Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Posty polubione przez innych

Strony: [1] 2 3 ... 110
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Egmont 2021
Aż tak.
Dowód: olali prawie całkiem wydawanie komiksów i skupili się na sprzedaży.
Na tegorocznym festiwalu w Wawie, mieli taki ruch na stoisku, że nie dało się podejść i przywitać :)

Aż reaktywowałem konto, żeby się do tego ustosunkować.
Powyższe zdanie powinno brzmieć: „olali prawie całkiem czytelników komiksów (nie wydając) i i skupili się na sprzedaży”.
CK jest małym, klimatycznym sklepikiem w suterenie, z miłą obsługą. Bywam u nich czasami, głównie żeby spojrzeć na nowości (której i tak kupię w gildia.pl) i uważam, że znacznie większy ruch jest w Komikslandii, na stacji metra (choć nie przepadam za tym sklepem). Mają nowocześniejszy lokal i można płacić kartą bez utraty rabatu.
Ponieważ są z branży, nie dziwi, że znają różne plotki i mają dostęp do niektórych informacji. Co do ścisku po otrzymaniu nowości z Egmontu, to nie dziwi on, skoro sklep jest tak ciasny i niewygodny. Jeżeli tak dobrze idzie sprzedaż w CK, to czemu nie wyprowadzę się z tej nędznej sutereny i nie zainwestują w większy i nowoczesny sklep z komiksami. Rozmawiałem wielokrotnie z właścicielami na różne tematy i wiem, że jeżeli chodzi o sprzedaż i związane z tym dochody, to nie jest tak różowo.

Co do informacji zakulisowych i różnych plotek, to równie ciekawe i często świeższe rzeczy można usłyszeć na różnych konwentach i festiwalach, na stoiskach wydawców. Mam nadzieję, że w tym roku wszystko się odblokuje i imprezy dojdą do skutku.
Ci, którzy nie są z Warszawy nie mają powodu do żalu. Ot, mały, klimatyczny sklepik w suterenie, z jednym regałem nowości i sporą ilością starszych komiksów, które czasem zalegają latami (np. uszkodzone pierwsze wydanie „Ballady o Halo Jones”). To, za co naprawdę ich lubię, to spotkania z ciekawymi twórcami, podczas których można zdobyć rysunek, autograf i zamienić kilka słów.

PS. Zarówno w tym roku, jak i w poprzednim nie było festiwal komiksowego w Warszawie. Pamiętając poprzednie (a byłem na wszystkich), stwierdzenie, że ciężko było się do nich dopchać można „włożyć między bajki”. Podobny ścisk był na wielu innych stoiskach.

Nd, 31 Styczeń 2021, 20:32:15
2
Odp: Egmont 2021
Nie. To jego opinia do której ma prawo :)
I to nie kłamstwa, tylko jego subiektywna prawda. Ja tego nie neguję.
Bardziej mnie zdziwiło, że chciało mu się przywracać konto, żeby "wylewać gorzkie żale".

A wkur@#$ia mnie całokształt - moderowanie, trole, debilne gadki, itd.
Skoro sam stąd uciekłeś ze 2 dni temu, to chyba musisz trochę rozumieć o co mi chodzi? ;)
Nie wylewam gorzkich żali, tylko nie mogłem zdzierżyć takiej bezrefleksyjnej agitki. Co do Komiksowej Warszawy, przez to, że była przeniesiona i łączona, to zapomniałem, że na niej byłem. Przez ten COVID mam wrażenie, że od lat się nic nie odbywa.
Co do „być dłużej i popatrzeć”, to przez wiele lat byłem i patrzyłem (nawet wiele razy rozmawiałem z właścicielami). I nie jest prawdą, że do Komikslandii wpadają głównie dzieciaki. Owszem jest ich sporo po stronie mangi, w części z pozostałymi komiksami jest starsza młodzież i dorośli.
Jako klient CK zostawiłem tam trochę pieniędzy kupując starsze tytuły (traktuję ich jak antykwariat). Na nowości, tylko rzucam okiem, nawet nie kartkując i jak napisałem kupuję między innymi na gildia.pl. Wydając na komiksy ok 2 tys. miesięcznie poległbym na ich cenach.

I najważniejsze: nie odniosłeś się do tego, że (jak napisałeś) wolą sprzedawać komiksy w sklepie niż wydawać. Jest to lekceważenie odbiorców, którzy od lat czekają na niektóre „rozgrzebane” tytuły. Jako wydawnictwo, podążają moim zdaniem w stronę Sideki.

Na Forum nie było mnie tak długo, bo wkurzyło mnie, że często nie odróżnia się tu moderacji od zwykłej cenzury.

Nd, 31 Styczeń 2021, 23:49:16
1
Odp: Egmont 2021 No, to sobie porozmawialiśmy i powyjaśnialiśmy😀. I zgoda.
Pozdrawiam

Edit. Jak ja już wróciłem (podoba mi się ten licznik od zera), to proszę nie uciekać😀.

Pn, 01 Luty 2021, 00:25:12
1
Odp: Egmont 2021
To w CK przy płaceniu kartą traci się rabat? Bo tak dziwnie to napisałeś. Nigdy nie miałem u nich problemu przy płaceniu kartą z rabatami. I tak jak napisał Yossarian, można u nich również dostać większe rabaty przy sporych zakupach. Podobnie również dzięki nim udało mi się kupić artbook Thorgala w normalnej cenie. CK lubię właśnie za atmosferę w tym miejscu. Jak jestem w stolicy, zawsze tam wpadam coś kupić, pogadać, zdarzało mi się, że buszowałem po półkach i ze trzy godziny. Komikslandii za to unikam. Bywałem u nich rzadko, zawsze były puchy. Stracili mój szacunek za akcję z Zabójczym żartem na Pyrkonie.

Ze trzy razy zostałem poproszony o gotówkę (musiałem podrałować do bankomatu), żeby wyszedł rabat. Teraz może jest lepiej, nie kupowałem w CK od roku.

Pn, 01 Luty 2021, 12:56:45
2
Odp: Libertago
To szerszy czy wyższy skoro wystaje? :)
Szerszy. Mam równiusieńkie plecy w regale na komiksy i jak się oba dosunie, to jeden wystaje. Jak się przyłoży jeden do drugiego też widać różnicę. Niby nic wielkiego, ale zaczyna mnie uwierać ta siermiężna ekskluzywność, której słoma z butów wystaje.

Pn, 01 Luty 2021, 16:13:14
1
Odp: Libertago
To chyba chodzi o głębokość, oś Z.
Przy formatach komiksów podaje się dwa wymiary. Dla mnie jest to wysokość i szerokość. Jakbym podawał wymiary szafki użyłbym trzech: wysokość, szerokość i głębokość. Zresztą, jak zwał, tak zwał. Wytłumaczyłem na tyle jasno, że chyba wiadomo o co mi chodzi.

Pn, 01 Luty 2021, 21:30:21
1
Odp: Wydawnictwo Mandioca Hmm… Osobiście nie dostrzegam tego miodu. Ale, to tylko mój gust.

Śr, 03 Luty 2021, 18:53:02
3
Odp: Midar - kolekcja Taki sobie popełniłem regał na komiksy. Jeszcze dojdą szklane drzwi i prawdopodobnie podświetlenie LED. Niestety, część regału za szafą. Druga bieda, że weszła tak jedna trzecia kolekcji.

Jeszcze pewną ilość udaje mi się trzymać w domu:

Poniżej Lucky Luke, Kajko i Kokosz, Kajtek i KoKo w kosmosie.Teraz zwolniło mi się dużo regałów w schowku i zamierzam tam wyeksponować większość z tego, co zostało (kolekcje, miękki Marvel i DC, nieintegrale, starsze oraz polskie). Jak się z tym uporam, to wrzucę.
Pt, 05 Luty 2021, 18:53:54
37
Odp: Midar - kolekcja
mega spoko że komiksy nie są owinięte w folie, koszulki itp. a że tylko tak zapytam czy wszystko przeczytane ?
Większość (nie dotyczy kolekcji Conana, WKKM iSBM), ale niektóre po dwa i więcej razy.

Pt, 05 Luty 2021, 21:35:05
2
Odp: Midar - kolekcja
Szacun Panie Kolego. Czuć Moc WKKM (Wielkiej Kolekcji Komiksów Midara)
Teli, to mi się spodobało. Mam własne WKKM. Bazyl będzie zazdrosny😀.

Pt, 05 Luty 2021, 22:29:21
1