Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Posty polubione przez innych

Strony: [1] 2 3 ... 72
Wiadomości Liczba polubień
Odp: OMG! Wytwórnia Słowobrazu Seria ma tendencję wznoszącą, także tytuł Miami powoduje, że od razu mam pozytywne skojarzenia. Może gdzieś tam zabłądzi się porucznik Horacio Caine?  ;)

Tylera Crossa wyróżnia kilka rzeczy co pozytywnie wpływa na jego odbiór. Przede wszystkim warstwa graficzna prezentuje się inaczej, lekko chaotyczne rysunki z twardymi liniami sprawnie komponują się z charakterem głównego bohatera. W Angoli panuje również mocny kontrast pomiędzy tłem a postaciami. Z jednej strony oddaje to klimat miejsca akcji, z drugiej ciągłą grę w której uczestniczymy. Dodając do tego kilka smaczków scenariuszowych mogę śmiało uznać Crossa za jedną z najlepszych serii wydawanych w Polsce. Dla mnie to takie naturalne zastępstwo Parkera.

Śr, 06 Luty 2019, 11:50:49
1
Wydawnictwo Mandioca Wydawnictwo specjalizuje się w wydawaniu komiksów wprost z Ameryki Południowej. Aktualnie można składać zamówienia pre-orderowe na kolejny komiks pod tytułem Labirynt. Przykładowe plansze można zobaczyć tutaj:Profil na fb: https://www.facebook.com/mandiocapl/

Tutaj można złożyć zamówienie: https://mandioca.pl/katalog/komiks/labirynt

Do tej pory ukazały się:

- Ye: https://www.gildia.pl/komiksy/378146-ye
- Favela w kadrze: https://www.gildia.pl/komiksy/352877-favela-w-kadrze
- Pets: https://www.gildia.pl/komiksy/361125-pets
- Warpaint: https://www.gildia.pl/komiksy/365063-warpaint
- Kocia skórka - Historia samby: https://www.gildia.pl/komiksy/369890-kocia-skorka-historia-samby
oraz seria Barras

Śr, 06 Luty 2019, 17:17:43
1
Rękawica Nieskończoności Długo zastanawiałem się jak oceniać run Avengers Hickmana. Tajne Wojny zwieńczyły kilkuletnią przygodę scenarzysty i spowodowały że z tej perspektywy należałoby ocenić całość. I tak się człek zastanawiał i rozmyślał, aż do ręki wpadł mu komiks który został w Polsce wydany kilkanaście miesięcy za późno. I z lekka mogę napisać że mnie oświeciło. O jakiej pozycji mowa? Rękawicy Nieskończoności.

To swoista encyklopedia kosmosu Marvela, uszeregowana i zjednoczona w jednym ciele. Połączona w sprawną całość. Znakomicie sprawdza się pierwsza część zbioru -
Spoiler: PokażUkryj
wyprawy Thanosa po kamienie nieskończoności
. Co najważniejsze nie wszystkie zdobywane są
Spoiler: PokażUkryj
brutalną siłą, lecz także podstępem i bezmierną chęcią zaimponowania Śmierci.
Poznajemy wielkie byty, o których gdzieś tam słyszeliśmy albo widzieliśmy w filmie Wojna bez granic. I historia się toczy, aż do jednego kluczowego momentu. Jednej chwili. Sekundy.

Pstryk.

Znika połowa populacji kosmosu. Połowa ludzkości. Jakże fantastycznie sprawdza się scena gdy
Spoiler: PokażUkryj
Spider-Man bujając się po NY
spostrzega nagłe zamieszanie i zdezorientowany po chwili uzmysławia co się dzieje z
Spoiler: PokażUkryj
Mary Jane
? Czy zostanie puste mieszkanie? Zaledwie dwie strony, a wywołują tyle napięcia.


Adam Warlock. Kluczowa i popisowo rozpisana postać. Nadzieja bohaterów, a zarazem osoba która nie zawaha się poświęcić kilku przyjaciół by zrealizować cel. Wyczuwalna oziębłość dodaje albumowi powagi. Powoduje i sprawia że zadania przed jakim stoją herosi będzie największym wyzwaniem do tej pory. I z rozdziału na rozdział czytelnik wchłania ten nastrój i odczuwa atmosferę zbliżającego się starcia.

Wielki finał jak to zazwyczaj bywa przy tylu postaciach okazuje się niedopracowany. Jedni bohaterowie nagle wyskakują z czarnych kadrów kosmosu, inni chwilę przed znikają gdzieś na dłuższy czas jakby zastygli w miejscu. Nie da się wszystkiego połączyć, zdaję sobie z tego sprawę. Ziemscy bohaterowie, kosmiczne byty ze wszelkich krańców galaktyk - niewątpliwie ciężki orzech do zgryzienia. Niedopracowany nie oznacza jednak iż Jim Starlin sobie nie poradził. To bardziej moje subiektywne odczucia, iż z tego owocu można było wycisnąć delikatnie więcej soku.

Dlaczego jednak zdecydowałem się na porównanie Rękawicy do Avengers Hickmana? Otóż uważam jego epopeję za zbyt przerysowaną, rozciągnięta i nie do końca przeprowadzoną w odpowiedni sposób. Na pewno jego wkład we współczesnego Marvela jest przeogromny, cała rzesza nowych postaci, udane pomysły zawarte na łamach tysięcy stron jak sprawnie rozpisana relacja
Spoiler: PokażUkryj
Namora z Czarną Panterą czy założenie Koterii
. Zasług jest wiele, jednak mam problem ze spójnością od zakończenia Nieskończoności. Moim zdaniem kolejne rozdziały rozmywają już cały galaktyczny konflikt. Pojawią się byty które są pod kontrolą innych jeszcze większych bytów, a w tym wszystkim mój entuzjazm zaczął już słabnąć. Dziwne sojusze, ten sam naiwny do bólu Cap i jego wojenka ze Starkiem zakończona chyba w najbardziej przewidywalny sposób. Ale dość już o Hickmanie, może w przyszłości napiszę jeszcze post o jego runie. Na koniec dodam iż nie na darmo piszę o tych pozycjach. Czuć w Marvel Now inspiracje Rękawicą Nieskończoności, jednak już w tak rozbudowanym świecie, Hickman dopisał kolejny, który zbierając wszystko w całość wydaje się być już przesycony wielkością.

Cz, 07 Luty 2019, 21:32:46
2
Itachi - kolekcja Wszystko zaczęło się od Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela, a następnie od Trybunału Sów. Nie licząc mang oczywiście.

Pt, 08 Luty 2019, 13:36:19
22
Odp: Itachi - kolekcja
Zdjęcia znikły, bo ten serwis akurat teraz nie odpowiada. Powinni wrócić za jakiś czas.

Faktycznie! Królu Złoty jak na zawołanie naprawili!

Batman who laughs super. Masz jeszcze jakieś inne Popy? Uwielbiam te figurki ale staram się mocno ograniczać ten nałóg. Tyle dobrego tam, że łatwo zaciera się granica. :D

No niestety ja coś kupię coś sprzedam i tak się kręci. Popy to równie kosztowne hobby co komiksy  :)

So, 09 Luty 2019, 14:11:13
2
Zabij albo zgiń Seria zamknięta w czterech tomikach wydana w Polsce przez wydawnictwo Non Stop Comics.

Lekki paradoks, otwieram wątek na nowym forum recenzując tomik ostatni. Ale mus to mus, wyjścia nie ma. Najważniejsza kwestia, Ed Brubaker oparł się pokusom i zakończył serię jak należy. Chyba wszyscy zadawali sobie pytanie czy główny bohater jest chorym psychicznie gościem ogarniętym szaleństwem po próbie samobójczej czy jednak scenarzysta wprowadzi pewne elementy nadnaturalne, które choćby w jednym procencie skierowały go na złą drogę. Zakładam że opcja druga była bardzo mało prawdopodobna, a wręcz znikoma. Także pozostała kwestia czy tak po prostu w finale dowiemy się że to wszystko faktycznie było wytworem wyobraźni po upadku, czy jednak może studnia ma głębsze dno. To jak z pytaniem co było pierwsze jajko czy kura. Czy Dylan zmienił się pod wpływem wydarzenia losowego czy jednak było to tylko impulsem, który zmobilizował go do wyrównywania rachunków z przestępcami, bo jego cechy charakteru przejawiały już pewne skłonności.

Najlepiej czytało mi się chyba tomik trzeci, kiedy Dylan na poważnie bierze sprawy w swoje ręce i wizja utraty Kiry daje o sobie znać w jego polowaniu na "rusków". Przez kilkanaście stron byliśmy świadkami ostrej jatki, jak w drugim sezonie Punisher'a. Jednak prowadzona narracja stworzyła z tego coś więcej niż tylko zwykłą rozpierduchę.


Sean Phillips. Gość jest fantastyczny, ogólnie wszyscy to wiedzą i nie ma w tym niczego wyjątkowego. Jednak na przestrzeni jego kariery widać jak ewoluowała jego kreska. Dobrze to widać w porównaniu do serii Fatale. W zabij albo zgiń idealnie wkomponowywała się w wir, dynamicznych ruchów oraz błyskawicznych decyzji.

Moim zdaniem to idealna seria dla szerokiego grona odbiorców. W miarę krótka. Intensywna emocjami. Piekielnie dobrze napisana oraz opracowana narracyjnie.

So, 09 Luty 2019, 16:29:09
2
Dark - Netflix Pierwszy niemiecki serial na popularnej platformie. Spektakl rozpoczął się u mnie zaraz po Stranger Things i przez pierwsze dwie godzinki myślałem że wpadłem do jakiejś kalki albo bębna obracającego wszystko w jednym kierunku. Jak się jednak okazało chwilę później szybko z tej pralki wyleciałem.


Tak jak niepozornie rozwija się Dark tak dynamicznie całkowicie powoduje iż wgłębiamy się w nie tyle co świat jaki obserwujemy a jego bohaterów. Niejednoznaczność ma wiele twarzy. I towarzyszy praktycznie wszędzie. Nie należy jednak zapominać o miejscu akcji, bo te ma w sobie wiele uroku i naturalnej tajemniczości. Elektrownia atomowa tuż po sąsiedzku z niepozornym na pierwszy rzut oka miasteczkiem. To musiało skutkować czymś nadnaturalnym, z czasem układanka staje się jednak bardziej skomplikowana. Jej konstrukcja to rozwinięty o znakomitą grę aktorką oraz żywy scenariusz projekt, który miał napędzać The Flash. Tam jednak spalił się szybciej niż powstrzymujący zwykłego łotra Barry.

Czym jest przeszłość, teraźniejszość i przyszłość? Scenariusz podchodzi do tego bardzo dojrzale, chłodna kalkulacja jednych, a zarazem popadywanie w szaleństwo drugich. Dokonywanie krwawych wyborów w najmniej spodziewanym momencie. Próba poddania się zamiast sprecyzowania źródła problemu. Wydaje się, że wszystko kieruje Nas do jednego miejsca, ale jak jest naprawdę? Na to pytanie być może dostaniemy odpowiedź w zapowiedzianym sezonie drugim.

Oglądaliście Stranger Things, a nie słyszeliście o Dark? To polecam nadrobić i polecam, zwariowanych ale doprawionych seriali nigdy dość.


Nd, 10 Luty 2019, 00:45:49
1
Odp: Itachi - kolekcja
Seria Venomized jest też fajna z tych nowszych. Ja z reguły kupuję albo na allegro albo na https://popvinyl.pl/. Jest opcja wyrwać gdzieś taniej?


Polecam stronkę Stworki Potworki oraz emp shop wysyłają z Niemiec figurki. Gdzieś mam kod dający przy pierwszym zamówieniu darmową wysyłkę oraz rabat na całe zamówienie. Wtedy wychodzi naprawdę najtaniej. O znalazłem:
P94KL3ME9C - -15% od kwoty zamówienia + darmowa wysyłka :)


Do zestawu mang polecam dorzucić One Piece;)


Chciałbym One Piece. Chciałbym Bleach. Tylko gdzie to trzymać? :)


Bardzo fajna kolekcja! Nareszcie ogarniam Cię w całości. Najpierw nick i posty z forum, potem wspólna nocne stanie pod Areną w Łodzi, a teraz widok dobra komiksowego 😀.


Heh, dokładnie :) Powiadam iż czasami tęskno za takim weekendem!

Śr, 13 Luty 2019, 13:15:21
1
Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje! Zostaję, pewnie jak "góra" zobaczyła ile tutaj się wydarzyło w ostatnim czasie to sobie przemyśleli że wprowadzając zmiany mogą rozwinąć forum. Serio? Teraz? Po tylu miesiącach kiedy czekaliśmy jak strachy na wróble na polu w zagwizdowie? Faktycznie, może nie wszyscy się porejestrowali tutaj ze starej gildii, ale za to pojawiły się nowe twarze.
Śr, 13 Luty 2019, 17:53:25
3
Odp: Itachi - kolekcja Część pierwsza z czterech. Okazy zdobyte na moim pierwszym Festiwalu w Łodzi w 2017 roku. Zdjęcia robione jeszcze starszym modelem telefonu także kajam się za jakość niektórych zdjęć.


Grzegorz Rosiński

Otto SchmidtDavid Lloyd

Grazia La PadulaGuy DelisleTony SandovalIngo RomlingHoward ChaykinHubert CzajkowskiMikołaj SpionekMietek FijałJulRafał SzłapaSimon BisleyTobiasz Piątkowskii na koniec sam Jim Lee :)


Śr, 13 Luty 2019, 18:23:01
7