Autor Wątek: XIII  (Przeczytany 1402 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tymon Nadany

XIII
« dnia: Pt, 22 Marzec 2019, 11:21:55 »

Gra komputerowa z gatunku FPS wyprodukowana w 2003 roku przez Ubisoft, a spolonizowana przez firmę Cenega. Gracz wciela się w niej w role człowieka, który stracił pamięć i jest zamieszany w morderstwo prezydenta. Gra charakteryzuje się grafiką Cel-shading. Fabuła nawiązuje do belgijskiego komiksu XIII.

Bardzo miło wspominam tę produkcję. Gra zachęciła mnie do zapoznania się z komiksowym pierwowzorem, jakież było moje zdziwienie że komiks to  całkiem realistyczna  sensacja odmienna od tej egranizacji Największymi minusami gry byli za mocni bossowie ( wytrzymywali nawet kilkadziesiąt strzałów z granatnika) i urwane zakończenie. Polskie tłumaczenie też było kiepawe np  jedna z postaci mówiła o  Johnie Rambo a w napisach był John Rainbow

Online Leyek

Odp: XIII
« Odpowiedź #1 dnia: Wt, 23 Kwiecień 2019, 17:15:50 »
Wyjdzie remake 13 listopada 2019 - PS4, Switch, Xbox, PC


Oryginał, gdzieś w połowie przewałem, teraz planuję nadrobić.

Online Leyek

Odp: XIII
« Odpowiedź #2 dnia: Nd, 18 Październik 2020, 17:04:10 »
Najnowszy trailer remake'u dotyczący broni:


Słabo to wygląda. Cel-shading mało widoczny, a grafika sama w sobie wygląda jak z epoki PS2, brak okienek wyskakujących np. po headshocie. A na dodatek okienko wydawnicze tragicznie wybrane (premiery PS5, XSX, Cyberpunk2077). Muszę wreszcie w przecenie dorwać na GOGu oryginał, bo w momencie wydania jakoś z połowę tylko przeszedłem.

Online Leyek

Odp: XIII
« Odpowiedź #3 dnia: Śr, 11 Listopad 2020, 15:14:40 »
Wychodzi, że jest jeszcze gorzej niż sie zapowiadało po trailerach:

Cytuj
XIII Remake zebrało aktualnie „bardzo negatywne” recenzje (10% z 357 tekstów jest pozytywnych) i według graczy – deweloperzy zawiedli pod niemal każdym względem. Produkcja charakteryzuje się fatalną oprawą, animacje nie zostały dopracowane, system strzelania zawodzi, dźwięk nie został odpowiednio odświeżony, a w samym tytule brakuje opcji graficznych czy też możliwości dostosowania kontroli.

Cytuj
„Pograłem co prawda tylko pół godziny, ale już po 10-15min można powiedzieć, że ta gra to crapiszcze. Zarżnięte zostało wszystko. Od świetnego stylu graficznego w pierwowzorze, przez poruszanie się, animacje, modele postaci, aż po AI i strzelanie, które jest jeszcze gorsze niż w grze sprzed 17 lat. To nawet nie są kapiszony, grając ma się wrażenie, że strzela się z palca. Modele postaci są paskudne, animacje drewniane, a zastrzelone postaci sztywnieją, wywracają się i udają, że nie żyją poruszając się jeszcze czasami kiedy upadną niewygodnie - to pogłębia wrażenie, że to jakaś zabawa w laser tag.
Zapomniałbym. Tym leniwym patałachom, którzy są odpowiedzialni za tą abominację nie chciało się nawet przygotować nowego intro. Zamiast tego do jakiejś sali wchodzi randomowy gość i na rzutniku odpala intro sprzed 17 lat! No brawo!” - st.najt

Cytuj
„Cóż, zazwyczaj w pełni kończę grę, a potem piszę do niej szczegółową recenzję, ale tym razem nawet nie mam ochoty. Ten remake to najbardziej leniwy i pozbawiony szacunku produkt, jaki kiedykolwiek w życiu widziałem, prawdziwe splunięcie w twarz każdego fana XIII. Naprawdę czekałem na tę grę i nawet grałem w nią kilka miesięcy temu, żeby ją odświeżyć w mojej pamięci i móc ją po tych wszystkich latach porównać. Oryginalna gra wygląda o wiele lepiej niż ten rip off - to wszystko, co musisz wiedzieć o tym remake'u” - American Tragedy

całość: https://www.ppe.pl/news/151626/xiii-remake-zbiera-fatalne-recenzje-powrot-kultowej-strzelanki-wypadl-bardzo-zle.html