Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Posty polubione przez innych

Strony: [1] 2 3 ... 53
Wiadomości Liczba polubień
Odp: MFKiG 2019 - wrysy, grafiki, autografy To był mój pierwszy raz na MFKiG, więc nie do końca wiedziałem jak w praktyce wygląda rozdawanie autografów, ale już wiem gdzie będę stał o 5 rano pierwszego dnia festiwalu :)

Joanna Karpowicz


Cyril Pedrosa


Berenika Kołomycka
Krzysztof "Prosiak" Owedyk


Marcin Podolec

Nd, 29 Wrzesień 2019, 21:35:56
12
Odp: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019 Była to moja pierwsza wizyta na MFKiG (pewnie nie ostatnia) i zanim się zorientowałem jaką frajdę sprawia krótka pogawędka z artystą przy wrysie to poszedłem na dwa spotkania:

- Spotkanie z nestorami polskiego komiksu - miła pogawędka o początkach komiksu w PRL, o tym jaki Grzegorz Rosiński miał wpływ na ówczesną scenę komiksową i jak wygląda ich życie po 89 roku. Dużo humoru i anegdot, ale to wszystko podszyte nitką smutku. Najbardziej zapamiętam z tego spotkania wisielczy humor Tadeusza Baranowskiego np "Popularność poczułem dopiero na starość jak zaczęły pojawiać się nowe wydania moich komiksów, bo ludzie uświadomili sobie, że ja jeszcze nie umarłem."

- Spotkanie z Magdaleną Lankosz i Joanną Karpowicz, które żenująco słabo poprowadził Paweł Timofiejuk. Całość spotkania ustawiła początkowa anegdota o ściąganiu porno jako materiału badawczego do erotycznych scen w Anastazji. Niestety do końca spotkania było pełno żartów na ten temat. Mam wrażenie, że Joanna Karpowicz była równie mocna zniesmaczona poziomem tego prowadzenia przez co kilka razy sama przejmowała inicjatywę, żeby opowiedzieć coś konstruktywnego o swoim najnowszym komiksie. Niestety przeważnie w tym czasie prowadzący scrolował na rzutniku "Anastazję 2" z  prędkością stroboskopu w poszukiwaniu penisów i doszukiwał się okazji do powiedzenia dwuznacznych żartów w tym co mówiła.

Pn, 30 Wrzesień 2019, 22:16:23
2
Odp: Wypożyczanie komiksów z biblioteki Kilka miesięcy temu zacząłem korzystać z Biblioteki Śląskiej i traktuję to jako działanie prewencyjne w moim zakupoholizmie :) Pożyczam komiksy, które mają wyczerpany nakład i kosztują więcej niż jestem w stanie dać (np Zagubione Dziewczęta, Równonoce) a z drugiej strony komiksy, które pewnie bym kupił z drugiej ręki i położył na spodzie kupki wstydu. Przez to, że niechętnie rozstaję się z zakupionymi komiksami, to korzystanie z biblioteki sprawia, że mam jeszcze trochę miejsca na półkach i gotówki w portfelu na "must have'y" i wspieranie polskich artystów.
W tej chwili mam wypożyczone następujące pozycje:
Deadly Class 1
Favela w kadrze
Olimpia de Gouges
Studio tańca. 1
Tysiąc sztormów
Vademecum złego ojca. 1

Pn, 07 Październik 2019, 11:26:51
1
Odp: The Witcher [Netflix]
Sapkowski jest na pierwszym miejscu w Most Popular Authors in Science Fiction & Fantasy:
https://www.amazon.com/author-rank/Science-Fiction-Fantasy/books/25/ref=kar_mr_nav_b_1_-1


David French na trzecim to tłumacz Sapkowskiego na angielski :)

Pt, 03 Styczeń 2020, 08:11:40
1
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
Na zdjęciu moje zakupy z Niech Żyje Komiks i Ilustracja w Katowicach (plus ostatni tom Paper Girls i koszulka Wydziału 7). Przestrzeń galerii handlowej wg mnie sprawdziła się bardzo dobrze. W przeciwieństwie do innych targów i festiwali było dużo przestrzeni, wentylacja dawała radę a stoiska nie były pozamykane w budkach. Wydaje mi się, że ludzie też dopisali a do tego sporo przypadkowych osób przypomniało sobie, że istnieje coś takiego jak komiks. Na spotkaniu był nadkomplet, a kolejka po autograf od Śledzia była conajmniej na 2,5h. Sam zebrałem niemałą kolekcję wrysów co było dobrą okazją do zamiany kilku słów z twórcami. Mam nadzieję, że targi wrócą na Śląsk za rok :)
Zdjęcia wrysów: https://imgur.com/a/GzzKodH

Nd, 23 Luty 2020, 00:05:24
6
Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet, księga 1
Cz, 19 Marzec 2020, 13:05:40
1
Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? SAGA O ATLASIE I AXISIE. TOM 1 ? (Chyba jednak te drzewa są inaczej rysowane :P )
So, 28 Marzec 2020, 18:48:16
2
Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
15. Zastrzegamy sobie prawo do zmian w regulaminie.
Może jednak dodać punkt odnoszący się do jednego posta pod zagadką do czasu podpowiedzi lub informacji od osoby zadającej zagadkę, że odpowiedź była nieprawidłowa?

Śr, 01 Kwiecień 2020, 12:36:01
3
Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr?
Chyba odjąłeś sobie punkt  ;)
Chciał poczuć oddech peletonu na plecach ;)

Cz, 02 Kwiecień 2020, 20:24:07
2
Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 2. Świat według Bundych ;)
Śr, 15 Kwiecień 2020, 10:33:37
4