kwiecień 2022, 09:04:38
2
Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie? Gdyby Tytus wyszedł kolekcjonersko w twardej - brałbym jak zły ; )
Nd, 10 Kwiecień 2022, 19:05:01
2
Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie? Z KiKiem udało się przekręcić w pion i nie było tłumów obrzucających Egmont kamieniami, czyli da się ;)
Nd, 10 Kwiecień 2022, 19:17:23
2
Odp: Kotori Dla mnie Miecz jest świetny. Wszystkie wydane przez Egmont tomiki wciąż stoją na półce, mimo że nie dokończyli serii. Rewelacja, że to się wreszcie wydarzy choć w innym formacie i przez inne wydawnictwo. Zastanawiałem się, czy wymienić - ale cenowo zbyt duża strata ;) Cóż, będę miał 3-4 ostatnie tomy nie przystające do całości.
Pn, 11 Kwiecień 2022, 11:56:38
1
Odp: Batman Tak, wiem, niemniej to trochę taki filler dla mnie jako że TM-Semic zgrabnie poskładało całą opowieść. Te dodatkowe zeszyty raczej nic na dłuższą metę nie wnoszą do linearnej historii. Przynajmniej mam takie wrażenie. Nie bardzo brakuje mi historii z Jean-Paul Valley'em w roli Batka. Nie na tyle bym skusił się na ten dodatkowy wycięty ze środka album. Jakbym brał całość pięcioksiąg - jasne. Jednak tak poza - to przerost kompleciarstwa nad sens IMO ;)
Pn, 11 Kwiecień 2022, 19:52:16
1
Odp: Batman Zazdroszczę wrażeń i pierwszej jazdy z tytułem ;)
Wt, 12 Kwiecień 2022, 07:15:12
1
Odp: Mucha Comics Jak dla mnie tego typu dodatki nie powinny się znajdować z komiksach. Kupuję komiks i nie obchodzi mnie proces tworzenia scenariusza, który powiększa objętość albumu i podbija cenę. Szczególnie aż w takich rozmiarach. Jeśli kogoś to interesuje - powinien apelować o dodatkową publikację zawierającą te dane, wydawnictwo powinno wydać dwie wersje komiksu z dodatkami lub nie albo pozostawić czytelnikom google. Żeby być w pełni transparentny identyczne zastrzeżenia mam do wszystkich wydawców - Egmontu przy Batman: Azyl Arkham czy Lost in Time z zapychaczami w postaci nic nieznaczących plakato-plansz na końcu niektórych albumów, byle zwiększyć objętość. To powinna być znikoma ilość. Mnie to po prostu bardzo zniechęca i odstrasza. Co nie zmienia faktu, że w tym przypadku album nabyłem, za długo czekałem na tą serię po polsku.
Wt, 19 Kwiecień 2022, 08:16:11
6