Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Posty polubione przez innych

Strony: [1] 2 3
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Przywitaj się Cześć wszystkim. Postanowiłem się zarejestrować i czasem coś popisać. Miałem 20 letnia przerwę z komiksami, ale postanowiłem wrócić do tego hobby. Coś o sobie to jestem T, 85 rocznik, Katowice.

Śledziłem rynek komiksowy przez ostatnie kilka lat, ale impulsem do powrotu były edycję Batman Noir. Tak dla ciekawych.

Dodam jeszcze że jakieś 5 lat temu miałem epizod powrotny do zbierania komiksow, ale popełniłem błąd tj chciałem mieć wszystko, a na to nie miałem kasy. Teraz chce podejść metodycznie i iść w tytuły, które zawsze lubiłem. Na start obrałem takie kursy w powiedzmy ogólnie superhero. Hellboy, Batman, Daredevil do tego uzupełnianie Vertigo, czy tam BL. Wiadomo, że w międzyczasie coś wleci spoza superhero. Wziąłem się też za Wydzial 7.

I mój cel na przyszłość to odbudowanie kolekcji magazynu Produkt. Kochałem te wyjścia do kiosku. A jaki był smutek jak nie było nigdzie numeru 7. Dramat, na szczęście udało się kupić ten numer korespondencyjnie... dawne czasy.

Dodam  pierwszym komiksem, który kupiłem obok Batmanów Noir jest Niezwyciężony. Dla mnie majstersztyk.

Pn, 04 Październik 2021, 13:21:37
6
Odp: Przywitaj się cthulhu fhtagn!
Pn, 04 Październik 2021, 13:50:50
1
Odp: 8azyliszek - kolekcja A mi się podoba w tej kolekcji właśnie to że ma swój klimat. Te wszystkie półeczki od wzoru, wszędzie takie same są trochę nudne. Tutaj jest klimat i bdb!

Sambymmoze tak nie zrobił, ale duszę to wg mnie ma.

Cz, 07 Październik 2021, 16:38:06
1
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje

Ja bym chciał by było tak jak mówił TK w Łodzi. Że może lepiej by było żeby zamiast modelu opartego o rabaty 30-40% komiksy w detalu zamiast okładkowych np. 100 zł, od razu miały 65 zł i nie było żadnych rabatów. Tak nie ma teraz, ale czy taki model nie byłby bardziej przejrzysty i korzystniejszy? Czy w ogóle dałoby się coś takiego wprowadzić? Chciałbym móc sobie podejść do półki w Empiku od razu brać z niej komiksy w realnych cenach, a nie w okładkowych.

To byłoby piękne. Idealne rozwiązanie. Idziesz właśnie do empika i pyk pyk pyk, a nie jak teraz że jeszcze w empiku wchodzi się w telefon i szuka sporo taniej. Ale tak się nie stanie. Zakładam  że wydawcy są powiązani w jakimś stopniu że sklepami internetowymi nieformalnie i dlatego tak to wygląda. Taka gildia czy dyskonty biorą pewnie każdy tytuł w dużych ilościach. Empik pewnie sam stawia warunki.

So, 09 Październik 2021, 19:21:54
1
Odp: Donżon To świetna informacja. Co do samego Donżon to podchodziłem do komiksu dość sceptycznie. Pierwszy tom pochłaniałem szybko i była to bardzo fajna lektura, w stylu The Goon. Zabawne i lekkie. Oceniłbym na 4,5/6. Teraz kończę tom 2 i jestem oczarowany. Jest dużo mroczniej, dużo bardziej poważnie. Wg mnie sporo lepiej. Rysunki swuetne, klimat często hellboyowy. A epizod o Marvinie jak dla mnie w punkt. Świetny album.

Jeszcze kilka słów o wydaniu. Wszystko jest idealne w punkt oprócz braku foli na nowych egzemplarzach. W związku z jej brakiem nowe sztuki przychodzą z mikro defektami, a szkoda bo prezentuje się to jak dzieło sztuki.

Nd, 10 Październik 2021, 16:53:58
2
Odp: Ceny trudno dostępnych komiksów Sytuacja z dziadkiem to nic złego. To typowy przykład działania handlu. Dziadek zadowolony bo sprzedał szrot, kupujący od dziadka zadowolony bo sprzedał drogo. Kupujący zadowolony bo kupił co chchcial za cenę która znał. To normalna sytuacja. Też czujesz się oszukany idąc do restautaracji i kupując pizze za 50zl  gdzie składniki kosztują w biedrze 10zl?
Cz, 18 Listopad 2021, 10:41:29
1
Odp: Ceny trudno dostępnych komiksów
W restauracji do ceny składników dodajesz koszt przygotowania posiłku i obsługę - czy gość, który "oszukał" dziadka włożył coś od siebie zanim sprzedał komiks z niebotycznym zyskiem?
Przykład jak zwykle niedopasowany do omawianej sytuacji.

EDIT @Global, w punkt.

Włożył choćby know-how którego dziadek nie miał.

Do do przykładu to jest kiepski faktycznie

Cz, 18 Listopad 2021, 12:22:19
1
Odp: Ceny trudno dostępnych komiksów
Ciekawy temat :) Miałem kilka razy sytuację, że uświadomiłem sprzedającego co posiada. Raz czy dwa mi się to opłaciło bo zdobyłem poszukiwane komiksy w zasadzie po cenie okazyjnej z lekką podbitką. Może jestem wczorajszy czy niedzisiejszy, ale nie lubię wykorzystywać sytuacji, aby uzyskać coś, na czym mi zależy, w tym przypadku komiksy. Odnośnie kwot - na tę chwilę ustaliłem sobie, że nie zapłacę więcej niż 300 zł za jakiś okaz, bo wyżej po prostu się nie opłaca. Oczywiście, gdybym dysponował większą kasą to możliwe, że dałbym się wystawić na leszcza - w granicach rozsądku i posiadanej wiedzy ^^

Jak rozumiem kupujesz tylko od wydawców? Nie korzystasz z dyskontów z promocjami które oszukują wydawców?

Cz, 18 Listopad 2021, 19:04:19
1
Odp: komiksowe_waria(n)ty - kolekcja Pierwsze trzy rewelacyjne.
Cz, 25 Listopad 2021, 19:35:54
1
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd. Yatta.pl sobie poradzi. Sprzedaja pezeciez towar którego nie mają i przetrzymują pieniądze klienta.
So, 27 Listopad 2021, 11:18:33
4