Autor Wątek: Zapowiedzi gier, nadchodzące premiery. Ogólnie o grach (różne platformy)  (Przeczytany 20661 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Michael_Korvac

  • Gość
Wszem i wobec ogłaszam - ale tak naprawdę to już po fakcie - że zakładam, na forum, większy temat zbiorczy, odnośnie gier video na różne platformy; tak właściwie skupiając się na zapowiedziach gier, zbliżających się premierach. Temat rozpocznę wiadomością o premierze produkcji, "Terminator: Resistance", zaplanowanej na 15 listopada 2019 roku - tego samego dnia, co start emisji sprzedażowej "Star Wars: Jedi. Fallen Order". Gra jest projektem polskiego studia, "Koch Media Poland". Fabuła osadzona jest w Uniwersum Terminatora. Mechanika rozgrywki opiera się na pierwszoosobowej eksploracji świata gry. Więcej informacji o grze znajdziecie w linku poniżej. Dla mnie jest to bardzo obiecująca, ba, nietypowa, mega-ambitna pozycja na rynku gier video. Czegoś takiego jeszcze nie było; po samej realizacji i w kwestii technicznej produkcji: ogólna jakość tworzonego świata gry, patrząc się na zdjęcia "Terminator: Resistance" i  jego trailer, mogę tylko powiedzieć, że ta gra wygląda bardzo dobrze. Nie oczekuję czegoś gigantycznego, co porwałoby mnie na długie godziny gamingu, ale sam fakt, że jest to... UNIWERSUM TERMINATORA, napawa mnie taką ekscytacją i przejęciem, że w dzieło naszego rodzimego Studia na pewno zagram.

https://www.gry-online.pl/gry/terminator-resistance/z25940#ps4
« Ostatnia zmiana: So, 12 Październik 2019, 17:25:21 wysłana przez Michael_Korvac »

Odp: Zapowiedzi gier, nadchodzące premiery. Ogólnie o grach (różne platformy)
« Odpowiedź #1 dnia: So, 12 Październik 2019, 20:24:52 »
wszedłem w link i tam widze coś takiego

Cytuj
(...)oparty na licencji kultowej serii filmów FPS z elementami RPG, za którego opracowaniem stoi polskie studio Teyon Games.

sprawdziłem co to za Teyon studio - ich portfolio wróży umiarkowany sukces grze

http://www.teyon.com/games/

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Zapowiedzi gier, nadchodzące premiery. Ogólnie o grach (różne platformy)
« Odpowiedź #2 dnia: So, 12 Październik 2019, 21:10:38 »
Wysoki, umiarkowany; taki, siaki i owaki, czy żaden. Nieważne jaki, i czy w ogóle, sukces odniesie ,,gierowa" nowość, "Terminator: Resistance". Ciekawsze i istotniejsze jest to, że w ogóle jakakolwiek gra z ikonicznego dla popkultury Uniwersum Terminatora, w wydaniu na PC i konsole - a to coś znaczy, pojawi się w eterze gier video. Po prostu, sam fakt, że z dniem 15 listopada anno domini 2019 "Terminator: Resistance" będzie istnieć na naszym rynku, rodzi u mnie hype w stylu:



John

  • Gość
Odp: Zapowiedzi gier, nadchodzące premiery. Ogólnie o grach (różne platformy)
« Odpowiedź #3 dnia: Wt, 17 Grudzień 2019, 21:48:50 »
Pierwsze wrażenia z bety remake Gothica


Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Zapowiedzi gier, nadchodzące premiery. Ogólnie o grach (różne platformy)
« Odpowiedź #4 dnia: Śr, 18 Marzec 2020, 17:13:46 »
Wypaczone, bezimienne zło, okrutna, najbardziej przerażająca, chwytająca się ludzkich odruchów ,,uciekaj, gdzie pieprz rośnie", cielesna kreacja, bluźniercza apoteoza zła, istoty diabła tudzież potężnego demona, jaką kiedykolwiek widział świat - od momentu, którego zaistniała kultura słowa pisanego, do czasów współczesnych: głównie wysoko rozwiniętej kultury masowej. Taka właśnie antropomorfizacja złego bytu, to dzieło producentów i twórców "Diablo IV", w którym to potężne w swej nieprzeniknionej mrocznej mocy, zło zostało umieszczone - jako istotna część fabuły gry i wielu różnych jej aspektów. W "Diablo II" grałem eony lat temu, i nic z elementów rozgrywki, akcji, implementowanych wątków gry, postaci itp., kompletnie nie pamiętam. Trailer do "Diablo IV" potwierdza wszystko to, co napisałem. Drodzy gracze szykuje się nam, growe cudeńko! Niesamowita w swej niesamowitości sprawa!


Offline gashu

Odp: Zapowiedzi gier, nadchodzące premiery. Ogólnie o grach (różne platformy)
« Odpowiedź #5 dnia: Pt, 03 Kwiecień 2020, 14:32:49 »
Premiera "The Last of Us 2" została przesunięta na termin bliżej nieokreślony...
Smuteczek, chociaż z drugiej strony i tak jest w co grać  :P.

Offline Lou

Odp: Zapowiedzi gier, nadchodzące premiery. Ogólnie o grach (różne platformy)
« Odpowiedź #6 dnia: Pt, 03 Kwiecień 2020, 16:08:34 »
Eh to TLoU2 :( Dla mnie to duży smutek. Brakuje mi gier singlowych ze strong female protagonist, poza tym pierwsza odsłona jest w mojej topce gier i tak bardzo, bardzo czekałam na premierę. Obstawiam przesunięcie na wrzesień-listopad. Ciekawe jak będzie z dostępnością fizycznych kopii? Powoli nie mam w co grać więc pozostaje mi dalej cisnąć w multiplayery i może The Outer Worlds.
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Zapowiedzi gier, nadchodzące premiery. Ogólnie o grach (różne platformy)
« Odpowiedź #7 dnia: Pt, 03 Kwiecień 2020, 18:10:42 »

,,Smutołkę", niczym minorowa rozpacz, nihilizm i rozczłonkowanie osobowościowe w jednym - może nadpisać teraz los gracza, wyczekującego dotychczas z ,,fiołkami i motylkami" w brzuchu premier nadchodzących tytułów na różne platformy gier video. Ach, tylko smutek płacz i zgrzytanie zębów... No dobra, na pewno nie będzie tak źle, a mówiąc inaczej, w opór mocno szkoda "The Last of Us Part II" i wielu innych tytułów również; nie wiadomo czy te ambitniejsze produkcje growe nie wejdą ze swymi premierami dopiero na ostatni kwartał tego roku bądź pierwszy przyszłego - anno domini 2021. Intrygować może sytuacja zazebiona wokół długo wyczekiwanego "Marvel's Avengers". Jedno źródło podaje przesunięcie okresu premiery gry na wrzesień 2020, a drugie, wręcz przeciwnie, podaje, że produkcja zadebiutuje zgodnie z przewidywaniami: w maju tego roku... w co szczerze wątpię. Przynajmniej, na chwilę obecną, na moment tymczasowej (oby tylko na tym się skończyło) stagnacji na w sposób sprzężony funkcjonującym rynku gier video, mamy mityczne "Final Fantasy VII Remake"! Gracze znający Uniwersum tego tytułu i zasiadający przed konsolami na pierwsze godziny gry w tą nową odsłonę "Final Fantasy“, mówią, że nie jest to tylko jakiś tam ,,remake" oryginalnej przed laty genialnie zaaranżowanej gry. Skoro jest tak dobrze, to możliwe, iż po obejrzeniu "Final Fantasy VII: Advent Children" w jakości Blu-Ray, który mimo iż jako film jest kontynuacją pierwszego growego "Final Fantasy VII", przy akceptacji klimatu filmu pokuszę się o zakup remake'u na Ps4. To naprawdę wygląda zjawiskowo dobrze:


Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Zapowiedzi gier, nadchodzące premiery. Ogólnie o grach (różne platformy)
« Odpowiedź #8 dnia: So, 13 Czerwiec 2020, 13:04:13 »
Oni znowu to zrobili! "SONY Entertainment" wraz ze Studiem "Insomniac Games", z myślą o konsoli PlayStation 5, stworzyli wyjątkowy projekt growy, który ukaże się już niebawem. "Spider-Man: Miles Morales" miałby zadebiutować w grudniu 2020 roku, na Święta Bożego Narodzenia; byłbym ostrożny z tą datą, głównie ze względu na fakt dopiero co zapowiedzianej premiery platformy konsolowej, Ps5. Nowej growej pozycji z Uniwersum Marvela dałbym jednak szansę premiery, na kwiecień / maj 2021 - miesiące te są najpewniejsze; chyba, że "Spider-Man: Miles Morales", rzeczywiście, ukaże się w opcji wydania cyfrowej i pudełkowej na Ps4, w grudniu anno domini 2020. Jeśli nie miałem pewności czy chcę kupować platformę konsolową Sony PlayStation 5, to po obejrzeniu poniższego zwiastuna i rozwianiu wątpliwości tudzież obaleniu mitu przez "SONY" i "Insomniac Games" w kwestii jakoby "Spider-Man: Miles Morales" miałby być grową fiksacją - rozszerzeniem do bazowej wersji gry "Spider-Man" z 2018 roku, z pełnym zapasem cierpliwości postanowiłem poczekać na debiut konsoli Ps5, którą na dżylion procent zakupię (może nawet w dniu polskiej premiery, czy zaraz po). A owa marvelowska gamingowa perełka będzie jedną z pierwszych gier w które zagram na nowej platformie Ps5; wszystko ostatecznie zależy od ,,zgrania się" obu premier: i konsoli i tytułu z Milesem Moralesem w roli głównej.


Świat wirtualny gier video zaciera się z światem rzeczywistym. Granica pomiędzy oba rzeczywistościami jest coraz cieńsza, mało tego, z rok na rok technologie zastosowane w tworzeniu i realizacji gier video tą granicę upłynniają. Wchodzimy na wyższy poziom growych doznań. Algorytmy i silniki graficzne jakichś Bogów...  8)

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Zapowiedzi gier, nadchodzące premiery. Ogólnie o grach (różne platformy)
« Odpowiedź #9 dnia: Pn, 31 Sierpień 2020, 10:37:10 »

Oh, mein Gott, jak to wygląda! Jak fantastycznie, mitycznie i realistycznie, wylewając z siebie całe pokłady gollumowskiego zła, chciwości - tej cudownej kreacji plugawej, amorficznej istoty rodem z filmowej Trylogii "Władcy Pierścieni'. Ów teaser trailer do produkcji growej, przeznaczonej m.in. na konsole do gier nowej generacji, prezentuje się cudownie. Jako wstępny zarys i koncept do mega wyjątkowej gry ten krótki materiał zrobił na mnie niesamowite wręcz wrażenie. Ps5, i ja chcę to mieć na tej konsoli! A Wy, forumowicze, zapatrujecie się na ten tytuł?


Online Voitas

Odp: Zapowiedzi gier, nadchodzące premiery. Ogólnie o grach (różne platformy)
« Odpowiedź #10 dnia: Pn, 31 Sierpień 2020, 11:18:47 »
Przecież na takim trailerze nie widać w ogóle jak gra będzie wyglądać. Jarasz się wyrenderowanymi filmikami?

Offline Arion Flux

Odp: Zapowiedzi gier, nadchodzące premiery. Ogólnie o grach (różne platformy)
« Odpowiedź #11 dnia: Pn, 31 Sierpień 2020, 16:39:57 »
Nie wiem, nie znam się, ale czesto, szczególnie w dzisiejszych grach takie filmiki (in-game cinematic) robi się na silniku gry, czyli rendering jest na żywo, a jedynie to, co łączy taki cinematic z filmem to to, że (zwykle) nie jest interaktywny, bo działa zgodnie z predefiniowanym skryptem (np. okreslajacym predefiniowaną trajektorię ruchu kamery, scieżki ruchu postaci...). Choc to ostatnie tez nie musi byc do konca prawdziwe, bo mozna zrobic cinematic, w ktorym np. walcza ze sobą boty (AI) i taki "filmik" bedzie wtedy za kazdym razem inny.

Myslę, że w tym trailerze jest wlasnie tak, jak napisalem, bo jak na prerenderowawny filmik to wyglądałoby to raczej kiepsko. Zatem tym razem OCH-OCH-ZACHWYT!!! Michaela prawdopodobnie jest uzasadniony (z punktu widzenia jego oczekiwiań co do gry, rzecz jasna).     
« Ostatnia zmiana: Pn, 31 Sierpień 2020, 16:41:29 wysłana przez KukiOktopus »

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Zapowiedzi gier, nadchodzące premiery. Ogólnie o grach (różne platformy)
« Odpowiedź #12 dnia: Pn, 31 Sierpień 2020, 17:39:00 »
Algorytmy, matematyczny kod Bogów, język twórczy wirtualnej rzeczywistości. Jakby potężne one nie były, same wszystkiego - czy to w jednej klatce gry video, czy ogólnie w ujęciach ,,filmu komputerowego", co lubię określać ,,fabularną wstawką akcji", nie wygenerują. Silnik graficzny trzeba napisać, algorytmy zaimplementować do procesu twórczego gry etc. W międzyczasie, albo jeszcze wcześniej, stworzyć scenariusz (czasami wersji scenariusza jest kilka, czy kilkanaście, aż trafi się na ten właściwy) i, co najistotniejsze, zaprojektować odpowiedni storyboard, aż w końcu, wiele etapów później, poprowadzić odpowiednią narracją reżyserkę filmu tworzonego komputerowo, który tak na prawdę okazuje się animacją. Przygotowanie takiego krótkiego, jak powyższy teaser trailer do "The Lords of The Rings: Gollum, materiału filmowego, nie jest proste. Pochłania to ogrom pracy sztabu specjalistów, setki tysięcy operacji algorytmicznych. Mimo iż o niniejszej grze osadzonej w Uniwersum Władcy Pierścieni, nie wiemy wiele, zapowiedź ta pokazała, że taka gra się na pewno pojawi, że prace nad nią trwają; że środowisko, w którym osadzi się główny bohater i eksplorowany przez niego świat będzie wyglądał w taki a nie inny sposób. Po materiale tym również przyszły gracz mógł uświadomić sobie, jak ogólnie growa przygoda Golluma prezentować będzie się graficznie (na pewno twórcy uraczą nas głęboką czernią szaty graficznej, klimatyczną, tą pierwotną atmosferą mitycznego fantasy; w barwach przestrzeni gry dostrzeżemy sporo patosu, w konturach obiektów wyrazistość). Bo będzie to - mimo iż teaser trailer produkcji jest wygenerowany komputerowo i gracz nie wpływa w nim na środowisko gry, w tym ,,nie odczuwa" zmian w wizualizacjach całej przestrzeni - gratka dla użytkowników telewizorów z matrycami OLED, i tych posiadających komputery z systemem silnika graficznego RTX.

Osobiście, i tego nie ukrywam, z ogromnym pokładem geekowskich pozytywnych wibracji, na gollumowskiego Władcę Pierścieni - gry video w opcji przeznaczenia na konsole Ps5 - czekam dość mocno. Trzymam kciuki za ten tytuł. Gry osadzonej w tym Uniwersum, z tą postacią, z tak zaprezentowanym światem, trzeba mi było. I wiem, że ją dostanę, wiem, że tą grę kupię, i tyle mi wystarczy.

Online Voitas

Odp: Zapowiedzi gier, nadchodzące premiery. Ogólnie o grach (różne platformy)
« Odpowiedź #13 dnia: Pn, 31 Sierpień 2020, 18:45:48 »
Ok, ja wymiekam :-)

Offline Pan M

Odp: Zapowiedzi gier, nadchodzące premiery. Ogólnie o grach (różne platformy)
« Odpowiedź #14 dnia: Pt, 15 Styczeń 2021, 09:49:18 »
https://www.newsweek.com/ea-star-wars-game-exclusive-deal-gone-ubisoft-open-world-1561274

Chyba najlepszy jak do tej pory  news growy ad 2021. Nie oszukujmy się, wyłączność dla jednego studia do tej marki zupełnie nie działa. EA  i jego DICE zupełnie nie dźwiga tematu i mnie nawet nie przekonuje całkiem niezłe ale dalekie od ideału Fallen Order, żeby dalej wszystko z tej marki miało jedno studio i to jeszcze takie jak EA.