Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Posty polubione przez innych

Strony: [1] 2 3 ... 15
Wiadomości Liczba polubień
DC Rebirth/Odrodzenie Póki co nie ma jakoś tematów o seriach DC wydanych w Polsce przez Egmont (nie, nie mam na myśli zwykłych postaci), więc postanowiłem zrobić swój 1 krok.

Listę komiksów wydanych w Polsce można przeczytać tutaj https://pl.m.wikipedia.org/wiki/DC_Odrodzenie

Wt, 05 Luty 2019, 16:22:11
3
Odp: DC Deluxe - Egmont
Black Label to imprint czy elseworld?

Imprint, w którym jest sporo elseworldowych komiksów, w którym mają być mroczniejsze historie, gdzie rzekomo ma nie być cenzury... :>


Czy ktoś się może orientuje o dalszych planach Egmontu co do tej linii? Na tę chwilę oficjalnie wiadomo o Ostatnim Kryzysie i Shazamie, a czy ktoś, gdzieś, coś wspomniał o tym co będzie dalej? Może jakiś Green Lantern w końcu?

Problem z Lanternami jest taki, że ciężko ''będzie wejść'' czytelnikowi, który nie zna zbyt GL. Bo jakiś komiks albo wymaga sporej wiedzy co się działo wcześniej (chyba, że będą jakieś wstępy), albo jest mnóstwo pobocznych serii, bo są tam różne eventy.
Z 2 strony, Egmont przecież wydaje takie Kryzysy...

 Jednak sam bym chciał, żeby w końcu Latarnia w Deluxe była, albo przynajmniej akiś niezły event jak Blackest Night. W każdym razie, prędzej czy później się ukaże... Jak wyjdzie film z Green Lantern Corps xD

Wt, 05 Luty 2019, 20:35:39
1
Odp: Egmont 2019
Na rozszerzenie nie ma miejsca  :)

Ale te 2 tomy w marcu i brak zapowiedzi Flasha 6 trochę martwi.

Mam na to 4 teorie:
1. Będzie start DC Universe na 2 połowę roku, może pod inną nazwą(prawdopodobne)
2. Nie będzie w ogóle kontynuacji tomów z Rebirth (bardzo mało prawdopodobne)
3. Na kwiecień będzie więcej komiksów, 1 Tom Dark Nights Metal (raczej niezbyt prawdopodobne)
4. DC im się niezbyt dobrze sprzedaje, i dlatego ograniczają Rebirth (prawdopodobne)TL;DR: może dojdzie kilka nowych serii

Co do tego czy nie ma miejsca na nowe serie- plus jest taki, że w 2018 i na początku tego roku sporo serii stało się miesięcznikami i przestało być dwutygodnikami. Mowa o: Superman, Green Arrow, Suicide Squad, Action Comics, The Green Lantern (jeżeli będą kontynuować), Aquaman, Nightwing, Harley Quinn. Razem wychodzi 8. Dodać do tego Teen Titans i odjąć All-Star Batmana i wychodzi na to, że gdzieś w 2020  9 na 14 obecnych serii z Rebirth wydawanych w Polsce będzie rzadziej wydawana przez to, że są miesięcznikami. (ok. 1 tomu  na rok).
Chodzi mu o to, że skoro tak dużo komiksów będzie rzadziej wydawana zapewne znajdzie się miejsca na jakieś kilka nowych serii - jak Shazam, Catwoman czy dwie z serie z Ligą.

Oczywiście to co napisałem sprawdzi się tylko wtedy, jeśli Egmont będzie wydawał 3 komiksy z DC Universe na miesiąc i będzie (chociaż większość) kontynuował.

Wt, 05 Luty 2019, 22:24:01
1
Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach Heh, marzenia. Ja to bym kupił nawet Batman: Brave and the bold na BR, a przynajmniej na DVD, gdyby wydano kolejne sezony w polsce...
Śr, 06 Luty 2019, 20:51:32
1
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie Niech zgadne, mowa o tomie 2 Invincible? :>
Cz, 07 Luty 2019, 10:05:18
1
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela Wciąż będą mieć wymówkę z Superbohaterami Marvela :D

Ja osobiście wolałbym, żeby kolekcja DC zniknęła, bo przynajmniej Egmont nie będzie mieć wymówki. Z Rebirth też nie będzie mieć, jeśli będą wydawać 2 tomy z Rebirth. A z DC Deluxe i Black Label już w ogóle, bo w Deluxe dają zwykle 1 tytuł na 2 miesiące, a Black Label ma w ofercie tylko kilka komiksów.

Pt, 08 Luty 2019, 14:42:05
1
Odp: Egmont 2019 No oni nawet wycinają okładki, pomimo że podwyższono cenę xD

Green Arrow Tom 5 ma 252 strony, zeszytów będzie z 12 (jeśli biorą oryginalnie z 5 i 6 tomu), a do tego te 5 stron informacji + ewentualne po/przysłowie, zostaje tylko 6 okładek :D


Ale i tak Egmont będzie mówić, że to z powodu kolekcji :P

Pt, 08 Luty 2019, 14:57:01
1
Odp: Bo chodzi o to, żeby plusy nie przesłaniały nam minusów - sezon drugi Dobra, więc to są moje zestawienia ze stycznia:


1. Karnak z WKKM (dopiero na początku stycznia odebrałem przesyłkę). Już wtedy od paru tomów WKkM miało swoją dobrą passę, i tym razem nie jest inaczej - jedyna większa wada to ta, że komiks miał liczne opóźnienia, i seria która miała trwać 6 miesięcy, trwała prawie 2 lata.
2. Gotham Central Tom 1. Poki co jest całkiem nieźle, mam nadzieje, że poziom bedzie wzrastał. Postacie są nawet interesujące, podobnie jak intrygi. W sumie nie wiem do czego sie tutaj przyczepić :P
3. JLA Tom 3. Sama seria nie jest moim zdaniem jakoś dobra, to typowa ramotka z lat 90, gdzie większość historii jest po prostu kiepska, bądź do bólu przeciętna. I nie kupilbym tego tomu, gdyby nie było promocji na stronie Egmontu.
A, i czy wspominalem o tym jak ta panorama na grzbietach wygląda źle?

Mam pytanie: czy w tomie 4 pojawia sie druzyna Young Justice? Bo to jedyny powód, z którego bym kupił Tom 4.
4. W sumie tu chyba to samo co w miejscu 3
5. Zaskoczenie na plus: Forever Evil: Rouges Rebelation. Spodziewałem się marnego tie-enu jak WZ: Wojna w Arkham, a sam komiks był całkiem niezły. Polecam dla fanów Rouges i Flasha.

So, 09 Luty 2019, 19:57:37
1
Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
Nie prawda, filmu o Latarniach nie ma w żadnych konkretnych planach. Te daty to tylko stare i nieaktualne plany.

Z filmów zaplanowanych na razie jest tylko:
- Shazam już niebawem,
- WW 2 - w trakcie zdjęć,
- Bird of Prey - w trakcie zdjęć,
- SS 2 - zapowiedziany,
- The Batman - zapowiedziany,
- no i ten solowy Joker w trakcie zdjęć ale to z poza uniwersum.
O GLC nikt nic od dawna nie wspominał więc nie wiadomo ani kiedy ani czy w ogóle ten film powstanie.


Od kiedy Hamada jest swego rodzaju Feige'em w TWODC (tak, to jest jego prawdziwy tytuł) raczej zrealizują prawie każdy zapowiedziany projekt. Realizują Birds of Prey, będzie elseworldowy Joker. Po prostu będzie parę retconów, pozmienia się kilka reżyserów i tyle, a niektóre z tych planów zobaczymy może dopiero w 2 połowie następnej dekady.
Film z GLC zapewne zobaczymy, ale nie wcześniej niż w 2021, ponieważ jest to ważna część uniwersum, a ludzie i tak zapomnieli o takiej klapie, jaką jest Green Lantern. Ba, dzieciaki które oglądały LEGO MOVIE (2) nawet nie wiedzą o co chodzi w tym żarcie z Latarnią, bo nawet tego filmu nie znają.
Po prostu na więcej informacji musimy poczekać prawdopodobnie na tegorocznym Comic-Conie w San Diego.

WB ma obecnie masę planów na następne filmy, tylko wreszcie się nauczyli, że robienie kilku filmów naraz w 1 produkcji (BvS) czy wpieprzanie się w wizję reżyserów (SSquad) nie jest dobrym pomysłem i wreszcie będą robić samodzielne produkcje, przez planów (przynajmniej póki co) na jakieś wielki Kryzysowy event.

Nd, 10 Luty 2019, 17:57:05
1
Odp: Batman
   jakieś smędzenia o bat-rodzinach,(...) i cała reszta tego szajsu nie mająca nic wspólnego z konwencją tego akurat bohatera


Batrodzina to jedna z najlepszych rzeczy w DC i jedna z najlepszych rzeczy jaka się przydarzyła Batmanowi w ciągu ostatnich kilku lat.


Change my mind :>

Wt, 12 Luty 2019, 19:42:23
2