Autor Wątek: Zapowiedzi gier, nadchodzące premiery. Ogólnie o grach (różne platformy)  (Przeczytany 20659 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lou

Odp: Zapowiedzi gier, nadchodzące premiery. Ogólnie o grach (różne platformy)
« Odpowiedź #45 dnia: Pn, 14 Czerwiec 2021, 15:45:09 »
Z rpg przepoczwarzyli tą grę w jakąś sieciówkę typu surrivial. Meh. Nawet jeżeli te gry Bethesdy miały w sobie więcej action niż rpg, to były bliżej rpg niż to coś. Content nie uratuje tej gry w oczach fanów, bo to nie jest kompletnie to. Pewnie masa ludzi, którzy lore tej serii mają w nosie sobie gra aż zdrowo, ale ludzie, których obchodzi ten świat mają w tą grę za przeproszeniem wbite. Tutaj problem jest nie tylko z bugami, ale samym pomysłem. Tak dojna krowa, która na lata zamyka furtkę na kolejny singolowy Fallout. Chociaż 4 już była daleka od tego co dobre w tej marce, to nadal to było sporo lepsze niż to coś. Ludzie będą wracać zawsze do 1,2 i New Vegas, ale prawda jest taka, że żeby marka miała jakąkolwiek przyszłość musi mieć podwalny w teraźniejszości. Fallout nie ma praktycznie żadnych, a Stalker to świetna alternatywa. To gadanie, że Stalker pozostanie hermetyczny to takie wróżenie z fusów. Wiedźmin zaczynał bardzo skromnie a wszyscy wiedzą jak namieszał po latach. No i też nie jest zachodni. Od tego niewydarzonego Fallouta to już dużo lepszy jest No Man Sky, który faktycznie połatali ładnie i nie jedzie na kontrowersji zabijania fajnego uniwersum jakimś shitem.

Oho, widzę, że nie mamy o czym rozmawiać, skoro nawet nie wiesz, że w F4 był już survival. A rzeczy, które kupujesz w sklepie F76 są kosmetyczne, bo tu nie ma pay to win. "Nie grałem ale się wypowiem" tak? Znam lore bardzo dobrze, grałam we wcześniejsze części i nie przeszkadza mi to bawić się w F76 wyśmienicie. I takich fanów jak ja jest wielu. Pewnie, znajdą się tacy, co będą narzekać, ale tak jest z każdym tytułem.  Pisanie prawd objawionych jak to true fandom ma "wbite" jest śmieszne. I nie wiem gdzie ty widzisz te kontrowersje i zabijanie shitem. Skoro gracze są dla ciebie mało wiarygodni, to poczytaj sobie teksty z zachodnich portali czy nawet w CDA sprzed paru numerów. Redaktorzy, wracający do F76 po latach, chwalą zmiany.

Żadna z części Stalkera nie dotarła do szerszej publiczności. Jest egzotyczny, ale nie ma tego, co współczesne tytuły AAA. Za mało dynamiczny, za mało widowiskowy: wybuch, tratatata, powiedz mamie że nie bolało. To po prostu nie pasuje do tego świata i klimatu. Stalker to powolna gra, kontemplująca Zonę.
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Online Leyek

Odp: Zapowiedzi gier, nadchodzące premiery. Ogólnie o grach (różne platformy)
« Odpowiedź #46 dnia: Pn, 14 Czerwiec 2021, 16:06:56 »
Microsoft ma spore szanse w konkurencji z Sony, bo Sony nie jest tak idealne za jakie się podaje,  Xbox series X już zniszczył wsteczną kompatybilnością Playstation 5. Sony za to będzie pewnie celować w wydawanie remasterów za 300 zł  jak "Demons Solus" co jest dla mnie naprawdę mierne w porównaniu ze strategią najnowszej konsoli Microsfotu i to nawet jeżeli te ich remastery są piękne graficznie.

Nie wiem czy grałeś/masz PS5, ale konsola Sony ma niesamowity atut w postaci pada DualSense. Dla mnie to jest prawdziwa nowa generacja (plus częściowo SSD), a nie sama lepsza grafika. Adaptacyjne triggery + lepsze wibracje zmieniają zupełnie doznania z gry. XSX jest spoko, początkowo byłem zafascynowany "quick resume", ale jak spróbowałem tego co zaoferowało teraz Sony to jest różnica kolosalna. Gamepass na Xboxie jest świetny, często znajdę jakąś perełkę indie. Ale po pograniu w takie WRC9 na PS5 (najepsza implementacja funkcji pada po Astrobotach) każda ścigałka, bez adpatacyjnych spustów będzie dla mnie niczym wykastrowana. W Gamepassie jest Dirt5, pograłem godzinę i więcej mi się nie chce tego odpalać. To samo będzie z FPS-ami (jak wyjdzie jakiś świetnie obsługujący pada Sony) i innymi grami. Xbox Series to niestety tylko lekka ewolucja Xboxa One X (bo podstawowy model to była padaka straszna).

Pokaz Square Enix przeleciałem na Youtubie, nic ciekawego. Strażnicy Galaktyki szykuje się cienizna.

Na konfie Microsoftu jeszcze fajna była taka platformówka z widokiem z boku, trochę kojarząca się z Inside. No i kontynuacja A Plague Tale, na tym ostatnim ujęciu co wyglądało jak z gry, ładnie się prezentowała.

Offline Pan M

Odp: Zapowiedzi gier, nadchodzące premiery. Ogólnie o grach (różne platformy)
« Odpowiedź #47 dnia: Pn, 14 Czerwiec 2021, 16:21:54 »
Oho, widzę, że nie mamy o czym rozmawiać, skoro nawet nie wiesz, że w F4 był już survival. A rzeczy, które kupujesz w sklepie F76 są kosmetyczne, bo tu nie ma pay to win. "Nie grałem ale się wypowiem" tak? Znam lore bardzo dobrze, grałam we wcześniejsze części i nie przeszkadza mi to bawić się w F76 wyśmienicie. I takich fanów jak ja jest wielu. Pewnie, znajdą się tacy, co będą narzekać, ale tak jest z każdym tytułem.  Pisanie prawd objawionych jak to true fandom ma "wbite" jest śmieszne. I nie wiem gdzie ty widzisz te kontrowersje i zabijanie shitem. Skoro gracze są dla ciebie mało wiarygodni, to poczytaj sobie teksty z zachodnich portali czy nawet w CDA sprzed paru numerów. Redaktorzy, wracający do F76 po latach, chwalą zmiany.

Żadna z części Stalkera nie dotarła do szerszej publiczności. Jest egzotyczny, ale nie ma tego, co współczesne tytuły AAA. Za mało dynamiczny, za mało widowiskowy: wybuch, tratatata, powiedz mamie że nie bolało. To po prostu nie pasuje do tego świata i klimatu. Stalker to powolna gra, kontemplująca Zonę.

Obecnie sukcesy święcą takie gry jak Red Dead Redepmtion 2 i Death Stranding oparte dokładnie na tym co piszesz. Kontemplowaniu rozgrywki. Stalker 2 chyba w lepszy czas trafić nie mógł.

Co do F76. Żyjemy w czasach gdzie nawet EA zrozumiało, że ludzie nadal chcą grać w dobre singlowe gry oparte na fabule- vide Fallen Order. Niech sobie Bethcia doi hajs z tego śmiesznego mmo fallout, ale prawda jest taka, że taki TES6 to jest zdecydowanie bardziej to czego chcą ludzie od tego studia.

Offline Lou

Odp: Zapowiedzi gier, nadchodzące premiery. Ogólnie o grach (różne platformy)
« Odpowiedź #48 dnia: Pn, 14 Czerwiec 2021, 17:41:53 »
Obecnie sukcesy święcą takie gry jak Red Dead Redepmtion 2 i Death Stranding oparte dokładnie na tym co piszesz. Kontemplowaniu rozgrywki. Stalker 2 chyba w lepszy czas trafić nie mógł.

DS nie jest FPSem. RDR2 to też bardziej przygodowa gra akcji niż FPS. Jak już masz zestawiać z innymi tytułami to z takim BFem, CODem czy Crysisem.
« Ostatnia zmiana: Pn, 14 Czerwiec 2021, 18:01:40 wysłana przez Lou »
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Offline Pan M

Odp: Zapowiedzi gier, nadchodzące premiery. Ogólnie o grach (różne platformy)
« Odpowiedź #49 dnia: Pn, 14 Czerwiec 2021, 18:45:49 »
DS nie jest FPSem. RDR2 to też bardziej przygodowa gra akcji niż FPS. Jak już masz zestawiać z innymi tytułami to z takim BFem, CODem czy Crysisem.

Gra Kojimy i Rockstar to też są dwa zupełnie inne gatunki. DNA i tak mają podobne.  Zestawienie Stalkera z COD i BF, które są przede wszystkim sieciowymi strzelankami to  już naciągane i na siłę. Crysis to głównie bardzo dobra technologia. Tym bardziej czepialstwo, ze jakoś gracze zaakceptowali powolniejszą grę od Rokcstar, który też nie słynie z takich gier na co dzień to jaki problem z innym FPSem. Poza tym pisanie o Stalkerze w taki sposób jaki robisz też jest trochę zabawne. Na wyższych poziomach to bez wyczucia gry człowiek ginął jak mucha, do tego gra okropnie zabugowana. Taka to była lajtowa produkcja o wycieczkach na  grzyby do lasu::)

Offline Pan M

Odp: Zapowiedzi gier, nadchodzące premiery. Ogólnie o grach (różne platformy)
« Odpowiedź #50 dnia: Wt, 15 Czerwiec 2021, 00:52:01 »
Nie wiem czy grałeś/masz PS5, ale konsola Sony ma niesamowity atut w postaci pada DualSense. Dla mnie to jest prawdziwa nowa generacja (plus częściowo SSD), a nie sama lepsza grafika. Adaptacyjne triggery + lepsze wibracje zmieniają zupełnie doznania z gry. XSX jest spoko, początkowo byłem zafascynowany "quick resume", ale jak spróbowałem tego co zaoferowało teraz Sony to jest różnica kolosalna. Gamepass na Xboxie jest świetny, często znajdę jakąś perełkę indie. Ale po pograniu w takie WRC9 na PS5 (najepsza implementacja funkcji pada po Astrobotach) każda ścigałka, bez adpatacyjnych spustów będzie dla mnie niczym wykastrowana. W Gamepassie jest Dirt5, pograłem godzinę i więcej mi się nie chce tego odpalać. To samo będzie z FPS-ami (jak wyjdzie jakiś świetnie obsługujący pada Sony) i innymi grami. Xbox Series to niestety tylko lekka ewolucja Xboxa One X (bo podstawowy model to była padaka straszna).

Pokaz Square Enix przeleciałem na Youtubie, nic ciekawego. Strażnicy Galaktyki szykuje się cienizna.

Na konfie Microsoftu jeszcze fajna była taka platformówka z widokiem z boku, trochę kojarząca się z Inside. No i kontynuacja A Plague Tale, na tym ostatnim ujęciu co wyglądało jak z gry, ładnie się prezentowała.

Nie posiadam obecnie PS5. To co mówisz brzmi bardzo zachęcająco, ale dla mnie jak gracza tak w 70% pcetowego ta wsteczna konfiguracja to potężny argument. Walają mi się też w domu starsze konsole Sony jak mam ochotę odpalić MGSy czy inny klasyk pokroju Silent Hill no i mam tego serdecznie dość. PC jednak jest dużo bardziej sensowny do retro gamingu bo jest tam GOG. Konsole Sony są ogromną atrakcją pod kątem doboru exów, czy padów ale niestety ich polityka w stosunku  do gier starszej generacji niż ps4 jakoś mnie nie przekonuje. Tym wygrywa u mnie Xbox. Ps5 pewnie jeszcze długo nie kupię bo mam za duże zaległości w starszych tytułach a przez ograniczony czas i jeszcze nadrabianie komiksowych zaległości pewnie piątkę kupie najwcześniej za rok.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Zapowiedzi gier, nadchodzące premiery. Ogólnie o grach (różne platformy)
« Odpowiedź #51 dnia: Wt, 15 Czerwiec 2021, 18:45:40 »


Ktoś z Was pisze się na ten tytuł? Premiera pudełkowa gry jakoś w lipcu. Kruca fuks, ten teaser trailer może i krótki i niewiele mówiący o grze, ale ma on swój niepowtarzalny klimat, dla samej produkcji idący w suspens i coś a'la ,,muszę uciekać, gdzie pieprz rośnie, bo jestem obserwowany z każdej strony, przez wyciekające ze ścian zło". Pod ,,piąteczkę" w sam raz, do ogrania w nocy, w pieluchomajtach, aby nie było, że każdy piksel będzie strachogenny. Przeraża mnie jedynie cena tej gry, co może rzutować wprost proporcjonalnie do długości samej rozgrywki. "Evil Inside" może być króciutką grą, bardziej psychologiczną i emocjonalną szarpaniną niżeli czymś super płynnym. Zapewne będzie to kilka godzin fabuły; stąd cena "Evil Inside" w ,,pudełku": 99zł. Teoretycznie gra debiutowała na PS Store dawno, około końca marca 2021. Ponoć ma umiarkowane opinie, jednakże osobiście mam swego rodzaju podjarkę, żeby w to solidnie,,przygrać".

W "Ratchet & Clank: Rift Apart" grane było? Jak wrażenia i opinie?




Online Leyek

Odp: Zapowiedzi gier, nadchodzące premiery. Ogólnie o grach (różne platformy)
« Odpowiedź #55 dnia: Śr, 28 Lipiec 2021, 22:39:19 »
Najważniejsza premiera lata Psi Patrol: Miasto Przygód wzywa :)


Od ubiegłorocznej Zatoki przygód nic się zbytnio nie zmieniło, widać, że ten sam engine. Pewnie nie ma co też liczyć, że będzie dłuższe, szczególnie przy premierowej cenie 29 euro (140 zł obecnie najtańszy preorder na allegro).

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Zapowiedzi gier, nadchodzące premiery. Ogólnie o grach (różne platformy)
« Odpowiedź #56 dnia: Cz, 05 Sierpień 2021, 16:00:12 »
Takie multi z lekką kampanią na singlu? WoW! Pierwsze wrażenie z tego zwiastunu jest jak najbardziej pozytywne, o tak! Obawiam się jedynie, że ,,Alieny" nie pociągną genialności słynnego Uniwersum filmowego, i w grze wyjdzie to tak jak miało to miejsce z "Predator: Hunting Grounds". Fandom mógłby być ok, gdyż w nowej odsłonie growej struktury o Xenomorphach ma pojawić się ponoć całe multum informacji i danych z całości tego Uniwersum. Naprawdę... wygląda to ciekawie, bardzo... 8)


Offline Pan M

Odp: Zapowiedzi gier, nadchodzące premiery. Ogólnie o grach (różne platformy)
« Odpowiedź #57 dnia: So, 11 Wrzesień 2021, 15:17:05 »
Coś się dzieje  ;D



Cieszy powrót do jednej z najlepszych rzeczy, która powstała w ramach SW. Przeżyłem mały szok, że Disney dał zielone światło czemuś bez Skywalkerów, Imperatora i całe reszty menażerii z filmowej sagi.

Nie wiem dokładnie jak wyglądają te umowy  prawne między oddziałem filmowym a growym, ale zakładam, że jakiś tam wgląd mają.

Wolverine od Inscomnian... ależ to brzmi dobrze. Spider-man na ps4 zrobił furorę, tu oby było podobnie. Czas naprawdę dobrych gier na kanwie superbohaterskich światów ma się w najlepsze. Tylko dziękować Rocksteady za rozkręcenie tego trendu.

Online Leyek

Odp: Zapowiedzi gier, nadchodzące premiery. Ogólnie o grach (różne platformy)
« Odpowiedź #58 dnia: Pn, 13 Wrzesień 2021, 16:12:08 »
Chyba gry Psiego Patrolu nieźle się sprzedały, bo widzę, że Outright Games szykuje na jesień prawdziwą ofensywę hitów :) (a Cenega dzielnie wszystko spolszcza i dubbinguje).

 - Pidżamersi: Bohaterowie Nocy - rozgrywka wydaje się totalną zrzynką z pierwszego Psiego Patrolu (platformówka 2,5D, jeden rodzaj znajdziek, używanie mocy, urozmaicenia w postacie latania czy labiryntu), choć niby odpowiada za nią inny deweloper.


- Blaze i Megamaszyny: Wyścigówki ze Zderzakowa - oprócz licencji to reszta wygląda sympatycznie ale jednak jak gierka za 20-30 zł z biblioteki Switcha


- Moja znajoma Świnka Peppa - jestem ciekawy rozgrywki czy cokolwiek będzie trzeba robić czy tylko chodzić od punktu A do B. Bo ten zwiastun mimo, że nazwany "z rozgrywką" to raczej prezentuje tylko scenki przerywnikowe.


Wszystko wychodzi na PS4/5, Xboxa One/Series i Switcha.

Offline gashu

Odp: Zapowiedzi gier, nadchodzące premiery. Ogólnie o grach (różne platformy)
« Odpowiedź #59 dnia: Cz, 16 Wrzesień 2021, 20:26:45 »
Świnka Peppa?
W końcu zobaczymy moc PS5 i XSX!  :o