Autor Wątek: Zbieractwo gier  (Przeczytany 14929 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szekak

Odp: Zbieractwo gier
« Odpowiedź #60 dnia: Wt, 29 Grudzień 2020, 23:05:32 »
A spoko, ja zbieram jedynie polskie wydania, podpbnie jak komiksow czy filmow zreszta. Takie zboczenie. :)
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Antari

Odp: Zbieractwo gier
« Odpowiedź #61 dnia: Śr, 30 Grudzień 2020, 18:34:39 »
Mam tylko jedno marzenie, na które szkoda mi pieniędzy :P Premierowe wydanie Hype The Time Quest (piękna gra, uwielbiam ją)

Ja mam tylko to wydanie ale zgadzam się, to piękna gra i mam do niej duży sentyment. W dużej mierze także za sprawą dobrego, polskiego dubbingu.



Niestety z grami na PC jest tak jak pisał Guru_Komiksu, są problemy z odpaleniem na nowych PC'tach, w sporej ilości przypadków to wręcz niemożliwe. Jakiś czas temu sprzedałem całą kolekcję gier na PC, zostawiając kilka gier do których miałem największy sentyment. W kwestii kolekcjonerstwa przeszedłem na rynek konsolowy gdzie sytuacja jest odwrócona o 180 stopni. Nie ma żadnego problemu z odtworzeniem gier nawet 30 letnich, a często ich wartość (retro) idzie mocno w górę. Konsole zdecydowanie lepiej poradziły sobie w tym aspekcie od PC, gdzie "kolekcja" to już tylko w wersji cyfrowej.

Ja jestem ze starego pokolenia które lubi obrastać szpargałami dookoła. Młodzi tego nie zrozumieją ;) Choć w ostatnim czasie coraz mniej kupuję, tylko absolutne Topy. Kiedyś brało się wszystko co popadnie.
« Ostatnia zmiana: Śr, 30 Grudzień 2020, 18:37:37 wysłana przez Antari »

Offline Szekak

Odp: Zbieractwo gier
« Odpowiedź #62 dnia: Śr, 30 Grudzień 2020, 19:03:22 »
Odpalisz na Nintendo Switch grę z Game Cube czy tam Nintendo 64? To elegancko. :)
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Antari

Odp: Zbieractwo gier
« Odpowiedź #63 dnia: Śr, 30 Grudzień 2020, 19:08:05 »
Odpalisz na Nintendo Switch grę z Game Cube czy tam Nintendo 64? To elegancko. :)

Odpalę na DS Lite gry z GBA i DS. Odpalę na 3DS gry z DS i 3DS. Odpalę na GBA SP gry z GB/GBC/GBA. Poza tym wystarczy mieć po 1 konsoli i wszystko śmiga. Tak samo odpale na PS3 gry z PSX, PS2 i PS3.

A PC mam jednego. Pokaż mi takiego co ma 10 albo 15 PCt'ów popodpinanych z różnymi systemami i konfiguracjami czekające na odpalenie danej gry z przeszłości na archaicznym nośniku.

Natura PCt'a jest taka, że ma się jednego, którego się z czasem rozbudowuje, a nie odstawia w kąt jak konsole po czasie.

Offline Szekak

Odp: Zbieractwo gier
« Odpowiedź #64 dnia: Śr, 30 Grudzień 2020, 19:24:35 »
No jak możesz mieć 10 konsol, to nie rozumiem czemu nie możesz mieć dwóch czy trzech PC. Widać mój PC z pentium 166 jest wbrew naturze PCtów!
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Antari

Odp: Zbieractwo gier
« Odpowiedź #65 dnia: Śr, 30 Grudzień 2020, 19:50:04 »
A jak z trwałością najbardziej nietrwałego i tandetnego nośnika w historii jakim były CDki? Jak latają na twoim pentium 166 z fizycznym napędem te tłoczone po najtańszych kosztach premierówki? Nie widzisz różnicy między nośnikami, twój problem. Kartridże choćby z popularniejszych konsol NES, SNES, GB będą działać jeszcze wiele wiele lat. Większość CDków już pewnie zdechła lata temu.

Ale tak, można mieć też dedykowane kompy do odtworzenia gier z płyt mających 30 lat. Problem w tym, że nie znam nikogo kto by tak robił ale ok :) Przerost formy nad treścią w najczystszej postaci.

Offline Szekak

Odp: Zbieractwo gier
« Odpowiedź #66 dnia: Śr, 30 Grudzień 2020, 21:49:20 »
Dzialaja bez problemow. Wszystkie. Posiadanie 10 konsol to nornalka, a posiadanie dwoch kompow to przerost formy na d trescia bo nie znasz nikogo kto tak robi. Ma to sens.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Zbieractwo gier
« Odpowiedź #67 dnia: Śr, 30 Grudzień 2020, 21:57:39 »
Ździebko zawadiackie, absolutnie czarujące spojrzenie na to, co to znaczy być dorosłym nerdem, kolekcjonującym - na tym przykładzie z filmiku poniżej - figurki, książki, gry, i inne gadżety z rozmaitej tematyki popkulturowych Unwiersów. Bo rzeczywiście w byciu zaprawionym w bojach geekiem, dogłębnie oddanym swojej pasji, którą na pewno jest zbieractwo różnych gadżetów, zabawek etc., coś takiego zawadiackiego, nietuzinkowego, czego ,,zwykły" mugol, czy przykładna pani Hania z osiedlowego spożywczaka po prostu nie zrozumie, zawiera się w kolekcjonowaniu i różnych geekowskich pasjach. I ten materiał, mimo iż ma specyficzne nostalgiczne (z elementem autoironii i satyry) podejście, sądzę dokładnie to ujmuje.


Offline Adolf

Odp: Zbieractwo gier
« Odpowiedź #68 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 07:05:44 »
Na forum taki ciekawy wątek, a ja go nie widziałem wcześniej. A więc... Nazywam się Adolf, mam trochę ponad 30 lat i kocham gry. Śledzę branżę od ok. 98-99 roku, a więc pamiętam premierę Dreamcasta czy PS2. I choć początkowo kolekcjonerstwo się mnie nie trzymało, ba nawet miałem w życiu podejście nowatorskie jak zachwalanie cyfrowych wersji gier, to jednak na starość nostalgia zrobiła swoje. PS3 i PS+ mocno mnie rozpieściły, lecz mimo to wszystko co najciekawsze z tego okresu nabyłem sobie także w pudełkach. PS4 to w ogóle piękny okres. Nawet małe indyki wychodzą w pudełkach, a do tego pojawiają się gry w limitowanych nakładach. Kolekcje gier mam jak na profesjonalistę dosyć skromną, ok. 300 tytułów, ale bardziej stawiam na jakość niż ilość.

Co miesiąc jestem w Cexie i starannie baraszuję po półeczkach w poszukiwaniu perełek. Allegro też, choć tam trzeba dokładnie sprawdzić co się kupuje, często piszę do sprzedawcy o zdjęcia produktu i ten nawet nie zamierza odpisać. Cenię sobie również klasyczne sklepy z grami. Poznański Tryton polecam każdemu odwiedzić jeśli zatrzyma się w mieście. Na wakacjach za granicą mam tak, że oprócz standardowych atrakcji, to robię również obchody po tamtejszych sklepach z grami i jest to świetna przygoda. Kolekcjonerstwo to dla mnie przede wszystkim zakup tytułów, które wiem będą nabywać na wartości, a ich limitowany status będzie rósł.

Moje kolekcje gier to przede wszystkim tytuły na PS2. PS3. PS4. Choć z innych sprzętów też posiadam wybrane pozycje. Na PS2 i PS3 mam kilka cennych okazów horrorów. Chcę sobie skompletować serię Silent Hill i brakuje mi kilka pudełek z czasów PS2, ale to się nadrobi. Na PS4 zbieram polskie gry. Dla mnie to taki patriotyzm, coś jak dla niektórych plucie na LGBT, ale dla mnie to duma na cały świat mając takie osiągnięcia (ech ten Cyberpunk). Na PS4 również rozwijam bibliotekę pozycji PSVR, choć tego sprzętu na razie nie posiadam. Są jeszcze limitowane gry, tych mam kilka, w tym kilka polskich, VR, czy bardziej znanych indyków. Ze swojej kolekcji jestem dumny. Komiksów nie kupuję (oprócz Pająka), bo wtedy mam więcej kasy na gry.

Offline Antari

Odp: Zbieractwo gier
« Odpowiedź #69 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 10:38:20 »
Dzialaja bez problemow. Wszystkie. Posiadanie 10 konsol to nornalka, a posiadanie dwoch kompow to przerost formy na d trescia bo nie znasz nikogo kto tak robi. Ma to sens.

Dokładnie tak. Trochę siedzę w scenie retro i nie znam nikogo kto by tak robił właśnie z powodów, o których pisałem. Zbierają ale nikt normalny tego nie odpala tylko stawia na półkę z sentymentu. Nikt nie myśli o odpalaniu tego albo budowaniu jakiegoś rozpadającego się wapna, które ma szansę na odpalenie płyty z utraconymi danymi w 2020.  Ale ty pewnie jesteś uczestnikiem niszowej, hardkorowej sceny PC (składającej się z 1 osoby w Polsce), która tak robi. Ma to sens.

Offline Szekak

Odp: Zbieractwo gier
« Odpowiedź #70 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 11:40:13 »
Nie ma to sensu, a konkretnie twoje idiotyczne teorie nie mają sensu. Zamiast snuć domysły i na podstawie ich tworzyć teorię może postaraj się rozmawiać merytorycznie? Bo takie załosne chwyty retoryczne jak "nikt normalny tego nie robi" są tak słabe, że nawet nie ma sensu się do nich odnosic.
« Ostatnia zmiana: Cz, 31 Grudzień 2020, 12:09:59 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline gashu

Odp: Zbieractwo gier
« Odpowiedź #71 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 13:07:23 »
No, ja akurat znam kilka osób posiadających w domach po kilka retro-pecetów (x86, pierwsze pentiumy, DOS, win98, itp). Nie wspominając już o komputerach opartych na innych architekturach (Amiga, C64, Atari, Spectrum), których to sam jestem dumnym posiadaczem.

Offline Antari

Odp: Zbieractwo gier
« Odpowiedź #72 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 17:55:24 »
No, ja akurat znam kilka osób posiadających w domach po kilka retro-pecetów (x86, pierwsze pentiumy, DOS, win98, itp). Nie wspominając już o komputerach opartych na innych architekturach (Amiga, C64, Atari, Spectrum), których to sam jestem dumnym posiadaczem.

No i super, zawsze fajnie się czegoś nowego dowiedzieć. Szacun.

A z ciekawości masz to wszystko podłączone i ile to miejsca zajmuje, masz jakiś dedykowany pokój?

Offline gashu

Odp: Zbieractwo gier
« Odpowiedź #73 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 20:13:58 »
Mam kącik na strychu za stertą rupieci (gdzie rodzina mnie nie znajdzie :)) z TV i podpiętymi do niego klasycznymi sprzętami (Amiga, Atari XE, SNES, PS3, był jeszcze Dreamcast, ale sprzedałem jakiś czas temu).
W "normalnym" pokoju telewizyjno-komputerowym stoją pecet, współczesne konsole oraz kommodorek.

Offline Szekak

Odp: Zbieractwo gier
« Odpowiedź #74 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 20:55:57 »
Zuch!
Piękno jest w oczach patrzącego.