Autor Wątek: XBox Series X vs. PS5 ;)  (Przeczytany 7929 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gashu

Odp: XBox Series X vs. PS5 ;)
« Odpowiedź #45 dnia: Śr, 11 Listopad 2020, 18:59:31 »
Z tego co mi wiadomo reguły nie ma. W przeciwieństwie do konsoli Microsoftu w przypadku Playstation przenoszenie zapisanego stanu zabawy ma zależeć od twórców poszczególnych tytułów. Np. w przypadku Spidermana miało tego na początku nie być, ale gdy podniósł się harmider, okazało się, że jednak będzie to możliwe.
Nie jestem pewien jak wygląda sytuacja w przypadku trofeów, ale na pewno dowolna sieciowa wyszukiwarka prawdę Ci powie...

Online Leyek

Odp: XBox Series X vs. PS5 ;)
« Odpowiedź #46 dnia: Wt, 08 Grudzień 2020, 22:08:30 »
Prawie miesiąc po premierze next-genów a tu taka cisza, to trochę ożywię temat :)

Miałem z zakupem się wstrzymać, ale w końcu na premierę Xboxa Series X nie wytrzymałem i po 20  pojechałem jeszcze po swój egzemplarz. Z perspektywy czasu żałuję, że nie złożyłem preordera na PS5, bo z premierowego okienka to chyba jednak ona wychodzi zwycięsko -  głównie dzięki padowi i Astrobotom.  W Sackboy’a też by się pograło ;)

Sam XSX pierwsze wrażenie robi świetne szybkością działania połączoną z opcją Quick Resume. Do tego genialna kultura pracy (jeszcze ciszej niż w XOX, a w porównaniu z PS4Pro to jest przepaść, tam to wiatraki kręcą jak szalone przy Psim Patrolu, który ma grafikę na poziomie PS2 czy nawet przy filmikach na YouTube). Fajnie też się prezentuje. W padzie świetny nowy „krzyżak” i ergonomia też poprawiona, po przyzwyczajeniu do nowego pad od Xboxa One dziwnie już leży w ręku.  Ale na dobrą sprawę po Xbox One X jest to na razie takie pół nowej generacji (wydaje mi się, że znacznie większy przeskok był z bazowego XO na XOX).
Pograłem chwilę w podrasowane Gearsy 5, Forzę Horizon 4 - jest ciut ładniej niż było i tyle. W sumie najwięcej grałem w The Touryst (świetny indyczek, bardzo nintendowski) i w Star Wars Upadły Zakon (w 60 klatkach działa świetnie – ale tak już chyba na XOX można było odpalić). Ori dostał wybór 120klatek, albo generowanie obrazu w 6K i przerabianie na 4K (dziwnie w tym trybie wszystko wygląda, tak za ostro – choć to może częściowo wina mojej plazmy tylko Full HD).

Tak więc sprzęt jest fajny, ale na razie nie pokazał jeszcze na co go stać, na razie to taki Xbox One X Plus. PS5 dzięki triggerom i haptycznym wibracjom i jakimkolwiek ekskluzywnym pozycjom na razie jest na topie (tyle, że dostępny dla nielicznych ;) ).

Zainteresowanym szerszymi informacjami polecam aktualny nr PSX Extreme (wspominałem już w wątku Egmontu), dużo stron porządnych testów sprzętu + recki premierowych gier.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: XBox Series X vs. PS5 ;)
« Odpowiedź #47 dnia: Wt, 05 Styczeń 2021, 17:20:21 »


A la la la la long long li long long long
Come on…!
Wszyscy mają Ps5 (pierwotnie było ,,mambę"), mam i ja! Ach, moją fanowską duszę dotknęła niepojęta ulga i jakaś niedającą się ogarnąć ludzkim rozumem satysfakcja! W końcu po licznych męczarniach w szukaniu idealnej nowej wersji konsoli Ps5, które można by porównać do uczucia, jakby moje ciało tonęło w lodowatych wodach i odmętach  wieczności Jotunheimu, znalazłem sprzęt w szukanej specyfikacji. ,,Piąteczkę" zakupiłem - dziękować opatrzności za uczciwych ludzi - zainstalowałem i ustawiłem pod pierwszy gaming. "Cyberpunk 2077", "Marvel's Spider-Man: Miles Morales", "Assassin's Creed: Origins", "Need for Speed: Hot Pursuit Remastered" -już czekają na sesje growe! Plus wiele, wiele innych tytułów do dokładnego gamingowego doświadczenia, o których po prostu (na pewno) zapomniałem wymienić.

Motywacja, przestawienie i nastawienie mózgownicy na działanie psychiki w rodzaju ,,keep calm and..." się opłaciło, bo konsola zawitała w moje progi. A Ps5 pracuje, przy najwyższej intensywności, ciszej niżeli mój ultrabook i odświeżacz powietrza ustawiony na tryb nocny w jednym!  8) 8)

Offline Death

Odp: XBox Series X vs. PS5 ;)
« Odpowiedź #48 dnia: Wt, 05 Styczeń 2021, 22:33:58 »
Obie. Dwie konsole to mniejszy wydatek niż dobry komputer. A wyłożyć się na kanapie przed 65 calami 4K to przyjemność. W tej generacji Microsoft obiecał, że będą gry ekskluzywne, więc chętnie ponownie wszedłem w ich konsolę (bo jeśli jedna to wiadomo, że produkt sony bo mają te swoje gry, które przejść trzeba). Na razie kupiłem Series X, bo na tę konsolę miałem zamówionego Cyberpunka. I gdyby nie to, że nie wyszedł jednak w kwietniu pewnie brałbym najpierw ps5 żeby ograć Moralesa lub Demon's Souls. A po przełożeniu na grudzień wyszedł mniej więcej tak jak nowe konsole, więc najpierw Xbox. Ps5 kupię przy następnej okazji. O tyle mam łatwiej, że sprzedając starą konsolę mam już połowę kasy. Sprzedałem One X za 1150, więc Series X kosztował mnie tylko 1100. Ps5 kosztuje 2300, więc jak sprzedam Ps4 PRO to też wpadnie dobra kasa. Tym bardziej, że szanuję swoje konsole, mam pudełko itd. Także kupię w sumie obie, a tym razem wyłożę kasę za jedną.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: XBox Series X vs. PS5 ;)
« Odpowiedź #49 dnia: So, 09 Styczeń 2021, 11:57:38 »
Swoją dobrze mi służącą Ps4 sprzedałem, wraz z trzema grami konsolowymi, za blisko 1000zł. A była to wersja 1TB - po aktualnym przeglądzie i liftingu, w tym wymianie portu HDMI, co było bardzo istotne. Pieniądze ze sprzedaży przeszły na kupno ultrabooka HP. Zaopatrzenie się w Ps5 to już nieco inna historia... na inną dłuższą opowieść. Ciekawi mnie jeszcze jedno, czy Sony pokusi się o stworzenie przenośnej konsoli, jak "PS Vita", tylko na równi zaawansowanej (lub lepszej! Dlaczego Switch, w ogóle Nintendo nie ma systemu trofeów!?) co "Nintendo Switch V2 +/Pro", które ma zostać wydane ponoć jeszcze w tym roku.

P.S. Dla kupujących Ps5, ważna informacja: gdy zakupicie konsolę i podładujecie konto PS Plus w abonamencie, dostaniecie dostęp do "Biblioteki PlayStation" w sklepie PlayStation Store. Umożliwi wam to pobranie wielu, na prawdę wielu tytułów ,,za friko". Podobnie pewnie jest w przypadku abonamentu konsolowego XBox Pass etc. Szokuje w Menu Ps5, po włączeniu sprzętu, interaktywne, ładnie się zmieniające tło pulpitu / motyw - w zależności od gry bądź aplikacji, na którą się najechało padem. To rozwiązanie poszło kosztem klasycznej opcji - wyboru motywu ze sklepu PS Store.

Online Leyek

Odp: XBox Series X vs. PS5 ;)
« Odpowiedź #50 dnia: Nd, 15 Styczeń 2023, 16:48:35 »
Podchodziłem do afery z wyciekającym ciekłym metalem w PS5 dość swobodnie (bo to były wrzutki jakichś anonimów z zagranicy), ale po tym filmiku gościa co się nanaprawiał konsol od groma dziś/jutro przemieniam swoją też na poziom (choć łatwo z miejscem nie będzie):


Polecam kanał. Elektronika jakoś mnie specjalnie nie interesuje, ale te filmiki można oglądać i oglądać :)

Offline dreamer36

Odp: XBox Series X vs. PS5 ;)
« Odpowiedź #51 dnia: Pn, 16 Styczeń 2023, 18:05:02 »
Podchodziłem do afery z wyciekającym ciekłym metalem w PS5 dość swobodnie (bo to były wrzutki jakichś anonimów z zagranicy), ale po tym filmiku gościa co się nanaprawiał konsol od groma dziś/jutro przemieniam swoją też na poziom (choć łatwo z miejscem nie będzie):


Polecam kanał. Elektronika jakoś mnie specjalnie nie interesuje, ale te filmiki można oglądać i oglądać :)

Gość jest mega - ja się na elektronice praktycznie w ogóle nie znam, a uwielbiam oglądać jego programy (trochę tak na wszelki wypadek). Ostatnio robiłem zmianę aranżacji swojej jaskini, i konsola z pozycji poziomej miała iść do piony. Akurat tuż przed aferą, więc na wszelki wypadek została w poziomie, co mi mega popsuło koncept i wkurza mnie do dziś. Przynajmniej ten film mnie utwierdził w przekonaniu, że to niestety zło konieczne i konsola zostaje w poziomie

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: XBox Series X vs. PS5 ;)
« Odpowiedź #52 dnia: So, 17 Czerwiec 2023, 14:58:43 »
Grubiutko...


Jeśli "Marvel Spider-Man 2" będzie tak dobry jak mówią twórcy, tak płynny w kwestii mechaniki gry, tak żywy i jeszcze bardziej, no wiecie, ,,Spidermanowy" niż dwie pierwsze gry z tej serii od Insomniac; jeśli ogólnie graficznie (rozgrywka + przerywniki fabularne) będzie podobnie jak w grze z cyklu o Milesie Moralesie, to ta gra doda kolejny duży punkt na konto PlayStation 5 w ,,wojnie konsolowej" pomiędzy XBoxem Series X a Ps5 właśnie. Jakby nie patrzeć, konsola Xboxa to też solidny gracz w stawce: jeszcze nie grałem na ,,lodówkowym" Xboxie, ale mam wielu znajomych, którzy użytkują tylko ten sprzęt Microsoftu; są z konsoli cholernie zadowoleni. Ponoć mega plusem w ,,Series X" jest czytelny interfejs w menu konsoli, lepsza struktura profilu gracza (?), wydajniejsza - jeśli tak to można określić - optymalizacja możliwości całości technologii w tej konsoli. Nie zapominajmy o dużo bogatszej, dobrze dobranej i nieco korzystniejszej dla graczy (w odróżnieniu do korzystających z Ps5) biblioteki gier w opcji abonamentu. PS Plus nie jest do końca opłacalne - za najbogatszy growo i usługowo abonament PlayStation Plus Premium miesięcznie, trzeba zapłacić 70zł, rocznie 480zł. Jeśli nie jest się fanem kolekcjonowania wersji pudełkowych gier, to ,,Premium" się wyjątkowo opłaca - nie ma wszystkiego, ale jest w srocz tego i jeszcze więcej. Tylko ta cena!  :-[




Offline Pan M

Odp: XBox Series X vs. PS5 ;)
« Odpowiedź #53 dnia: Nd, 18 Czerwiec 2023, 14:36:07 »
Ta cala narracja o wojnie konsolowej, to jeszcze wieksza bzdura odkad Sony zrezygnowalo z twardej polityki exow. Spider-man 2 pewnie wyjdzie 2 lata po premierze ps5 na pc. Defacto jak ktos ma dobry pc to xbox mu niepotrzebny, a ps tez juz nie, bo po co skoro God of war, Horizon, Days gone czy Spiderman staly sie multiplatformami. Technicznie moze ktos wolec konsole bo nie stac go na super graficzna karte, ale konsole raczej juz nie sprzedaja sie tak twardo grami ekslyzywnymi co kiedys.

Offline HugoL3

Odp: XBox Series X vs. PS5 ;)
« Odpowiedź #54 dnia: Pn, 19 Czerwiec 2023, 15:56:49 »
Tylko, że PS5 kupisz dziś za 2500 zł, a za te dwa lata te premierowe gry dostaniesz za 100 zł albo w ramach abonamentu ps plus, który pewnie i tak kupisz (ze wszystkich moich znajomych tylko jeden gość nie opłaca ps+, ale on dalej gra w forze na x1, nie wnikajmy...).
Więc co, wydasz na PCta 5-6k (sorry jesli zaniżam, porzuciłem ten temat 20 lat temu) i gierke na premierę za 200? No chyba, że ktoś piraci to wiadomo, że za darmo, bo te gry sony nie mają multi (w większości).

W tej "wojence" na pewno warte jest dodanie, że Microsoft naprawdę nie ma nic do zaoferowania w kwestii exów oprócz wybitnej Forzy. Reszta gier autentycznie nie domaga, ale z drugiej strony konsola wydaje się być mocniejsza, bardziej uniwersalna (Sony zaczyna brnąć w zamknięty ekosystem) no i z o wiele tańszym abonamentem gwarantującym więcej.

Ale sam fakt przepychanek na forach czy grupach nie ma żadnego sensu, naprawdę niech każdy gra na czym chce i w co chce. Na jakim chce poziomie, z wbijaniem platyn/calaków albo przechodzenia gry na easy mode.

Bijmy deweloperów za każdą próbą pójścia na skróty, wydawania półproduktów, ratowania gier patchami day one, wydawaniem gier, których performance kompletnie nie odpowiada konsolom "podobno" nowej generacji, wciskania remasterów jako nowych gier za pełną cenę.

Offline Pan M

Odp: XBox Series X vs. PS5 ;)
« Odpowiedź #55 dnia: Wt, 30 Styczeń 2024, 00:40:58 »
Tylko, że PS5 kupisz dziś za 2500 zł, a za te dwa lata te premierowe gry dostaniesz za 100 zł albo w ramach abonamentu ps plus, który pewnie i tak kupisz (ze wszystkich moich znajomych tylko jeden gość nie opłaca ps+, ale on dalej gra w forze na x1, nie wnikajmy...).
Więc co, wydasz na PCta 5-6k (sorry jesli zaniżam, porzuciłem ten temat 20 lat temu) i gierke na premierę za 200? No chyba, że ktoś piraci to wiadomo, że za darmo, bo te gry sony nie mają multi (w większości).

W tej "wojence" na pewno warte jest dodanie, że Microsoft naprawdę nie ma nic do zaoferowania w kwestii exów oprócz wybitnej Forzy. Reszta gier autentycznie nie domaga, ale z drugiej strony konsola wydaje się być mocniejsza, bardziej uniwersalna (Sony zaczyna brnąć w zamknięty ekosystem) no i z o wiele tańszym abonamentem gwarantującym więcej.

Ale sam fakt przepychanek na forach czy grupach nie ma żadnego sensu, naprawdę niech każdy gra na czym chce i w co chce. Na jakim chce poziomie, z wbijaniem platyn/calaków albo przechodzenia gry na easy mode.

Bijmy deweloperów za każdą próbą pójścia na skróty, wydawania półproduktów, ratowania gier patchami day one, wydawaniem gier, których performance kompletnie nie odpowiada konsolom "podobno" nowej generacji, wciskania remasterów jako nowych gier za pełną cenę.

Sorry za tak odwleczoną w czasie wypowiedz, ale jakoś mi wyleciał z głowy ten wątek  ;D

Tylko, że masa ludzi zapomina, ze pc też ma swoje exy i to nie wyłącznie jakieś smieciowe gierki. Starcraft 2? Ta gra w peaku popularności przed laty rządziła i była jakakolwiek konwersja na pc? Nie. Total war Warhammer? Pomarzyć o tym na konsolach można. EuroTrack Simulator? Też nie ma.

Exy Sony sprawdziłem na pc i co mogę powiedzieć, to, że God of War i Horizon to dobre gry, ale czy to są te super wypasione, cudne gry, co tworzą nowy lepszy świat gamingowy? Szczerze to te peany imo są naprawdę przesadzone, ba nie każda gra, która tworzy nowe standardy to jest ex-vide Red Dead Redemption, Baldurs Gate 3. Mało tego ja tam nawet widzę w tych grach standardy z ubigier choćby w tym Horizonie, który broni się stylistyką ale tak patrząc od strony projektu mapy to leży obok projektu gier Ubisoftu. Wracając do GOWa, to szczerze uważam, ze na GOTY 2018 zdecydowanie bardziej zasłużył Red Dead 2 a gra na jedną konsolę nie była. Wiadomo GOW też już nie jest exem i to od 2 lat już, ale w momencie rozdania nagród wyglądało to inaczej.

Cieszy mnie, że Sony wydaje swoje gry od paru lat na pc, bo exy to imo był zawsze rak branży i konsole powinny sprzedawać się wygodą, specyfkacją a nie tym, że producent niejako zmusza Cię, zę masz wydać znowu kasę na jego sprzęcicho, bo jak nie to nie zobaczysz gier XYZ.

Remedium na wysokie ceny sprzętowe pc , szczególnie kart graficznych może być granie w chmurze ale jak na razie to wymaga bardzo mocnego internetu i jako takie nie robi furory na świecie jak na razie.

Online Leyek

Odp: XBox Series X vs. PS5 ;)
« Odpowiedź #56 dnia: Wt, 30 Styczeń 2024, 14:39:56 »
Cieszy mnie, że Sony wydaje swoje gry od paru lat na pc, bo exy to imo był zawsze rak branży i konsole powinny sprzedawać się wygodą, specyfkacją a nie tym, że producent niejako zmusza Cię, zę masz wydać znowu kasę na jego sprzęcicho, bo jak nie to nie zobaczysz gier XYZ.

Exy zawsze popychały rozwój branży do przodu. Czy graficznie (kiedyś) czy pod względem sterowania (takie exy z Wii/WiiU nawet jak będą 10 razy lepiej wyglądać na emulatorze to nie będą dawać takiego samego funu). Niestety teraz konsole upodobniły się parametrami do komputerów, a mocą od nich odstają. Ale i tak uważam, że lepiej jak exy są niż jak ich nie będzie. Bo jak znikną to i ktoś z duetu Sony/Microsoft branżę opuści i będzie monopol + Nintendo ze swoją dość dużą niszą.

Tylko, że masa ludzi zapomina, ze pc też ma swoje exy i to nie wyłącznie jakieś smieciowe gierki. Starcraft 2? Ta gra w peaku popularności przed laty rządziła i była jakakolwiek konwersja na pc? Nie. Total war Warhammer? Pomarzyć o tym na konsolach można. EuroTrack Simulator? Też nie ma.

Nie no bądźmy poważni dla takich exów nikt sobie nie składa kompa mocnego tylko dla gier multiplatformowych, które wyglądają na PC najlepiej.

Exy Sony sprawdziłem na pc i co mogę powiedzieć, to, że God of War i Horizon to dobre gry, ale czy to są te super wypasione, cudne gry, co tworzą nowy lepszy świat gamingowy?

Dla mnie nowy GoW i Horizon to są tragicznie nijakie i średnie gierki. Gdzie jedynie wybija je grafika, ale gameplayowo Horizon nudny jak flaki z olejem, GoW przy oryginalnej trylogii nie daje żadnej przyjemności z eksploracji czy walki. Przerobiony na a'la souslike'a na siłę.