Autor Wątek: XBox Series X vs. PS5 ;)  (Przeczytany 170 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gashu

XBox Series X vs. PS5 ;)
« dnia: Pt, 24 Lipiec 2020, 06:59:43 »
Obie firmy zaprezentowały już swoje sprzęty.
Jesteśmy również po prezentacjach pierwszych gier.
Wojny konsolowe anno domini 2020 czas zacząć! ;)

Offline Lou

Odp: XBox Series X vs. PS5 ;)
« Odpowiedź #1 dnia: Pt, 24 Lipiec 2020, 08:43:00 »
Na razie olewam temat. Z zapowiedzianych gier z obu firm interesuje mnie jedynie Stalker 2. Dla jednej gry nie będę kupować sprzętu MS. A że gram dla historii, nie grafiki, bebechy konsol też mnie nie interesują. Totalnie nie mam parcia na nową generację. Mam w co grać, nie kupuję każdej nowości, większość moich ulubionych serii to tytuły multiplatformowe. Poczekam kilka lat, na rynku będzie więcej tytułów, więcej wersji konsol, to może wtedy zdecyduję. I pewnie do tego czasu Stalkerowi skończy się czasowa wyłączność.
Transmission jammed, proximity coverage only. Backup activated, system rebooted.
Comix Grrrlz

Offline gashu

« Odpowiedź #2 dnia: Pt, 24 Lipiec 2020, 11:19:35 »
Ja również odpuszczam zakup na premierę.

W przypadku x-pudła sprawa jest dla mnie prosta. Ponieważ większość gier na konsolę MS ma być multiplatformerami, będę je sobie ogrywał na moim tegorocznym, gejmingowym pececie.

Z kolei startowy line-up Sony jakoś niespecjalnie mnie kręci. Niby fajnie, że ukażą się nowe Resident Evil, Spiderman, czy Gran Turismo, ale nie są to tytuły, dla których kupowałbym nowy hardware. Przynajmniej nie w momencie premiery.

Zresztą obliczyłem sobie, że przy graniu 1h dziennie, zakupionymi i nieogranymi pozycjami na obecną generację, mogę się jeszcze bawić prze jakiś rok :P.

Offline U.F.O

« Odpowiedź #3 dnia: Pt, 24 Lipiec 2020, 11:20:56 »

Offline Cypher

« Odpowiedź #4 dnia: Pt, 24 Lipiec 2020, 11:50:12 »
Porównując grę w produkcji do gry już wydanej ...
wybieram Halo.   ::)

« Odpowiedź #5 dnia: Pt, 24 Lipiec 2020, 12:39:57 »
Ciężko, z dużą i grubą gulą w gardle, powiedzieć, na co w gamingowych realiach zupełnie nowej growej rzeczywistości o nowej skali doświadczania, jako gracz można stawiać. Na 88%, na nowego Xboxa nie czekam, w grę wchodzi platforma konsolowa "PlayStation 5". Ale czy będzie to tylko i wyłącznie ta właśnie nowa generacja konsoli od giganta rozrywki, SONY, nie byłbym tego ostatecznie i definitywnie pewien, stąd te ,,88%" mojego osobistego olania "Xbox series X (project Scarlett)". Różnice między konsolami, sądzę, w perspektywie specyfikacji technicznej, nie będą aż nadto widoczne. Jednak w całych tych ,,technikaliach" jest jedno... ale

Jedną i drugą konsolę wyposażono w procesor AMD Zen2 o ośmiu rdzeniach. W przypadku Xboxa Series X charakteryzuje się on większą częstotliwością taktowania na jednym rdzeniu - 3.8 GHz w porównaniu do PS5 o taktowaniu 3.5 GHz.

Można sądzić, że wydajność obydwu konsol będzie podobna. Czy identyczna? Raczej nie, ponieważ różnice np. w kwestii pamięci RAM czy dysków twardych, a także oprogramowania sprawią, że jedna z platform będzie cechowała się nieco większymi mocami obliczeniowymi. Dlatego, sądzę, że delikatną przewagę pod względem wydajności: pracy silników graficznych, m.in. modelowania zaawansowanie wykonanych wizualizacji w czasie rzeczywistym - co w grach nowej generacji będzie bardzo ważne - może mieć PlayStation 5. Różnice i inne elementy porównawcze specyfikacji obu konsol widać na poniższej grafice; przewagę silnika graficznego, może nieznaczną, a nie jakąś zbyt ,,zaawansowaną'', sądzę, ma platforma Ps5, co widać w wierszu poniższej tabelki "GPU".

Zewnętrze najbardziej stylistycznie odpowiada mi w wydaniu konsoli Microsoftu.

Xbox Series X ma prosty, dosadny, ciężki i przyziemny kształt i tonację barw głównych komponentów. Kształtem przypomina mi (choć trochę od niego odbiega) majestatyczny i niezmienny ,,monolit" z filmu Kubricka, "2001: Odyseja Kosmiczna". Prosty graniastosłup, składający się z dużych pojemnych kości / sześcianów nałożonych na siebie, cóż w kwestii takiego wykonania zewnętrza Xbox Series X, można by jeszcze oczekiwać? Poza tym nie istnieje żadna siła, która trzymałaby mnie usilnie przy wiernym trwaniu z konsolą od PlayStation: Ps4, co przygotowywałoby mnie do zakupu jej następcy, Ps5. Ani nie robią tego kultowe gry dla PlayStation, jak "The Last of Us I & II"itp., ani ceny nowych gier zarówno dla Ps5 i Xbox Series X, także ceny gier używanych, tzn. tych odtwarzanych na, o jedną generację wstecz, sprzętach. Jednym z czynników, które wpłynęłyby na pozostanie przy wyborze Ps5 jest moje doświadczenie jako gracza z tą platformą konsolową. Grając w liczne tytuły na Ps4 przez lata, nabyłem do tej konsoli zaufania. Abonament Ps Plus jest korzystny i rozsądny cenowo, tak samo jest z czytelnością interfejsu PS Store i różnorodnością ofert, które sklep PS prezentuje. Przyzwyczajenie i doświadczenie przy jednym gigancie technologii gier video, dla mnie gracza, robi swoje. Jak to się mówi czas pokaże.

Offline Apasz

« Odpowiedź #6 dnia: Pt, 24 Lipiec 2020, 15:20:57 »
Ja wezmę PS5, ale na pewno nie na premierę. Poczekam aż naprawią błędy oprogramowania, wydadzą więcej ciekawych gier, itp. A że przy okazji cena pewnie spadnie, to tylko mój zysk.
#stopmowienienawiści
#wolnesondy
#OTUA

Offline xanar

« Odpowiedź #7 dnia: Pt, 24 Lipiec 2020, 16:46:46 »
Dobrze piszesz Apasz, tak samo robi się z grami.