Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Posty polubione przez innych

Strony: [1] 2 3 ... 53
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Sandman
a ile kolega chciałby za takie powiększone wydanie zapłacić - pytam z ciekawości  ;)
Na polskim rynku cenowo wszystko mi pasuje, poza kolekcjonerskimi wydaniami Libertago, które uważam za niewarte swojej ceny i niezbyt udane (mam od nich jednego Thorgala w kolorze).

Nd, 06 Marzec 2022, 19:12:19
3
Odp: Najbardziej przereklamowane słynne tytuły Storm: Świat na dnie, ten komiks wyleczył mnie z - świetne rysunki, więc napewno nie będzie tak źle. Fabuła (szczególnie opis sytuacyjny) to jest istna tortura. Rozumiem, że to jest dzieło z 1978 roku, ale dla mnie to się nie broni, nawet jak na tamte czasy (porównuję do innych komiksów, z tamtych lat, albo jeszcze starszych).

W późniejszych tomach Storma jest już lepiej (dobrnąłem do końca drugiego tomu zbiorczego od Kurc), ale uważam, że pierwszy tom powinien być sprzedawany spod lady.

Z kategorii największy zawód, to chyba Batman Zabójczy Żart - rysunki świetne, ale komiks tylko dobry, a miało być arcydzieło.

Śr, 06 Kwiecień 2022, 17:08:53
1
Odp: Najbardziej przereklamowane słynne tytuły
A co z jego szokami przyszłości?
Właśnie niedawno przeczytałem Kompletny szok przyszłości od Lain i opycham dalej, poziom tych opowieści jest mocno nierówny, ale w większości źle się zestarzały pod względem fabularnym jak i rysunkowym. Wynudziły mnie i wydaje mi się, że nawet w czasach kiedy były pisane, nie uchodziły za jakieś specjalnie oryginalne, ot takie historyjki zapchajdziury do gazety niedzielnej.

Bardzo podobała mi się Ballada o Halo Jones, więc pomyślałem - hej Szoki przyszłości to jest podobny okres twórczości Moora (lata 80-te), więc może to będzie jak Ballada - no i kompletnie inny poziom.

W ogóle problem z Moorem jest taki, że ma wielu fanów którzy zachwalają wszystko co wyszło z pod jego ręki, więc trudno kierować się opiniami lub recenzjami.

Cz, 07 Kwiecień 2022, 22:13:05
1
Odp: Nowy nabytek zakupowy Nowy nabytek Judge Dredd By Brian Bolland Apex Edition HC
Dla porównania Thorgal od Libertago, moje dwa największe i najdroższe komiksy (cenowo podobnie).
PS. Okładka nie jest brudna, to jest wydrukowane. Komiks (album) pachnie trochę gumą balonową :)

Wt, 02 Sierpień 2022, 18:58:56
11
Odp: Batman Pan Kołodziejczak często na spotkaniach powtarza, żeby go nie pytać, czy coś wydadzą  ;)
Pn, 08 Sierpień 2022, 22:25:30
1
Odp: Batman No właśnie nie chcę tej wersji z WKKDC, podobno niektóre egzemplarze śmierdzą, całość jest podzielona na 2 tomy, no i mały format jak na te szczegółowe rysunki. Nie mam ciśnienia na poznanie samej historii, bardziej zależy mi na wrażeniach wizualnych z czytania i wartościowe wydanie do kolekcji.
Wt, 09 Sierpień 2022, 00:40:39
1
Odp: Conan
Właśnie wlazł tom 6 - Pieśń o Belit.
Jak graficznie się prezentuje?

Cz, 08 Wrzesień 2022, 00:29:39
1
Odp: Conan @deFranco
Też dorzucę 3 grosze.

Kolekcja Hachette - przeczytałem 2 tomy, dobre rysunki, scenariusz ok, fabularnie jednak zbyt podobne do oryginalnych historii REH, przez co trochę się nudziłem, bo znam je dość dobrze. Kolekcja jest duża, więc nie zamierzam zbierać, chętnie kupiłbym integral z wybranymi najciekawszymi zeszytami z całej kolekcji.

Conan Barbarzyńca. Życie i śmierć Conana - pierwszy tom przeczytany, graficznie jest w porządku, fabularnie trochę nierówno, niektóre historie są naprawdę ciekawe, a niektóre takie wypełniacze (chociażby ta z wężami).

Conan z Cymerii od Labrum - przeczytany pierwszy tom, niestety nie podobało mi się, główny mój zarzut to mało Conana w Conanie, nie czuje tej postaci w tym komiksie, ani wizualnie, ani fabularnie. Graficznie na uwagę zasługują duże plansze, które w powiększonym formacie mogą robić wrażenie. Pod względem fabularnym jest podobnie jak w kolekcji Hachette, historie są przeniesione zbyt dosłownie, albo są zwyczajnie nieciekawe.

Conan Wydania Zbiorcze czyli ta gruba seria od Egmontu - na razie mam przeczytane 3 tomy, to jest najlepszy komiksowy Conan jakiego czytałem. Pierwszy tom nie podszedł mi graficznie, różni rysownicy, ale fabularnie to jest tak dobre, że nie mogłem sobie odmówić drugiego tomu. W drugim tomie otrzymałem lepsze rysunki, a w trzecim, jeszcze lepsze. Jest też dodatkowy smaczek, oprócz historii o Conanie otrzymujemy drugą historię, która rozciąga się na przestrzeni wszystkich tomów. Pewien książę napotyka na legendę króla Conana i wszystkie te opowieści o których czytamy, pochodzą właśnie z kart pergaminów i ksiąg. W tle mamy też tajemniczego wezyra, więcej nie zdradzę :)
Fabularnie oczywiście też mamy historie oparte na opowiadaniach z REH, ale są one przerobione, albo ujęte w taki sposób, że w ogóle się nie nudziłem i czytałem je z zaciekawieniem.

Pt, 09 Wrzesień 2022, 00:18:25
8
Odp: Gildia.pl Co do odsyłania komiksów, to najlepiej ma to rozwiązane Allegro.
Wybieram oferty ze Smartem i zamawiam do Paczkomatu InPost albo do Allegro One Box, wtedy zwrot też jest ze Smartem. Polega to na tym, że ze strony Allegro otrzymuję kod zwrotu, idę z komiksem do automatu, wybieram że chcę nadać przesyłkę, wklepuje kod, umieszczam przesyłkę w skrytce i gotowe. Maszynę mam pod blokiem, więc cała operacja zajmuje jakieś 10 minut od momentu podjęcia decyzji o zwrocie, do momentu powrotu do mieszkania.

Niestety nie zamawiam tak wszystkiego, raczej pojedyncze komiksy, boje się zamawiać większe ilości bo z pakowaniem jest różnie. Ze sprzedawców mogę polecić rubicopl, czasami zamawiam też u tantis_pl ale ze względu na specyficzne pakowanie tantis (ekologiczne bez folii), sprawdza się to chyba tylko dla pojedynczych tomów.

Wt, 04 Październik 2022, 21:32:22
1
Odp: Ustawienie komiksów na półkach Postanowiłem sobie, że nie zawalę pokoju regałami, szafami czy półkami z komiksami. Mam ograniczoną liczbę miejsca na komiksy, tak, żeby mi nie dominowały przestrzeni i żebym nie miał ich centralnie na widoku. Regularnie pozbywam się części komiksów i zostawiam te, które z różnych powodów uważam za warte zachowania.

Trzymanie komiksów w kartonach na przysłowiowym strychu, ma dla mnie sens w przypadkach:
  • Komiksy zakupione w celach inwestycyjnych - czyli do późniejszego odsprzedania.
  • Jeśli w grę wchodzą kwestie kolekcjonerskie, czyli zbieram bo chcę mieć kolekcję dla samego posiadania. Można tak zbierać wiele rzeczy, nie tylko komiksy. Wtedy wystarczy sama świadomość posiadania kolekcji, nie trzeba jej codziennie oglądać.
W przeciwnym razie chowanie komiksów po pudłach, nie ma dla mnie sensu, bo z czasem zapomniałbym o nich i nie chciałoby mi się do nich zaglądać. Nawet gdybym zrobił listę w excelu (wiem, że niektórzy mają takie zestawienia) i regularnie oglądał, napawając się zawartością "pudeł", to wciąż te komiksy nie spełnią swojej roli. Rolą przeczytanych komiksów, jest to, że mogę po nie sięgnąć w każdej chwili, przeglądnąć rysunki, wyszukać konkretny fragment, spojrzeć na wydanie, porównać z innym komiksem, a jeśli ktoś mnie odwiedzi, to możemy wspólnie podyskutować na temat komiksu, biorąc go do ręki.

Śr, 19 Październik 2022, 21:49:08
1