Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Posty polubione przez innych

Strony: [1] 2 3 ... 48
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Scenopisarstwo, edycja i krytyka Ciekawy temat, ale wydaje mi się, że jest za dużo czystej teorii. Jeżeli to ma działać, to warto by podać przykłady, gdzie coś takiego jest, albo jak ten błąd wygląda. Nie mam problemu z wyłapaniem literówki, ale już np. pkt. 19, 24 są dla mnie trochę skomplikowane, bo tutaj jest kwestia oceny, dlatego, co dla jednego jest nudne dla drugiego może wydawać się ciekawe. Jak rozumiem ta lista będzie dłuższa, a opisywane błędy będą bardziej techniczne, więc przydało by się kilka słów wyjaśnienia odnośnie ich powstawania i jak ich unikać.

Czy w tych punktach nie miesza się zasady poprawnego pisania z techniką pisania? Wydaje mi się, że to są dwie różne sprawy.

Śr, 06 Luty 2019, 11:19:18
1
Odp: Kurc Jeszcze dwa tomy Druuny do wydania zostały, bo ostatnio wyszło coś nowego:
  • DRUUNA VOL 04 THE FORGOTTEN PLANET CLONE
  • DRUUNA VOL 05 CAME FROM THE WIND

Cz, 07 Luty 2019, 13:13:49
1
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela Prenumerata z nr 160, 161 odebrana.
So, 09 Luty 2019, 11:30:47
1
Odp: Zabij albo zgiń Najciekawsze elementy to status istnienia demona, który może być:
Spoiler: PokażUkryj
mi się, wydaje, że ostatni tom sugeruje, że demon jest realny, ale nie wiadomo, dlaczego jedni go widzą, a inni nie. W rodzinie Dylana widział go ojciec i brat. Na ostatniej stronie widać demona jak znajduje sie za Kirą, czy ona go widzi, to nie wiadomo. Poza tym demon posiadał wiedzę, która nie była dostępna Dylanowi o potencjalnych ofiarach, jakie były ich zbrodnie.

Druga rzecz, że niektórym się wydaje, że jest to historia powstawania bezwzględnego mordercy, a ja bym powiedział, że tutaj chodzi o bezwzględnego mściciela.
Spoiler: PokażUkryj
Rozróżnienie to jest dobrze pokazane w ostatnim tomie, gdzie uzurpator zabijał nie tylko przestępców, ale w obawie o swoje życie zabijał policjantów. Jak pokazało zakończenie Dylan poświęcił się, przyjął kulę za policjantkę i zginął. Mógłby przeżyć, ale wtedy musiał by poświęcić życie policjantki, ale tu nie było zimnej kalkulacji, że gdyby pozwolił jej zginąć, to on wtedy mógłby kontynuować swoją misję i uratował by znacznie więcej osób niż policjantka, czyli typowy dylemat poświecę jednostkę na rzecz dziesiątki, czy setki innych ludzi.

Nd, 10 Luty 2019, 19:21:52
1
Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje! Ja zostaję. Nie mam zamiaru funkcjonować na dwóch forach. Czasu było sporo, a zaangażowanie użytkowników było większe niż właścicieli. Dyskusja trwała od miesięcy i padały argumenty, które teraz pojawiły się, dlaczego tamto forum było cenne dla komiksiarzy.....a tu nagle okazuje się, że po "nie, nie, nie" jest "tak".
Wt, 12 Luty 2019, 18:36:22
4
Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje! "Trafiają do nas argumenty, że jest to solidny kawałek historii polskiego komiksu, który nie powinien przepaść".Jeżeli są tacy troskliwi, to powinni przekazać archiwum, o co też ich proszono nie raz, ale oczywiście tego nie zrobią, ani teraz, ani gdy przyjdzie się ostatecznie żegnać z forum. Pierwsze informacje o wygaszaniu forum pojawiły się pod koniec lipca 2018 i od tego czasu mnóstwo osób zaangażowało się lub wyraziła taką chęć, aby zachować ducha forum. Trzeba przyznać, że napracowali się solidnie - dostaliśmy dwa świetnie opracowane fora przy czym trzeba powiedzieć, że ta rywalizacja zakończyła się bez obrażania się i obie strony są tutaj użytkownikami.
Wt, 12 Luty 2019, 19:35:40
4
Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów SUPERGIRL #28 VAR ED
Kolejna odgrzebana praca, ale jak ktoś nie ma figurki, to będzie jak znalazł.


Wt, 19 Luty 2019, 12:43:57
1
Odp: Kapitan Marvel Ja od jakiegoś czasu patrzę na tę promocję z trochę innej strony. Jak mieli by wypromować ten film? Jeżeli by postawili na Kpt. Marvel, to poszła by lawina postów ośmielających, że prawdziwy Kpt. Marvel jest w DC. Taka kampania reklamowa była by porażką. Jeżeli chodzi o postać to na ekranie, jak i w komiksach, choć jest znana, to szersza publiczność jej w ogóle nie kojarzy - np. kto jest głównym przeciwnikiem, takim jak np. Batman - Joker, albo jacyś poboczni? Trzeba też pamiętać, że po 30 filmach ta postać jest dopiero wprowadzana, wcześniej nikt o niej w filmach nie wspomniał. Brie jest dobrą, solidną aktorką, ale jeszcze nie ma statusu celebrytki i kółka adoratorów.
Wt, 19 Luty 2019, 13:22:47
1
Odp: Kapitan Marvel Ale po co przylepiać etykietkę? Nie lepiej udzielić się w dyskusji i zaproponować swój punkt widzenia, albo starać się wykazać, dlaczego takie, a nie inne rozumowanie jest błędne? Nie rozumiem, jak można określać polemikę jako toksyczność, hejtowanie, czy zakompleksienie. Fakty są takie, że filmu nikt nie widział, a sama premiera i narracja filmu - Her-o, 8 marca, wywiady - mocno targetuje w konkretną grupę. Wydaje mi się, że w przypadku gigantycznego sukcesu - co jest możliwe - film zmieni narrację, bo będzie większy potencjał zarobkowy.
Śr, 20 Luty 2019, 10:59:39
1
Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela Czy jest konsekwentnie i uporządkowane? Nie wydaje mi się, bo od pojawienia się Avengers (2012) było wiadomo, że będzie starcie z Thanosem. Jego postać pojawiła się jeszcze w Strażnicy Galatyki (2014) i poza tym nie ma nic - być może coś przegapiłem. Kolejne filmy nie dają przysłowiowej zajawki na przyszłe starcie, toczą się własnym torem, w ogóle nie mając nic wspólnego z kamieniami nieskończoności. Być może twórcy mają z tyłu głowy, że do tego Thanosa trzeba wrócić, ale nie ma jakiegoś zmierzania kawałek po kawałku, pokazywania tajemnicy w każdy, filmie, że jest wielkie zagrożenie. Avengers dowiadują się o Thanosie od Gamorry, która daje krótkie streszczenie Starkowi. Od pierwszego starcia Avengers z wojskami Thanosa mija 8 lat i ogólnie nikt się nie przygotowuje na wielkie starcie, nie ma atmosfery zagrożenia, ani zastanawiania się nad tym najeźdźcą, bo Thor zabrał ze sobą tesseract i koniec. Leży bezczynnie w zbrojowni Asgardu 8 lat i rozumiałbym, gdyby Mroczne Elfy chciały go zdobyć, albo Hela, bo ktoś inny ma wiedzę, co to za przedmiot i do czego służy - rozegrała się o niego wielka bitwa, a nikt nie zgłębia jego możliwości i co z nim zrobić. Jeżeli ktoś go chciał, to warto sobie zadać pytanie dlaczego i do czego zamierza go użyć.W Spidermanie jest wspomniane, że Stark przechwycił/ konfiskował pozostałości po ataku kosmitów, ale nic nie robił z tą technologią - nie badał jej, nie dowiedział się jak jest zaawansowana oraz jak ziemska technologia jest zacofana, więc trzeba by nadgonić - tego nie ma. Zbiry Toombsa niewielkimi środkami wytworzyli broń, która dawała im przewagę i dużą moc rażenia. Chodzi mi o to, że cała intryga z Thanosem, to nie jest pajęcza sieć, jak sugerujesz. Tyle na szybko, jeżeli chodzi o główny wątek.

Ważnym elementem każdego filmu są antagoniści:
1. Iron Man (2008) - Stone, ciekawa postać, dobra motywacja.
2. Niesamowity Hulk (2008) - Blonsky, chce być tylko silniejszy, porywczy charakter nic poza tym.
3. Iron Man 2 (2010) - Vanko zemsta za ojca, wyrównanie rachunków, motywacja stara jak świat; Hammer , chęć zarobku, rywalizacja technologiczna.
4. Thor (2011) - ?
5. Captain America: Pierwszy Avenger Pierwsze starcie (2011) Red Skull zmarnowany potencjał.
6. Avengers (2012) Chitauri bezmózgie wojsko, Thanos małe epizody. Loki bardzo dobra kreacja, fajnie prowadzona postać w tym filmie. Niestety wydaje mi się, że stoi w miejscu i nie rozwijają jej na przestrzeni pozostałych filmów.
7. Iron Man 3 (2013) Killian nieciekawie przedstawiony.
8. Thor: Mroczny świat (2013) Malekith niewypał, jak cały film.
9. Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz (2014)
10. Strażnicy Galatyki (2014)
11. Avengers: Czas Ultrona (2015) Ultron sztuczna inteligencja zachowująca się jak dzieciak zamiast, najgrożniejszy przeciwnik z komiksów został spłycony, zmieniono mu historię.
12. Ant-Man (2015)  Yellowjacket nic mi nie przychodzi do głowy, w filmie jest po to, aby móc pokazywać fajne walki. Efekciarski film, ale mierny złoczyńca.
13. Kapitan Ameryka: Wojna Domowa bohaterów (2016) Zemo złoczyńca pociągający za sznurki z tylnego siedzenia to ciekawy pomysł. Tutaj trochę zawiodło wykonanie, bo on przygotowywał się dosyć długo, miał sporo informacji na temat przeciwników, a oparł wszystko na konflikcie, który, gdyby przysiąść można by szybko wyjaśnić - to jest nie logiczne. Brak alternatyw, mieszania między członkami Avengers, może nawet między rządem, mediami. Nakręcić spiralę nienawiści między herosami, że nie da się tego łatwo odkręcić to powinno być celem.
14. Doktor Strange (2016) Kaecilius, Mordo, Dormammu dwóch pierwszych nijacy, trzeci dostał za mało czasu. Tyle antagonistów, a wyszło nieciekawie. 
15. Strażnicy Galaktyki Vol. 2 (2017) Ego the Living Planet wyszło coś nieszablonowego, kupili mnie tym pomysłem, ale potencjału na więcej w tym nie widzę, mogli by zepsuć dobre wrażenie. Łotr jednego filmu.
16. Spider-Man: Homecoming (2017) Toombs fajnie zrobiona postać, która nie jest czarno-biała. Fajnie pokazali, że myśli przede wszystkim o rodzinie. To system go wykiwał i doprowadził do sytuacji, że działa na granicy prawa. Sporo widzów z nim sympatyzuje.
17. Thor: Ragnarok (2017) Hel bardzo ciekawa postać, za mało czasu dostała i słabo rozwiązali jej wątek. Duże do poprawy, ale jestem za powrotem.
18. Czarna Pantera (2018)
19. Avengers: Wojna bez granic (2018)
20. Ant-Man i Wasp  Osa (2018)

Cz, 21 Luty 2019, 22:17:58
2