Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Posty polubione przez innych

Strony: [1] 2 3 ... 40
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Dragon Ball Dragon Balla skompletowałem w dniu skończenia podstawówki, tj. w 2004 roku.

Dragon Balla Super mam te 4 tomy i to jest ogromne barachło. Naprawdę jestem zniesmaczony i raczej nie będę kupował do końca.

Za to chętnie zobaczę ten tomik z Yamchą.

Poecam też Dr Slumpa. Wysokich lotów, wysmakowany humor.

Wt, 05 Luty 2019, 18:37:21
1
Odp: DC Deluxe - Egmont
Jak będą popularne to pewnie tak będzie.
poprawiłem

Śr, 06 Luty 2019, 20:43:29
2
Odp: Kajko i Kokosz Dobra jak tak przeglądam (w końcu) bibliografię Christy na tym blogu Na Plasterki (nie znałem go wcześniej!) i widzę tę  mnogość wydań i jeden wielki bałagan z wydaniami albumowymi, to dochodzę do wniosku, że przy takich integralach byłaby kupa roboty i nie wiem, czy Egmontowi się chce. Nie mówiąc już o kłótniach między poziomowcami i pionowcami, które bez wątpienia by się wywiązały.

Mam też uczucie niezgody na to, że porobiono z 2 tomów o różnych nazwach 3 (!) o takiej samej nazwie...

EDIT: kurde no tak się zbulwersowałem tymi wydaniami pionowymi, że masakra. Wcześniej o tym w ogóle nie myślałem, ale teraz patrzę i wyobraźcie sobie, że rysujecie komiks, a wydawca przestawia wam panele jak chce. Kolorowanie nowe czy stare mi nie przeszkadza, bo np. Asterix też był miliard razy kolorowany na nowo, ale zmiana kompozycji strony to przesada.
Właściwie chciałem odświeżyć kolekcję i kupić na nowo wszystkie tomy, by mieć w formie spójnej na półce, ale jak tak myślę, to już wolę swoje poziome żółte wydania pobazgrane i podarte niż to nowe coś. Kupuję tylko te, których mi brakuje.

Pn, 11 Luty 2019, 19:00:08
1
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
a u nas są całkowicie pominięte ?

I całe szczęście.

To jest piękne w WKKDC, że zawiera WYŁĄCZNIE tomy post-kryzys, pre-Flashpoint (no, tam ze 2 sprzed kryzysu się pojawiły, ale to wyjątki). Pozwala to wgłębić się w to główne uniwersum DC w najlepszym dla niego okresie.

Wt, 12 Luty 2019, 09:47:32
1
Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
- się w ogóle zachowują inaczej
- ma ginąć
- Batman powinien , i powinien
- nie wyobrażam sobie

Napisałeś jakieś swoje wyobrażenia o tym, co postacie "powinny" i napisałeś to tak, jakby twoje zdanie było obiektywną prawdą. Ja np. nie lubię wizji Nolana - ale nie odmawiam mu prawa do napisania Batmana i Jokera tak, jak chciał. Co ciekawe, ty też nie masz nic do Nolana - ale Snyderowi już odmawiasz prawa do poprowadzenia postaci tak, jak sobie wymarzył. Zastanawiam się, co sądzisz o takim komiksie "Dark Knight Returns", w którym Batman jest stary a Robin jest - uwaga - dziewczyną. Ciekawe, czy w ogóle czytałeś "Superman: Birthright", na Luthorze z którego Luthor Eisenberga jest wzorowany. Pewnie nienawidzisz "Kingdom Come", w którym Superman jest zmęczony życiem i zniechęcony, a Batman stosuje mocną brutalność.

Wt, 12 Luty 2019, 10:39:29
1
Odp: Wonder Woman WW to dążenie Warner Bros do powtórzenia "metody" Marvela. Skuteczne - okazało się, że "szeroka publika" nie lubi dobrych, innych niż "standard" filmów, jak MoS czy BvS, ale woli płaską, marveloidalną papkę. WW nie różni się od filmów z MCU, a ludziom to się podoba.

Kolorowe SS też dobrze się sprzedało.

EDIT: Ogólnie polecam swój artykuł na ten temat: https://kompatybilneokulary3d.blogspot.com/2017/11/wstep-do-recenzji-ligi-sprawiedliwosci.html

Wt, 12 Luty 2019, 10:55:50
2
Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
Jeszcze raz, wizja Batmana Snydera nie jest taka zła, po prostu na uniwersum filmowe, które ma być na miarę Marvela (jeśli chodzi o finanse) nie pasuje starsza wersja Batmana, lepiej by to działo w samodzielnej produkcji.

Pod tym względem może i tak. Ale możemy tak powiedzieć dopiero teraz - po dekadzie wszechdominacji Marvela w kinach i miliardach zarobionych przezeń. Nie wiem, czy pamiętasz, ale jak w 2012 ruszało DCEU, to wszyscy byli pod wrażeniem trylogii Nolana. Mroczny Rycerz miał bardzo wielu fanów i można było się spodziewać, że publika dobrze odbierze poważniejsze, mroczne filmy. Poza tym całkiem dobrze radziły sobie też filmy X-Men (nie są one poważne ani głębokie, ale nie są też "śmieszkowe" jak MCU, po prostu zwykłe blockbustery), żywa była pamięć o Batmanach Burtona, Spider-Manach Raimiego itp. Panowała różnorodność.

To teraz uznaje się, że kinowe uniwersum "powinno" być takie jak MCU - lekkie, robione maszynowo, przepełnione cwaniakowatymi żartami, kolorowe, jak od linijki. A może DCEU od początku nie miało takie być? Nolan i Snyder chcieli pójść własną drogą. Ale że najpierw skretyniałe media (przy BvS) odmówili im tego, a potem skretyniali dyrektorzy z Warner Bros zrujnowali to (dodając do SS kolorki i rujnując JL), to nigdy już tej drogi nie zobaczymy. Po WW i Aquamanie wiemy już na pewno - DCEU będzie jak MCU tylko z lepszymi efektami. To koniec głębszego kina superbohaterskiego. Zostaje nam oglądać MoS i BvS po raz tysięczny.

Wt, 12 Luty 2019, 11:37:40
2
Odp: Batman Nie no, wiadomo, że Snyderowi daleko do "Długiego Halloween" czy innego "Roku Pierwszego", ale to wciąż bardzo dobry Batman. Mroczna, lekko krawędziowa fabuła, dobre rysunki, super kolory Plascencii no i przede wszystkim czarne tło stron. :P Wybitne może nie jest, ale myślę, że warto.

Wkrótce będę zaczynał Wiecznego Batmana - mam te 3 tomiszcza i mam zamiar je połknąć pod rząd. ;)

Wt, 12 Luty 2019, 18:14:07
1
Odp: Wonder Woman Nie-e! Przecież w filmie MUSI być uwielbiany przez wszystkich motyw "ryba wyjęta z wody". Steve samolotem wpadł w czasoprzestrzenny wir, który go wyrzucił 70 lat później. Teraz będzie miał problemy z odnalezieniem się w nowym świecie, co będzie powodem do b. śmiesznych elementów komediowych :)))))) ale z pomocą Diany na pewno się odnajdzie :)))))
Śr, 13 Luty 2019, 10:20:48
2
Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
Tak wcinając się z czapy: rzutem na taśmę wybrałem się na "Aquaman" i pomijając kwestię niewątpliwego atutu w postaci "Rudej" (  8) ), to najlepsza w tym filmie była jednak muzyka. Momentami zajeżdżało tam Kraftwerk. Tego autentycznie się nie spodziewałem.  :D

Był też bardzo popularny ostatnio motyw nagłych głębokich basów pojawiających się w scenach, w których mają dodać im intensywności. Tutaj było to przy pojawianiu się Black Manty. Co ciekawe, identyczny motyw jest w "Spider-Verse" gdy na scenie jest Prowler.

Mera w wersji fiery bimbo nie ma w sobie niestety nic z dumnej wojowniczej księżniczki z wizji Snydera. Jest też pełno nieścisłości niestety. Obawiam się, że sukces Aquamana (który był fajnym akcyjniakiem z dobrymi efektami i muzyką, ale jednak rujnuje wizję Snydera) oddala nas od otrzymania Snyder Cut...

Cz, 14 Luty 2019, 13:56:00
1