Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Posty polubione przez innych

Strony: [1] 2 3 ... 13
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Najlepsze Komiksowe Wydawnictwo - Rok 2020 1. Mucha
2. Egmont
3. Timof
4. Non Stop Comics
5. KBOOM
6. Ongrys
7. Kurc
8. Marginesy
9. Kultura Gniewu
10. Studio Lain

Pt, 05 Luty 2021, 19:37:34
1
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2020 To był rok, w którym po długiej przerwie wróciłem do nałogu. Kilka ciekawych komiksów z ubiegłego roku czeka nadal na swoją kolej (w tym: Indyjska włóczęga, Donżon 2, zbiorcza Akira, Śmierć i śmiech, Argentyna, Żywa stal...). Ale z tego co przeczytałem:

1. Niezwyciężony - najbardziej udana ze znanych mi prób przełożenia prozy Lema na jakiekolwiek inne medium.
2. Raffington Event - dla miłośnika "Rorka" i pierwszych tomów "Koziorożca" rzecz obowiązkowa. Andreas w najlepszej formie.
3. Władcy Chmielu - zbiorcze wydanie klasyka.
4. Śpioch - komiks superbohaterski zmieszany z bardzo dobrą historią szpiegowską. To lubię. I przy okazji okazało się, skąd wzięło się zakończenie "Zabij albo zgiń".
5. Criminal -  rysunkowo lepiej niż powyżej, jeśli idzie o historię - również bardzo dobrze. Ale nie ma szpiegów, więc oczko niżej.
6. Czarne nenufary - świetnie narysowany, intrygujący kryminał. Książkę czytałem jakiś czas temu, ale i tak dobrze się bawiłem.
7. Dni, których nie znamy -  lubię być zaskakiwany opowieścią i tutaj udało się to zrobić.
8. Corto Maltese - kontynuacja, którą bezproblemowo można postawić obok klasycznego oryginału.
9. Shangri-La - ten komiks ma wiele słabości fabularno-konstrukcyjnych, ale rozmach wizji i świetny rysunek to rekompensują. Na liście znalazł się również dlatego, że przypomniał mi "Paradyzję" Zajdla.
10. Sabrina - spodziewałem się, że mi się nie spodoba. A tu zaskoczenie. Całkiem niezła historia.

So, 13 Luty 2021, 20:01:25
5
Odp: Amazon.pl Pierwsze zamówienie w polskim Amazonie i komiks przyszedł uszkodzony. Ale nie była to wina pakowania, tylko ewidentnie wysłano komiks z rysą przez całą okładkę. Na szczęście zwrot i wymiana bezproblemowe.
Śr, 10 Marzec 2021, 22:50:18
1
Odp: Nowy nabytek zakupowy W ramach powrotu do nałogu komiksowego postanowiłem kupić sobie wersję francuską Achtung Zelig! Dawno temu o niej przeczytałem i ciekawiło mnie jak to wygląda w kolorze. Komiks ten zawsze był dla mnie ikonicznym przykładem dzieła czarno-białego, które kolor mógłby tylko zepsuć. Kilka plansz widziałem dawno temu na stronach Gildii i nie wydawały mi się dobre.
W końcu odżałowałem te kilka euro. I nie żałuję. Graza zrobiła świetną robotę. Na podlinkowanych zdjęciach nie widać tego dobrze (zrobiłem je na szybko w słabym oświetleniu), ale daje to jakiś obraz całości. Obok dla porównania krytycznego wersja polska.







W każdym razie wznowienie wznowieniem (nie pogardziłbym dobrym offsetem wersji czarno-białej), ale tak naprawdę chciałoby się powiedzieć: Panie Libertago, bierz pan ten komiks współautorstwa swojego kuzyna i wydaj w wymiarach ekskluzywnego Thorgala. Wersja czarno-biała, kolorowa, jakieś dodatki, print z podpisami autorów - i ja to kupuję. Nawet jak będzie pofalowany grzbiet.

Wt, 16 Marzec 2021, 23:17:34
6
Odp: Budżetowe kolekcjonowanie komiksów Nie wiem skąd te złośliwości powyżej. Wymagania specyficzne, ale co kto lubi.
Na szybko na pewno poleciłbym "Niezwyciężonego" Rafała Mikołajczyka oraz klasyczne komiksy prasowe, czyli "Fistaszki" Schulza, "Calvin i Hobbes" Wattersona... .
Poleciłbym też "Balladę o słonym morzu" ("Opowieści słonych wód") Hugo Pratta. Wprawdzie w kolejnych tomach Corto Maltese pojawia się magia, ale Balladę można czytać samodzielnie. Dla mnie to klasyka, którą warto poznać.

Cz, 18 Marzec 2021, 14:48:42
3
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
Właśnie kwestie finansowe podobno miały mniejsze znaczenie:
"podkreśla, że na decyzję o zamknięciu działalności w mniejszym stopniu miały wpływ kwestie finansowe, a bardziej chęć zajęcia się innymi projektami"

Jak dla mnie to takie sformułowanie oznacza, że kwestie finansowe były dość istotne. Nie mam żadnej wiedzy insajderskiej, ale WK w latach 2013-2019 to nie był mały niszowy wydawca, tylko de facto imprint Prószyńskiego, a Wojciech Szot był w tym czasie pracownikiem Gildii / Prószyński Media.
Na pewno wiele osób zna szczegóły, ale z zewnątrz wygląda to na odprysk klasycznej korporacyjnej restrukturyzacji. W jej wyniku w 2019 roku Szot przestaje pracować w Prószyńskim, Wydawnictwo Komiksowe przestaje istnieć (ale dobrze sprzedające się tytuły w rodzaju "Mausa" zostają przy Prószyńskim). Zresztą efektem tej restrukturyzacji jest również funkcjonowanie tego forum. Mniej więcej w tym samym czasie zostaje przecież podjęta decyzja o zamknięciu Forum Gildii (która później zostaje odwołana).

Pt, 02 Kwiecień 2021, 11:14:42
3
Odp: Kultura Gniewu
Wydawnictwo potwierdziło na FB, że wyda nowy komiks z rysunkami Jakuba Rebelki - Origins
Całość to 6 zeszytów - około 144 stron. Graficznie wygląda super, ciekawe jak z fabułą.

Jeszcze przez kilkanaście dni pierwszy zeszyt w wersji cyfrowej można sobie kupić na www.humblebundle.com za 1 euro i samemu sprawdzić jak to wygląda (razem z kilkoma innymi komiksami; ewentualnie za 21 euro cały pakiet z Boom! Studios - ponad trzydzieści komiksów  - wówczas ma się dostęp do Origins 1-3).
Po obejrzeniu numerów 1-3 rysunkowo wygląda to fajnie, ale nie aż tak fajnie jak sugerują te plansze dostępne w sieci, z zarośniętym postapokaliptycznym Nowym Jorkiem. Później robi się bardziej szkicowo.
Fabuła to takie postapo, które jak mi się wydaje spodoba się miłośnikom science fiction (jeden z motywów przypomina mi Starość Aksolotla Dukaja). Ja pewnie kupię polskie wydanie, bo lubię takie klimaty. Ale nie należy spodziewać się czegoś przełomowego czy super oryginalnego.

Pt, 02 Kwiecień 2021, 19:45:55
2
Odp: Nowy nabytek zakupowy W ostatnim czasie przyszło kilka zagranicznych zamówień.



Caza był już tu pokazywany. W każdym razie: popartowa perełka.
Cannon to paski z lat 70. rysowane przez Wallace'a Wooda na potrzeby magazynu wydawanego dla żołnierzy i pracowników amerykańskich baz wojskowych za granicą. Z tego powodu nie podchodziło to pod Comics Code Authority. Scenariusz, hmm..., pretekstowy, ale rysunkowo bomba. Ogólnie Cannon słynie z tego, że większość pań występuje tam bez górnych i/lub dolnych części garderoby. Szpiedzy, akcja, kawa marago, figo fago, kobieta nago... Ale są też paski zupełnie przyzwoite - chociaż ciężko je było znaleźć - dowody poniżej.





No i dwa razy Kaja Saudek. Po pierwsze, zbiór komiksów ze słowackiego czasopisma Technicke Noviny. To sprawia, że całość można czytać w miarę swobodnie po polsku.




Po drugie, album z 2013 roku. Ponad 500 stron zapełnionych komiksami (całe plansze, szkice, fragmenty...), rysunkami, plakatami, reklamami... Cały przekrój twórczości Saudka, duży format, świetne reprodukcje. Jestem bardzo zadowolony z tego zakupu.










Śr, 07 Kwiecień 2021, 16:04:05
14
Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
- komiks będzie miał wadę ukrytą - źle wklejone strony, odklejający się grzbiet itp - tutaj w zasadzie zostajesz na lodzie, bo nie masz podstaw ani do reklamacji, ani do zwrotu

Odstąpienie od umowy w ciągu 14 dni jest możliwe bez podania żadnej przyczyny. Tu nie ma problemu - na stronie sklepu jest zresztą zakładka "Odstąpienie od umowy" gdzie jest to wyjaśnione.
Ryzyko jest więc takie, że zamawiasz, zakładasz pieniądze i jeśli ci się coś nie spodoba, to jedyną realną opcją pozostaje zwrot. Wygląda na to, że Multiversum nie lubi osób wymieniających komiksy z powodu wad technicznych i wszystko jest zrobione tak, żeby taka wymiana była niemożliwa, albo przynajmniej dość trudna.
BTW. Niedawno z duszą na ramieniu (też naczytałem się o tych wszystkich wadach) zrobiłem tam po raz pierwszy zamówienie i przyszły nowe komiksy w folii, bez żadnych uszkodzeń.

Wt, 13 Kwiecień 2021, 21:16:34
2
Odp: Kultura Gniewu
@Shinue
Właśnie dzisiaj pojawiła się prawie półtora godzinna rozmowa Kai Klimek z Szymonem o komiksach Daniela Clowesa i podobno coś tam jest wspominane o dodrukach. Dam znać jak przesłucham po meczu.

Obejrzałem to sobie wczoraj wieczorem, ale w tle i na zmęczeniu, więc coś mogło mi umknąć. I tak:
- z zapowiedzi pojawiła się wyraźna sugestia odnośnie "Ice Haven" (ale bez szczegółów);
- odnośnie dodruków Clowesa, nie pojawiły się żadne konkrety. Jedynie wzmianka, żeby kupować "Miotacz śmierci", ponieważ szybko schodzi.
I to chyba wszystko.
Ogólnie polecam - dość ciekawa rozmowa, szczególnie w części pierwszej, dotyczącej bezpośrednio Clowesa.

Natomiast miałbym komentarz do fragmentu, w którym SzH stwierdził, że właściwie Clowesa mamy wydanego w większości po polsku i zostało już niewiele. I tutaj właśnie został wymieniony "Ice Haven", a także "Lloyd Llewellyn" i "Mister Wonderful".
Niby tak, ale jest jeszcze "Pussey!" oraz mnóstwo krótkich komiksów (pewnie będzie ich z kilkadziesiąt - czyli kilkaset stron) z "Eightball" i różnych czasopism (były też wydawane w zbiorach: "Caricature", "Orgy Bound", "Lout Rampage!", "Twentieth Century Eightball"). I niektóre z nich są naprawdę świetne. Chętnie bym taką antologię krótkich prac zobaczył po polsku.

Cz, 15 Kwiecień 2021, 10:06:07
4